Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

16 minutes ago, Nek grmi jako said:

 

16 minutes ago, Nek grmi jako said:

...

Jer su navikle na lance i katance. Na život u boksu u kome konzumiraju samo ono što im se prinese. 

 

Odlično si opisao život u CCCP, sada Rusiji i njenim satelitimaa Iranu i Severnoj Koreji... I sličnim totalitarističkim crnim rupama civilizacije. Kina incl.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Tako je. Isto je i tamo. 

 

Što nije sprečavalo mnoge da godinama sponzorišu te despotije i da ih naoružavaju tako što su bili kao džankiji na njihovoj energetskoj igli. A sad kad treba da im se suprotstave ljudstvom - neka, mi ipak ne bismo... Što, zato što Putin ima pušku? Pa imaju i oni pušku, ali u tuđim rukama...

 

Ima i Iran pušku, pa je lakše napasti Tuti Huti Bend, jer je njihova puška nekako manja...

 

I ajd nek sada samo Ukrajinci ginu, dok mi vidimo šta ćemo i kako ćemo posle rata. Samo pogledajte video klipove onih koji su juče izjavljivali brzinom lasera da neće slati trupe u Ukrajinu, i priznajte sebi da li su to ljudi koji ni u kakvom slučaju neće dozvoliti propast Ukrajine...

 

Pogledajte te fizionomije i poslušajte te govore... Jel ima neko normalan da može da garantuje da se čak neće jednog dana i izmiriti sa Putinom? Pa da opet žive u miru sa njim, kao sve one godine dok su ga naoružavali, posredno i neposredno, i dozvoljavali mu da u miru sprema osvajačke planove.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Nek grmi jako said:

...

I ajd nek sada samo Ukrajinci ginu, dok mi vidimo šta ćemo i kako ćemo posle rata.

 

Ah, evo ga :s_w:

Standardna grmljavina ruskih botova od 24/2/22.

 

Kapiram da iza toga stoji ideja da se Ukrajinci udave...u krokodilskim suzama.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Okej, ja sam ruski bot jer želim da NATO uđe u Ukrajinu i razvali Putina uzduž i popreko. Kvalifikovali ste se da vam više uopšte ne odgovaram na upise, pa to sada poslednji put činim uz sve najbolje želje vama u budućnosti...

 

Ajmo sada ozbiljno: situacija u Ukrajini, kako je Makron lepo rekao, nalaže potrebu za slanjem NATO trupa tamo. Ne danas i ne sutra, ali kako vreme bude odmicalo, jednostavna logika kaže da će ljudstvo biti kritično u sudaru sa agresorom koji ima 100 miliona ljuidi više nego žrtva.

 

Jednostavno, pitajte decu u vrtiću da li je veća nula ili 100 miliona, pa čak i onu decu čija vas spoznaja o razlici između nule i 100 miliona nagna da pomislite da su mali ruski botovi, i poslušajte njihove odgovore. I to je upravo ono što Ukrajina zagovara kada se pominje slanje NATO trupa, jer je logično da svi ljudstvom kolektivno učestvuju u ratu u Ukrajini ako je Putin kolektivna pretnja, umesto što u zavetrini češljaju vunu dok Putin tlači slabijeg od sebe.

 

Makron je rekao samo ono što se podrazumeva, jer ako se samo jedan fizički suprotstavlja nečemu što je kolektivna pretnja, a ne kolektiv, to onda neće ići baš lako... 

 

A onda su ga ućutkali iz potpuno neobjašnjivih razloga.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Nek grmi jako said:

Okej, ja sam ruski bot jer želim da NATO uđe u Ukrajinu i razvali Putina uzduž i popreko.

 

Ja to ne znam. Znam samo šta pročitam, tj. šta k napiše i do čega dedukcija može da dovede.   

Da li si?

 

Ali posle ovog:

 

48 minutes ago, Nek grmi jako said:

Isto je i tamo

 

Sumnja mi je dublja od nade.

 

Osim ako ne objasniš na koga si eksplicitno mislio kad si inicijalno podelio svoju skasku o kravama odraslim u boksovima štala.

 

Ono sa skidanjem lanaca i puštanjem na slobodu livade meni liči samo na one koje sam pomenuo... na šta / koga se tačno odnosila tvoja replika iz drugog citata ovog posta?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da li je Musolini državu koja je pre njega bila demokratska priveo Hitleru? Jel Salazar napravio od Portugala Hitlerovog tihog saveznika. A Franko od Španije glasnog saveznika...

 

Da li su Peten i Kvilsling priveli Francusku i Norvešku Hitlerovom poznaniju prava? I da li su istaknuti članovi britanske kravljevske porodice šurovali sa Hitlerom, želeći da Bitaniju prevedu na tu stranu? Jel u Americi bilo hitlerovaca i onih kojima se dopadao Treći Rajh (predlog za mobilizaciju 1941. godine prošao je u Kongresu samo sa jednim glasom viška)? Pa najveći tamošnji junak tog vremena Lindberg bio je za Hitlera...

 

Koliko je bilo dobrovoljaca iz, recimo, Belgije, Danske, Holandije ili sa prostora bivše SFRJ u SS jedinicama?

 

Da li je Finska bila Hitlerov saveznik, a Švedska pomagala Hitlerovu ratnu industriju novčano i materijalno? A Bender i Vlasov i u ljudstvu, odvodeći desetine hiljada Ukrajinaca i Rusa u klanicu na strani Hitlera (Pavelić, Antonesku i Bugari obaška)...

 

Toliko o kravama i lancima...

 

I zamolio sam vas da završimo našu skromnu prepisku jer ne želim vama više da odgovaram.

 

Ne mogu da iskoristim ignor listu i fizički sam prinuđen da vidim vaše upise, na koje iz učtivosti odgovaram jer ne želim da se nađete dezavuisani, pa vas još jednom najljubaznije molim da uzmete u obzir prestanak direktnog obraćanja mojoj malenkosti, pozivajući se na vaše neupitno džentlmentstvo.

 

Unapred hvala i sve najbolje vama i svima kojima želite sve nabolje.

 

Ajmo sada ozbiljno: situacija u Ukrajini, kako je Makron lepo rekao, nalaže potrebu za slanjem NATO trupa tamo. Ne danas i ne sutra, ali kako vreme bude odmicalo, jednostavna logika kaže da će ljudstvo biti kritično u sudaru sa agresorom koji ima 100 miliona ljuidi više nego žrtva.

 

Jednostavno, pitajte decu u vrtiću da li je veća nula ili 100 miliona, pa čak i onu decu čija vas spoznaja o razlici između nule i 100 miliona nagna da pomislite da su mali ruski botovi, i poslušajte njihove odgovore. I to je upravo ono što Ukrajina zagovara kada se pominje slanje NATO trupa, jer je logično da svi ljudstvom kolektivno učestvuju u ratu u Ukrajini ako je Putin kolektivna pretnja, umesto što u zavetrini češljaju vunu dok Putin tlači slabijeg od sebe.

 

Makron je rekao samo ono što se podrazumeva, jer ako se samo jedan fizički suprotstavlja nečemu što je kolektivna pretnja, a ne kolektiv, to onda neće ići baš lako... 

 

A onda su ga ućutkali iz potpuno neobjašnjivih razloga.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nek grmi jako said:

 

 

 

 

Pogledajte te fizionomije i poslušajte te govore... Jel ima neko normalan da može da garantuje da se čak neće jednog dana i izmiriti sa Putinom? Pa da opet žive u miru sa njim, kao sve one godine dok su ga naoružavali, posredno i neposredno, i dozvoljavali mu da u miru sprema osvajačke planove.

Naravno da ce se izmiriti. Kome trebaju veciti neprijatelji? Izmirili su se svi i sa Nemackom, izmirio se Vijetnam sa Amerikom,

zasto se ne bi Nemci, Francuzi ili Italijani, pa i Poljaci ( mada za njih nisam sigurna) izmiriti sa Putinom?

Link to comment
Share on other sites

Pisete kao da ce Puki da zivi 750 godina, ne gledajte na botox...(htela sam da prognoziram koliko ce jos da zivi ali ako slucajno procita nacice me i pod krevet ako pobegnem....zato bolje ne)

 

Nego, htela sam da pitam da li se zna zbog cega se ovaj Prvi samit Ukajine i JI Evrope odrzava u Tirani? 

 

naslov u Danasu je c/p i glasi - Prvi samit Ukrajine i Jugostočne Evrope u Tirani 

 

....ovo Jugostocna evropa je sigurno neka podmetacina, samo ne znam kome :ajme:

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Mama_mia said:

Pisete kao da ce Puki da zivi 750 godina, ne gledajte na botox...(htela sam da prognoziram koliko ce jos da zivi ali ako slucajno procita nacice me i pod krevet ako pobegnem....zato bolje ne)

 

Nego, htela sam da pitam da li se zna zbog cega se ovaj Prvi samit Ukajine i JI Evrope odrzava u Tirani?  Pa pošto ga nema, da

 

naslov u Danasu je c/p i glasi - Prvi samit Ukrajine i Jugostočne Evrope u Tirani 

 

....ovo Jugostocna evropa je sigurno neka podmetacina, samo ne znam kome :ajme:

 

Puzigaća bi ovde rekao da naslov tačno odgovara stanju stvari i da precizira suštinu. Pa pošto je onemogućen da nam to saopšti, ovo je samo podsećanje u vidu omaža :)

Edited by Nek grmi jako
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Mama_mia said:

Pisete kao da ce Puki da zivi 750 godina, ne gledajte na botox...(htela sam da prognoziram koliko ce jos da zivi ali ako slucajno procita nacice me i pod krevet ako pobegnem....zato bolje ne)

 

Nego, htela sam da pitam da li se zna zbog cega se ovaj Prvi samit Ukajine i JI Evrope odrzava u Tirani? 

 

naslov u Danasu je c/p i glasi - Prvi samit Ukrajine i Jugostočne Evrope u Tirani 

 

....ovo Jugostocna evropa je sigurno neka podmetacina, samo ne znam kome :ajme:

Cenim da nece(mo) slaviti njegov sedamdesetpeti rodjendan.

 

A inace Srbija nije  na Jugoistoku, Srbija je Zapadni Balkan:😍

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Selina said:

A inace Srbija nije  na Jugoistoku, Srbija je Zapadni Balkan:😍

 

I Severna Makedonija je na zapadnom Balkanu a zapadni Balkan je Jugoistočna Evropa.

Kao što je Zapadna obala na Bliskom istoku.

:classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Div said:

 

I Severna Makedonija je na zapadnom Balkanu a zapadni Balkan je Jugoistočna Evropa.

Kao što je Zapadna obala na Bliskom istoku.

:classic_biggrin:

Boldovano necu nikada razumeti. Na nemackom je to Westjordanland pa kao i ima veze jer je stvarno zapadno od Jordana,

ali Zapadna Obala.

Uvek kad procitam Zapadna Obala pomislim na neku Obalo Slonovace.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nek grmi jako said:

Da li je Musolini državu koja je pre njega bila demokratska priveo Hitleru? Jel Salazar napravio od Portugala Hitlerovog tihog saveznika. A Franko od Španije glasnog saveznika...

 

Da li su Peten i Kvilsling priveli Francusku i Norvešku Hitlerovom poznaniju prava? I da li su istaknuti članovi britanske kravljevske porodice šurovali sa Hitlerom, želeći da Bitaniju prevedu na tu stranu? Jel u Americi bilo hitlerovaca i onih kojima se dopadao Treći Rajh (predlog za mobilizaciju 1941. godine prošao je u Kongresu samo sa jednim glasom viška)? Pa najveći tamošnji junak tog vremena Lindberg bio je za Hitlera...

 

Koliko je bilo dobrovoljaca iz, recimo, Belgije, Danske, Holandije ili sa prostora bivše SFRJ u SS jedinicama?

Aleksandar Veliki je bio peder, a kod Putina nema roditelj jedan i roditelj dva. Bas toliko ima veze ima rat u Ukrajini sa  Hitlerom, Musolinijem, SS-om, osim ako ti nije namera da hranis Putinov narativ o tome  da sve proizilazi is WWII, koji se  kod njegovih propagandista i dalje nije zavrsio.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Analogija sa Hitlerom ima itekako veze, jer nismo mi sa foruma posredno i neposredno naoružali Putina gurajući mu milijarde u ratni budžet i zato postali visokopozicionirani članovi uprave Gazproma, ali neko iz Evrope i sveta svakako jeste...

 

Jel smo mu mi dopustili ono u Čečeniji? Mi smo, dakle ovdašnji forumaši, Putinu dali Krim?! Mi smo mu dozvolili da vršlja po Siriji, jel da? Sigurno smo mi i nagovorili Sija da proksi naoruža Moskvu preko Severne Koreje, a da zato niko u svetu ne sme ni da mu zucne... zabili glavu u pesak, da ga slučajno ne razljute...

 

Guralo se Putinu i šakom i kapom i u trenucima kad je i budali bilo jasno kakve su mu namere, stvarajući svojevrsnu drenažu terena za ono što se danas dešava u Ukrajini.

 

Kao što su onomad njihovi prethodnici trčali u zagrljaj Hitleru, pa mu posle dozvolili da otme Austriju i Čehoslovačku sve gledajući sa bezbedne udaljenosti. E, onda su shvatili kada je već stigao nadomak Varšave da treba fizički da mu se suprotstave, a ne mašući nekakavim papirčinama i držeći borbene govore.

 

Kad će to ovi sadašnji da shvate?

 

Ko nam garantuje da isto neće biti i ako dozvole Rusima da otmu ukrajinsku teritoriju zaključivanjem nekakvog mira? Gledajući juče lidere zemalja koji redom, kao da ih je neko na to naterao, izjavljuju da ne dolazi u obzir slanje njihovog ljudstva na front i da će Ukrajinci definitnivno fizički ostati sami tamo gde se puca, kako da odbacimo mogućnost da će se možda na kraju isti ti dogovoriti sa Putinom?!

 

Odnosno, ako već nemamo neke nove čerčile i ruzvelte, peteni i kvislinzi nam svakako ne fale...

 

Zato, ako ne žele neki truli kompromis sa Rusijom na štetu Ukrajine, sada treba fizički da se odupru Putinu i pošalju u Ukrajinu NATO trupe, upravo onako kako smo ovde i nagovestili pre nego što je i sam Makron to izneo. I pre nego što je objavljeno da NATO planeri imaju tu mogućnost u analizama, jer su shvatili da ljudstvo postaje najveći problem, a ne samo tehnika i municija...

 

Istorija nas uči da je sve ostalo kontraproduktivno i da ide na ruku agresoru, a dodatno uništava žrtvu.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, DJORDJE said:

Aleksandar Veliki je bio peder, a kod Putina nema roditelj jedan i roditelj dva. Bas toliko ima veze ima rat u Ukrajini sa  Hitlerom, Musolinijem, SS-om, osim ako ti nije namera da hranis Putinov narativ o tome  da sve proizilazi is WWII, koji se  kod njegovih propagandista i dalje nije zavrsio.

Ovi vodje po Zapadnoj Evropi vise se boje Trampa nego Putina. Putina poznaju, a Tramp ne poznaje ni sam sebe.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Selina said:

zasto se ne bi Nemci, Francuzi ili Italijani, pa i Poljaci (mada za njih nisam sigurna) izmiriti sa Putinom?

Ne, to nece da se desi, ne vredi o tome razmisljali. Mozda posle odlaska Putina i dodje do otopljavanja odnosa, ali ja pre verujem da ce neka vrsta hladnog rata trajati decenijama cak i onda kad oruzje zacuti. Ne vidim apsolutno sposobnost Rusije da iznedri nekog Vilija Branta koji bi poveo narod ka tome da shvati koliko su pogresili i zla naneli u svom sumanutom pohodu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, djura.net said:

Ne, to nece da se desi, ne vredi o tome razmisljali. Mozda posle odlaska Putina i dodje do otopljavanja odnosa, ali ja pre verujem da ce neka vrsta hladnog rata trajati decenijama cak i onda kad oruzje zacuti. Ne vidim apsolutno sposobnost Rusije da iznedri nekog Vilija Branta koji bi poveo narod ka tome da shvati koliko su pogresili i zla naneli u svom sumanutom pohodu.

Opasnost je da se ne iznederi nekoliko Putina sto puta ludjih i gorih od njega.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Nek grmi jako said:

 

 

Ajmo sada ozbiljno: situacija u Ukrajini, kako je Makron lepo rekao, nalaže potrebu za slanjem NATO trupa tamo. Ne danas i ne sutra, ali kako vreme bude odmicalo, jednostavna logika kaže da će ljudstvo biti kritično u sudaru sa agresorom koji ima 100 miliona ljuidi više nego žrtva.

 

 

 

Makron je rekao samo ono što se podrazumeva, jer ako se samo jedan fizički suprotstavlja nečemu što je kolektivna pretnja, a ne kolektiv, to onda neće ići baš lako... 

 

A onda su ga ućutkali iz potpuno neobjašnjivih razloga.

Makron nije rekao to sto si ti napisao. On je rekao da ne treba iskljuciti mogucnost da  jednog dana Francuska posalje vojnike u Ukrajinu. Nista drugo nije rekao na tu temu.

 

Znaci to je sve sto je on rekao i to je izazvalo nevidjenu buru i razne interpretacije, on nije hteo da detaljise i objasnjava sta je pod tim mislio; Analiticari ovde (u Fra) misle da je mislio verovatno na dve stvari jedna - da se pre dve godine pisalo da evropa nece da salje ono i ovo pa se ispostavilo da sada salju tako da u tom smislu otprilike - nikad ne reci nikad, a drugi objasnjavaju to sto je on rekao time sto kazu da se zna da na neki nacin francuski vojnici jesu vec tamo u smislu da obucavaju itd sto ne znaci da ce da ratuju tako da i zbog toga ne moze da se kaze da nikad nece biti vojnika iz nato u ukrajini. Ostaje neodgovoreno pitanje da li je on namerno bio neodredjen i neprecizan i sta je hteo da kaze ako je nesto hteo i sta je hteo; Sve interpretacije su moguce i sve postoje ali to su samo interpretacije

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Selina said:

Opasnost je da se ne iznederi nekoliko Putina sto puta ludjih i gorih od njega.

Iskreno, ja i ne znam kako neko moze da bude sto puta ludji od njega, on je vec toliko zaglibio, da ga bukvalno deli jedan stepenik od totalnog delirijuma, da ne kazem 'od crvenog dugmeta'.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ciao said:

Makron nije rekao to sto si ti napisao. On je rekao da ne treba iskljuciti mogucnost da  jednog dana Francuska posalje vojnike u Ukrajinu. Nista drugo nije rekao na tu temu.

 

Znaci to je sve sto je on rekao i to je izazvalo nevidjenu buru i razne interpretacije, on nije hteo da detaljise i objasnjava sta je pod tim mislio; Analiticari ovde (u Fra) misle da je mislio verovatno na dve stvari jedna - da se pre dve godine pisalo da evropa nece da salje ono i ovo pa se ispostavilo da sada salju tako da u tom smislu otprilike - nikad ne reci nikad, a drugi objasnjavaju to sto je on rekao time sto kazu da se zna da na neki nacin francuski vojnici jesu vec tamo u smislu da obucavaju itd sto ne znaci da ce da ratuju tako da i zbog toga ne moze da se kaze da nikad nece biti vojnika iz nato u ukrajini. Ostaje neodgovoreno pitanje da li je on namerno bio neodredjen i neprecizan i sta je hteo da kaze ako je nesto hteo i sta je hteo; Sve interpretacije su moguce i sve postoje ali to su samo interpretacije

 

 

Evo kako Rojters prenosi Makronov govor - https://www.reuters.com/world/europe/macrons-ukraine-troop-talk-shakes-up-nato-allies-2024-02-27/

 

Naravno da se misli na NATO. Sad neka tumači ko kako hoće, ali najvažnije je tumačenje ostalih članica kojima je bilo jasno o čemu je reč... Pa ne bi za džabe odmah poskale da je to bilo izrečeno, onako, meh...

 

U francuskim medijima jasno je naznačeno da su Makronove reči proizvod planova NATO zvaničnika, koji su se dogovarali i razgovarali na tu temu.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ciao said:

Makron nije rekao to sto si ti napisao. On je rekao da ne treba iskljuciti mogucnost da  jednog dana Francuska posalje vojnike u Ukrajinu. Nista drugo nije rekao na tu temu.

Mislim da je rekao NATO, ali moguce da sam naisao na lose prenetu vest ili da sam nesto prespojio, hoce to sa godinama :)

Ali sam siguran I da je rekao kako sve sto su poslali u Ukrajni (opet NATO, ne Francuska) je poslao sa 6-8 meseci zakasnjenja i da je vreme da se nesto uradi na vreme.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...