Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Osvanuo je video iz Rabotine sa poginulim Rusima koje smo juče videli u videu da su upali u centar sela. Poginuli sa na istom mestu gde su se sklonili na tom videu, najverovatnije dronovi. Inforamcije su različite. Rusi tvrde da su se povukli iz centra sela ali da drže jug i zapad sela, dok Ukrajinci tvrde da su povratili celo selo.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, longbowman said:

Kruze neke glasine da je Girkin poslat Bogu na istinu. Ako je to tačno, poker iz Donbasa je kompletiran. 

 

Staljin bi pozavideo drugu Vladimiroviču na ovom spring cleaningu. 

 

 

 

 

 

 Mora da je i njega ubila CIA ili MI-6 u ruskom zatvoru, za sta ce upravnik zatvora dobiti medalju..

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Novi ratni zločin kod Bahmuta, streljano 7 ukrajinskih vojnika koji su se predali. Snimljeni dronom, no sad će teorije kako je dunuo vetar ili je neko pucao i tome slično. 

 

Ovo za Strelkova je demantovano, takav post ne postoji na kanalu njegove žene a to je bio izvor te informacije.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Volodomir Zelenski kaže da je od početka rata poginula 31.000 ukrajinskih vojnika, ističući da postoji plan za novu ofanzivu.

 

Jako skakljivo pitanje tokom ratnog stanja, ali meni deluje da su ovo potcenjene brojke i da su pre na nivou 50-60 hiljada plus ranjeni. Tj, da je odnos poginulih 1:5 izmedju Ukrajinaca i Rusa. 

Link to comment
Share on other sites

425284761_206847742516333_51487898003811

 

videh sliku i ispod opis iste. nesto me steze pa sam morao da podelim jer sam tesko disao jedno pola sata:

 

"

Remember these photos when in the first days moms signed children in case they were killed first

Forgiveness will never happen".

  • Tuzno 9
Link to comment
Share on other sites

On 2/23/2024 at 9:49 PM, 033zero330 said:

 

Ono gore je prevod od fightbombera, da su kao znali, da projektil ide ka njima.

 

Pa na snimku se vidi da znaju da raketa ide ka njima jer ispuštaju mamce i prilično su nisko za visinu leta letećeg radara. Postoji teorija da su ga zveknuli rusi pvo gađao rakete a jedna od pvo raketa zahvatila awacs. Elem ako je ovo tačno onda su Ukrajinci izveli odličnu operaciju znali su da ga sa s200 ne mogu da obore ali su znali i da će pvo da tuče po s200 raketama i da nije mala šansa da obori awacs.

 

Ovo je drugi tg kanal koji po pisanju deluje da zna šta piše i zaključak mu je da je ruski rv između dve vatre.

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da je pogodjen prvi Abrams , nema jos detalja o tome cime tacno

 

EDIT : Sigurno da je u pitanju FPV, ali na snimku se vidi da je prokuvao  i vidi se jedan udar sa boka, vrv Kornet. 

 

GHRKOIBWQAEzG3S?format=jpg&name=large

Edited by longbowman
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Oborena dva SU-34, fighterbomber prso načisto. plus pokolj putalja u krinkiju i proširivanje ka kozači lageri.

 

GHWXitZWIAAHHqH?format=jpg&name=large

 

Deset aviona za deset dana, nije loše. Sedam SU-34, dva SU-35, jedan A-50.

Edited by 033zero330
Link to comment
Share on other sites

Konačno je neko skupio hrabrost da kaže ono što mora da se kaže o potrebnom slanju NATO trupa u Ukrajinu, tačno onako kako smo to ovde nedavno predvideli, a onda su ga poterali pionima na toj šahovskoj tabli.

 

Macron faces EU backlash after suggesting sending ground troops to Ukraine

 

Jel ima tamo neko sat? Jel vide da vreme odmiče i da moraju nekako da preokrenu tok stvari u borbi u kojoj saveznik ima 100 miliona ljudi manje od napadača?! I zašto su tom brzinom onolike države poskakale da izjave da neće slati trupe u Ukrajinu?

 

Pa jel nisu mogli barem mudro da sačekaju da prođe neko vreme, ili da čak i izignorišu Makrona, a ne da dodatno obeshrabre Ukrajince čvrstim stavom da pomoć u ljudstvu - ne stiže?

 

 

Edited by Nek grmi jako
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

bbc

 

South Korea says that North Korea has shipped as many as three million shells to Russia, for use in its war in Ukraine. Its defence minister, Shin Won-sik, said that in return, Moscow had sent thousands of containers of food.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Nek grmi jako said:

Konačno je neko skupio hrabrost da kaže ono što mora da se kaže o potrebnom slanju NATO trupa u Ukrajinu, tačno onako kako smo to ovde nedavno predvideli, a onda su ga poterali pionima na toj šahovskoj tabli.

 

Macron faces EU backlash after suggesting sending ground troops to Ukraine

 

Jel ima tamo neko sat? Jel vide da vreme odmiče i da moraju nekako da preokrenu tok stvari u borbi u kojoj saveznik ima 100 miliona ljudi manje od napadača?! I zašto su tom brzinom onolike države poskakale da izjave da neće slati trupe u Ukrajinu?

 

Pa jel nisu mogli barem mudro da sačekaju da prođe neko vreme, ili da čak i izignorišu Makrona, a ne da dodatno obeshrabre Ukrajince čvrstim stavom da pomoć u ljudstvu - ne stiže?

 

 

Ukrajini treba municija, tone i tone municije, potrebno im je oruzje, ali to sve francuskog predsednika ne zanima nego drnda o

"ljudstvu". Ti ne zivis u Evropi, ne razumes zasto je i kako nemoguce da recimo nemacki kancelar, ali i francuski predsednik,

uopste dodje na ideju da prica o slanju NATO vojske u Ukrajinu. I sam je sef NATO , Stoltenberg, bio zaprepascen i pod hitno

i vrlo hitro je reagovao rekavsi da tako nesto ne dolazi u obzir. Najuzbudjeniji su bili francuski politicari, i levicari i desnicari,

ali i ljudi iz njegovog okruzenja.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Selina said:

Ukrajini treba municija, tone i tone municije, potrebno im je oruzje, ali to sve francuskog predsednika ne zanima nego drnda o

"ljudstvu". Ti ne zivis u Evropi, ne razumes zasto je i kako nemoguce da recimo nemacki kancelar, ali i francuski predsednik,

uopste dodje na ideju da prica o slanju NATO vojske u Ukrajinu. I sam je sef NATO , Stoltenberg, bio zaprepascen i pod hitno

i vrlo hitro je reagovao rekavsi da tako nesto ne dolazi u obzir. Najuzbudjeniji su bili francuski politicari, i levicari i desnicari,

ali i ljudi iz njegovog okruzenja.

Pitanje je sta je Makron hteo da postigne sa ovim. Cinjenica je da Ukrajini nedostaje adekvatno oruzje, prvenstveno municija za dalju efektnu odbranu, ali da bi se pobedila Rusija u ovom ratu, onda bi po meni ovo bio jedini logican scenario. Svi ostali su izgleda misljenja da su ukrajinci zestoko naceli ruse i da rusi mogu da budu pretnja eventualno za Moldaviju, Gruziju i slicne zemlje. Bar ja to smatram - ako ne mogu da pobede jednu Ukrajinu koja je prilicno "neorganizovana", tesko mi je da poverujem da bi se odlucili za sukob sa nekom NATO zemljom.

Link to comment
Share on other sites

Ma to prica o daljoj invaziji Rusije (minus te zemlje koje si pomenuo) vec dve godine nije realna. Ali je takodje tacno da se Evropa uspavala posle prosle godine i mislila da je dovoljno, vidimo da nije, tako da sve sto ce malo ustalasati javno mnjenje je dobro.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Tezej said:

Pitanje je sta je Makron hteo da postigne sa ovim. Cinjenica je da Ukrajini nedostaje adekvatno oruzje, prvenstveno municija za dalju efektnu odbranu, ali da bi se pobedila Rusija u ovom ratu, onda bi po meni ovo bio jedini logican scenario. Svi ostali su izgleda misljenja da su ukrajinci zestoko naceli ruse i da rusi mogu da budu pretnja eventualno za Moldaviju, Gruziju i slicne zemlje. Bar ja to smatram - ako ne mogu da pobede jednu Ukrajinu koja je prilicno "neorganizovana", tesko mi je da poverujem da bi se odlucili za sukob sa nekom NATO zemljom.

To niko ne zna, ali se zna da je vojna pomoc Francuske Ukrajini samo 580 miliona, a vojna pomoc Nemacke 17,4 milijardi, a Francuska je

najjaca vojna sila u Evropi. UK vojna pomoc je 6,6milijardi, Poljska 3 milijarde. Francuska tvrdi da ove brojke nisu korektne, ali je stvarno

tako da je Francuska odvazna samo na recima i lepoj retorici.

Link to comment
Share on other sites

Makron je poslao poruku da jos neko moze da eskalira a ne samo Rusi. Takodje da su uz Ukrajinu do kraja. To je ukrajincima vise znacilo od reci mlitavog Solca, von der Leyen i  slicnih. 

Evropi trebaju Cercili a ne Cemberlejni.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ras kass said:

Makron je poslao poruku da jos neko moze da eskalira a ne samo Rusi. Takodje da su uz Ukrajinu do kraja. To je ukrajincima vise znacilo od reci mlitavog Solca, von der Leyen i  slicnih. 

Evropi trebaju Cercili a ne Cemberlejni.

 

Mogo je Makarona onda da posalje malo vise pomoci, osim onih fejk tenkova sa tockovima. Nemci su podneli i u vojnim zalihama i ekonomski najveci udar na sebe.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, ras kass said:

Makron je poslao poruku da jos neko moze da eskalira a ne samo Rusi. Takodje da su uz Ukrajinu do kraja. To je ukrajincima vise znacilo od reci mlitavog Solca, von der Leyen i  slicnih. 

Evropi trebaju Cercili a ne Cemberlejni.

Ukrajina je Nemackoj vrlo zahvalna na pomoci jer je Nemacka u svim mogucim oblicima dala najvise pomoci i dalje daje.

 

Link to comment
Share on other sites

Nerealno je da NATO drzave posalju svoju vojsku u Ukrajinu dok god rat traje.
To sto je Makron najavio odnosi se na timove za uklanjanje mina daleko od linije fronta i slicne stvari.

 

 

Edited by Dragan
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da je NATO vojska u Ukrajini u stvari "kuvanje žabe" u Rusiji. Posle će biti ok ajde nećemo slati vojsku ali od sledećeg meseca dajemo UKR dozvolu da koriste naše oružje za gađanje meta u Rusiji. I svi će da odahnu što ne idemo ka ww3 nego će se samo bombardovanje Rusije malo pooštriti. Ovo je i sam Stoltenberg pominjao pre par nedelja na konferenciji za štampu a nalazi se kao mogućnost i u novom nemačkom zakonu o pomoći.

 

Druga stvar je prosta mobilizacija ljudi za veću podršku Ukrajini. U zadnje vreme se sve češće priča da ako Ukrajina izgubi rat putin tu neće stati tako da neka svako razmisli da li hoće da uštedi par milijardi godišnje a da za 5 godina ide u rat ili da se odrekne tih milijardi a da se Rusija oslabi do te mere da niti će dobiti rat niti će biti sposobna da izazove neki novi u narednih par decenija.

 

FRA pomoć je sigurno veća jer su oni do prošle godine dobar deo pomoći tajno isporučivali dok je Makron tripovao da će on nagovoriti putina na neki kompromis.

 

 

Edited by Klotzen
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Reč je o očiglednoj tendenciji da se neće slati pomoć u ljudstvu, iako Francuzi svakako nisu lagali kada su rekli da su NATO i njegov vojni vrh razmatrali tu opciju.

 

A zašto su je razmatrali? Zašto je NATO uopšte ne samo predvideo (jer je normalno da je predvide) već proteklog meseca kroz detaljne planove i razrađivao tu mogućnost koju zemlje članice sada grotesknom brzinom odbijaju?  Pa zato što nisu slepi ni ludi, pa shodno čulu vida i najobičnijem razumu shvataju da je ljudski faktor od izrazite važnosti jer Ukrajina već krvari blizu granica koje joj dozvoljavaju da ostane konkurentna u ratu. I vide da ako žele da dobiju taj rat, novac, ratna tehnika i municija možda neće biti dovoljna pomoć kako bi podmirili taj cilj.

 

Čitajući i gledajući ko se sve juče utrkivao da kaže Ukrajincima da im neće poslati pomoć u ljudstvu, od najvećih zemalja do onih najmanjih koje niko i nije ništa pitao, pomislio sam, majke mi moje mile, šta bi se hipotetički desilo kada bi Tramp izvukao SAD iz NATO (što se naravno neće desiti i ako pobedi na izborima u novembru)...

 

Pa bukvalno pola Evrope bi već u prvih šest meseci otrčalo u zagrljalj Putinu i Siju, umesto da im se suprotstave, kao što su onomad trčali kod Hitlera. Pa opet džabe gas, pa jeftina nafta, pa malo kineski krediti... Kao one krave što ceo život provedu u boksovima štala, pa kad ih skinu sa lanca i puste u livadu, ne znaju ni da hodaju, a kamoli da pasu...

 

Jer su navikle na lance i katance. Na život u boksu u kome konzumiraju samo ono što im se prinese. 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...