Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

3 hours ago, fancy said:

1. Ukrajina nije imala izbor nego ili da se brani od agresije ili da nestane.

Neće biti. 

Ukrajina je imala izbor.

Npr. mogli su da kažu:,, Tetka Viktorija nemoj da se ljutiš ali ti si hiljadama kilometara daleko a naš bivši polubrat je u blizini i jako je ljut.

Da se pozdravimo jer mi nećemo u  NATO , može da nas izađe skupo.Neutralana Ukrajina."

Tetka Viktorija je  Viktorija ,,Fuck the EU"Nuland , da ne bude zabune.

 

Podsećanje : Rat je počeo 2008 u Gruziji.

 

Treba ponoviti  pošto je zaborav čudo.

  • Like 1
  • Ha-ha 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Dragan said:

@attolini

Kad si vec ovde, a zivis u Rusiji, ako nije previse intimno pitanje - hoces li se odazvati mobilizaciji (mada prtpostavljam da si vec preko starosne dobi), ili sta bi savetovao svojim sinovima, ako bi ih pozvali na mobilizaciju za rat u Ukrajini ?

 

.

 

Na granici sam, i ako vec nisi shvatio ja sam protiv rata, bio sam i pocetkom devedesetih kad sam odbio da udjem u helikopter koji je leteo u Zvornik dok je predsednik na TV  govorio kako nase vojske tamo nema. Ja sam svoju odluku platio, kao i moji drugari koji su kod Kule na Zvorniku vodili ljude na pisanje, tad se to tako zvalo, posle su to bili ratni zlocini.

 

Kad se sin rodio celoj ruskoj familiji sam rekao da on nece videti armiju dok se ja o tome pitam...sa punim postovanjem za padedusku zivog uccesnika WW,  nisam menjao misljenje..

 

edit..na granici sam moblizacionog uzrasta,  50 god..a izgledam kao da sam dosao iz Holivuda, i da mi je trideset pet, a tako se i osecam, nisam ni skroman eto...sin je klinac, ni u pubertet nije usao...

.

Edited by attolini
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Eddard said:

vs. izabere Rusiju i prestane da postoji.

Još uvek better deal.

Imamo primere iz prošlosti koji to potvrđuju?

Estonija , Litvanija , Letonija , Bugarska , Rumunija , Gruzija .

Sve sami primeri država koje su nestale.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, sasa965 said:

Neće biti. 

Ukrajina je imala izbor.

Npr. mogli su da kažu:,, Tetka Viktorija nemoj da se ljutiš ali ti si hiljadama kilometara daleko a naš bivši polubrat je u blizini i jako je ljut.

Da se pozdravimo jer mi nećemo u  NATO , može da nas izađe skupo.Neutralana Ukrajina."

Tetka Viktorija je  Viktorija ,,Fuck the EU"Nuland , da ne bude zabune.

 

Podsećanje : Rat je počeo 2008 u Gruziji.

 

Treba ponoviti  pošto je zaborav čudo.

Pa to je mozda izbor za rajinske palanačke beskicmenjake koji podsticu terorizam tako sto mu dozvoljavaju da deluje. Kako mu dpzvoljavaju, pa eto tako - lokalni kabadahija je vrrrrrrrrlo popizdija zato što mi hoćemo da se pridružimo progresivnom svetu dok će on ostati da bulji sebi u prkno (kao da mu uopšte treba razlog) pa daj da se palanački pogrbimo dok on piša po nama, a mi ćemo mu klicati "oho ho ala je toplo".

 

Valjda se junaci kalibra pojedinih pale na "dis is Spartaaaaaaa" i slicno, a ne na seljobersko podanicko lizanje dupeta nasilnicima. Nasilnike treba ubiti, i tako i tako. Ako je to pomocu plinske boce, sa sve junacima, kad zlotvor uđe u objekat, Zipo, pa bum, onda neka tako bude.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Imamo primere iz prošlosti koji to potvrđuju?
Estonija , Litvanija , Letonija , Bugarska , Rumunija , Gruzija .
Sve sami primeri država koje su nestale.


Hvala na primeru. [emoji106]
Sve do jedne (osim delimično Gruzije) su pobegle od ruskog kancerogenog zagrljaja.

No further questions.


Sent from stolen SM-N9860 using controlled FACT 200

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, fancy said:

Hvala na primeru. emoji106.png
Sve do jedne (osim delimično Gruzije) su pobegle od ruskog kancerogenog zagrljaja.

No further questions.

Promašena tema.

Sedi , jedan.

Odnosilo se na ovo

4 hours ago, Eddard said:

vs. izabere Rusiju i prestane da postoji.

Još uvek better deal.

Naglasak je na ,,prestane da postoji".

 

Koliko je rat protiv Rusije bolji izbor gledamo uživo.

 

Edited by sasa965
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zaista mi nije bila namera da se posle mog skromnog posta podigne kuka i motika oko jednostavne stvari kao što je pravo na izbor. A ni da se lavovi nipodaštavaju :classic_laugh:

 

Svakako, reč je bila o izboru pre ruske agresije (ali se izgleda nismo baš svi razumeli), budući da Ukrajina i nije imala mogućnosti da bira kad je bila napadnuta, sem da se brani. Teoretski, mogla je i da se ne brani, ali to svakako nije bila opcija niti realan izbor.

 

A istorija nas, barem što se tiiče prava na izbor, uči da su Ukrajina i njene elite to pravo nemalo puta koristili u divergentnimm pravcima, što dobrovoljno, što nevoljno i pritisnuti sa strane. Za poslednje događaje i različitost u ukrajinskim izborima čak nam i ne treba istorijska građa, budući da smo savremenici događaja tokom kojih su i Kravčuk, i Kučma, i Janukovič i Juščenko imali svoje izbore i birali svoj put u odnosu na istok i na zapad.

 

Prethodno su ukrajinski izbor pri kraju WWI bili i Nemci i Poljaci, zatim i Sovjeti, prvo nevoljno kao posledica Poljsko-sovjetskog rata, a kasnije i na način na koji su tri Ukrajinca bili genseci KP Sovjetskog Saveza, čiji su izbori bili da predvode tvorevinu koja je činila mnoga zla i svojim narodima, a i drugim narodima.

 

Pa da li treba ukrajinske vlasti abolirati od nedela koja su se činila u vreme SSSR-a, naročito kada je to bio izbor rođenih Ukrajinaca Hruščova, Brežnjeva i Černjenka koji su bili sovjetski lideri? Moj izbor je da ne želim da aboliram nijednog od te trojke, niti njihov izbor da tada zajedno s Rusima maltretiraju ceo svet...

 

Tako da, u svetlu raznih ukrajinskih izbora u savremenoj političkoj istoriji, možemo tumačiti i da, kao i batina, i pojedini izbori imaju dva kraja.

 

Naročito što se tiče Ukrajine, na koju nije kidisala samo Rusija već i Poljska kada joj je otimala zapadne delove posle WWI, pa Rumunija koja je uzela Bukovinu i Besarabiju, pa čak i Čehoslovačka kojoj je zapalo Zakarpatje... Nemačka se podrazumeva...

 

Kad smo već kod Nemačke, izbor sovjetske Ukrajine i onih koji su bili odani toj ideji bio je i da se porazi Hitler, u čemu je završnu reč imao i 1. ukrajinski front u Berlinu, što je svakako jedan od svetlih izbora te vrste.

 

A što je više takvih koji ti prete, kao što su pretili Ukrajini kroz istoriju, izbor mora da bude mudriji.

  

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

...
Sedi , jedan.
...


Prijatelju...
Tako možeš da se obraćaš ljudima u diskusiji na nekom drugom forumu, verujem da će te i moderacija tamo[emoji769] podržati, ali _ovde_ kad ti neko rasprostre sve argumente koji pobijaju tvoje stavove ili daj neki kontraargument ako ga imaš ili prihvati...ili ne, ali, da zaključimo, ovi "sedi jedan" fazoni nisu za ovaj forum.

Što se ostalih stvari tiče, prva i osnovna ideja vodilja Rusije, koju neumorno ponavljaju zadnjih 15 meseci je da Ukrajinska nacija _ne_postoji_.

Ergo Ukrajincima ostaje samo borba za goli život ili nestanak što smo odavno apsolvirali i što se od početka u ovoj diskusiji naglašava.

Biti pod Rusima možda nije literally smrt, ali život DEFINITIVNO nije.
Pitaj svakoga ko je na "istoku" proveo godine pod ruskom diktaturom.

Nadam se da nećemo morati još jedan krug ako je eventualno potrebno i neko dodatno pojašnjenje.

Sent from stolen SM-N9860 using controlled FACT 200

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sasa965 said:

Koliko je rat protiv Rusije bolji izbor gledamo uživo.

 

 

 

Pa nije Ukrajna napala Rusiju vec obrnuto.Rusija je napala Ukrajnu jer Ukrajna nije zelela da se povinuje kako su oni mislili i zeleli...

 

I molio bih moderaciju da ovo o Ukrajni ili izbrise ili prebaci na odgovarajucu temu. :D

Edited by Don Dusko
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, HAMMER said:

Kasmiri kazu drugacije. Ne podnose induse ili kako ih zovu hindustance i tvrde da su predmet uzasne diskriminacije i represije. Kazu skoro im bio iskljucen internet mesecima ali se o tome malo zna. Organski ne podnose induse.

 

25% Kasmiraca su Hinduisti i velika vecina starosedeoci. Razumem na sta aludiras ali nije bas sve tako crno i belo.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Don Dusko said:

 

 

Pa nije Ukrajna napala Rusiju vec obrnuto.Rusija je napala Ukrajnu jer Ukrajna nije zelela da se povinuje kako su oni mislili i zeleli...

 

I molio bih moderaciju da ovo o Ukrajni ili izbrise ili prebaci na odgovarajucu temu. 😄

 

 

.

 

Plasim se da ce moderacija ubuduce imati mnogo takvog posla, uzaludnog ...jer ce se sve vise planetarnih politickih pitanja lomiti kroz prizmu ovog rata,  koji nije poceo pre godinu dana, vec vise lici na rusku matreshku...

 

.

Link to comment
Share on other sites

Cisto da razbijemo ovaj krug odgovaranja provokatoru kojem ako zaista ove stvari nisu jasne promasio je ne forum nego zivot. Mada mislim da jesu, samo jbg voli da provocira, steta sto se niko ne upeca.

 

Elem, u Bahmutu i dalje ista meta isto odstojanje +- jedna ulica.

 

Ukrajinci javljaju da su zarobili par Rusa iz jedinice koju su desetkovali kada su ovi pokusali da ih poklope prilikom taktickog povlacenja i usli u taj sektor. Poklopili njih Ukrajinci s ledja.

 

Uglavnom, svi su bili profi vojnici. Vagner je izgleda pretrpeo tolike gubitke da ih vise nema dovoljno ni za front dugacak pet kilometara u samom Bahmutu, a pre toga su sami drzali front od 100ak kilometara i napadali.

 

Takodje Rusi ponovo pokusali kod Ivanivskih juzno i ponovo prosli kao bosi po trnju. To i nije toliko zanimljivo, zanimljivo je da su svi tenkovi koje su koristili prastari T-55.

 

Po svemu ovome, cenim da su zapadne procene da Rusija ima resurse da vodi rat jos 2, 2.5 godine preoptimisticne po Ruse.

 

Videcemo sve prilikom ukrajinske prolecne ofanzive. Mozda uspeju da ih dokrajce jednim udarcem, bar na jugu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

In Ukraine, Saving Wildlife Harmed by War

 

Злочин против природе

УАнималс је почео да назива руски рат екоцидом — намерним уништавањем природне средине.

„Данас је 20% украјинских подручја очувања природе погођено ратом“, каже Цхевханиук. „Руси заузимају осам националних резервата и 12 националних паркова, а неки од националних паркова су минирани. Национални парк Свете планине је 80% уништен. Неки од њих су уништени 100%, што значи да нема биљака, животиња, зграда које су људи користили за лечење животиња. Земљиште је посуто остацима уништених објеката, попут тона нафте и спаљених производа.

Нагазне мине су међу највећим проблемима. Они убијају људе и животиње неселективно, пале пожаре и биће потребне године да се ублаже. Око 62.000 квадратних миља Украјине могло би бити контаминирано минама. „Ово је веће од величине Илиноиса“, према информацијама које је дао званичник америчког Стејт департмента. „Сједињене Државе улажу 91,5 милиона долара током наредне године како би помогле влади Украјине да се позабави хитним хуманитарним изазовима које представљају експлозивни остаци рата изазвани руском инвазијом.

Чишћење загађења захтеваће још више средстава и труда. Рат је проузроковао најмање 37 милијарди долара еколошке штете , саопштила је украјинска невладина организација у новембру.

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, fancy said:

Prijatelju...
Tako možeš da se obraćaš ljudima u diskusiji na nekom drugom forumu,

Prijatelju,

kada se promaši tema i zanemaruju istorijske činjenice i namerno vreme broji samo od februara 2022 onda je primereno.

Na pokojnom b92 forumu se koristila drugačija formulacija ,, funkcionalna nepismenost".

Pisanje na forumu nije obavezno,a pošto si član moderacije ne sumnjam u ishod.

3 hours ago, fancy said:

Pitaj svakoga ko je na "istoku" proveo godine pod ruskom diktaturom.

Evo pitam tebe , da li si živeo pod Ruskom diktaturom ? 

Imaš li lična iskustva ?

A ,, svako " je nepouzdana odrednica .

 

 

Link to comment
Share on other sites

cnn 

 

Russia’s oil exports have bounced back to levels last seen before it invaded Ukraine, despite a barrage of Western sanctions.

Moscow’s exports of crude oil and oil products rose in March to their highest level since April 2020, jumping by 600,000 barrels a day, the International Energy Agency (IEA) said in its monthly oil report Friday. The rise lifted Russia’s estimated revenue from oil exports to $12.7 billion last month.

The revenue is still down 43% from a year ago, the IEA said, as Russia is forced to sell its barrels to a more limited pool of customers who can negotiate greater discounts.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Neće biti. 
Ukrajina je imala izbor.
Npr. mogli su da kažu:,, Tetka Viktorija nemoj da se ljutiš ali ti si hiljadama kilometara daleko a naš bivši polubrat je u blizini i jako je ljut.
Da se pozdravimo jer mi nećemo u  NATO , može da nas izađe skupo.Neutralana Ukrajina."
Tetka Viktorija je  Viktorija ,,Fuck the EU"Nuland , da ne bude zabune.
 
Podsećanje : Rat je počeo 2008 u Gruziji.
 
Treba ponoviti  pošto je zaborav čudo.
Rođen si za Happy TV, jesi poslao već CV?
  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, McLeod said:

Cisto da razbijemo ovaj krug odgovaranja provokatoru kojem ako zaista ove stvari nisu jasne promasio je ne forum nego zivot. Mada mislim da jesu, samo jbg voli da provocira, steta sto se niko ne upeca.

 

1 hour ago, sasa965 said:

Prijatelju,

 

Pisanje na forumu nije obavezno,a pošto si član moderacije ne sumnjam u ishod.

 

 

 

 

@sasa965

 

Hm...mislim da ti kupuju kartu da svratiš kod tetke u Kanadu.....

https://www.instruktor-voznje.com.hr/kretanje_na_uzbrdici_uz_pomoc_rucne_parkirne_kocnice/

Edited by Constantin
Link to comment
Share on other sites

Evo pitam tebe , da li si živeo pod Ruskom diktaturom ? 
Imaš li lična iskustva ?
A ,, svako " je nepouzdana odrednica .
 
 
Ja jesam živeo, doduše kao stranac a i majka je živela u cccp neko vreme.
Tvojim pitanjem su hteo reci da je iza gvozdene zavese a pod tom diktaturom bilo zapravo dobro ili si samo postavio glupo pitanje?

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djura.net said:

cnn 

 

Russia’s oil exports have bounced back to levels last seen before it invaded Ukraine, despite a barrage of Western sanctions.

Moscow’s exports of crude oil and oil products rose in March to their highest level since April 2020, jumping by 600,000 barrels a day, the International Energy Agency (IEA) said in its monthly oil report Friday. The rise lifted Russia’s estimated revenue from oil exports to $12.7 billion last month.

The revenue is still down 43% from a year ago, the IEA said, as Russia is forced to sell its barrels to a more limited pool of customers who can negotiate greater discounts.

 

Cena nafte je bila na vrhuncu prošle godine do jula tako da će najveća razlika u profitu biti u ovom sada periodu mart-jun. Osim ako cena nafte ne skoči i nekim čudom Kina i Indija krenu da plaćaju realnu cenu. No cenu koju su dobijali od zapadnjaka prošle godine mogu da zaborave.

 

@all

 

Prema procurelim podacima navode se ogromni gubici ruskih specnaz brigada od kojih se pominje 22. Brigada koje je pretrpela gubitke od 90-95% od svog originalnog sastava iz februara 2022. godine. Obzirom da se ovakve jedinice obučavaju godinama može se reći da su rusi ostali bez specijalnih jedinica. Zato je verovatno Wagner postao jedina sposobna jedinica za ofanzivne operacije.

 

China won't sell weapons to either side in the war in Ukraine, the country's foreign minister said, responding to Western concerns that Beijing could provide military assistance to Russia. China has maintained that it is neutral in the conflict, while backing Russia politically, rhetorically, and economically at a time when Western nations have imposed punishing sanctions and sought to isolate Moscow for the invasion. Qin Gang is the highest-level Chinese official to make such an explicit statement about arms sales to Russia. He added that China would also regulate the export of items with dual civilian and military use.

 

Očekivano od strane Kine, no nije zgoreg preneti da se ovi "neutralni" mnogo ne nadaju 🙂 , bode oči i onaj deo da neće prodavati ni robu dvostruke upotrebne vrednosti ali mislim da je to nemoguće iskontrolisati. Čak i Ukrajinci koriste njihove dronove tako da će tu imati alibi da to prodaju Rusima. Koliko znam Kineski komercijalni dronovi Mavic i Matrice su najpopularniji na obe strane.

 

Malo komedija, kažu rusi zarobili su jedan leopard 2 ali nisu uspeli da ga transportuju u pozadinu pa su ga potopili u močvari. Slučajno nikom nije palo na pamet da makar sliku opali za uspomenu. I to emituju RIA Novosti 🙂

 

Quote

 

Imamo primere iz prošlosti koji to potvrđuju?

Estonija , Litvanija , Letonija , Bugarska , Rumunija , Gruzija .

 

 

Ni ja ne razumem šta si ovime hteo reći. Svi osim Gruzije su ušli u NATO dok je Rusija bila polu bankrot država. Gruzija je bila napadnuta nekoliko puta do sada, trenutno su tamo rusofili na vlasti ali nemam ni najmanje sumnje da će i oni biti meta neke agresije kada se promeni vlast. Rusija jednostavno ne sme da dozvoli da sve ex SSSR države krenu putem baltičkih republika i pokažu svima da je bolje biti moderna evropska zemlja nego satelit Putina.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice pitanja o mobilizaciji, koja je obavezno prisilna, tu nema izbora, ili prihvatiti ili pobjeci, tu ga svi puse, bez obzira ko, gdje, kada. Ko pogine, manje vise slabo koga je zaista briga. Po sopstvenom iskustvu iz najblize porodice, a i slucajevi van porodice, kao i nekih poznatih ljudi, sva ta djeca koja su ostala bez oceva su se tesko probijali kroz zivot. Dobivali su neke male penzije, ali i da su bile velike, a nisu, to nista ne moze da im zamijeni oceve.

Nema rata bez ratnih profitera, politicari svoju djecu ne salju u rat, poslije rata vlada haos i kriminal, donacije se kradu, itd itd. Slucaj Bosne je sasvim jasan, ljudi su bjezali za vrijeme rata, poslije rata i dan danas. Ratna retorika je i dalje prisutna, ama bas nista se nije radilo na pomirenju naroda i predvidjam jos gore u Ukrajini.

Za dobrovoljce i profesionalne vojnike je druga stvar, sami su izabrali, njihova stvar je da snose posljedice.

Svaki lider koji ne sacuva mir u sopstvenoj zemlji je los lider, jer ne misli na buducnost svog naroda, jer primarno razmisljanje svih politicara je da ponovo dobiju na izborima, a kava ce biti cijena ljudi koji bi trebalo da zastupaju im je najmanja briga.

Davno je Laza Lazarevic napisao Sve ce to narod pozlatiti, a onima koji vjeruju da je negdje drugo drugacije, neka malo procitaju sta se desava sa veteranima koji boluju od PTSD ili koji su ostali invalidi sirom svijeta.

Da ne spominjem koliko ih se poslije rata okrene kriminalu.

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ceo post krokodilskih suza nad tužnom sudbinom ljudi u ratu i onda, hopla, iz vedra neba skroz neutralna poenta:


...
Svaki lider koji ne sacuva mir u sopstvenoj zemlji je los lider, jer ne misli na buducnost svog naroda, jer primarno razmisljanje svih politicara je da ponovo dobiju na izborima
...


Eto, jednostavne i neutralne logike:

Putin dobar - sačuvao mir u svojoj zemlji.
Zelenski loš - nije sačuvao mir u svojoj zemlji.

A mi smo veverice.


Sent from stolen SM-N9860 using controlled FACT 200

  • Like 15
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, djura.net said:

cnn 

 

Russia’s oil exports have bounced back to levels last seen before it invaded Ukraine, despite a barrage of Western sanctions.

Moscow’s exports of crude oil and oil products rose in March to their highest level since April 2020, jumping by 600,000 barrels a day, the International Energy Agency (IEA) said in its monthly oil report Friday. The rise lifted Russia’s estimated revenue from oil exports to $12.7 billion last month.

The revenue is still down 43% from a year ago, the IEA said, as Russia is forced to sell its barrels to a more limited pool of customers who can negotiate greater discounts.

U stvari je bolje da Rusija proizvodi  vise nafte jer to obara cenu. Pitanje je koliko te prodate nafte uopšte i naplati, s obzirom da ide bankrot zemljama poput Kube i Šri Lanke. 

SAD su uveli sankcije mađarskoj banci koja posluje sa Rusijom. Madjarska vlada je odmah povukla svoje predstavnike iz iste. Orban se ukakio pa menja ploču, priča o saveznistvu sa usa, kako su sa Rusima završili '89.

Rubin je označio Srbiju kao centar dezinformacija u regionu i najavio mere. Nadamo se konkretnim delima. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...