Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Sace da vide ovi amateri sta je pravi agitprop.

Prvo ide uvod sa strahom i panikom,  svi smo gotovi, groblja ce nam biti mala.

Onda ide nespavanje i najtezi dani u zivotu.

Onda dolazi twist kao u svakom dobrom filmu.

Grasak, krompir, gorivo, migovi, lazari za razliku od komsija svih koji nemaju nista i verovatno ce pocrkati od gladi.

Verovatno ce biti i ugalj za koji su mu govorili da ne sme da kopa.

I naravno djilassolak.

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

@K.Dot

Ja znam celog jednog lika iz Ukrajine i po njegovoj priči u poslednjih nekoliko godina je mnogo lakše naći bolji posao nego ranije ako imaš faks jer ima više stranih firmi i stranih klijenata ali da nije ogromna razlika za ljude na minimalcu. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Clash said:

Sace da vide ovi amateri sta je pravi agitprop.

Prvo ide uvod sa strahom i panikom,  svi smo gotovi, groblja ce nam biti mala.

Onda ide nespavanje i najtezi dani u zivotu.

Onda dolazi twist kao u svakom dobrom filmu.

Grasak, krompir, gorivo, migovi, lazari za razliku od komsija svih koji nemaju nista i verovatno ce pocrkati od gladi.

Verovatno ce biti i ugalj za koji su mu govorili da ne sme da kopa.

I naravno djilassolak.

 

A sardine,a krompir,a sargarepe, a zelena salata, ili je za to Bogoljub zaduzen

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, JohnnyDragon said:

Ne znam koliko ljudi je odavde bilo u Ukrajini i kada, ja sam tamo 2012 bio par meseci, ono je bilo no comment.

Znam recimo da prosečan Ukrajinac nije mogao da kupi par cipela od svoje plate.

Blagi užas.

Znaci ipak je krenulo na bolje. Ja sam bio sa folklorom tamo negde 96, onda su kupovali po pola bombone u prodavnici, jer je jedna bombona bila skupa za njih. 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Clash said:

Sace da vide ovi amateri sta je pravi agitprop.

Prvo ide uvod sa strahom i panikom,  svi smo gotovi, groblja ce nam biti mala.

Onda ide nespavanje i najtezi dani u zivotu.

Onda dolazi twist kao u svakom dobrom filmu.

Grasak, krompir, gorivo, migovi, lazari za razliku od komsija svih koji nemaju nista i verovatno ce pocrkati od gladi.

Verovatno ce biti i ugalj za koji su mu govorili da ne sme da kopa.

I naravno djilassolak.

 

moze neki pbp? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, K.Dot said:

Hvala, zanima me da čujem iz prve ruke kako se zemlja razvijala nakon imenovanja Zelenskog za predsednika.

Ne znam da li za vreme ovog ili nekog, i kog, od prethodnih predsednika je izmedju ostalog, zbog korupcije, bila raspuštena saobraćajna policija. Znači totalno, od prvog do zadnjeg čoveka.....znači, nešto se pokušavalo, ali ne znam da li je dalo rezultata.  Eto, jedan segment...

 

P.S. Reče neko od analitičara, na nekoj TV (ili neko od ovih naših kvazi-političara) i to primi s rezervom, da su nzm u odnosu na Srbiju prebogati, ali korupcija je učinila svoje pa su po platama npr. slabiji od nas. Ne mislim na "Vučićeve plate", nego stvarne.

 

EDIT: 2005.g. je to uradio Juščenko....

Edited by Constantin
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Harmonika said:

Sankcije su i dalje no no, verovatno..

Iskreno me cudi da smo ovako glasali, mora da su ga dobro stisli. Evo sad nesto baronise da ce Rusija da bude izbacena iz UN. 

 

Ne znam kako ce da se opere pred birackim telom za ovo.

Link to comment
Share on other sites

Kao neko ko je preživeo ratove, bombardovanja, sankcije, marionetske režime, satanizaciju, dvostruke aršine izuzetno mi je žao pre svega ukrajinskog naroda koji trpi zbog rata Amerike i Rusije, onda mi je žao Rusa, a naposletku i mučene kolonizovane Evrope.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, K.Dot said:

Izgleda da svi sa ovog foruma žive negde u zapadnoj Evropi. Da li je neko od vas možda živeo ili duži vremenski period proveo u Ukrajini ili su informacije o demokratskim procesima i kvalitetu života Ukrajinaca i Ukrajinki samo ono što se pokupi se neta?

...ja sam na Jugu Evrope...:whistling:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, JohnnyDragon said:

Ja sam imao verenicu u Nikolajevu, nzm da li ga zovu Mikolajev sada mediji, ako je to ista oblast, na Crnom moru, na Dnjepru, i dosta sam boravio u Dnjepropetrovsku, eto, ali 2011 na 12, situacija je bila katastrofalna.

 

Da, to je isti grad. Ruski i ukrajinski imaju različite oblike nekih gradova, kao i drugih vlastitih imenica. Taj grad je na ruskom Николаев, a na ukrajinskom Миколаїв. Naziv je izveden od imena Nikola, koje je u ruskom Никола́й, a na ukrajinskom Микола.

 

Kada su u pitanju ukrajinski gradovi, često postoji razlika u njihovom obliku u odnosu na izvorni naziv. Naime, za vreme SSSR-a su korišćeni ruski nazivi za sva mesta. U engleskom je to izmenjeno još odavno, tj. kada je Ukrajina postala nezavisna od SSSR-a, pa se tako umesto starih oblika Kiev, Kharkov ili Lvov danas koriste Kyiv, Kharkiv i Lviv. Kod nas su ostali oblici zanovani na ruskom, pa su ovi gradovi Kijev, Harkov i Lavov.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...