Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

1 minute ago, K.Dot said:

Meni kaže da sam negativan a lik samo štanca brojke poginulih, zarobljenih i fotografije, snimke mrtvih ljudi. Voimja oca.

Pa prenosim informacije sa strane Ukrajne posto to niko ne radi. Ako cemo da filozfiramo ok, ako cemo da pisemo lepo sa dokazima i argumentima opet ok.

 

Sad sto smeta ovoj drugoj strani to nije moj problem, moja duznost je da forum bude obavesten.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Devil In My Pants said:

Pa prenosim informacije sa strane Ukrajne posto to niko ne radi. Ako cemo da filozfiramo ok, ako cemo da pisemo lepo sa dokazima i argumentima opet ok.

 

Sad sto smeta ovoj drugoj strani to nije moj problem, moja duznost je da forum bude obavesten.

 

Razumemo te.

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Devil In My Pants said:

Pa prenosim informacije sa strane Ukrajne posto to niko ne radi. Ako cemo da filozfiramo ok, ako cemo da pisemo lepo sa dokazima i argumentima opet ok.

 

Sad sto smeta ovoj drugoj strani to nije moj problem, moja duznost je da forum bude obavesten.

 

Izvini Ernie Pyle, nisam te prepoznao.  Koliko sam primetio svi se nadaju da se ovo što pre završi pregovorima, jedino si se ti izložio.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Liska Manjina said:

Deliš oružje neobučenim civilima i šalješ ih da pucaju na obučene profesionalce sa 135x boljom opremom. Koliko sam video u okolini Kijeva su Spetsnaz, Padobranci i Čečeni. Ali sa druge strane kontaš, ko bi se normalan odlučio na nešto takvo.

Onaj ko računa na propagandni efekat izginulih civila?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cyber said:

 

1) govori istinu, 2) drzi se korektne informacije, 3) budi relevantan i 4) budi precizan. Nikad nije kasno da se ovlada ovako elementarnim vestinama. Samo napred!

 

 

.

 

Konacno nesto gde nema spora...Ajde ti prva polako...

 

.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Liska Manjina said:

 

 

jos jedan edit: Ima video borbe iznad Kieva Ukrajinski Mig 29 vs Ruski su 27 i snimak obaranja Ruskog Suhoja. Jbt  ljudi snimaju sa zemlje, a rakete lete iznad glava. Jezivo!

Pregledi na Twitter, Tiktok, Youtube,... ni rakete iznad glave nisu bitne. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Neme said:

 

Pa da, Osetija i Abhazija, koja ima rublju kao monetu. Verovatno i Osetija. Dosta sam čačkao nešto o Gruziji jer mi se čini kao fino mesto za puštanje korenja, ali se bojim da je prvo sledeće sranje upravo tamo.

 

Bio sam na skijanju tamo pre nekoliko godina, jako lepa zemlja, divni ljudi, u slicnoj situaciji kao i mi. Kao i mi, imaju i svoje pismo (koje je estetski prelepo), a na netu pisu celavom latinicom. Preporuka za turisticki obilazak.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Klotzen said:

Pošto vidim da se ovde sipa ruska propaganda o nacistima iz Ukrajine samo da objasnim celu priču oko Azova ako nekog interesuje. Azov je bio paravojna jedinica u kojoj jeste bilo gomila neonacista. Kada je ubačen u redovnu jedinicu u roku od godinu dana su iz nje izbačeni svi neonacisti i to je danas potpuno regularna jedinica. Da li ima nekih neonacista i danas to je teško reći ali javno se ne izjašnjavaju. Ali ajde onda i nas Srbe da tako zovemo zbog pojedicana koji su ratovali devedesetih pod nacističkim znakovima. Postoje nacisti i neonacisti i u Rusiji, čak im je vođa blizak Putinu tako da možda da kažemo i da su rusi nacistička država ako usvojimo te standarde. Manje sputnika više guglanja pre nego što iznosite takve stvari.

 

 

Ja sam najviše pisao o Azovu i Desnom sektoru pa se osećam prozvanim da ti odgovorim.

 

Gugl je nezgodan, može da te odvede u raznim pravcima, čak i do snimaka od pre nekoliko dana sa fronta na kojima se vidi nacistička zastava na granici Donbasa. To ne znači da je Ukrajina nacistička, već da je dozvolila sebi (i to kao zemlja koja je užasno stradala pod precima tih koji danas šenluče pod svastikom) da joj se ti govnari uvuku u regularnu vojsku, pa čak i da se nešto pitaju o politici zemlje. O tome postoje brojna svedočanstva, kakve su pritiske vršili da se ne sprovode sporazumi iz Minska recimo, guglaj malo. Tako da, zajebi me sa tom uvežbanom relativizacijom, pričom o Sputniku, ruskim nacistima a naročito o Srbima i Srbiji koja se po potrebi dopušta, a po potrebi zabranjuje na ovoj temi. I ne, nećeš mi učitati podršku Putinovoj invaziji, o tome sam se već više puta izjasnio ovde.

 

Što se mene lično tiče, ja sam jednostavan čovek: vidim kukasti krst, dobijem poriv da posumnjam da tu nešto nije u redu i da se sa takvima ne može graditi nikakva evropska država. Naravno, kapiram ja da se to može povesti pod ono ali oni su our sons of bitches. Sve ok, ko hoće da prihvati taj narativ zato što je sa druge strane Rusija, nek izvoli. I šta kažeš, teško je reći da li ih ima, ne izjašnjavaju se javno? Svaka čast, druže.

 

Posebno je razočaravajuće (za mene) što ti je jedan od moderatora (@Neme) bacio lajk na ovaj uradak. Meni je to znak da se lepo odjavim sa ove teme, pozdrav svim normalnim ljudima uz nadu da će ovo ludilo prestati što pre.

 

 

P.S. a ako već hoćeš da se baviš Srbijom na ovoj temi, razmisli o tome kako su se u strukture naše države uvukli razni navijači, salonski fašisti i ostali i kakav je njihov uticaj, pa to prenesi na Ukrajinu. 

 

Edited by implant
  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Amigo said:

Gruzija je predivna zemlja, da su imali normalne politicare mogli su da budu top evropska turisticka destinacija.

Offtopic: malo su predaleko od zemalja sa visokom kupovnom moći da bi bili top destinacija. Svakako bih volio da posjetim, na slikama izgleda sjajno, a znam i da se tamo jako dobro jede i pije.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, implant said:

Posebno je razočaravajuće (za mene) što ti je jedan od moderatora (@Neme) bacio lajk na ovaj uradak. Meni je to znak da se lepo odjavim sa ove teme, pozdrav svim normalnim ljudima uz nadu da će ovo ludilo prestati što pre.

 

Ja ne krijem da sam slabije informisan od glavnih učesnika diskusije. Ako nešto nije tačno to se da ispraviti, a i naučimo svašta čitajući postove. Pusti durenje jer će ispasti da ja (i mnogi drugi) ne spadam(o) u normalne ljude. To je bzze. 😉

(umalo da zaboravim, imao sam i ja u porodici stradale u konc-logoru)

 

14 minutes ago, implant said:

Što se mene lično tiče, ja sam jednostavan čovek: vidim kukasti krst, dobijem poriv da posumnjam da tu nešto nije u redu i da se sa takvima ne može graditi nikakva evropska država.

 

Takođe.

Edited by Neme
Link to comment
Share on other sites

Udri Vucko bagru u glavu.

Ako Vucko sjebe Ivicu i SPS glasam za njega.

Sallim se, necu glasati, al cu pustiti ove njegove aktiviste da mi daju olovku i upaljac.

I davicu vas ovde da je Vucko pobedio najvece zlo u istoriji regiona.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

8 minutes ago, FrediB said:

Nista cudno za SPSvinje, jos jedan dokaz da su oni ruska agentura koja jos od 2003-04 mora da bude u svakoj vlasti i uz svaku vlast. 

 

Iako Aca ide na razgovorom sa Vladom i ovde ga docekuje i titra jajca, Rusima je realno mnogo bitniji SPS, zato Bajatog ne mozes da odlepis od fotelje Srbijagasa. 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, implant said:

 

Ja sam najviše pisao o Azovu i Desnom sektoru pa se osećam prozvanim da ti odgovorim.

 

Gugl je nezgodan, može da te odvede u raznim pravcima, čak i do snimaka od pre nekoliko dana sa fronta na kojima se vidi nacistička zastava na granici Donbasa. To ne znači da je Ukrajina nacistička, već da je dozvolila sebi (i to kao zemlja koja je užasno stradala pod precima tih koji danas šenluče pod svastikom) da joj se ti govnari uvuku u regularnu vojsku, pa čak i da se nešto pitaju o politici zemlje. O tome postoje brojna svedočanstva, kakve su pritiske vršili da se ne sprovode sporazumi iz Minska recimo, guglaj malo. Tako da, zajebi me sa tom uvežbanom relativizacijom, pričom o Sputniku, ruskim nacistima a naročito o Srbima i Srbiji koja se po potrebi dopušta, a po potrebi zabranjuje na ovoj temi. I ne, nećeš mi učitati podršku Putinovoj invaziji, o tome sam se već više puta izjasnio ovde.

 

Što se mene lično tiče, ja sam jednostavan čovek: vidim kukasti krst, dobijem poriv da posumnjam da tu nešto nije u redu i da se sa takvima ne može graditi nikakva evropska država. Naravno, kapiram ja da se to može povesti pod ono ali oni su our sons of bitches. Sve ok, ko hoće da prihvati taj narativ zato što je sa druge strane Rusija, nek izvoli. I šta kažeš, teško je reći da li ih ima, ne izjašnjavaju se javno? Svaka čast, druže.

 

Posebno je razočaravajuće (za mene) što ti je jedan od moderatora (@Neme) bacio lajk na ovaj uradak. Meni je to znak da se lepo odjavim sa ove teme, pozdrav svim normalnim ljudima uz nadu da će ovo ludilo prestati što pre.

 

 

P.S. a ako već hoćeš da se baviš Srbijom na ovoj temi, razmisli o tome kako su se u strukture naše države uvukli razni navijači, salonski fašisti i ostali i kakav je njihov uticaj, pa to prenesi na Ukrajinu. 

 

 

A zajebi i ti nas sa ruskom propagandom.

 

Smeta ti Azov, a ne smeta ti Rusic. 

 

A sto druga strana nije ispostovala sporazum iz Minska? Ko je branio separatistickim tvorevinama da ispostuju sporazum? Pre decentralizacije su trebali da se ispostuju i neki uslovi sa njihove strane, nesto se nesecam da su ih ispunili, ali to naravno nije bitno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to Rat u Ukrajini
  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...