Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

6 minutes ago, Darko said:

Moje se odnosilo na ruske studente, ono što je i Maharadža spomenuo.

I to je rasizam? Pa jel vidis da ih ciste kao naciju i da se svet suzdrzava svetskog rata zbog jednog patuljastog ludaka??

 

Sve je gurno u ponor, od svog do tudjeg naroda a ima 80% podrske za ovu agresiju. 

 

Kakvi bre studenti dok silujz, sakate i ubijaju Ukrajince svaki dan. O cemu ti pises Darko?  Imaju kartonce i olovku pa nek napisu..mi smo protiv agresije..al nece.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Devil In My Pants said:

I to je rasizam? Pa jel vidis da ih ciste kao naciju i da se svet suzdrzava svetskog rata zbog jednog patuljastog ludaka??

 

Sve je gurno u ponor, od svog do tudjeg naroda a ima 80% podrske za ovu agresiju. 

 

Kakvi bre studenti dok silujz, sakate i ubijaju Ukrajince svaki dan. O cemu ti pises Darko?  Imaju kartonce i olovku pa nek napisu..mi smo protiv agresije..al nece.

Znači, ako Putin razara Ukrajinu treba svim Rusima da:

- Zamrznemo imovinu

- Zabranimo izlazak iz Rusije

, a sve ruske studente da izbacimo iz fakulteta.

 

Nego, šta ćemo sa ovim 20% što su protiv njega? A i od ovih 80%, koliko njih bi ga pozdržavalo da zna istinu?

 

Jel to znači kada je 90-ih Milošević žario i palio, meni i mojoj porodici je trebalo da uzmu svu ušteđevinu ili da nas izbace iz Novog Zelanda/Australije, jer smo eto ... Srbi? 

 

Ovo što zastupaš nema nikakve veze sa demokratijom i hvala Bogu, niko na zapadu ne razmatra ovakve gluposti. Kolektivno kažnjavanje cele nacije i neprijatelja je odlika nacista. Ti se kao zalažeš za demokratiju i mrziš komunjare a tražiš da se SVAKI Rus kazni, kao što je Staljin kažnavao neištomišljenike :lol_2: Kakva ironija.

 

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Darko said:

Znači, ako Putin razara Ukrajinu treba svim Rusima da:

- Zamrznemo imovinu

- Zabranimo izlazak iz Rusije

, a sve ruske studente da izbacimo iz fakulteta.

 

Nego, šta ćemo sa ovim 20% što su protiv njega? A i od ovih 80%, koliko njih bi ga pozdržavalo da zna istinu?

 

Jel to znači kada je 90-ih Milošević žario i palio, meni i mojoj porodici je trebalo da uzmu svu ušteđevinu ili da nas izbace iz Novog Zelanda/Australije, jer smo eto ... Srbi? 

 

Ovo što zastupaš nema nikakve veze sa demokratijom i hvala Bogu, niko na zapadu ne razmatra ovakve gluposti. Kolektivno kažnjavanje cele nacije i neprijatelja je odlika nacista. Ti se kao zalažeš za demokratiju i mrziš komunjare a tražiš da se SVAKI Rus kazni, kao što je Staljin kažnavao neištomišljenike :lol_2: Kakva ironija.

 

 

 

Ne volim delhenja vec zdrav razum. Tako da nisam potpuni demokrata iz razloga sto dve budale uvek nadglasaju pametnog coveka, a u Srbihi rodilo budala.

 

Sto se tice Rusa, da..potpuni embargo i vize za izlazak pa da se vidi ko trazi politicki a ko ekonomski azil.

 

Trpeli smo mi posledice svi, pa mogu i Rusi, sa tim da je nama dosli iz dupeta u glavu na par meseci!

 

Ti si u NZ, pa bices mi domacin onda..:-)

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ne volim delhenja vec zdrav razum. Tako da nisam potpuni demokrata iz razloga sto dve budale uvek nadglasaju pametnog coveka, a u Srbihi rodilo budala.

 

Sto se tice Rusa, da..potpuni embargo i vize za izlazak pa da se vidi ko trazi politicki a ko ekonomski azil.

 

Trpeli smo mi posledice svi, pa mogu i Rusi, sa tim da je nama dosli iz dupeta u glavu na par meseci!

 

Ti si u NZ, pa bices mi domacin onda..:-)

Po tom zdravom razumu  - trebalo je zabraniti izbeglicama sa ovih prostora  boravak bilo gde u svetu i vratiti sve ciji su clanovi porodice bili negde na ratistu u njihova mesta porekla? :krstipd4:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Kronostime said:

Po tom zdravom razumu  - trebalo je zabraniti izbeglicama sa ovih prostora  boravak bilo gde u svetu i vratiti sve ciji su clanovi porodice bili negde na ratistu u njihova mesta porekla? :krstipd4:

To mi je najjači deo, Devil i "zdrav razum" :lol_2::twak: 

Edited by Darko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Devil In My Pants said:

Tako da nisam potpuni demokrata iz razloga

Definitivno nisi. Staljin ti je mnogo bliži. 

 

Btw živim u Australiji, nekada davno u Novom Zelandu. Nego, kao Australijski državljanin, ne bih da pomažem Srbima, pošto je Vučić Putinova marioneta. Tako izvini, ako dođeš ovde, imam da ti prvo otmem ušteđevinu i da onda kažem imigraciji da deportuju tebe i porodicu nazad u Srbiju :classic_biggrin: A onda rekao inostranoj firmi gde sada radiš da te otpuste, treba da znaju da 60-70% Srba podržava Vučića, pa samim tim i Putina. Pravda.

Edited by Darko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darko said:

Znači, ako Putin razara Ukrajinu treba svim Rusima da:

- Zamrznemo imovinu

- Zabranimo izlazak iz Rusije

, a sve ruske studente da izbacimo iz fakulteta.

 

Nego, šta ćemo sa ovim 20% što su protiv njega? A i od ovih 80%, koliko njih bi ga pozdržavalo da zna istinu?

 

Jel to znači kada je 90-ih Milošević žario i palio, meni i mojoj porodici je trebalo da uzmu svu ušteđevinu ili da nas izbace iz Novog Zelanda/Australije, jer smo eto ... Srbi? 

 

Ovo što zastupaš nema nikakve veze sa demokratijom i hvala Bogu, niko na zapadu ne razmatra ovakve gluposti. Kolektivno kažnjavanje cele nacije i neprijatelja je odlika nacista. Ti se kao zalažeš za demokratiju i mrziš komunjare a tražiš da se SVAKI Rus kazni, kao što je Staljin kažnavao neištomišljenike :lol_2: Kakva ironija.

 

 

 


 

Koliko sam ja od njega procitao, uvek je govorio samo o sankcijama i merama prema drzavljanima Rusije. 
 

Ovaj deo o jurenju Rusa po Kanadi i oduzimanju bankarskih racuna, isterivanju Rusa iz kuca na NZi sl: 

to si ti dodao i prepevao, i evo to sad citamo pet dana za redom. 
a ubacio si i sirote male hrcke Srbe, 

nase plemenite migrante i njihova ljucka prava. 
 

zato sada i ne raspravljamo o bitnijem pitanju koje glasi: Koji nivo sankcija prema drzavi Rusiji je odgovarajuci 

i na koji nacin gradjani, drzavljani Rusije treba da oseta ove sankcije?
 

Pa onda mozemo da razgovaramo o tome da li neki ruski fuzbaler treba da igra na svetskom prvenstvu sa grbom Rusije, da li svaki Rus treba i dalje da ima pristup vizama, da li treba kupovati sve proizvode iz Rusije? 
Jer, obrni okrenu svake sankcije ce na kraju pogoditi narod, siromasniji ce pri tome na kraju biti vise pogodjeni. 

Znaci sankcije drzavi, da ili ne, u kojoj meri itd. 
 

 

Edited by KfJ
  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Da, da, ajde nekako da objasnimo  davilove postove ne bi li zvucalo to iole prihvatljivo. Bedak sto covek voli da dodatno objasni sta misli... sto bi rekli ljudi propusti priliku da cuti. Cela ta stvar sa kaznjavanjem pripadnika nekog naroda je pogresna ali to je vec krst koji ce Rusi morati da nose zahvaljujuci Putinu slicno kao sto Nemci nose svoj i dan danas. Meni se po Evropi i danas obrate sa mr. Milosevic iako je jedino sto imam slicno sa tim prezimenom pocetak na M i kraj na IC. 

 

Ovo za zatvor iskreno mislim da je Rusko maslo: prvo ti ljudi su jako problematicni za bilo kakve razmene, drugo verujem da je bilo i mucenja i ovo samo njima resava problem. Mozda su uspeli nekako da navuku Ukre da gadjaju to mesto, ali meni je to highly unlikely. Onog Burjata se iskreno nadam da ce baciti u neku sibirsku jamu... 

Samo dragi gledaoci to je rat, tako izgleda... postoje neke iskrivljene slike bazirane na kvazi ratovima koje smo gledali zadnjih decenija da rat moze da se vodi sterilno i cisto. Ne moze. U ratu se ljudi kasape i muce, zene siluju, krade, bombarduju civili, seku genitalije. Tako je bilo pre 3000 god, tako je i danas. 

 

Na frontu pocela je neka ofanziva Rusa oko Avdejevke... meni se cini da je ideja vise da se privuku Ukri ne bi li odustali od ideje napada na Herson. Ono sto barem MS prica je da je ofanziva ozbiljna. Licno ne verujem da Rusi imaju mesa za ozbiljnu ofanzivu. 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, KfJ said:

Koliko sam ja od njega procitao, uvek je govorio samo o sankcijama i merama prema drzavljanima Rusije. 
 

Pa državljanin Rusije može da bude i neko ko takođe ima i državljanstvo drugih zemalja. Na primer, ja sam državljanin Novog Zelanda, Australije, i Srbije. Znači ne odnosi se samo na stanovnike Rusije koji su pod Putinom, nego i na imigrante sa dvojnim (ili trojnim itd) državljanstvima. I naravno ruske izbeglice Putinovog režima itd.

 

A Srbe sam ubacio da bi Devil uočio (nadam se) kako bi to što on zagovara izgledalo na sopstvenoj koži. Valjda znaš šta mislim o Putinu, možda nisi upoznat sa mojim forumskim opusom. 

 

Uostalom, Devilova originalna poruka gde se zalaže za oduzimanje imovine:

 

 

A imaš i gore poruku gde se zalaže za ukidanje stipendija (ok, možda nije bio za izbacivanje Rusa iz fakulteta, mada nisam siguran).

 

Da se to odnosilo na one što su deo Putinovog zločinačkog režima, podržavam 100%. Ali ovakve generalizije su čist razisam (zameni "rasa" sa "narodom",  ne znam kako drugačije da nazovem). Zato je taj način razmišljanja mnogo sličniji nazadnim idejama boljševika nego demokratskog zapada. 

Edited by Darko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

51 minutes ago, Darko said:

To mi je najjači deo, Devil i "zdrav razum" :lol_2::twak: 

 

Hej, polako s ovakvim stvarima, počelo je da polako ide u narandžasto...

 

Samo par dobronamernih crtica:

  1. Devil ima pravo na svoje mišljenje. Ne sviđa ti se? OK, polemiši s njim o tome, ali ne o njemu. Koliko vidim sve ste rekli jedan drugom, savet: agree to disagree.
  2. Osnovna greška koju činiš ti i par njih koje Devil iritira (i koriste ovo da se sasvim neutralno nadovežu) je da odmah pravite paralelu sa Srbijom, ex-yu 90ih, a te stvari uopšte nisu u domenu preslikavanja 1 na 1. Koliko god tragične bile 90e, to je u globalnim razmerama bio samo jedan lokalni sukob "divljih plemena" koji su svoju ekonomsku bedu i nagomilane frustracije (iz 2. sv. rata, iz mira posle...) prosuli jedni na druge uz naravno najveću ulogu i odgovornost onoga ko je de facto tada i bio najveći i u posedu najviše naoružanja i najvećeg dela vojske, a znamo ko je to bio...(plus krenuo da diže ustanke po SAOima itd... prežvakano) da ne dužim, svoj deo sankcija Srbija je dobila za svoje Dubrovnike, Sarajeva, itd, a za Srebrenicu, Kosovsko divljanje, kao višnju na šlag na torti (ili jabuku u ustima pečenog praseta, da bi i drugi u diskusiji bolje razumeli) dobila je mart-jun 1999. U Ukrajini je osim lakonski rečeno krize globalnog nivoa svet na ivici globalnog rata, zbog jedne bolesne osobe ali i na žalost, odsustva bilo kakve domaće osude agresije ili pokušaja protesta, neposlušnosti itd.... Da podsetim, čak je i u Srbiji 90ih bilo akcija (pored masovnog odbijanja odaziva na regrutaciju - yours truly for instance...u više navrata) protiv režima koje su joj donele simpatije u svetu - Crni flor, Žuta traka, Paljenje sveća za Vukovarske žrtve...plus konstantne proteste opozicije. Kakve takve, ali... Bar je postojalo...i čulo se za to.
  3. Takođe, nije dobra praksa od Devilovog stava, dosta precizno objašnjenog, (usudio bih se čak reći i začudo, a da to ne zvuči cinično nego pohvalno, obzirom na to da sam lično imao istoriju s njim) stavljati mu usta/tastaturu ono što nije rekao/napisao i praviti od njega metu za slobodno gađanje nije u redu - u najmanju ruku.

Ako se malo izmakneš van lične vizure i pogledaš malo sa strane, (bez poštapalica i opštih mesta kao ja / moj narod / naš narod / a kako / a šta ako / onda bi to značilo...) videćeš da gorenapisano itekako ima smisla. Držim te za miroljubivog i benevolentnog forumaša koga samo iritira Devilov stil pisanja - i ako je tako, složite se da se ne slažete pre nego te / vas obuhvati šumski požar a moderaciji ostane samo da iznese ugljenisana tela iz šume...

 

Da opustimo malo:

 

Quote

izvini, ako dođeš ovde, imam da ti prvo otmem ušteđevinu i da onda kažem imigraciji da deportuju tebe i porodicu nazad u Srbiju 

 

Ono prvo sumnjam da ćeš da uradiš, nisi krimi faca :lol_2: ali što se drugog tiče, verovao ili ne, dužnost ti je ako ne i obaveza da postupiš upravo tako, ako smatraš da je to u najboljem interesu države u kojoj živiš, naravno ako smatraš da imaš validan razlog. Imigraciono neće da reaguje samo na dojavu, ali na postojanje opravdane sumnje da je imigrant opasnost za nacionalne interese, što da ne :wink2: 

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darko said:

Definitivno nisi. Staljin ti je mnogo bliži. 

 

Btw živim u Australiji, nekada davno u Novom Zelandu. Nego, kao Australijski državljanin, ne bih da pomažem Srbima, pošto je Vučić Putinova marioneta. Tako izvini, ako dođeš ovde, imam da ti prvo otmem ušteđevinu i da onda kažem imigraciji da deportuju tebe i porodicu nazad u Srbiju :classic_biggrin: A onda rekao inostranoj firmi gde sada radiš da te otpuste, treba da znaju da 60-70% Srba podržava Vučića, pa samim tim i Putina. Pravda.

Ne dolazim u NZ da zivim vec tri nedelje odmora. Cisto sam mislio da sprovedes gde da idem a ne da spavam kod tebe. Mogu i da zivim na NZ i da radim ovo sto sad radim, ali ne, ako se odselim to ce biti Malaga vrv...

Link to comment
Share on other sites

@fancy, hvala na opširnom odgovoru, u međuvremenu sam odgovorio KFJ-u,očigledno je da me niste razumeli pošto nisam pravio paralelu sa SFRJ (htedoh da ukažem Devilu kako bi na sopstvenoj koži izgledalo ono za šta se on zalaže, pa iskoristio srpsku nacionalnost). A što se tiče dodavanja, pa šta sam ja to "dodao"? Originalna poruka je glasila:

 

Quote

Stavise treba uvesti sankcije svim drzavljanima Rusije da ne mogu ici na zapad i oduzeti im sve sto imaju na istom. Da pritisak bude pravi.

 

Izvini, ali ne znam kakva mentalna gimnastika je potrebna da se ovo opravda. Mislim da takvim da izvineš, boleštinama, nije mesto na ovom forumu. Ako Devil to nije mislio ili sam ga pogrešno razumeo, imao je dovoljno prilika da do sada porekne. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Darko said:

@fancy, hvala na opširnom odgovoru, u međuvremenu sam odgovorio KFJ-u,očigledno je da me niste razumeli pošto nisam pravio paralelu sa SFRJ (htedoh da ukažem Devilu kako bi na sopstvenoj koži izgledalo ono za šta se on zalaže, pa iskoristio srpsku nacionalnost). A što se tiče dodavanja, pa šta sam ja to "dodao"? Originalna poruka je glasila:

 

 

Izvini, ali ne znam kakva mentalna gimnastika je potrebna da se ovo opravda. Mislim da takvim da izvineš, boleštinama, nije mesto na ovom forumu. Ako Devil to nije mislio ili sam ga pogrešno razumeo, imao je dovoljno prilika da do sada porekne. 

Cuj nije mesto na ovom forumu. Izbeglice iz Rusije jer je tamo rat..i sto se ne slazu sa politikom putlera. U SFRJ su izbeglice bile iz ratnih podrucija. Ne vidim da se u Rusiji vodi rat. Jos manje vidim bunu istog naroda. Pa, ako im je to ok, nek ostanu tamo. Naravno da ima ljudi kojima se to gadi i jos normalnije je TIM ljudima pomoci. Svako je je neprijatelj mog neprijatelja je moj prijatelj.

 

Uostalom revitalizacija Rusa na osnovu Amerike, SFRJ ratova je uzasna i za svaku osudu.

 

Nema ja sta tebi da se pravdam, srpsko domavinstvo i pomoc si sam napisao kako bi docekao, opet si krenuo sam, a nisi dopustio da bi to bio turisticki izlet..

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Devil In My Pants said:

Cuj nije mesto na ovom forumu. Izbeglice iz Rusije jer je tamo rat..i sto se ne slazu sa politikom putlera. U SFRJ su izbeglice bile iz ratnih podrucija. Ne vidim da se u Rusiji vodi rat. Jos manje vidim bunu istog naroda. Pa, ako im je to ok, nek ostanu tamo. Naravno da ima ljudi kojima se to gadi i jos normalnije je TIM ljudima pomoci. Svako je je neprijatelj mog neprijatelja je moj prijatelj.

 

Uostalom revitalizacija Rusa na osnovu Amerike, SFRJ ratova je uzasna i za svaku osudu.

 

Nema ja sta tebi da se pravdam, srpsko domavinstvo i pomoc si sam napisao kako bi docekao, opet si krenuo sam, a nisi dopustio da bi to bio turisticki izlet..

U Srbiji i Crnoj Gori nije bilo rata i razaranja do`99 - sto odose dosta njih preko granice, a i u okviru istih?

Sto ne ostadose u svojim vekovnim ognjistima no se potucaju po belom svetu?

:smiley33:

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Devil In My Pants said:

Nema ja sta tebi da se pravdam, srpsko domavinstvo i pomoc si sam napisao kako bi docekao, opet si krenuo sam, a nisi dopustio da bi to bio turisticki izlet..

Izgleda da moram da ti crtam :lol_2: Naravno da te ne bi tako tretirao, primerom htedoh da ti ukažem na besmislicu onoga što si zagovarao. Ok, neću više jer nemam više šta da dodam, rekao sam sve oko te teme.  

 

A za NZ, pošalji mi PM za Novi Zeland ako imaš neka pitanja ili ti trebaju predlozi, naravno da ću da ti odgovorim. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

OK @Darko, konacno imamo relevantan citat. Ja prepoznajem samo prvi deo ovog posta kao nesto vredno raspravljanja,

('....Stavise treba uvesti sankcije svim drzavljanima Rusije da ne mogu ici na zapad...')

tj pitanje viza. Devil mozda podstice sprecavanje ruskih radnika pristupu radnim i iseljenickim vizama na zapadu

i verovatno je tako zvucalo. To je jedino sto je vredno diskusije ovde, da li ovakva drakonska mera ima ikakvog smisla.

 

Na zalost, ti si se uhvatio za drugi deo ovog posta, koji glasi: '...oduzeti im sve sto imaju na istom....'

I forsiras to pitanje. Ja ga vidim kao zaplenjivanje imovine na zapadu ljudima koji zive u Rusiji,

a ne kao isterivanje nekog jadnika u Kanadi na ulicu.

Oligarsi, ljudi bliski vlasti koji iznose novac.

 

A iz tvojih replika na ovo pitanje fokus je valjda na nekim obicnim ljudima, nesrecnim ruskim variocima i hemicarima u Nemackoj.

Edited by KfJ
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, KfJ said:

Ja ga vidim kao zaplenjivanje imovine na zapadu ljudima koji zive u Rusiji,

a ne kao isterivanje nekog jadnika u Kanadi na ulicu.

Oligarsi, ljudi bliski vlasti koji iznose novac.

Da je boldovano u pitanju, podržavam. Zamrzavanje onima za koje znaš za su bliski (pa duboka istraga), a za one koji nisi siguran istraga pa zamrzavanje, ako se ispostavi da su dupelisci Putina. 

 

32 minutes ago, KfJ said:

A iz tvojih replika na ovo pitanje fokus je valjda na nekim obicnim ljudima, nesrecnim ruskim variocima i hemicarima u Nemackoj.

I treba da bude, jer bi i oni bili žrtve oduzimanja imovine (ne samo zamrzavanja, nego ODUZIMANJA). A na zapadu je privatna svojina i prava individualca svetinja, kako i treba da bude. Pazi, da je Devil lepo odgovorio da nije na njih mislio, naravno da ne bi bio ovoliko uporan. Ali to od njega još nisam video. 

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, KfJ said:

OK @Darko, konacno imamo relevantan citat. Ja prepoznajem samo prvi deo ovog posta kao nesto vredno raspravljanja,

('....Stavise treba uvesti sankcije svim drzavljanima Rusije da ne mogu ici na zapad...')

tj pitanje viza. Devil mozda podstice sprecavanje ruskih radnika pristupu radnim i iseljenickim vizama na zapadu

i verovatno je tako zvucalo. To je jedino sto je vredno diskusije ovde, da li ovakva drakonska mera ima ikakvog smisla.

 

Na zalost, ti si se uhvatio za drugi deo ovog posta, koji glasi: '...oduzeti im sve sto imaju na istom....'

I forsiras to pitanje. Ja ga vidim kao zaplenjivanje imovine na zapadu ljudima koji zive u Rusiji,

a ne kao isterivanje nekog jadnika u Kanadi na ulicu.

Oligarsi, ljudi bliski vlasti koji iznose novac.

 

A iz tvojih replika na ovo pitanje fokus je valjda na nekim obicnim ljudima, nesrecnim ruskim variocima i hemicarima u Nemackoj.

Ako nekome na osnovu etniciteta odredjujes radna i ljudska prava - gde je kraj tome?

Da kazu na zapadu: Rat je zavrsen, `ajte svi nazad u svoje rodne grude sa familijom - kako bi zavrsilo to?

:classic_sleep:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Građanima Ruske Federecije treba svima zabraniti putovanje u EU i ostale zemlje koje osuđuju agresiju. Dakle ne Rusima nego recimo i rodbini ovog Burjata ili Kalmika šta god da je. A pogotovo Čečenima i da ne nabrajam dalje. Treba zabraniti i onih 20% što ne podržavaju Putina jer ako bi njima dao neke povlastice oni bi brzo pobegli iz tog kazamata od države i dobili bi Rusiju koja 100% podržava diktatora. Naravno ostaviti vize sa dosta strožim sistemom dodele, jer uvek postoje razlozi kojima treba dozvoliti putovanje. Hoćete da živite u takvoj državi, izvolite uživajte.

 

Građani Ruske Federecije koji žive izvan Rusije neće imati problema kao što ni moja rodbina u Nemačkoj i Švedskoj tokom 90-ih nije imala nikakve probleme. Rusija je kao društvo kolabirala i kao društvo mora biti kažnjena. Dakle svako ko tamo živi i radi dopinosi ovom ludilu pa tako i treba da oseti teret sankcija. Cilj sankcija je da se za par godina osakati Ruska ekonomija a to znači da će i građani imati posledica i nema tu nikakve logike da se gleda kako da im se pomogne jer je to nemoguće. Humanitarna pomoć je ostavljena kao mogućnost za slučaj nekog kolapsa u Rusiji može im se poslati pomoć da ljudi ne umiru i to je to.

 

Ako za par godina Ruski BDP padne sa 2k na 1,5k dobili smo Rusiju koja je 25% slabija od ove danas i to je ono što sankcije daju. Na duže staze počeće i samo društvo u Rusiji da se urušava, ponoviće se ono što se i kod njih i kod nas dešavalo 90-ih dok na kraju ne završe kao kopija Severne Koreje (samo tako takve države mogu da opstanu) ili dok ne dođe do promene režima i prilike za novu vlast da otpočne dijalog sa zapadom. Mislim da se sa Putinom više neće pregovarati o ničemu posle ovog rata. Jednostavno je nemoguća saradnja sa njim posle ovog sramotnog čina za koji se odlučio.

 

U odbranu onih 20% Rusa samo da kažem da su protestvovali prvih par nedelja ali ih je diktator sve pohapsio, neke i više puta, i na silu sprečio daljnje proteste. Ne možete protestvovati kada vas 5 sekundi pošto dignete transparent odvedu uhapse i osude po tim njihovim umobolnim zakonima gde je zabranjeno govoriti protiv rata, zabranjeno protestvovati u suštini zabranjeno je sve što šteti rejtingu Putina.

  • Like 3
  • Love 1
  • Thanks 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Klotzen said:

Građanima Ruske Federecije treba svima zabraniti putovanje u EU i ostale zemlje koje osuđuju agresiju. Dakle ne Rusima nego recimo i rodbini ovog Burjata ili Kalmika šta god da je. A pogotovo Čečenima i da ne nabrajam dalje. Treba zabraniti i onih 20% što ne podržavaju Putina jer ako bi njima dao neke povlastice oni bi brzo pobegli iz tog kazamata od države i dobili bi Rusiju koja 100% podržava diktatora. Naravno ostaviti vize sa dosta strožim sistemom dodele, jer uvek postoje razlozi kojima treba dozvoliti putovanje. Hoćete da živite u takvoj državi, izvolite uživajte.

 

 

 

Nema previse smisla u ovome sto govoris. Cuj, treba ih zatvoriti u tu ludaru sa podrzavaocima Putina, da bi se desilo tacno sta?

Ko bi sproveo ovu meru? Morale bi drzave pojedinacno, nema druge.

Kanada ni u ludilu ne bi gledala na pitanje ruskih gradjana koji bi da furaju iz kazamata na taj nacin. USA isto,

mozda bi im eventualno Orban oprostio sto nece da ih primi

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Klotzen said:

Građanima Ruske Federecije treba svima zabraniti putovanje u EU i ostale zemlje koje osuđuju agresiju. Dakle ne Rusima nego recimo i rodbini ovog Burjata ili Kalmika šta god da je. A pogotovo Čečenima i da ne nabrajam dalje. Treba zabraniti i onih 20% što ne podržavaju Putina jer ako bi njima dao neke povlastice oni bi brzo pobegli iz tog kazamata od države i dobili bi Rusiju koja 100% podržava diktatora. Naravno ostaviti vize sa dosta strožim sistemom dodele, jer uvek postoje razlozi kojima treba dozvoliti putovanje. Hoćete da živite u takvoj državi, izvolite uživajte.

 

Građani Ruske Federecije koji žive izvan Rusije neće imati problema kao što ni moja rodbina u Nemačkoj i Švedskoj tokom 90-ih nije imala nikakve probleme. Rusija je kao društvo kolabirala i kao društvo mora biti kažnjena. Dakle svako ko tamo živi i radi dopinosi ovom ludilu pa tako i treba da oseti teret sankcija. Cilj sankcija je da se za par godina osakati Ruska ekonomija a to znači da će i građani imati posledica i nema tu nikakve logike da se gleda kako da im se pomogne jer je to nemoguće. Humanitarna pomoć je ostavljena kao mogućnost za slučaj nekog kolapsa u Rusiji može im se poslati pomoć da ljudi ne umiru i to je to.

 

Ako za par godina Ruski BDP padne sa 2k na 1,5k dobili smo Rusiju koja je 25% slabija od ove danas i to je ono što sankcije daju. Na duže staze počeće i samo društvo u Rusiji da se urušava, ponoviće se ono što se i kod njih i kod nas dešavalo 90-ih dok na kraju ne završe kao kopija Severne Koreje (samo tako takve države mogu da opstanu) ili dok ne dođe do promene režima i prilike za novu vlast da otpočne dijalog sa zapadom. Mislim da se sa Putinom više neće pregovarati o ničemu posle ovog rata. Jednostavno je nemoguća saradnja sa njim posle ovog sramotnog čina za koji se odlučio.

 

U odbranu onih 20% Rusa samo da kažem da su protestvovali prvih par nedelja ali ih je diktator sve pohapsio, neke i više puta, i na silu sprečio daljnje proteste. Ne možete protestvovati kada vas 5 sekundi pošto dignete transparent odvedu uhapse i osude po tim njihovim umobolnim zakonima gde je zabranjeno govoriti protiv rata, zabranjeno protestvovati u suštini zabranjeno je sve što šteti rejtingu Putina.

Khm, ne vidis nikakav rasizam u ovome napisanom?

Neki geto bi bio pozeljan?

Aman, narode, prizovite se  razumu...

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nema ovde rasizma. Nema nikakvog geta. 

Ti nisi zabranio nikome da zivi, ne pretis im, neces im uzeti dostojanstvo. Ne teras ih u logor (osim ako ne racunas Rusiju u logor). Oni mogu mirno da zive u svojoj zemlji i sta se tamo desava, nemas pravo da se mesas. Jos jednom, pricamo u gradjanima Rusije. Rusima u Rusiji. (Naravno ukljuciti i Beloruse tu) 

 

Ali imas pravo da im zabranis da putuju u tvoju zemlju. Cak ne moras ni da branis. Prosto, oni moraju da imaju vize, samo promenis za sta moze viza. Turisticki ne moze, zarad obrazovanja, pa imaju oni obrazovni sistem…….zasto bi moglo: direktno ugrozen zivot (aktivizam protiv Putina), ili lecenje (terapija) koja tamo ne postoji, spajanje primarne porodice (supruznici, maloletna deca). Oni koji vec zive napolju, kao sto su ljudi rekli, nista, oni ostaju nema sta njih da diras, nemaju nikakve veze sa tim, do momenta do kada ne pocnu da finansiraju rusku drzavu (ogranicis novac koliko sme da se salje direkno porodici). Prosto jasan signal da mozes da radis sta hoces i podrzavas koga hoces, ali posledice toga moras da trpis. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kronostime said:

Khm, ne vidis nikakav rasizam u ovome napisanom?

Neki geto bi bio pozeljan?

Aman, narode, prizovite se  razumu...

 

 

Da si ti meni živ i zdrav tako sankcije funkcioniše od kad je sveta i veka. Tako je bilo i sa nama. O kakvom rasizmu pričaš, objasni malo to ?

 

@KfJ

 

Objasni koja druga alternativa postoji u kažnjavanju agresorske države protiv koje ne možeš da pokreneš rat ? Onda će mi biti lakše da ti odgovorim jer ovako mi nije jasno iz kog ugla ti pristupaš problemu koji postoji sa Rusijom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...