Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

1 minute ago, Milenko Puzigaca said:

Ne nego stvarno danas nesto citas sa preskakanjem :lol_2: Vrati se pa vidi sam. Pise u sadasnjem vremenu "niko ne napada Srbiju...".

 

To sto se ona sada izrazila u sadasnjem vremenu ne znaci da misli drugacije o proslom vremenu (a to je ono sto je neko poceo da poredi). I to je vec vise puta iskazala kao svoj stav. 

Link to comment
Share on other sites

Ovde Diogen ne bi nasao coveka ni da potrosi tanker na fenjerce.

Svi seru o demokratiji i ljudskim pravima, a ta prava zavise od toga koje u kojoj naciji, veri, drzavljanstvu, ubedjenju....

E, moja gospodo i gospodje i gospodjice.... usta punih ljudskih prava - ceo solarni sistem ste daleko od tih pojmova.

:default_coffee:

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Sada je srb jedina u evropi koja nije uvela sankcije...

 

Nisam procitala danasnju kolumnu u celosti da bih je prenela na temu,  ovde samo ovo:

 

Kao što sam u više navrata pisao, sumnja mi je veća od nade glede uvođenja sankcija Rusiji. Visoki Vučić je u više navrata govorio da je Srbijina (i njegova) velika greška što je saborno prespavala rušenje Berlinskog zida. Bilo bi dobro - mada nije mnogo verovatno - da Srbija i Visoki ne prespavaju i njegovo ponovno građenje.

 

 

Edited by Mama_mia
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Kooineeperk said:

To sto se ona sada izrazila u sadasnjem vremenu ne znaci da misli drugacije o proslom vremenu (a to je ono sto je neko poceo da poredi). I to je vec vise puta iskazala kao svoj stav. 

 

Ne mozes cak ni da prepricas stav a kamoli da kvotujes jer ne postoji nista slicno.

Mislim, zasto bi me bilo ko zvao `ona` osim da provocira....

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Kronostime said:

Ovde Diogen ne bi nasao coveka ni da potrosi tanker na fenjerce.

Svi seru o demokratiji i ljudskim pravima, a ta prava zavise od toga koje u kojoj naciji, veri, drzavljanstvu, ubedjenju....

E, moja gospodo i gospodje i gospodjice.... usta punih ljudskih prava - ceo solarni sistem ste daleko od tih pojmova.

:default_coffee:

Ti si neka merna jedinica za ljudska prava:cigar:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mama_mia said:

 

Ne mozes cak ni da prepricas stav a kamoli da kvotujes jer ne postoji nista slicno.

Nema potrebe, ako ti zaboravljas raspravu koju smo imali ja ne. Pa cak i ako je brisana. 

 

1 minute ago, Mama_mia said:

Mislim, zasto bi me bilo ko zvao `ona` osim da provocira....

Naravno da cu te zvati "ona" kad odgovaram na ono sto je napisao drugi forumas. Za razliku od tebe koja kao odgovaras meni, a kao obracas se sirokom auditorijumu foruma 😄 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Mama_mia said:

Sada je srb jedina u evropi koja nije uvela sankcije...

 

Nisam procitala danasnju kolumnu u celosti da bih je prenela na temu,  ovde samo ovo:

 

Kao što sam u više navrata pisao, sumnja mi je veća od nade glede uvođenja sankcija Rusiji. Visoki Vučić je u više navrata govorio da je Srbijina (i njegova) velika greška što je saborno prespavala rušenje Berlinskog zida. Bilo bi dobro - mada nije mnogo verovatno - da Srbija i Visoki ne prespavaju i njegovo ponovno građenje.

 

Zasto bi?

Da li postoje ugovori tipa: Ako uvedete sankcije Rusiji i Kini - mi cemo vam to nadomestiti visestruko?

Sta je nama ovde najisplativije?

Nemam nista protiv nicije robe dok je kvalitet iste u podrazumevanim parametrima i dok radi posao - nazivi se menjaju (UNYSIS, BURROUGHS, UNIVAC...), ali se posao odradi.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Kad vec vucete paralele sa nasim ratovima, puno bolja paralela je BiH 1992-1995. To je takodjer bila klasicna agresija sa ciljem

unistavanja jednog naroda koji je od strane agresora smatran laznim i izmisljenim.

Ne da je puno bolje, nego odlicno poredjenje, pogotovo sto se tada i  Moskva branila u Vozuci, odatle valjda toliki izlivi ljubavi prema Putinu, a i mrznja prema Ukrajini.

21 minutes ago, Mama_mia said:

Sada je srb jedina u evropi koja nije uvela sankcije...

 

 

 

Nije ni Turska, pravoslavna braca se drze zajedno.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ti si neka merna jedinica za ljudska prava:cigar:

Dodji 2.maja u BG na Ramazanski Bajram da cestitamo braci Muslimanima praznik i posluzimo kod Bajrakli Dzamije sve ljude dobre volje, bez obzira na veru i poreklo, .na trpezi.

Meni to nije problem - tebi?

Dolaze i izbeglice sa Bliskog Istoka..... ?

Od mene dobiju od srca Bajram Serif Mubarek Olsun i isto mene oni ispostuju iskreno za sve moje praznike.

To je razlika izmedju shvatanja ljudskih prava izmedju mene i, na zalost, gomile ovde - ja postujem svacije misljenje.

:default_coffee:

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kronostime said:

Dodji 2.maja u BG na Ramazanski Bajram da cestitamo braci Muslimanima praznik i posluzimo kod Bajrakli Dzamije sve ljude dobre volje, bez obzira na veru i poreklo, .na trpezi.

Meni to nije problem - tebi?

Dolaze i izbeglice sa Bliskog Istoka..... ?

Od mene dobiju od srca Bajram Serif Mubarek Olsun i isto mene oni ispostuju iskreno za sve moje praznike.

To je razlika izmedju shvatanja ljudskih prava izmedju mene i, na zalost, gomile ovde - ja postujem svacije misljenje.

:default_coffee:

Kakve ti besmislene postove pises. Postujes ti svacije misljenje,ali... znaci ..... kao foka :23: jos covek hvali sam sebe. Ne znam uopste sto si napisao ovaj post. Sad ja treba da napisem, e znas ti sta sam ja uradio danas. Skroz nebitno, tesko proverljivo i nikakve veze sa temom nema.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kronostime said:

Dodji 2.maja u BG na Ramazanski Bajram da cestitamo braci Muslimanima praznik i posluzimo kod Bajrakli Dzamije sve ljude dobre volje, bez obzira na veru i poreklo, .na trpezi.

Meni to nije problem - tebi?

Dolaze i izbeglice sa Bliskog Istoka..... ?

Od mene dobiju od srca Bajram Serif Mubarek Olsun i isto mene oni ispostuju iskreno za sve moje praznike.

To je razlika izmedju shvatanja ljudskih prava izmedju mene i, na zalost, gomile ovde - ja postujem svacije misljenje.

:default_coffee:

 

A da probas da cestitas muslimanima, jer Muslimani se vecinom identifikuju na drugi nacin. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Devil In My Pants said:

Kakve ti besmislene postove pises. Postujes ti svacije misljenje,ali... znaci ..... kao foka :23: jos covek hvali sam sebe. Ne znam uopste sto si napisao ovaj post. Sad ja treba da napisem, e znas ti sta sam ja uradio danas. Skroz nebitno, tesko proverljivo i nikakve veze sa temom nema.

Boldovano je ceo tvoj smisao bitisanja na temi: prenosenje vesti sa twitter naloga raznoraznih mediokriteta koji, opet prenose iste iz drugih slicnih izvora... a, pri tom, pojma nemas  o kakvim strahotama pises samo zato sto to prepisujes jer nemas hrabrosti da to licno iskusis.

Kada ti zazvizdi par kursuma oko glave i kada ih ispalis par u suprotnom pravcu - percepcija bilo kakvog sukoba se bitno menja.

Zahvali Bogu sto to nisi doziveo i ne pricaj o necemu sto ne mozes ni da zamislis.

  • Like 14
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, urosg3 said:

Ponovo se izgleda dešava - problemi sa logistikom. Evo jedne hrabre projekcije:

Sve preko 75 kilometara od železničke stanice je nepremostiva prepreka za BTG ruske vojske.
Mark my word.

 

Pruga je mnogo ranjivija nego putevi, tako da to ide na ruku Ukrajincima. Da li je proizvodnja i odrzavanje lokomotiva u Rusiji zavisna od uvoznih dijelova ?

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, ters said:

 

Pruga je mnogo ranjivija nego putevi, tako da to ide na ruku Ukrajincima. Da li je proizvodnja i odrzavanje lokomotiva u Rusiji zavisna od uvoznih dijelova ?

Mislim da su nezavisni što se železnica tiča i da tu neće biti problema. I osposobljeni da brzo rešavaju železničke kvarove i tu ne očekujem probleme. Ali opet, sve što je 75 km daleko od operativne železničke stanice je veliki problem. Ispostavlja se da na kraju balade nije čak ni problem ispravnosti kamiona ili puteva, formacija nije projektovana da izdrži ovu vrstu snabdevanja daleko od železnice tu je kvaka.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, urosg3 said:

Ponovo se izgleda dešava - problemi sa logistikom. Evo jedne hrabre projekcije:

Sve preko 75 kilometara od železničke stanice je nepremostiva prepreka za BTG ruske vojske.
Mark my word.

 

Koga zanima, Institute for the Study of War smatra da ruska vojska nije ispravila nijedan od suštinskih nedostataka iz prve faze rata i da nemaju šanse za neku veću pobjedu:

https://www.understandingwar.org/backgrounder/ukraine-conflict-updates

 

That being said, Rusi su danas probili ukrajinsku odbranu istočno od Huliapolja, vidjećemo koliko će duboko uspjeti da uđu i mogu li Ukrajinci to da zapuše.

Takođe, nejasno je šta se dešava nakon ruskog proboja kroz Kreminu, izgleda da se borbe vode u Zaričnu, ali nemam konkretne informacije.

 

Zdruge strane, Ukrajinci su odbili napade u Popasni i Marinki, tvrde i da su potisnuli Ruse iz Marinke.

 

Izgleda i da Rusi idu na ubacivanje diverzanata iza ukrajinskih linija, u Lisičansku je u puškaranju ubijen jedan i ranjena dva policajca.

 

EDIT: Institute for the Study of War inače tvrdi da u Melitopolju i okolini postoji gerilski otpor Ukrajinaca. Nije nemoguće imajući u vidu raspoloženje i muda stanovnika Melitopolja, ali osim nekih ukrajinskih navijačkih izvora nisam našao ništa drugo o tome.

Edited by Beonegro
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...