Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

1 hour ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

@Cyber Na jednom vojnom forumu napisase da je Lukasenkova mapa validna. Pojavljuju se razne informacije i mape po internetu, ali sam odustao od kacenja jer vise ne mozes nikome verovati. Pravo stanje stvari u realnom vremenu je nemoguce ispratiti, to eventualno znaju oni u ruskom hq.

 

Hvala ti! Bilo mi je nesto cudno da su - da li su? - Belorusi toliko trapavi i da je sada na izvolte podeljen plen, tj. karta podeljene Ukrajine. Sve neka cudesa ovijeh dana. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Constantin said:

 

Dobro da nije ispod sardina....nego, ne znam, navikao sam da mu ne verujem....ne može on da se promeni za par dana...

 

Kad mu se stave, da izvineš na izrazu, muda u procep, menja taj pesmu iz tenora u sopran iz mesta. 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ma koja retorika, narod je glup i nezainteresovan..Sta njega boli patka,moze da odsece  glavu nekom na TV-u i kaze izdajnik naroda,dobio bi jos vise glasova. Nemojte se nadati ovo je smesno ovde,prvo lobotomija pa onda da se ponadamo.

 

Inace Ukrajinci su uhvatili 22 vojnika odjednom, pre ili kasnije pucace i na obican narod da ne trepnu. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Brian Setzer said:

Izmigoljiće se Šizoje, skoro da sam siguran u to.

 

Samo treba pratiti narativ na "njegovim" televizijama.

To i ja kazem, ovaj bolesnik je neunistiv.

 

Kad se sve zavrsi dobice jos jedan orden od Putina, Nobelovu nagradu za mir i naslovnicu Tajma.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Stiletto said:

 

Kad mu se stave, da izvineš na izrazu, muda u procep, menja taj pesmu iz tenora u sopran iz mesta. 

Ma daj Bože da je to, da nije neki "manevar"......slušam ga, će šalje protestnu notu Erdoganu, zbog podrške da se Kosovo primi u Nato :87: Na stranu, to što ovi pokuašvaju da jajarski iskoriste situaciju, i da kaže bravo Tajipe, ali 'ajde da nas zajedno predložiš za NATO i EU....još mi i BIH u kompletu....mirna Bačka, ravan Srem....on će "notira"....

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Brian Setzer said:

Izmigoljiće se Šizoje, skoro da sam siguran u to.

 

Na ovu temu - daj boze da se izmigolji jer to utice na sve nas. 

 

Nego ko sto vec neko primeti, ovde sve sama dijaspora pa neki od njih i nemaju bas taj isti motiv.... nego udri sto najgrdje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mmajstor said:

 

Na ovu temu - daj boze da se izmigolji jer to utice na sve nas. 

 

Nego ko sto vec neko primeti, ovde sve sama dijaspora pa neki od njih i nemaju bas taj isti motiv.... nego udri sto najgrdje. 

Mislis da dijaspora drugacije razmislja od onih koji su u Srb?

Gresis, mnogi imaju svoje drage i brinu isto kao i da su u Srb. Sta vise s'moje tacke gledista da sam tu na terenu bi bio mnogo ostriji, nego ovako daleko. 🙂 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, mmajstor said:

Nije uopste bitno ko je kriv, tako je kako je.

 

Pokušavam da shvatim ove tvoje vratolomije, ali mi ne ide. 

 

48 minutes ago, mmajstor said:

 na najpragmaticniji nacin? 

 

Da se svi lepo sklonimo siledžiji s puta, a Ukrajince ko jebe, nek se naguze. A potom ko zna ko još. Pragmatično, do jaja. Pun intended. 

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, ras kass said:

Jesmo li usli u pat poziciju sada? Ne vidim mogucnosti neke drasticne promene na frontu, mozda gresim. Stvarno sam u pocetku mislio, max 4-5 dana sukoba.

Ne odgovarm tebi nego da iskoristim post.

Ovo traje 7 dana. Za sedam dana je uspeh prebaciti ovoliku tehniku i ljudstvo da niko ne puca na tebe a kamoli pod borbom.

Zato je mene strah da je su ovo do sada samo pripremne radnje za prave napade Rusa.

Kada to krene nece vise biti civila koji psuju ruske vojnike. Nece biti ni struje ni vode ni benzina niti ce radnje raditi.

Bice samo granata i mrtvih. Ovo govorim prema iskustvima iz nasih ratova.

Nek su svi bogovi u pomoci ljudima u Ukrajini.

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Eddard said:

 

Pokušavam da shvatim ove tvoje vratolomije, ali mi ne ide. 

 

 

Da se svi lepo sklonimo siledžiji s puta, a Ukrajince ko jebe, nek se naguze. A potom ko zna ko još. Pragmatično, do jaja. Pun intended. 

Zaustavicemo mi putka, ili u Ukrajini, Poljskoj, Rumuniji, ali kad stigne do Nemacke, onda sigurno. Bice svima jasno sta radi. 🙂 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eddard said:

Da se svi lepo sklonimo siledžiji s puta, a Ukrajince ko jebe, nek se naguze. A potom ko zna ko još. Pragmatično, do jaja. Pun intended. 

 

Siledzija sa nuklearnim bombama se ne sklanja na silu, pogotovo ako ga sateras u cosak da nema kud. A kada se shvati da postoje iste takve siledzije koje su se dokazale mnogo gore u svom siledzijstvu, jedini nacin da se i jedni drugi sklone a da svet ne najebe jeste za zelenim stolom.

Da svi sednu za taj sto i da vide sta je krenulo po zlu sa UN, i zasto to neke drzave pribegavaju nuklearnom naoruzanju kao glavnim garantom sopstvene bezbednosti - od koga se oni to plase?

 

A ako nece, mi treba na to da ih nateramo a ne da se svrstavamo na stranu jednog siledzije koji je resio da presudi drugom siledziji i tako celu planetu stave u opasnost jer sistem koji su postavili - ocigledno ne funkcionise. 

  • Like 4
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mmajstor said:

 

Siledzija sa nuklearnim bombama se ne sklanja na silu, pogotovo ako ga sateras u cosak da nema kud. A kada se shvati da postoje iste takve siledzije koje su se dokazale mnogo gore u svom siledzijstvu, jedini nacin da se i jedni drugi sklone a da svet ne najebe jeste za zelenim stolom.

Da svi sednu za taj sto i da vide sta je krenulo po zlu sa UN, i zasto to neke drzave pribegavaju nuklearnom naoruzanju kao glavnim garantom sopstvene bezbednosti - od koga se oni to plase?

 

A ako nece, mi treba na to da ih nateramo a ne da se svrstavamo na stranu jednog siledzije koji je resio da presudi drugom siledziji i tako celu planetu stave u opasnost jer sistem koji su postavili - ocigledno ne funkcionise. 

Ali ovaj vec seje smrt Ukrajinom, bez nagovestaja da ce stati.

Link to comment
Share on other sites

Kada se na medjunarodno pravo pozivaju oni koji su na centar mog grada namerno bacali kontejnere kasetnih bombi, na bolnicu takodje... Bez ikakve empatije u svetu za silne izgunule od usa bombi, bez zgrada u bojama zastave tih zemalja...

Edited by berti
  • Like 13
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mrd said:

Ali ovaj vec seje smrt Ukrajinom, bez nagovestaja da ce stati.

Kad velika drzava sa velikim vojnim potencijalom krene u rat za teritoriju samo su dva načina da je zaustaviš. Da je poraziš na ratištu i pacifikuješ kao Nemce posle 1945 ili da nađeš model kroz pregovore da se zaustavi rat i pronađe neki kompromis. Ostaje da čelnici ostalih velikih drzava procene šta je pametnije i manje bolno za njih a onda i za sve nas ostale. Koliko god ruzno i morbidno zvučalo dok se ratuje samo u Ukrajini ostalima je lako da se junače i prete Rusiji,ne daj boze da se rat prelije u susedne drzave i zahvati veci deo Evrope. Tu ne bi bilo pobednika!

Edited by Perkos2
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Devil In My Pants said:

Gde si Slejvara, kako je u Amerike?

Dje si Losmi, brate moj! Cestitam na prinovi. Sve najljepse zelim!

 

Nego, vidi sta rade litijasi po CG...

 

Quote

Okupljenima se sa Trga Slobode u Nikšiću obratio Veselin Đoković. On je poslao poruku predsjedniku Rusije Vladimiru Putinu.

“Uz tebe smo, Vladimire Putine. NATO je mafija koja je vazda sijala mržnju, a mi smo to osjetili najbolje na sopstvenoj koži kada su nam “darove” s neba bacali, uzlijećući iz Aviana. Podržavamo Putina kao slobodni građani Nikšića”, kazao je Đoković na centralnom nikšićkom trgu.

Poručio je Putinu da ne smije “dozvoliti fašistima i nacistima da učine što su naumili”.

“Ti si čuvar pravoslavlja i nadamo se da ćeš nam vratiti Kosovo, ako Bog da”, rekao je Đoković.

 

  • Like 1
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ruski borbeni avioni narusili su danas svedski vazdusni prostor, kaze nacelnik Vojnog vazduhoplovstva na sajtu svedskih oružanih snaga. Radi se o ukupno cetiri aviona: dva ruska SU 27 i dva ruska SU 24. Incident se desio istocno od svedskog ostrva Gotland. Vojno vazduhoplovstvo je foto-dokumentovalo incident tokom operacije sa Jas 39 Gripen. To Rusi vole da [nam] rade ponekad. Poznavaoci, kakvi su to avioni?

 

Nevezano za to, Finska i Svedska su danas malo trenirale koordinaciju. Komsijski - sta ce ”mukice” kad je sve tako napeto.

On 2 March, Sweden and Finland exercised sea and air target suppression jointly in the area between Nyköping, Visby and Karlskrona. The objective of the exercise is to develop the two countries' capability to conduct joint exercises on short notice.

>>>


 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Powerslave said:

Dje si Losmi, brate moj! Cestitam na prinovi. Sve najljepse zelim!

 

Nego, vidi sta rade litijasi po CG...

 

 

Hvala, ma ono su izgubljeni slucajevi...gde god ima nas Srba tu nema normalnog zivota. Mora da se promeni matica da bi i ostali dosli do daha. Zamisli samo kako je ondaovde :)))

 

Da,cerkica dodje i tako.Super sto si dosao ovde, fali mi Chiwi i Uros..ako imas neki kontakt neka dodju sem ako ih nisu i ovde banovali..:Hail:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Devil In My Pants said:

Hvala, ma ono su izgubljeni slucajevi...gde god ima nas Srba tu nema normalnog zivota. Mora da se promeni matica da bi i ostali dosli do daha. Zamisli samo kako je ondaovde :)))

 

Da,cerkica dodje i tako.Super sto si dosao ovde, fali mi Chiwi i Uros..ako imas neki kontakt neka dodju sem ako ih nisu i ovde banovali..:Hail:

Za Chiwija ti nista ne znam. Znajuci njega, on je sad sigurno u prvim redovima u Ukrajini da brani pravoslavlje. Sa Urosem ti vise ne pricam... nesto smo se posvadjali.

 

Lijep je ovaj forum 😄 Nadam se da nisu ljudi zaladili kao onamo... Vidim tu su moji drugovi Kronos i Constantin koje pozdravljam ovom prilikom!

 

Sramota me ovih dana iz kuce da izadjem... Misle ljudi da sam Rus. Pih daleko bilo...

  • Like 3
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...