Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

45 minutes ago, implant said:

Kako gde mu je meka moć, koliko se ljudi u Ukrajini pre rata izjašnjavalo i smatralo Rusima?

Siromašna i korupcijom okovana zemlja . ,,Idemo u EU" parola jača od kakve god alternative.

Glede Putina , Rusija me ne zanima , osim da od njih kupimo veštačko đubrivo po prijateljskoj ceni.

Da li je mogao ono ili ono ? Nemam odgovor. Čitaćemo za 15-20godina.

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Constantin said:

Ok....mogao si bar da prećutiš, kao ostali, a ne ovako....msm da je džukački ... 

spacer.png

Bombardovali su i oni. Ne kazem da nije bilo poginulih civila, ali je bilo na obe strane. Nisu sigurno isli i streljali decu. Koliko degutantno branis Ruse govori cinjenica da je u ovom sad ratu 250 dece ubijeno i to su minimlne brojke, sam Bog zna tacan broj.

 

Niti razumem sto si to postavio, separatisti su napali prvi i to je jednostavno tako. Opravdavas iz dana u dan ovu akciju. Sve pod plastom razumnog koji nije ni na jednoj strani, ali prti proruske accounte od 150 pratilica do 100k.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mama_mia said:

Ovo da je `vazno sta misli rusija` je vise stete nanelo misljenju o Rusiji nego bilo koja druga interpretacija...jer ocigledno je receno da je rusija otrgnuta od realnosti, napustena u svom misljenju cak vrlo shizofrena - ako je niko ne napada a oni drze da su napadnuti, sta je to? Lici na bolest.

Ali nisu bas toliki bolesnici, vec obicni licemeri `voljni da ratuju` ..

 

Na čije mišljenje ste mislili?

I ako bi ste mogli da bliže objasnite dijagnoze iz drugog dela prve rečenice.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, sasa965 said:

Siromašna i korupcijom okovana zemlja . ,,Idemo u EU" parola jača od kakve god alternative.

Glede Putina , Rusija me ne zanima , osim da od njih kupimo veštačko đubrivo po prijateljskoj ceni.

Da li je mogao ono ili ono ? Nemam odgovor. Čitaćemo za 15-20godina.

 

 

 

Neće biti, opet zaboravljaš da je 70% birača glasalo da se mirno reši situacija sa Rusijom, znaju oni ko im je u komšiluku i šta im je prioritet...a Putin je, umesto da digne ozbiljnu frku i zaigra na tu kartu, ali ozbiljno (ne tako što će da se žali zapadnim partnjorima da ga Zelenski zavlači), drndao đoku po Londonu.

 

Ni mene nešto preterano ne zanima Rusija (osim umetnosti i malo istorije), Putin još manje, ali si počeo priču o Rusiji i NATO pa je teško ne spomenuti ih...a i na temi smo o Ukrajini.

Edited by implant
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Devil In My Pants said:

Bombardovali su i oni. Ne kazem da nije bilo poginulih civila, ali je bilo na obe strane. Nisu sigurno isli i streljali decu. Koliko degutantno branis Ruse govori cinjenica da je u ovom sad ratu 250 dece ubijeno i to su minimlne brojke, sam Bog zna tacan broj.

 

Niti razumem sto si to postavio, separatisti su napali prvi i to je jednostavno tako. Opravdavas iz dana u dan ovu akciju. Sve pod plastom razumnog koji nije ni na jednoj strani, ali prti proruske accounte od 150 pratilica do 100k.

 

 

Ne deluješ mi kao tupan da ne shvataš...ali neka te. Ti i nekolicina ovde ste kao Otadžbinska uprava SNS-a...ti kao onaj Orlić, ode na TV i šta ga god pitaju od ekonomije do ekologije on priča o Djilasovim milionima...tako i ti....ako si već pitaš šta se dešavalo u Donbasu, od 2014. ne moraš bar smrt ove dece da relativizuješ....e to je sinak degutantno. Šta više, kao što rekoh...džukački. Ako ne znaš šta je bilo i šta se dešavalo, bar pročitaj...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

29 minutes ago, implant said:

Neće biti, opet zaboravljaš da je 70% birača glasalo da se mirno reši situacija sa Rusijom,

 Pitanje procene.Ostavljam mogućnost da se Putin preračunao ali bez insajd informacija teško nešto pametno može da se kaže.

 

32 minutes ago, implant said:

ali ozbiljno (ne tako što će da se žali zapadnim partnjorima da ga Zelenski zavlači), drndao đoku po Londonu.

Misliš da Zelenski nešto odlučuje?

Misliš da Evropa-Nemačka nešto odlučuje?

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, sasa965 said:

Misliš da Zelenski nešto odlučuje?

Misliš da Evropa-Nemačka nešto odlučuje?

 

Ne mislim da imaju presudnu ulogu u procesu odlučivanja o tome kako će i kada rat da se završi, ne. Nisam pričao o tome; rekao sam da bi, po mom mišljenju, bilo bolje za sve da je Putin iskoristio svoje poluge po Ukrajini umesto što je kukao Evropi da ga Zelenski zavlači. Da ih iskoristiti za potpisivanje Minsk 2 sporazuma - naravno, ako mu je bilo stalo do toga, ostavljam mogućnost da je na umu imao upravo rat i okretanje dupeta zapadu. I kada kažem bolje, mislim bolje u odnosu na ovo što imamo sada, iz ove perspektive skoro sve deluje bolje. Naravno, moguće je da grešim i da on nije imao nikakve poluge moći tamo, ali mi je teško da u to poverujem.

Edited by implant
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Constantin said:

 

3 hours ago, Constantin said:


 

 


Misliš da je "Aleja andjela" ruska izmišljotina ?

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

 

 

5 minutes ago, Constantin said:

 

Zašto nisu nabrojali imena sve dece koja su stradala? Na ovoj ploči nema ni pola.

Moguće jer Ruse (a naročite te bandite na vlasti u donjecku) boli ona stvar za ukrajinsku decu koja su u tom istom periodu i u istoj regiji stradala s one strane linije.

I kad je dosta sa ubijanjem dece, zbog neke istorije, prošlog vremena? 1:1, 1:100, 1:1000? Kad je dosta? Kad prestaje potreba da se i mrtva deca ponovo ubijaju brojanjem kroz nadgornjavanje da li Rusi lažu ili ne. 

 

Lažu kao pseta! 

 

A decu niko nije morao da spominje u takvoj raspravi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, shonke said:

 

 

 

Zašto nisu nabrojali imena sve dece koja su stradala? Na ovoj ploči nema ni pola.

Moguće jer Ruse (a naročite te bandite na vlasti u donjecku) boli ona stvar za ukrajinsku decu koja su u tom istom periodu i u istoj regiji stradala s one strane linije.

I kad je dosta sa ubijanjem dece, zbog neke istorije, prošlog vremena? 1:1, 1:100, 1:1000? Kad je dosta? Kad prestaje potreba da se i mrtva deca ponovo ubijaju brojanjem kroz nadgornjavanje da li Rusi lažu ili ne. 

 

Lažu kao pseta! 

 

A decu niko nije morao da spominje u takvoj raspravi.

Drug Crni je postavio na drugoj temi dobar tekst o Vijetnamu i kako tamo vise niko ne pominje rat niti zbog tog rata širi antiamericku propagandu, nego sve suprotno rade, i zato idu napred. Ovdašnji koskofili em sto vredaju mrtve neprestanim ispiranjem usta njima, em zbog neprekidnog tupljenja o nekim mrtvacima vređaju i žive.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Koskofilija je, da tako kažem, iznudjena od nekrofila...koskofilija je politička kategorija, nekrofilija je bolest....

Nekrofili, na ovoj temi, nisu zainteresovani za kraj rata, već za kažnjavanje agresora. Možda je to dobro, ne znam, ja ne mislim tako, a ne amnestiram agresora. Ja mislim da je najbolje da sve to što pre stane i prestane. Vas zaineteresovane za pobedu žalim, malo toga imate ljudskog u sebi, bitno je da se pobedi i da pobedi "vaša ideja".....ja sam apsolutno indiferentan prema tome ko će pobediti, i da li će uopšte neko, u ovom ratu. Cenim da će svi biti na gubitku. 

 

Da ne trošim tastaturu više, izlazim sam....šta ima ja tu da vas nerviram. Dovoljno je vas, koliko...25-30...koliko je ostalo na temi, od preko 100 diskutanata sa početka tema.....čestitam vam Centralna otadžbinska upravo.....Djilas je ukrao 615 miliona.....

 

Čitamo se na nekim drugim temama...akoBogda....:thumbsup:..... valjda nećete da me kvotujete...:please:

 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Constantin said:

Koskofilija je, da tako kažem, iznudjena od nekrofila...koskofilija je politička kategorija, nekrofilija je bolest....

Nekrofili, na ovoj temi, nisu zainteresovani za kraj rata, već za kažnjavanje agresora. Možda je to dobro, ne znam, ja ne mislim tako, a ne amnestiram agresora. Ja mislim da je najbolje da sve to što pre stane i prestane. Vas zaineteresovane za pobedu žalim, malo toga imate ljudskog u sebi, bitno je da se pobedi i da pobedi "vaša ideja".....ja sam apsolutno indiferentan prema tome ko će pobediti, i da li će uopšte neko, u ovom ratu. Cenim da će svi biti na gubitku. 

 

Da ne trošim tastaturu više, izlazim sam....šta ima ja tu da vas nerviram. Dovoljno je vas, koliko...25-30...koliko je ostalo na temi, od preko 100 diskutanata sa početka tema.....čestitam vam Centralna otadžbinska upravo.....Djilas je ukrao 615 miliona.....

 

Čitamo se na nekim drugim temama...akoBogda....:thumbsup:..... valjda nećete da me kvotujete...:please:

 

 

 

Nije 615 nego 619 miliona.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Dve stvari su jasne.

1. Ukrajina jeste zrtva ovog rata koji je bez potrebe pocela Rusija kao jasni agresor.

2. Onaj ko misli da krajnji cilj NATO nije unistavanje Rusije tesko da je bilo sta od istorijskih knjiga ikada procitao.

 

Agresije su takve, surove prema zrtvi, uvek su bile. Mi smo platili cenu, skupu cenu svoje pogresne spoljasnje politike. Danas tu cenu placa Ukrajina. Obratite paznju na termin "pogresna" spoljasnja politika. Ne znaci da Ukrajinci nisu u pravu, po meni oni imaju pravo da biraju da idu u NATO. Ali ponovicu, svetske sile nikada ne mare za medjunarodno pravo. Mislio sam da je Rusija bolja od Amerike po tom pitanju, ali nije...isti su. Jedino sam zahvalan sto napokon ne stradamo mi ovde.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eto, jadan on. Mi smo nekrofili, nism ljudi pa se on povlaci. Svakakve bljuvotine sam video, ali ova prevazilazi sve. Neko je za mir, ali pod ruskim uslovima. Ukrajina sta god odluci na njima je. Mi bednici eto zelimo zlo agresoru koji je pobio ko zna koliko ljudi i srusio bar pola zemlje. Neverovatno..

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Nekrofili, na ovoj temi, nisu zainteresovani za kraj rata, već za kažnjavanje agresora. Možda je to dobro, ne znam, ja ne mislim tako, a ne amnestiram agresora. Ja mislim da je najbolje da sve to što pre stane i prestane. Vas zaineteresovane za pobedu žalim, malo toga imate ljudskog u sebi, bitno je da se pobedi i da pobedi "vaša ideja".....ja sam apsolutno indiferentan prema tome ko će pobediti, i da li će uopšte neko, u ovom ratu. Cenim da će svi biti na gubitku. 

 

Da ne trošim tastaturu više, izlazim sam....šta ima ja tu da vas nerviram. Dovoljno je vas, koliko...25-30...koliko je ostalo na temi, od preko 100 diskutanata sa početka tema.....čestitam vam Centralna otadžbinska upravo.....

 

 

 

Meni je stvarno zao sto smo te iznervirali i ako sam ja tome doprineo javno se izvinjavam.

Priznajem da sam jedan od onih, koji nije zainteresovan za kraj rata, jer mlogo volim da gledam, kako se ubijaju po Ukrajini, razaraju ukrajinske gradove i sela i nesto mi toplo oko srca, kada vidim one silne ukrajinske izbeglice razbacane po svetu (posebno decu i zene).

Medjutim, nakon ovog upisa shvatio sam da i ja mislim "da je najbolje da sve to što pre stane i prestane".

Zato predlazem da napravimo peticiju na forumu za prestanak svih specijalno operativnih delovanja i da je posaljemo NATO i Selenskom, fakultativno i gospodinu drugu Putinu, jer zaista nije bitno ko ce pobediti (meni ni iz dzepa, ni u dzep), koja ideja, bitna je ljudskost, mir, ljubav i razumevanje i indiferentnost.

PS

Ipak bi trebalo uskladiti misljenja ovde, sa misljenjima i komentarima na b92.net (cisto radi objektivnosti i viseumlja).

Hiljade njih tamo ipak ne moze biti u krivu, posebno sto su svi pacifisti (ko se usudi pogledati tamo, neka javi kako je).

Edited by Dragan
  • Like 3
  • Thanks 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Amigo said:

Pod ovom navodnom brigom za Ukrajinu se ispoljavaju najgore naci ideje o pojedinim narodima. Tema se manje vise svodi na rusofobiju.

 

Zavisi kako posmatramo temu o kojoj diskutujemo.

 

Ako se gleda samo ova situacija, Rat u Ukrajini, onda bukvalno nema nikakve dileme da je zlocinac i agresor drzava Rusija. Ako pak gledamo siru geopolitiku, jesno je sta je interes Amerike prilikom privoljavanja Ukrajine NATO paktu. Ima dosta tema o kojima bismo mogli.

 

Ja sam oduvek bio hejter i prema Rusiji i prema Americi. Mrzim siledzije, ali verujem da bi svaka drzava tako postupala da joj se moze. Putin je ocigledno skrenuo s uma, ali sta ocekivati od KGB-ovca? Upravo ovo, da nipodastava postojanje Ukrajinskog naroda.

Link to comment
Share on other sites

Ako je neko upao na žurku to je ludak putler kome i nije do Ukrajine nego da rusi svetski poredak. Njegovi ludaci po ceo dan o tome brabonjaju, a najnovija mudrost im je kako putler drma taj poredak gde su na vrhu USA, a onda ide Evropa, Japan, Australija, Juzna Koreja i jos neki gde se razvija tehnologija i finansije, onda su ispod Indija i Kina kojima je namenjeno da proizvode robu siroke potrosnje po jeftinim cenama, onda ide Rusija kojoj je namenjeno da izvozi sirovine i naftu i zito, a ispod su svi ostali kojima su strani investitori novi kolonijalni upravnici. I hajde, da li su oni koji to brabonjaju normalni? Pa cak i da jeste tako, pa? Šta hoće, oni da budu na vrhu? Pa ne primaju na vrh te iz 19 veka. Ovi koji su na vrhu su tu stigli zato sto stalno idu napred, i kod njih popovi i slični ne određuju ništa, nego se bave religijom. A i ne ispravljaju istorijske nepravde, niti su opsednuti mrtvacima. Verovatno zato sto ko je mrtav taj vise nije ni za sta, kako bi rekao Haklberi Fin.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Ako je neko upao na žurku to je ludak putler kome i nije do Ukrajine nego da rusi svetski poredak. Njegovi ludaci po ceo dan o tome brabonjaju, a najnovija mudrost im je kako putler drma taj poredak gde su na vrhu USA, a onda ide Evropa, Japan, Australija, Juzna Koreja i jos neki gde se razvija tehnologija i finansije, onda su ispod Indija i Kina kojima je namenjeno da proizvode robu siroke potrosnje po jeftinim cenama, onda ide Rusija kojoj je namenjeno da izvozi sirovine i naftu i zito, a ispod su svi ostali kojima su strani investitori novi kolonijalni upravnici. I hajde, da li su oni koji to brabonjaju normalni? Pa cak i da jeste tako, pa? Šta hoće, oni da budu na vrhu? Pa ne primaju na vrh te iz 19 veka. Ovi koji su na vrhu su tu stigli zato sto stalno idu napred, i kod njih popovi i slični ne određuju ništa, nego se bave religijom. A i ne ispravljaju istorijske nepravde, niti su opsednuti mrtvacima. Verovatno zato sto ko je mrtav taj vise nije ni za sta, kako bi rekao Haklberi Fin.

 

Ruski nacin "ratovanja" je naravno uzasan i retrogradan. I naravno nece biti na vrhu, nemaju nikakvu sansu. Ruska ekonomija prakticno ne postoji. Oni zive od energenata. Sa druge strane, Kina recimo moze izbiti na vrh. Ali to je vec geopolitika.

 

Malopre zaboravih da napisem. Mrzeti Putina nije rusofobija. Kao sto mrzeti Hitlera ne znaci da mrzis Nemce. Taj Putin ce upravo svom narodu zakucati ekser u kovceg, ali on nije svestan toga ili ga nije briga. Budala.

Just now, Milenko Puzigaca said:

BTW, u Belorusiji ovih dana zabranili knjigu 1984.

 

Zbog cega?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...