Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

2 minutes ago, Jurgen said:

 

U cemu je tacno problem postaviti pitanja? 

 

Odmah ide etiketiranje, zanima me konkretno odakle se izvlace ove izjave na bazi k. Jedno je napisati mislim da... A sasvim drugo tvrditi da je vecina Ukrajinaca u ovom ratu svojom voljom. 

 

Pitanja su mnogo glupa i vrte se ciklicno a jos davnih dana prvi su ih poceli postavljati otvoreni zagovornici moskovitskog rezima. Malo je cudno da se pitanja sa vremenom iznova pojave samo od strane ljudi koji su "neutralni" i "samo postavljaju pitanja". 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, boxcube said:

 

Ne samo moje.
 

"Ukrainians are deeply confident in their military, with approval ratings at a record high of 95%, according to Gallup. Support for Zelenskyy has faltered slightly but is still overwhelmingly strong at 81%."

 

 

Mozda zato sto na Krimu nema toliko stanovnika? Mozda zato sto sa Krima nije raseljen ni priblizno isti broj stanovnika? Mozda su ovo malo neumesna pitanja cak i za maskiranu rusku propagandu?

 

Znaci nije do toga sto je deo teritorije pod okupacijom, ok.

 

Koliki broj je raseljen? Da li se ceka da se svi vrate pre izbora? Koliki mora da bude procenat raseljenih da izbori ne bi mogli da se odrze?

Link to comment
Share on other sites

Znači došao je i napisao nešta bez i jedne tvrdnje, i onda kao uvrijeđen jer mi nemamo dokaze da opvrgnemo njegovu tvrdnju.

Pa jbt previše je i za neutralce 😂 

I po običaju samo zahtevaju neke odgovore

Edited by Henry Chinaski
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, boxcube said:

 

Pitanja su mnogo glupa i vrte se ciklicno a jos davnih dana prvi su ih poceli postavljati otvoreni zagovornici moskovitskog rezima. Malo je cudno da se pitanja sa vremenom iznova pojave samo od strane ljudi koji su "neutralni" i "samo postavljaju pitanja". 

 

Nema glupih pitanja nego samo glupih odgovora.

Just now, Henry Chinaski said:

Znači došao je i napisao nešta bez i jedne tvrdnje, i onda kao uvrijeđen jer mi nemamo dokaze da opvrgnemo njegovu tvrdnju.

Pa jbt previše je i za neutralce 😂

 

A koja je to moja tvdnja? 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kronostime said:

Teritorije se zauzimaju i gube -  mrtvi se ne vracaju nazad i oni su nezamenljivi. :default_coffee:

 

Eventualnim zauzimanjem Ukrajine od strane Rusije bi Ukrajinci samo nastavili da ginu - dakle imali bismo još više mrtvih koji se ne vraćaju i koji su nezamenljivi. Oni se sad bore za život svojih sunarodnika i potomaka, jednostavno nema nazad kad te ludaci koji odriču suverenost tvoje države napadnu. Ne postoji nijedna druga opcija sem borbe, naročito protiv imperijalističke Rusije sa autokratom na vlasti.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, berti said:

 Uskoro

znas kako, zavisi od pozicije i perspektive pogleda. ako posmatras iz perspektive formiranja zemlje i drzava onda ce russija biti upamcena kao nebitna mrlja u istoriji na koju ce covecanstvo da se gadi. ako posmatras iz perspektive leptira pcele onda ce zaista biti potrebna vecnost ali ono sto je nesumnjivo je da ce rusija nestati sa lica zemlje na ovaj ili onaj nacin. 

Edited by HAMMER
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Jurgen said:

 

Znaci nije do toga sto je deo teritorije pod okupacijom, ok.

 

Nista, ali nista od citiranog ne implicira ovako nesto niti u bilo kom mom prethodnom postu. Kako samo formiras ovako naopake zakljucke?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Jurgen said:

 

Nema glupih pitanja nego samo glupih odgovora.

 

U ovo mogu da veruju samo glupaci i za smirivanje savesti glupaka se i ponavlja ova ordinarana glupost. Pitanje "Kakvog je ukusa broj 2?" je cist primer glupog pitanja.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, boxcube said:

 

Nista, ali nista od citiranog ne implicira ovako nesto niti u bilo kom mom prethodnom postu. Kako samo formiras ovako naopake zakljucke?

 

Da li su izbori odrzani ----> Da

Da li je Krim, po ustavu deo teritorije Ukrajine, bio pod okupacijom u trenutku odzavanja tih izbora -----> Da

Zakljucak:

 

Izbori mogu da se odrze dok je deo teritorije pod okupacijom

Edited by Jurgen
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jurgen said:

 

Da li su izbori odrzani ----> Da

Da li je Krim, po ustavu deo teritorije Ukrajine, bio pod okupacijom u trenutku odzavanja tih izbora -----> Da

Zakljucak:

 

Izbori mogu da se odrze dok je deo teritorije po okupacijom

 

To si ti uveo jer smatras da je analogno. Ja ne smatram da je to analogno i da jedno implicira drugo.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, boxcube said:

 

To si ti uveo jer smatras da je analogno. Ja ne smatram da je to analogno i da jedno implicira drugo.

 

:lol_2:

 

Pa prvo si naveo citiram: "Izbori ne mogu da se odrze dok je deo teritorije pod okupacijom", a nakon sto sam ti dokazao da to nije slucaj, sad kazes da nije analogno, takodje nisi odgovorio na broj raseljenih i ostale izmisljene uslove za odrzavanje izbora. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, HAMMER said:

znas kako, zavisi od pozicije i perspektive pogleda. ako posmatras iz perspektive formiranja zemlje i drzava onda ce russija biti upamcena kao nebitna mrlja u istoriji na koju ce covecanstvo da se gadi. ako posmatras iz perspektive leptira pcele onda ce zaista biti potrebna vecnost ali ono sto je nesumnjivo je da ce rusija nestati sa lica zemlje na ovaj ili onaj nacin. 

Tesko ce to da ide jer ce interesi da nadvladaju. Nemacka je posle svega što su uradili zasluzila da nikada vise ne postoji kao država, da se taj jezik nikada ne čuje. Toliko zla su naneli da nikakav Brant i ostalo ne pije vodu. Ali, interesi su nadvladali.

Tako ce biti i sa Rusijom. Naci ce se neki kompromis jer ipak niko bas ne zeli da mu ona pecurka niče na horizontu. Živi bili, pa videli.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, HAMMER said:

cim varvari napuste ukrajinu doci ce do normalnih izbora. jel pita neko russe kad ce izbori u russiji?

 

cekaju da ovi malo oslabe pa da umarsiraju u moskvu.

 

Rusi su imali izbore pre manje od mesec dana i vecinski podrzali Putlera u njegovom silovanju Ukrajine. Tim izborima su pokazali dosta o sebi i da su popili Z propagandu. Cak je i u Beogradu zli gnom dobio vise od 10%. Ajde da uzmemo u obzir da je glasalo dosta radnika ambasade, ali sigurno su i neki od "izbeglica" za njega. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Jurgen said:

 

:lol_2:

 

Pa prvo si naveo citiram: "Izbori ne mogu da se odrze dok je deo teritorije pod okupacijom", a nakon sto sam ti dokazao da to nije slucaj, sad kazes da nije analogno, takodje nisi odgovorio na broj raseljenih i ostale izmisljene uslove za odrzavanje izbora. 

 

 Ne nisi dokazao!

 

 Rekao sam i prvi put da nije isto. Nakon toga drugi put sam rekao da nije analogno. Ne razumes ili ne zelis da razumes po zadatku ali nije moguce porediti Krim ostatkom dana okupirane Ukrajine. 

 

Odgovore trazi covek koji misli da je nemogucnost znacajnog dela stanovnistva da glasa "izmisljen uslov"??? Bas se vidi da je tebi stalo do odgovora. 

Link to comment
Share on other sites

@Jurgen

 

Izbori mogu da se organizuju i kada je deo teritorije pod okupacijom, pa i kada je veliki broj raseljenih i interno raseljenih, ali ih je veoma teško, da ne kažem nemoguće, organizovati u uslovima ratnog stanja u kakvom je Ukrajina, gde bi u velikom delu zemlje rizikovao da te pogodi bomba ako odeš na biračko mesto, a tu su i oni ljudi u rovovima kojima bi isto bilo teško da ispune svoje glasačko pravo ako su tog dana zauzeti... prečim stvarima.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kronostime said:

Teritorije se zauzimaju i gube -  mrtvi se ne vracaju nazad i oni su nezamenljivi. :default_coffee:

 

Jedno uključuje drugo. Tuđu teritoriju možeš samo vojnom silom da zauzmeš. Ako to ne radiš, nema rata pa samim tim ni mrtvih.

 

Sem ako ne misliš da se neko svojevoljno odrekne teritorije, bez otpora... 

Edited by Issey
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Tanka je linija između panike i neverovatne odbrane...

 

Decembar 2022...

Russians are panicking, begin to fortify Kursk Oblast with ‘dragon's teeth’ and ditches

https://www.pravda.com.ua/eng/news/2022/12/7/7379666/

 

Mart 2024...

UKRAINE has crafted an incredible new line of defence against Putin's forces, complete with 42,000 concrete "dragon's teeth" dotted along barbed wire-lined trenches.

https://www.thesun.co.uk/news/26591535/putin-russia-ukraine-defence-dragons-teeth-war/

 

Ali, zanimljivija mi razlika u veličini, zubi vs mlečnjaci:

 

OzH972g.jpeg

 

hfgC0JD.jpeg

Link to comment
Share on other sites

@Jurgen

 

Nije moguće organizovati izbore za vreme ratnog stanja, ne zbog zakona nego iz više praktičnih razloga :

 

Izbori 2014-2022 su organizovani tako što je svima iz okupiranih područja omogućeno da dođu u Ukrajinu i glasaju na izmeštenim glasačkim mestima. Nešto slično i mi radimo za Kosovo.

 

Drugi razlog je zato što ne možeš da garantuješ bezbednost stanovništvu u situaciji kada Rusi bombarduju i civilne ciljeve. Mogu da izmisle priču, kao što su već radili u drugim primerima, kako je na nekom izbornom mestu štab neke jedinice i da pobiju ljude. Iz ovog razloga nije bilo izbora u UK tokom ww2.

 

Ogroman broj izbeglica unutar same Ukrajine, 400k ljudi u operativnim jedinicama na frontu kako to sprovesti tamo. Izbeglice u inostranstvu. Ovo je praktično nerešiva enigma jer bi oni morali na svakoj lokaciji da omoguće izlazak na izbore svakom stanovniku što bi bila noćna mora za organizovati. Zbog ovoga su parlamentarni izbori zabranjeni jer ovo nije moguće sprovesti u miru u SAD a kamoli u ratu u Ukrajini.

 

Treći razlog je da su ukinute neke od sloboda štampe kao i neke slobode za obično stanovništvo. Kako odraditi kampanju u takvoj situaciji ? Kako opozicija da kritikuje vođenje rata dok rat traje ?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Klotzen said:

@Jurgen

 

Nije moguće organizovati izbore za vreme ratnog stanja, ne zbog zakona nego iz više praktičnih razloga :

 

Izbori 2014-2022 su organizovani tako što je svima iz okupiranih područja omogućeno da dođu u Ukrajinu i glasaju na izmeštenim glasačkim mestima. Nešto slično i mi radimo za Kosovo.

 

Drugi razlog je zato što ne možeš da garantuješ bezbednost stanovništvu u situaciji kada Rusi bombarduju i civilne ciljeve. Mogu da izmisle priču, kao što su već radili u drugim primerima, kako je na nekom izbornom mestu štab neke jedinice i da pobiju ljude. Iz ovog razloga nije bilo izbora u UK tokom ww2.

 

Ogroman broj izbeglica unutar same Ukrajine, 400k ljudi u operativnim jedinicama na frontu kako to sprovesti tamo. Izbeglice u inostranstvu. Ovo je praktično nerešiva enigma jer bi oni morali na svakoj lokaciji da omoguće izlazak na izbore svakom stanovniku što bi bila noćna mora za organizovati. Zbog ovoga su parlamentarni izbori zabranjeni jer ovo nije moguće sprovesti u miru u SAD a kamoli u ratu u Ukrajini.

 

Treći razlog je da su ukinute neke od sloboda štampe kao i neke slobode za obično stanovništvo. Kako odraditi kampanju u takvoj situaciji ? Kako opozicija da kritikuje vođenje rata dok rat traje ?

Sve si u pravu i sve se slažem. Ali, da li je u situaciji koju opisuješ realno tvrditi da Zelenski i nastavak rata ima podršku recimo 80% stanovnika ili koliko već, na osnovu bilo koje ankete (iliti čik reci da si protiv). Jednostavno to je nemoguće znati. Ja recimo mislim da je podrška nastavku rata među stanovnicima Ukrajine koji žive pod kontrolom Ukrajine (dakle bez izbeglih i teritorija koje drže Rusi) jako mala. I ko će da mi dokaže suprotno? Nemoguće u uslovima koje si opisao. Tek bi izbori mogli da pokažu pravo stanje, ali kako održati izbore? Zeznuta situacija.

Link to comment
Share on other sites

Cekaj, bre, zar nisu Rusi istrosili sve zalihe i ratuju asovcicima?

Citajuci ovu temu - Zelenski ujahao na belom konju u Vladivostok jos pre 2 godine...

A omda vidim datum zadnjeg posta....

Ne ide rat tako, strucnjaci.

:default_coffee:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Pangea said:

Sve si u pravu i sve se slažem. Ali, da li je u situaciji koju opisuješ realno tvrditi da Zelenski i nastavak rata ima podršku recimo 80% stanovnika ili koliko već, na osnovu bilo koje ankete (iliti čik reci da si protiv). Jednostavno to je nemoguće znati. Ja recimo mislim da je podrška nastavku rata među stanovnicima Ukrajine koji žive pod kontrolom Ukrajine (dakle bez izbeglih i teritorija koje drže Rusi) jako mala. I ko će da mi dokaže suprotno? Nemoguće u uslovima koje si opisao. Tek bi izbori mogli da pokažu pravo stanje, ali kako održati izbore? Zeznuta situacija.

 

Koliko ja znam 81% je anketa o tome da li treba ili ne održati izbore a ne o podršci Zelenskom. Mada nisam ja to spominjao pa to najbolje da pitate onog ko je pisao da li je mislio na isto ovo što sam ja spomenuo ili nešto drugo.

 

Što se tiče podrške Zelenskom potpuno je nebitna kolika je, on je ratni vođa i vodiće Ukrajinu do kraja rata. Ima pun legitimitet i legalitet. Ako bi raspisao izbore i pobedio ne bi više imao legitimitet jer je nemoguće omogućiti svima da danas izađu na izbore niti svima iste uslove na njima zbog ratnog stanja.

 

Čerčil je izgubio izbore na kraju rata, da li to znači da nije trebao da ostane na čelu UK tokom ww2 ?

 

Tebi lično niko neće dokazivati kolika je popularnost rata u Ukrajini. Imaš google pa lako možeš naći ispitivanja javnog mnjenja, ako ne verejuš u ista onda čekaš da neki izvor koji je tebi blizak objavi taj podatak pa koristiš taj podatak u raspravama. Ja sam prilčno siguran da podrška ratu neće nikad pasti ispod 51% iz prostog razloga što se bore za opstanak. Oni gube sve ako izgube rat.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Pangea said:

Sve si u pravu i sve se slažem. Ali, da li je u situaciji koju opisuješ realno tvrditi da Zelenski i nastavak rata ima podršku recimo 80% stanovnika ili koliko već, na osnovu bilo koje ankete (iliti čik reci da si protiv). Jednostavno to je nemoguće znati. Ja recimo mislim da je podrška nastavku rata među stanovnicima Ukrajine koji žive pod kontrolom Ukrajine (dakle bez izbeglih i teritorija koje drže Rusi) jako mala. I ko će da mi dokaže suprotno? Nemoguće u uslovima koje si opisao. Tek bi izbori mogli da pokažu pravo stanje, ali kako održati izbore? Zeznuta situacija.

Moja supruga je ruskinja, i njena tetka koja zivi u Harkovu, ne prica vise sa porodicom iz Rusije, iako su svi iz porodice ciatokrvni rusi i dosli su u Harkov relativno skoro prije 15ak godina.

Takodje ja sam sa suprugom radio u Kini par godina, i imali smo dosta kolega Ukrajinaca, oni ne zele da pricaju ili odg na poruku mojoj supruzi koja je apsolutno protiv agresije. Samo zato sto je ruskinja.

Tako da mislim da podrska ratu ne jenjava, ali u pravu si ne moze se znati sa sigurnoscu po anketama.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...