Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

1 hour ago, Dl91 said:

Baz obzira na gostovanje tv pinku, covek je verujem kompetentniji od svi nas ovde. Steta sto nije sa nama u ovim trenucima, imao bi svasta jos da kaze. 

 

 

Nejvjerovatno kompetentan - sa pricom da su nase snage bile potpuno spremne za NATO napade, ali nas je NATO iznenadio jer je upotrebljavao samo avijaciju.... Vojni analiticar koji nije znao da NATO ima avione 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Brian Setzer said:

Sve se nešto Ukrajinci zadnjih 2, 3 decenija razbiše od spektakularnih demokratskih, slobodarskih procesa.

Ne, ali su od 2014. naovamo konstantno napredovali u pogledu slobode govora, vladavine prava i borbe protiv korupcije, možeš da pogledaš na sajtu Svjetske Banke: http://info.worldbank.org/governance/wgi/Home/Reports 

Sa desne strane su padajući meniji sa državama, indikatorima i godinama.

 

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, ters said:

 

 

Nejvjerovatno kompetentan - sa pricom da su nase snage bile potpuno spremne za NATO napade, ali nas je NATO iznenadio jer je upotrebljavao samo avijaciju.... Vojni analiticar koji nije znao da NATO ima avione 

Ok, ovde je pogodio da ce doci do sukoba u Evropi, a to je bilo 2014. Verujem da je vecina smatrala, pa i ja isto, da do bilo kakvog sukoba vezano za Ukrajinu nece doci. Mislim na eskalaciju, ne na sukobe sa pro ruskim snagama. Ispostavilo se da u ovom slucaju jeste u pravu. 

 

Sta se desava sa pregovorima, da li ima neka informacija o tome? 

Edited by Dl91
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Beonegro said:

Ne, ali su od 2014. naovamo konstantno napredovali u pogledu slobode govora, vladavine prava i borbe protiv korupcije, možeš da pogledaš na sajtu Svjetske Banke: http://info.worldbank.org/governance/wgi/Home/Reports 

Sa desne strane su padajući meniji sa državama, indikatorima i godinama.

 

 

Stavih uporedo Srbiju i Ukrajinu za period od 2012 do 2020 - ispadosmo skoro duplo bolji od njih. :krstipd4:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kronostime said:

Stavih uporedo Srbiju i Ukrajinu za period od 2012 do 2020 - ispadosmo skoro duplo bolji od njih. :krstipd4:

Osim što je njihov trend u pogledu slobode govora i borbe protiv korupcije do prije nedelju dana bio pozitivan, dok je naš konstantno negativan.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Beonegro said:

Osim što je njihov trend u pogledu slobode govora i borbe protiv korupcije do prije nedelju dana bio pozitivan, dok je naš konstantno negativan.

 

Pa ne znam baš, Zelenski je u zadnjih godinu i nešto sitno ugasio čak 4 televizije čiji sadržaji mu se nisu sviđali.

 

 

 

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, JohnnyDragon said:

Ne znam koliko ljudi je odavde bilo u Ukrajini i kada, ja sam tamo 2012 bio par meseci, ono je bilo no comment.

Znam recimo da prosečan Ukrajinac nije mogao da kupi par cipela od svoje plate.

Blagi užas.

Zavisi gde si bio. Iako u globalu je to tačno.

 

U Bjelorusiji je recimo u Minsku životni standard u rangu Zagreba, bolji nego u Beogradu. Ali kad odeš malo lijevo ili desno, gore i dolje vidi se da je teška bijeda, kao i u velikoj većini Srbije. 

 

U Ukrajini je slično.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

@Clash, kojem ces se carstvu privoleti? Nema sedenja na dve vakcine!

Brate ja sam prava Srbenda. Dva Sputnjika i Fajzera za buster. 
Znaci sedim na dve stolice. 
To bi znacilo postujem integritet ali ne uvodim sankcije.

ili ti sto bi nas narod rekao hocu da se jebem al da mi ne udje.

  • Like 2
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

Umesto da  ih prilagodi sebi, koji danak neiskustvu..

Just now, Clash said:

Brate ja sam prava Srbenda. Dva Sputnjika i Fajzera za buster. 
Znaci sedim na dve stolice. 
To bi znacilo postujem integritet ali ne uvodim sankcije.

ili ti sto bi nas narod rekao hocu da se jebem al da mi ne udje.

E jbi ga,a ja sta da radim, burazeru,dva Brexita, jedan Fajzer

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Izgleda da svi sa ovog foruma žive negde u zapadnoj Evropi. Da li je neko od vas možda živeo ili duži vremenski period proveo u Ukrajini ili su informacije o demokratskim procesima i kvalitetu života Ukrajinaca i Ukrajinki samo ono što se pokupi se neta?

Edited by K.Dot
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, erwin said:

 

Pa ne znam baš, Zelenski je u zadnjih godinu i nešto sitno ugasio čak 4 televizije čiji sadržaji mu se nisu sviđali.

 

 

 

SB objavljuje podatke sa oko 8 mjeseci distance (podaci za 2021. godinu će biti objavljeni u septembru 2022.), tako da je sasvim moguće da će se vidjeti ovo o čemu pričaš, ali to ne dovodi u pitanje evoluciju 2014 - 2020.

2 minutes ago, K.Dot said:

Ispadoše da svi sa ovog foruma žive negde u zapadnoj Evropi. Da li je neko od vas možda živeo ili duži vremenski period proveo u Ukrajini ili su informacije o demokratskim procesima i kvalitetu života Ukrajinaca i Ukrajinki samo ono što se pokupi se neta?

Ovo se drugačije kaže jeb'o svjecku banku, daj da nam braćala ispriča kako je taslačio ukrajinke za črvenu

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, K.Dot said:

Izgleda da svi sa ovog foruma žive negde u zapadnoj Evropi. Da li je neko od vas možda živeo ili duži vremenski period proveo u Ukrajini ili su informacije o demokratskim procesima i kvalitetu života Ukrajinaca i Ukrajinki samo ono što se pokupi se neta?

Ja sam imao verenicu u Nikolajevu, nzm da li ga zovu Mikolajev sada mediji, ako je to ista oblast, na Crnom moru, na Dnjepru, i dosta sam boravio u Dnjepropetrovsku, eto, ali 2011 na 12, situacija je bila katastrofalna.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Harmonika said:

Umesto da  ih prilagodi sebi, koji danak neiskustvu..

E jbi ga,a ja sta da radim, burazeru,dva Brexita, jedan Fajzer

 

Mali off, drago nam je sto si se javio, bas smo se zabrinuli sto te nije bilo par meseci.

...

@Clash kad mu na vrata dodju anketari da pitaju dal podrzava rusku agresiju i da li je za uvodjenje sankcija:

 

...

 

@Cyber Na jednom vojnom forumu napisase da je Lukasenkova mapa validna. Pojavljuju se razne informacije i mape po internetu, ali sam odustao od kacenja jer vise ne mozes nikome verovati. Pravo stanje stvari u realnom vremenu je nemoguce ispratiti, to eventualno znaju oni u ruskom hq.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, JohnnyDragon said:

Ja sam imao verenicu u Nikolajevu, nzm da li ga zovu Mikolajev sada mediji, ako je to ista oblast, na Crnom moru, na Dnjepru, i dosta sam boravio u Dnjepropetrovsku, eto, ali 2011 na 12, situacija je bila katastrofalna.

Hvala, zanima me da čujem iz prve ruke kako se zemlja razvijala nakon imenovanja Zelenskog za predsednika.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Kronostime said:

Stavih uporedo Srbiju i Ukrajinu za period od 2012 do 2020 - ispadosmo skoro duplo bolji od njih. :krstipd4:

 

Ako pogledas GDP per capita, Ukrajina je na dnu Evrope,

 

7 minutes ago, Harmonika said:

Ovaj se opet obraca javnosti u 18..opet nista od Slagalice..sad ce da nam pokazuje paprike, krompire,sargarepu...

 

Samo ne Slagalicu, najbolju emisiju na RTS.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...