Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

6 minutes ago, Mama_mia said:

 

ne mogu sada kliknem, zakocio me klicko :wink2:

prepricaj mi molim te da li je lazna ta vest?

 

cemu sluzi ona naprava? melje beton?

Ovo što je na slici? Ne izgleda verodostojno, nije da sam nekad video krematorijum na kamionu, i sve je moguće ali bih rekao da je fake.
Mada da mi je neko pričao da se balvanim oblažu kamioni protiv NLAW-a i to bih rekao da je glupost a ono...

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Mama_mia said:

 

ne mogu sada kliknem, zakocio me klicko :wink2:

prepricaj mi molim te da li je lazna ta vest?

 

cemu sluzi ona naprava? melje beton?

 

Nema logike da se neka masovna ubistva civila mogu sakriti sa jednom ovakvom spravom, koliko bi to uzelo vremena, a i ne moze se to sakriti.

Kazu da nema nikakvih nezavisnih potvrda, a i stari je neki snimak, prakticno to je za poginule ruske vojnike.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, K.Dot said:

Ko osporava? Opet nešto projektuješ? Ukrajina će se najverovatnije odbraniti u ovom ratu, sa kakvim posledicama ostaje tek da vidimo. Sve se ovo moglo sprečiti, to je sve što pojedini ovde pišu ali ti u svom navijačkom zanosu to niti vidiš niti čuješ. Ukrajinci će se izboriti sa rusima ali kako će narod da se odbrani od tebe, pretvorio si ovu temu u svoj sopstveni informer / srpski telegraf.

Samo dajem tacne informacije, o cemu bi ti da ja pisem?

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, urosg3 said:

Ovo što je na slici? Ne izgleda verodostojno, nije da sam nekad video krematorijum na kamionu, i sve je moguće ali bih rekao da je fake.
 

 

kad sam videla nije mi bas bilo dobro ali ipak klicko...ako je to stvarno klicko

 

10 minutes ago, Amigo said:

 

Kazu da nema nikakvih nezavisnih potvrda, a i stari je neki snimak, prakticno to je za poginule ruske vojnike.

 

Ok ali sta su radili u toj napravi sa poginulim ruskim vojnicima?

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Amigo said:

 prakticno to je za poginule ruske vojnike.


I to bi onda trebalo biti OK?

 

1) Ruski vojnici nisu napali Ukrajinu tako da ih i nema u Ukrajini

2) Ruski vojnici koji su u Ukrajini i pored toga sto nisu u Ukrajini, ne ucestvuju u nekom ratu, pa ne mogu ginuti

3)Vijesti o ruskim  vojnicima koji poginu i pored toga sto ne ucestvuju u ratu i sto nisu u Ukrajini su totalna zapadna propaganda i nisu verifikovane 

 

Ako Putin unistava dokaze o smrti onih koji se za njegovu guzicu bore, kako li se ponasa prema onima koji su protiv njega…

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Putinovi trolovi u ofanzivi

Putinovi online ratnici preplavljuju Svajcarsku propagandom

Nije da nismo znali. Sada je jedno istrazivanje pokazalo jos vise detalja.
6256 novih tweeter konta na nemackom od 1.1.2022. - 24.2.2022. naklonjenih zlom gnomu.
Samo 100 njih je odgovorno za 29% tweetova, dan pre inavazije, u vezi zlog gnoma.
"Richard" je od 1.2.2022. uspeo napisati 18 000 tweetova u korist zlog gnoma, a protiv Zapada.
"Simone" 12 000. I oni nisu izuzeci.
Ima "korisnika" koji pisu i preko 1000 tweetova dnevno.
Obicno nemaju folowere i nisu foloweri, ali su ipak dobro umrezeni.
...
I tako vec 15 godina, svuda po svetu !
Da ne govorimo o placenicima u partijama na Zapadu.

 

Kojom taktikom se koriste putinovi trolovi (bilo placeni, bilo ideoloski) ?
1.
Metoda: skretanje sa teme "agresija Rusije na Ukrajinu" na neku drugu temu, najcesce neki rat u kojoj su ucestvovali Ameri, ili trdnja da je sve ovo zapravo Zavera Amerikanaca,

koji koriste Ukrajince za svoje planove i koja ce nastetiti Ukrajincima i Evropi; inzistiranje na "neutralnosti" EU, jer je to inace sukob Rusija-USA
Cilj: opravdavanje agresije zlog gnoma, po principu "svi su oni isti", " a sta su oni nama radili", "Amerikanci su jos gori"
i sirenje razdora medju Zapadnim saveznicima

2.
Metoda: potezanje davnih povijesnih zbivanja
Cilj: povijesno opravdavanje agresije Rusije na Ukrajinu i davanje "legitimiteta"

3.
Metoda: tvrdnje da sankcije nece nastetiti Rusiji (ona je samodostatna, a njeni nesalomljivi stanovnici su navikli na tezak, ali pravednicki zivot);
sankcije ce ne samo puno vise nastetiti EU, vec ce se ista raspasti kada visokim cenama ugnjetavani, razmazeni EU podanici dignu bunu
Cilj: siriti nesigurnost i defetizam u Evropi

4.
Metoda: tvrditi da je za napad Rusije odgovoran Zapad, USA, NATO, EU, Soros, Gates, mali zeleni coveculjci... ("za rat su potrebne dve strane")
Cilj: prebacivanje krivice za vlastitu agresivnost i pridobijanje Zaverasa raznih fela, kao i zamagljivanje stvarnih ciljeva agresije; "obe strane u ratu su podjednako odgovorne za rat"

5.
Metoda: omalovazavanje Ukrajine i posebno predsednika Selenskog, na razne nacine (na pr. naglasavanjem da je on komedijas, los glumac, neobrijani, lose odeveni folirant...)
Cilj: stvaranje lazne slike o Ukrajini i njenom vodjstvu, ne bi li smanjili podrsku sveta

6.
Metoda: velicanje Rusije, njene armije i 5D sahiste, alias zlog gnoma
Cilj: stvaranje slike nepobedive armije i nepogresivog vodje ("sve ide po planu")

7.
Metoda: sirenje velikog straha od neposredno predstojeceg atomskog rata (koji je u izvesnoj maloj meri razuman)
Cilj: sirenje stava "dajte zlom gnomu sta god hoce, samo da se umilostivi i ne pritisne crveno dugme"

8.
Metoda: velicanje ruske kulture i protest protiv njenog suzbijanja na Zapadu (najveci neprijatelji bas tih velikih ruskih stvaraoca, su bili ruski represivni sistemi, nekada i sada, koji su proganjali te stvaraoce, za koje su sada zabrinuti usled "diktature Zapada")
Cilj: prikazati, ne rusku kulturu, vec sadasnji ruski rezim nadmocnim, dekadentnom, pokvarenom Zapadu

9.
Metoda: prebacivanje Zapadu medijsku blokadu i nedemokratsko ponasanje
Cilj: pokazati kako su ruski mediji i ruska "demokratija" bolji i slobodniji

10.
Metoda: cisto laganje, osim sto je prisutno i u prethodnim tackama moze se uzeti i odvojeno
Cilj: relativizacija cinjenickog stanja po principu "alternativnih cinjenica", koje je obilno koristila stabilna budala preko Atlantika;
niko zapravo ne zna sta je prava istina, ergo ruska propaganda je istinitija


... nastaviti niz po zelji

 

PS

Kaze jedan forumas: "...problem je sto ono sto vidim na zapadu nije mnogo bolje, ako je uopste bolje..a bilo je ...nekada..."

Edited by Dragan
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mama_mia said:

mucno je samo videti ovu nakaznu napravu a tek kad procitas cemu sluzi...

 

 

1 hour ago, Mama_mia said:

 

ne mogu sada kliknem, zakocio me klicko :wink2:

prepricaj mi molim te da li je lazna ta vest?

 

cemu sluzi ona naprava? melje beton?

 

Beton se ne melje.....otkoči klicka.

Edited by Constantin
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, ters said:

I to bi onda trebalo biti OK?

 

Ja to nisam rekao, niti sam za tako nesto cuo prije, samo sam rekao da sakrivati neka masovna ubistva civila sa ovakvom spravom nema logike.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Devil In My Pants said:

Njih bar placaju, nasi radi za dzabe.

 

Ruska propaganda je najjaca u svetu, zahebli su cak i USA. Prosecni rusofil nikad nije bio u Rusiji, ne zna nista o ruskoj istoriji i njegovo rusofilstvo pocinje od putina.

I jos gore, srbski rusofili nisu ni rusofili, pa cak ni putinofili, nego su samo anticivilizacijski orijentisani, a Putin im je simbol toga. Da Putin nije kakav je, idol bi im verovatno bio Homeini, da je ziv, ili debeli iz Severne Koreje ili slican. Na primer, Gorbacova jos psuju, cuo sam od nekoliko njih. Takvi uopste nisu normalni. To su poremecene licnosti. Nista oni ne razumeju, niti su sposobni da bilo sta razumeju. Mozda su neki od njih skolovani za razna zanimanja, ali su svejedno kompletni idioti. Ne znam koji je razlog. Lenjost da, ali nije samo to.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Quote

According to unconfirmed reports by Russian military commanders on the ground and several sources, NATO officers and even a general of the US and European Armies may be blocked in Mariupol. Some sources report that the Russian Army had already taken one NATO commander, Lieutenant General Roger L. Clothier, near Mariupol. Other sources allegedly report his death. Reports about NATO commanders taking shelter with Azov militants in Mariupol may explain why NATO member states especially France and Turkey are asking to implement a humanitarian mission in Mariupol, but only with the participation of their military.

Quote

Prema nepotvrđenim izveštajima ruskih vojnih komandanata na terenu i nekoliko izvora, oficiri NATO-a, pa čak i general američke i evropske armije mogu biti blokirani u Mariupolju. Neki izvori navode da je ruska armija već zarobila jednog komandanta NATO-a, general-potpukovnika Rodžera L. Klotjea, u blizini Mariupolja. Drugi izvori navodno izveštavaju o njegovoj smrti. Izveštaji o tome da se komandanti NATO-a sklanjaju kod militanata Azova u Mariupolju mogu objasniti zašto zemlje članice NATO-a, posebno Francuska i Turska, traže sprovođenje humanitarne misije u Mariupolju, ali samo uz učešće njihove vojske.

https://www.veteranstoday.com/2022/04/07/war-in-ukraine-day-41-mariupol-trap-snaps-shut-major-battle-for-donbass-is-coming/

 

Može chek relevantnih o relevantnosti izvora ?

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

https://en.wikipedia.org/wiki/Veterans_Today

 

Moglo je da se nasluti, vijest ne navodi nijedan izvor, nijedan konkretan podatak, ništa

Na nekom hrvatskom portalu sam pročitao da Macrona nešto krpe o nekih 25 vojnika Legije, koji su napustili, valjda FRA, i navodno su i oni bili u Marijupolju. Ne znam samo da li je deo njih poginuo u pokušaju izvlačenja s onim helikopterima, ne sećam se, a na Telegramu-Borbeni efektivi piše, sasvim nevezano za ovu priču da su pronadjeni tragovi boravka legionara. Kad sve to sabereš....zato sam postovao i stavio link. Svakako hvala.

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Constantin said:

Na nekom hrvatskom portalu sam pročitao da Macrona nešto krpe o nekih 25 vojnika Legije, koji su napustili, valjda FRA, i navodno su i oni bili u Marijupolju. Ne znam samo da li je deo njih poginuo u pokušaju izvlačenja s onim helikopterima, ne sećam se, a na Telegramu-Borbeni efektivi se piše, sasvim nevezano za ovu priču da su pronadjeni tragovi boravka legionara. Kad sve to sabereš....zato sam postovao i stavio link. Svakako hvala.

Nema šta Macrona da krpe, francuska vojska je na početku invazije zvanično dozvolila legionarima ukrajinskog porijekla da odsustvuju da bi zbrinuli svoje porodice u Ukrajini.

Naravno da su francuzi znali da će bar neki od njih završiti u ukrajinskoj vojsci.

I naravno da to ne znači da su francuzi poslali svoju vojsku da se bori na strani ukrajinaca.

Edited by Beonegro
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

I jos gore, srbski rusofili nisu ni rusofili, pa cak ni putinofili, nego su samo anticivilizacijski orijentisani, a Putin im je simbol toga. Da Putin nije kakav je, idol bi im verovatno bio Homeini, da je ziv, ili debeli iz Severne Koreje ili slican. Na primer, Gorbacova jos psuju, cuo sam od nekoliko njih. Takvi uopste nisu normalni. To su poremecene licnosti. Nista oni ne razumeju, niti su sposobni da bilo sta razumeju. Mozda su neki od njih skolovani za razna zanimanja, ali su svejedno kompletni idioti. Ne znam koji je razlog. Lenjost da, ali nije samo to.


Idoli su se mijenjali ali su nepogresivo bili kakvim ih opisujes - da ne zaboravimo Sadama, Gadafija, Chaveza, Fidela….

 

Sto vodi do totalne  papazjanije u glavama… 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nema šta Macrona da krpe, francuska vojska je na početku invazije zvanično dozvolila legionarima ukrajinskog porijekla da odsustvuju da bi zbrinuli svoje porodice u Ukrajini.
Naravno da su francuzi znali da će bar neki od njih završiti u ukrajinskoj vojsci.
I naravno da to ne znači da su francuzi poslali svoju vojsku da se bori na strani ukrajinaca.
Dobro, nemoj odma' da se ljutiš. Niti sam ih ja poslao, niti se bunim što su došli, niti imam problem u kakvom obliku da se vrate...zapakovani ili peške.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da apsolutno nista ne znam o prirodi dogadjaja u Ukrajini, i da nikada nisam ni cuo za Rusiju i Ukrajinu, jedan letimican pogled na prorusku ekipu bi mi bio dovoljan da donesem sud gdje se nalazi istina: Krle, Maric, Bokan, Dacic, Millica, Obradovic, Nestorovic, Vucic, Vulin, Orban, Erdogan, Asad, Kim Jong, Milanovic, gomila generala JA ali i onaj predsjednik Kampanije kojeg zovu Pol-Pot i slicni zapadni politicari....

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...