Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

2 hours ago, Kronostime said:

Zasto je toliko tesko razumeti da neutralnost nije podrska ni Putinu, ni Zelenskom, vec stav da se oruzjem nista ne resava?

Najlakse je svrstati se na neku stranu i urlati Slava ovom ili Slava onom - izginule to nece vratiti.

Samo ce se spirala nasilja jos vise povecavati.

Nema tu pobednika - svi su gubitnici i Rusi, i Ukrajinci.

 

kao sto kazes biti neutralan znaci ---> oruzje ne resava konflikt

1. ukrajina se odrekne oruzja svi znamo sta to znaci.

2. rusija se odrekne oruzja nastupa mir.

sledi zakljucak da odlucnost u neutralnosti vodi ka resenju broj 1. jel to neutralno?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ako Ukrajna se preda i time preda svoje teritorije majcici Rusiji...Sta bi bilo?Bilo bi kod Putina pa ej proslo mi ovo sa Ukrajnom ajde sad malo na poljake da izazovemo jos jednu specijalnu operaciju.Pa protiv Moldavije... Itd.

 

Tako da ne. A rat se moze zaustaviti vrlo lako tako sto ce Putin da naredi da se povuku.A nece dok ne dozive bas epske blamaze u nizu.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, djura.net said:

Samo sto kad bi se Rusija povukla, stvarno bi bio Mir, makar dok Putin ne pokrene novi rat.

A izjava misice je samo izjava I nista vise.

Poenta je da je to povlacenje Rusije totalno nerealno kao i izjava misice a vrti se ovde u svakom drugom postu kao neki zestoki argument ili kao neka pametna doskocica.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Clash said:

Poenta je da je to povlacenje Rusije totalno nerealno kao i izjava misice a vrti se ovde u svakom drugom postu kao neki zestoki argument ili kao neka pametna doskocica.

 

Zasto nerealno? Samo u prosloj godini zlikovci su se povukli  nekoliko stotina kilometara - sa prilaza Kijevu, Hersonu i Harkovu... 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ters said:

 

Zasto nerealno? Samo u prosloj godini zlikovci su se povukli  nekoliko stotina kilometara - sa prilaza Kijevu, Hersonu i Harkovu... 

Nisu se povukli nego su oterani.

Ali i ovo je trebala biti doskocica pa ajde da idgovorim da ne propadne

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Clash said:

Nisu se povukli nego su oterani.

Ali i ovo je trebala biti doskocica pa ajde da idgovorim da ne propadne

 

Nije trebala biti doskocica nego ukazivanje da je poraz Rusije na terenu Ukrajine jedna od realnih opcija za zavrsetak rata - a imali smo priliku bar tri puta u prethodnoj godini vidjeti "demo" verziju kako to izgleda. 

Link to comment
Share on other sites

Hehehe kakva gimnastika. 
Napao sam ti kucni prag. Predaj mi zenu i decu i nakit i bice sve ok, da ne bi niko ginuo. Ako se suprostavis nisi za mir i bolje je da sednes i gledas kako ih odvodom. Ko god rekao da je resenje za mir da ja ipak odem sa tvog praga - taj je budala jer je to jelte nemoguce, a ko kaze sedi i gledaj nemoj da se posibamo pistoljoma i nozevima - e taj nije za mir. 
 

Odsvno se na ovoj temi zna ko je ‘neutralan’ citaj za mordor a ko je za hobiton, rivendel i svako u svoje dvoriste i brlog. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, ters said:

 

Nije trebala biti doskocica nego ukazivanje da je poraz Rusije na terenu Ukrajine jedna od realnih opcija za zavrsetak rata - a imali smo priliku bar tri puta u prethodnoj godini vidjeti "demo" verziju kako to izgleda. 

Svaki rat u dosadasnjoj istorijii se zavrsio necijom pobedom. 
Sve ostalo je prekid kod neresenog rezultata pa se ceka nastavak meca, za pet, deset, dvadeset godina.

Ponavljam da je suplja prica da se Rusija povuce jer se nece povuci sama od sebe i da je bezze ponavljati tu mantru.

Rusija se moze povuci samo ako bude naterana da se povuce.

A sad sto se doceka na noz bilo sta sto i izdaleka zalici da je protiv Slava Ukrajini narativu je drugi par cipela na ovom forumu. 
 

 

Edited by Clash
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Elem, multikulti Moskva mikrosvet likovi, a i ostali, uvek se možete isprsiti direktnom donacijom ukrajinskoj vojsci (ili za medicinske potrebe, ili za obnovu) na sledećem linku:

 

https://u24.gov.ua/

 

imate i izveštaje koliko je novca sakupljeno i na šta je potrošeno. Donacija se izvrši za otprilike 45 sekundi. Možete i da stavite da se mesečno donira, recimo pedesetak dolara.

 

a ko želi da donira direktno jednom vojniku za neke osnovne potrebe, mom prijatelju, nek se javi na pp (ta donacija nije tax-deductible za ove preko bare).

 

 

ps. Ako pravite donaciju iz Rusije, koristite VPN i neku inostranu karticu ili paypal nalog da ne završite tamo gde ne treba.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Clash said:

Svaki rat u dosadasnjoj istorijii se zavrsio necijom pobedom. 
Sve ostalo je prekid kod neresenog rezultata pa se ceka nastavak meca, za pet, deset, dvadeset godina.

Ponavljam da je suplja prica da se Rusija povuce jer se nece povuci sama od sebe i da je bezze ponavljati tu mantru.

Rusija se moze povuci samo ako bude naterana da se povuce.

A sad sto se doceka na noz bilo sta sto i izdaleka zalici da je protiv Slava Ukrajini narativu je drugi par cipela na ovom forumu. 
 

 

 

Bas tako. Neverovatno je da neko ocekuje da 4D sahiste kaze e mi se povlacimo tek onako, cak i da mu se opet izblamira vojska nisam siguran da je njegov ego u stanju da to uradi.

 

Pa ljudi moji imali smo Afganistan kod Amera, totalno lud rat, niti znaju sta hoce niti znaju koliko para su spucali ali eto nece da se povuku.

 

Ode Bus dodje Obama, Laden oladjen a Ameri povecaju drasticno broj trupa u Afganistanu. Da se nije desio Trump verovatno bi dan danas bili zaglavljeni tamo.

 

Edited by MeanMachine
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Najgluplje izjave na ovoj temi su "Šta je ovo trebalo Zelenskom i Ukrajini ?" E toj doksočici "neutralnih" je uperena ta da se rat može lako završiti "treba samo putin da se povuče iz UKR" . Dakle svaka akcija ima i svoju reakciju. Baš kao što nas nervira da neko ko sebe smatra neutralnim može da razmišlja kao "Šta je ovo trebalo Zelenskom/Ukrajini" tako i nekima drugima smeta ta doskočica "Putin samo treba da se povuče i rat je gotov".

 

A u suštini obe izjave su nerealne. Prva jer Ukrajina nije kriva za rat, a druga jer Putin ne želi mir.

  • Like 8
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Klotzen said:

Najgluplje izjave na ovoj temi su "Šta je ovo trebalo Zelenskom i Ukrajini ?" E toj doksočici "neutralnih" je uperena ta da se rat može lako završiti "treba samo putin da se povuče iz UKR" . Dakle svaka akcija ima i svoju reakciju. Baš kao što nas nervira da neko ko sebe smatra neutralnim može da razmišlja kao "Šta je ovo trebalo Zelenskom/Ukrajini" tako i nekima drugima smeta ta doskočica "Putin samo treba da se povuče i rat je gotov".

 

A u suštini obe izjave su nerealne. Prva jer Ukrajina nije kriva za rat, a druga jer Putin ne želi mir.

 

Ja ne mislim da je povlacenje nerealno, niti bi bilo istorijski presedan, pa cak ni kada gledamo samo Ruse - samo je potrebna prava kombinacija pritisaka - vojnih, politickih i ekonomskih.

Mogu se povuci u redu kao sto se povlacili iz istocne Evrope 90-tih ili se mogu povuci porazeni i gologuzi kao sto su se povlacili iz baltickih republika 1918... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Povuće se samo kada više ne budu mogli da izdrže teret rata. To može da se desi zbog žrtava ili zbog finansiranja istog. No moj je utisak da od toga nema ništa u ovoj godini, Putin želi da nastavi da ratuje jer se nada nekom obrtu koji će mu doneti pobedu. Jasno je da samim ratom Rusija teško da može i Donbas da osvoji a kamoli da dobije rat u pravom smislu te reči.

 

Tako se i hladni rat završio, ne zato što su u Kremlju uvideli da to nije u redu što rade, nego zato što više nisu mogli da finansiraju imperiju.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Clash said:

...

Ponavljam da je suplja prica da se Rusija povuce jer se nece povuci sama od sebe i da je bezze ponavljati tu mantru.

Rusija se moze povuci samo ako bude naterana da se povuce.

...
 

 

 

Ne znam zasto bi bilo nerealno, potez invazije na Ukrajinu i onako je debilan potez, nastao u pomracenom umu.

Znaci nije ovo nikakva Rusija koja stoji iza toga, vec kremaljski diktator.

Cinjenica je da citava ova akcija zavisi od biologije jednog coveka, a kao takva nije uklesana u kamen.

 

ima ta opasnost, da ce jednog dana umesto Putina doci neko gori, pa cemo imati ovo ili ono....

ali ta opasnost je manje realna.

Naravno, nakon Putina doci ce neki gori, ali ce svakako imati dobar alibi da odbace Putinovu politiku,

i verovatno se povuce iz Ukrajine, dok ne ucvrste vlast, verovatno trajno.

 

U tome je takodje deo nade zapadnih politicara, analiticara, lihvara i njihovih pudlica, da ce se Rusija dozvati pameti,

popiti malo rasola jednog jutra, umiti se ladnom vodom.

Realnije je to nego da ce doveka ostati ovako jadna, sa najglupljom politikom na svetu.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 4/16/2023 at 9:53 AM, attolini said:

Ovde sam i zbog pijaniste , docenta moskovskog konzervatorija i mog prijatelja Jakova Katsnelsona koji " samo za moje usi" svira (Осень) Chajkovskog, uvaljenom u fotelju pored klavira dok sve oko tebe nestaje.

 

Baš divno. Pišnuo sam u gaće od sreće. Je l' sa tim nestaju i Ukrajinci? Pitam samo onako jer je sigurno lepo što taj Jakov svira (ku*cu) dok se iz iste državne kase finansira agresija i njegova plata.

 

Quote

Zato sto klinka uci glumu i balet u teatru preko puta ulice, a sin trenira dzudo i skuplja medalje, nekoliko  zgrada od mene i ide na karting par km dalje. Zato sto je, po meni, to odlicna sredina   za detinstvo, prebogata obrazovno- kulturnim sadrzajem potrebnom deci. Okruzen borovom sumom, leti imam pet jezera u krugu od pet km, a zimi prakticno na skijama izlazim iz zgrade i gledam da ne naletim na losa negde.

A još nekoliko kilometara dalje, tamo preko granice, ukrajinska deca uživaju u skloništima. A čujem da je ono dete koje je nacrtalo antiratnu fotografiju ostalo bez oca koji je poslat u gulag. Pretpostavljam da i tamo imaju borovu šumu, jezerca i tako to.

 

Quote

Za razliku od Alonsa u bg prakticno nikad ne cekam red na kasi.

'Ajde što je to sada Maxi, tj. Delhaize, ali čak i ovde postoje automatske kase, a ni u ostalim prodavnicama koje posećujem nema baš sto ljudi u redu.

 

Quote

Kad zaspem na semaforu niko mi trubi do besvesti, niko me ne sece... U saobracaju sam ubedljivo najbahatiji vozac ja sam, koji ne propusta nikog iz sporednih ulica, a pesake pustim tek kad su korak na pesackom prelazu, u soku  kad se ljudi zaustave na glavnoj ulici da bi me propustili, ili se zaustavljaju dok sam na dva metra od pesackog prelaza kad tabanam. U otvorenom parku pusaci ne pale cigaretu i blizini decijih igralista, ljudi su generalno obrazovani, blizu dvesta razlicitih naroda daju ulicni kolorit i  milion nekakvih  subkultura koje zive nekim svojim zivotom...

 

Skokni malo negde na zapad, ali ako može sa ruSSkim pasošem. Da ne poveruješ, ima još zemalja gde se poštuju propisi, a plus ima i multikulturalnosti. Nego, da li su među tim različitim narodima i Ukrajinci? Čujem da im vrhuška negira da su narod, pa moram da pitam.

 

Naravno, verujem da se tamo saobraćajni propisi poštuju. Evo kako se to radi kod nas:

https://www.instagram.com/p/BzFuEjnIDZO/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

 

Po tablicama se vidi da je u pitanju vozilo ruSSke ambasade.

 

Ima i onih što se parkiraju na mestima za invalide po tržnim centrima ili nabiju džip nasred trotoara. Jbg, nisam fotografisao, ali su tablice ruSSke. Ovaj iz tržnog centra je govorio ruSSki, pa je isključena mogućnost da je u pitanju kradljivac tablica. Mora biti da su to neki izdajnici čim se ne ponašaju tako fino i kulturno. Možda slušaju Čajkovskog dok se bahato parkiraju, ali to zaista ne mogu da potvrdim.

 

Quote

Svaki dodir sa drzavom je uredjen, e-government na nivou visem nego u EU, drzavno zdravstvo bez zamerke, a privatno, za te pare koju su potrebne na zapadu  dobices i  tretman podmladjivanja . Naravno, govorim uglavnom o Podmoskovlju ili Moskvi, jer su to zapravo drzave u drzavi, i naravno da sve nije tako ruzicasto, ali to je moj neki mikro svet ovde.

Jao divnoooo. Opet sam pišnuo u gaće od sreće što je tamo tako dobro. Je l' se tamo spremaju za najezdu iz onih siromašnih zemalja na zapadu?

  • Like 4
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, DJ_Vasa said:

 bla-bla

 

8 hours ago, DJ_Vasa said:

Baš divno. Pišnuo sam u gaće od sreće.....Jao divnoooo. Opet sam pišnuo u gaće ...

 

.

 

 

Na rahmetli forumu, slucajno poznantsvo s nekim rusem opisao si recima " Bio je normalan"..Verovatno su po defoltu kakvi, nenormalni tada, tesko da si ti sagovornik na tu temu..

 

 

Tako da idi istusaraj se, promeni donji ves...i vidi sta ce sa inkontinijencijom, neprijatno je verovatno...

 

 

.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/16/2023 at 9:53 AM, attolini said:

 

Ovde sam i zbog pijaniste , docenta moskovskog konzervatorija i mog prijatelja Jakova Katsnelsona koji " samo za moje usi" svira (Осень) Chajkovskog, uvaljenom u fotelju pored klavira dok sve oko tebe nestaje. Zato sto klinka uci glumu i balet u teatru preko puta ulice, a sin trenira dzudo i skuplja medalje, nekoliko  zgrada od mene i ide na karting par km dalje. Zato sto je, po meni, to odlicna sredina   za detinstvo, prebogata obrazovno- kulturnim sadrzajem potrebnom deci. Okruzen borovom sumom, leti imam pet jezera u krugu od pet km, a zimi prakticno na skijama izlazim iz zgrade i gledam da ne naletim na losa negde. Za razliku od Alonsa u bg prakticno nikad ne cekam red na kasi. Kad zaspem na semaforu niko mi trubi do besvesti, niko me ne sece... U saobracaju sam ubedljivo najbahatiji vozac ja sam, koji ne propusta nikog iz sporednih ulica, a pesake pustim tek kad su korak na pesackom prelazu, u soku  kad se ljudi zaustave na glavnoj ulici da bi me propustili, ili se zaustavljaju dok sam na dva metra od pesackog prelaza kad tabanam. U otvorenom parku pusaci ne pale cigaretu i blizini decijih igralista, ljudi su generalno obrazovani, blizu dvesta razlicitih naroda daju ulicni kolorit i  milion nekakvih  subkultura koje zive nekim svojim zivotom...

Svaki dodir sa drzavom je uredjen, e-government na nivou visem nego u EU, drzavno zdravstvo bez zamerke, a privatno, za te pare koju su potrebne na zapadu  dobices i  tretman podmladjivanja . Naravno, govorim uglavnom o Podmoskovlju ili Moskvi, jer su to zapravo drzave u drzavi, i naravno da sve nije tako ruzicasto, ali to je moj neki mikro svet ovde. 

 

Rusija nema potrebu da se gura u "civilizaciju", ona jeste deo te civilizacije sa prilicno teskim kulturnim, naucnim "prtljagom' koji je unela u nju...jos uvek dovoljno mudra da se ne bavi  cancel kulturom po ovom ili onom razlogu..

 

 

Sta mislim o rezimu sam vec napisao, moj problem sto i ostatak "civilizovanog" sveta ne vidim mnogo bolje...civilizovan svet je projebao svoj steceni moralni kredit za trideset godina post hladnoratovskog perioda. To vise nije taj svet kome sam stremio drzaci transparent " Beograd je svet", on prakticno vise ne lezi na vrednostima jednakosti , bratstva i slobode vec kategorijama investicija, troskova i profita. Politika , inace veoma plemenita vestina sposobna da kvalitetno izmeni zivote miliona je degradirala do te mere da vise nemamo politicare vec regionalne menadzere korporativnog kapitala, koji raspravljaju da li sto procenata zena nemaju  kitu, WTF.

 

Od demokratije je ostao lovorov list koji jos uvek prikriva fakt da manje ili vise potplaceni plebs ni u Rusiji ni u "civilizovanom" svetu nema uticaja, jedina razlika sto ce na zapadu on izaci na ulice, promeniti ravno nista i otiici kuci...a u Rusiji izaci na ulicu promeniti nista i zavrsiti u mardelju...

 

 

Liberalna ideja je u teskom qurcu, zrela za ozbiljan remont, jer vec duze vreme ostatku ne "civilizovanog" sveta ona nema nista kvalitetno da ponudi...Omogucavanje protoka  kapitala na sirokom prostranstvu je ok , ali zapadna civilizacija nije moguca bez svoje proslosti, grcke filozofije, hriscanskih vrednosti, prosvetitelstva i kulture dijaloga. 

 

 

 

 

 

Odavno nesto gluplje i odvratnije nisam procitala. Ubitacna kombinacija.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Jezebel said:

 

Odavno nesto gluplje i odvratnije nisam procitala. Ubitacna kombinacija.

 

 

 

.

 

Recimo da je i to postenije s vise smisla  od zabave pisanja u gace i odmotavanja ruzicastih celofana...

 

.

Link to comment
Share on other sites

Verovatno jeste, ali je i nebitno zato sto se nista ne razlikuje od onoga sto je devedesetih ovde vazilo za razne džejeve, onda onoga koji je tad postao "trgovac umetnickim delima" (verovatno iz Vukovara" sto mu je sin crkao pijan i drogiran, i ostale koji su nasli sebe u devedesetim ovde i nista im nije smetalo, nego "hvatali radost dana" , gledali TV Pink, i "gradili karijere". Ima i termin za tu pojavu, nazvan po norveskom politicaru.

 

I vic isto. Kao, dosao Mirko "Mengele" Marjanovic kid Milosevica, i pita ga ovaj "je li Mirko, jel imamo mi struje?. Imamo,idgovori Mirko. A jel imamo brasna? Imamo. A jel imamo benzina? Imamo. Pa zasto se onda ovi ljudi bune? Pa oni nemaju."

 

Nije bas skroz adekvatan vic jer se fokusira samo na trpanje u bulju, a ne pominje se fašizam i nacizam i anticivilizacijsko ludastvo širokih masa, ali to je to.

 

Eeee, u suštini su i jedni i drugi samo luzeri koji nisu umeli da se prilagode novom svetu koji je nastao kad je propao komunizam, a to je zato sto su "ljudi" 19 veka, u pravu je Meseršmit, i kao takvi prevazideni i kandidati za nestajanje. Što pre to bolje da više ne smetaju. To je evolucija. Mogu da ih predvode popurdani koji su zgrabili celu ruku pa mlate u zvona po ceo dan, jebo ih sve "rodni jezik koji ugrožava brak". Divljakčine obične.

  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, ras kass said:

U vremenu zla biti neutralan znaci biti na strani zla.

Ne, ne, i ne. George Bush fazon, ili si sa nama ili si protiv nas. Logički netačno. Takođe, ako je neko za mir, ne znači automatski da podržava Rusiju. Ne možeš da gledaš na druge iz prizme svog karaktera i razumevanja, pa da im onda lepiš etikete.

 

For the record, nisam neutralan, to jest, za to sam da se Rusija povuče/izbaci iz Ukrajine. Ali razumem kada se ljudi pitaju po kojoj ceni.

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Darko said:

Ne, ne, i ne. George Bush fazon, ili si sa nama ili si protiv nas. Logički netačno. Takođe, ako je neko za mir, ne znači automatski da podržava Rusiju. Ne možeš da gledaš na druge iz prizme svog karaktera i razumevanja, pa da im onda lepiš etikete.

 

For the record, nisam neutralan, to jest, za to sam da se Rusija povuče/izbaci iz Ukrajine. Ali razumem kada se ljudi pitaju po kojoj ceni.

Nisam za Vucica, ali ovi zuti su se mnogo nakrali. I ovi sto kukaju na neke pritiske, slobodu medija ne vidim da je nesto gore nego pre. A ima i pozitivnih stvari, gradi se dosta, stabilan je kurs evra. Ne podrzavam sta Vucic radi ali nije sve crno-belo. Kako ti se cini ova bliza neutralnost?

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, attolini said:

Na rahmetli forumu, slucajno poznantsvo s nekim rusem opisao si recima " Bio je normalan"..Verovatno su po defoltu kakvi, nenormalni tada, tesko da si ti sagovornik na tu temu..

 

Pa dobro, možda baš i nisam. Svakako da ne znam kako tamo ptičice cvrkuću, sija sunce, kako staju pešacima na prelazu, ne čekaju u redu na kasi, sviraju klasičnu muziku i tako to. Verujem da oni u Vagneru odgledaju i neki balet pred svaki napad, čečenski soldati moraju da idu u pozorište bar dva puta dnevno, a ostali u uniformama moraju da napamet nauče Anu Karenjinu ili Rat i mir.

 

2 hours ago, attolini said:

Tako da idi istusaraj se, promeni donji ves...i vidi sta ce sa inkontinijencijom, neprijatno je verovatno...

 

Ma ne boj se ti za moje zdravlje, sa njim je sve  u redu. Nego, reci ti nama kakav je bio Švarcvald kada je Hitler anektirao Austriju i kakav je bio pozorišni repertoar kada je napadnuta Poljska, po mogućnosti u kontekstu neke priče o II svetskom ratu. Baš me zanima i da li je nemačka aristokratija tada više slušala Betovena ili Vagnera.

 

Pretpostavljam da je jasno da trabunajnje o jezercima i sviranju (ku*cu) u kontekstu rata u Ukrajini višepodseća na dijareju, tako da slobodno skokni do nekog jezerceta na tradiocionalno pranje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...