Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

4 hours ago, McLeod said:

 

Gledajuci sta se sve desava, ova mobilna spalionica koju smo videli, ja se plasim da je brojka mrtvih samo tamo presla 5000 dobrano i da tamo ziv Ukrajinac nece ostati.

Možda tako i bude, ali istinu trenutno ne znamo. Do tada, mislim da trenutna uporedba Ruskih zločina u Ukrajini nije fer prema žrtvama Srebrenice. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, McLeod said:

 

Gledajuci sta se sve desava, ova mobilna spalionica koju smo videli, ja se plasim da je brojka mrtvih samo tamo presla 5000 dobrano i da tamo ziv Ukrajinac nece ostati.

Možda su se malo dozvali pameti nakon reakcije svjetske javnosti za Buču, juče su evakuisali bolnicu iz Mariupolja. Naravno, zaposleni iz bolnice nisu bili oduševljeni što ih vode u Rusiju, ali kad je već došlo doovde, mislim da im je ipak bolje u Rusiji nego u Mariupolju.

Link to comment
Share on other sites

Koliko se ja sećam nekih starijih članaka Donbaske trupe su procenjivane na 20k pre rata, iako sami Rusi ponekad tvrde 40k ja bih rekao da je to preterivanje da se predstavi jačim nego što jesu.

 

Ako usvojimo da je tačan podatak o 50k Ukrajinaca naspram tog fronta onda je njih moralo biti na počeku rata bar 30k, a obzirom da su na nekim delovima fronta učestvovali u ofanzivi verovatno im je cifra 40k-50k. Donbas je inače proglasio neku mini mobilizaciju pre rata a posle otpočinjanja rata i totalnu mobilizaciju, zato sam mišljenja da su verovatno udvostučili ako ne i utrostručili svoj broj. 

 

Borbe u Luganjsku su bile teške, tu se probijalo kroz unapred pripremljene linije odbrane i oni moraju imati veće gubitke od tih 700 koliko su priznali. Takođe u početku su učestvovali u borbama prema Marijupolu ali su ih kasnije zamenile ruske jedinice. Pretpostavljam da su rezerviste rasporedili prema Donjecku gde i nema ozbiljnijih napada a da su im najbolje jedinice u Luganjskoj oblasti.

 

Ako se sećate jednog snimka zarobljenih oko koga smo svi bili zbunjeni ko su zarobljeni vojnici to su bili donbas vojnici koji imaju drugačije uniforme od obe strane a njihovi rezervisti su još šareniji od tih.

 

Dole kod Marijupola su posle dve nedelje front preuzele ruska 150. divizija i 81. mornarička brigada. Tu je i "Tik-Tok Brigada" ali više da osigurava bokove ovima nego što oni idu u napad.

 

U Luganjsku su DOnbas trupe pojačane 47. tenkovskom divizijom da bi bili sposobni da probijaju odbranu Ukrajinaca.

 

To bi bilo to što sam ja prikupio o toj Donbas ekipi iz različitih izvora.

 

Po meni gubici koje amerikanci spominju su prilično realni ali kao zbir i Ruske vojske i Donbas ekipe. Dakle negde oko 8k mrtvih i 12k ranjenih do danas. Po meni odnos mrtvih i ranjenih je manji nego inače jer ovde uglavnom artiljerija i avijacija najviše rade a tada je broj ranjenih manji nego recimo u Siriji gde je većina gubitaka u pešadijskim okršajima.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Klotzen said:

Borbe u Luganjsku su bile teške, tu se probijalo kroz unapred pripremljene linije odbrane i oni moraju imati veće gubitke od tih 700 koliko su priznali.

Ovo što sam ja naveo su samo gubici DNR. Za LNR nisam za sada ništa našao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Beonegro said:

Ovo što sam ja naveo su samo gubici DNR. Za LNR nisam za sada ništa našao.

 

DNR je kao što već rekoh učestvovao u početku u borbama prema marijupolu. Kasnije mislim da su oni odradili napad i osvajanje Volnovahe. Tu su bile teške borbe čak i posle osvajanja grada.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Beonegro said:

Horor u Kramatorsku, Rusi su pogodili željezničku stanicu u toku evakuacije, bar 30 mrtvih i ko zna koliko ranjenih civila...

 

Sta mislis koliko ce im trebati da kazu il da su Ukrajinci nacisti sami sebe gadjali il da su iscenirali ove scene sa lutkama da okaljaju slobodarski ruski narod?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Sta mislis koliko ce im trebati da kazu il da su Ukrajinci nacisti sami sebe gadjali il da su iscenirali ove scene sa lutkama da okaljaju slobodarski ruski narod?

Koja li je kvota da će Zaharova upotrebi sintagmu "licemerni zapad" i "ničim izazvane i nepravedne sankcije"

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Sta mislis koliko ce im trebati da kazu il da su Ukrajinci nacisti sami sebe gadjali il da su iscenirali ove scene sa lutkama da okaljaju slobodarski ruski narod?

Rusko ministarstvo odbrane već tvrdi da više nemaju Točke u arsenalu*, nego da ih imaju samo Ukrajinci (=sami sebe gađali)

 

*planom modernizacije je bilo predviđeno da sve Točke budu zamijenjene Iskanderima do kraja 2020

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, urosg3 said:

Koja li je kvota da će Zaharova upotrebi sintagmu "licemerni zapad" i "ničim izazvane i nepravedne sankcije"


Da ulazu u vojsku koliko ulazu u propagandu i finansiranje raznih FPÖ-ova ne bi im bilo ravnih. Zlocinacka vlada, nadam se da ce se cim prije raspasti na sve one republike.

 

2 minutes ago, Beonegro said:

Rusko ministarstvo odbrane već tvrdi da više nemaju Točke u arsenalu*, nego da ih imaju samo Ukrajinci (=sami sebe gađali)

 

*planom modernizacije je bilo predviđeno da sve Točke budu zamijenjene Iskanderima do kraja 2020

 

Masala brzi su.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, deez nuts. said:

Cekam osude 1999. nato woke ekipe.

Ono što je sigurno je bar milion Markale = Račak = Kramatorsk komentara širom srboneta danas.

 

Uzgred, što se tiče domaće politike, ko god nastavi da priča o saradnji sa onom DSS DB botinom nakon jutrošnjeg cviljenja o neprijateljskom glasanju protiv Rusije u SB UN može slobodno da se samoubije. Da ne bude nedoumica, ne mislim na političko samoubistvo.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Beonegro said:

Ono što je sigurno je bar milion Markale = Račak = Kramatorsk komentara širom srboneta danas.

 

Uzgred, što se tiče domaće politike, ko god nastavi da priča o saradnji sa onom DSS DB botinom nakon jutrošnjeg cviljenja o neprijateljskom glasanju protiv Rusije u SB UN može slobodno da se samoubije. Da ne bude nedoumica, ne mislim na političko samoubistvo.


Vec su najavili da ce sve koji su glasali za izbacivanje staviti na listu neprijataljskih zemalja. Sto se mene tice, to je jedna divna Lista Ponosa.

Edited by alpaka Bereta Sida
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...