Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

2 minutes ago, Clash said:

Cuo sam i ja, cudi me da se ovde nije jos pojavilo

Imam mali problem, previše dobro mislim od ruskim ljudima da me grebe, na ružan način. A činjenica je da to što osećam prema Putinu nije mržnja, više je neka alergija recimo.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:

Da skratim post - trebalo je da se naguzi Putku da ga kara.  

 

Ako treba da spasi naciju i zivote, onda moze i da se naguzi. Ovako su se drugi naguzili (poginuli i osakaceni borci), dok njemu ne fali dlaka sa glave.

Ko je izgubio nekoga u ratu jasno mu je zasto to kazem.

Sta ce se vjerovatno desiti u buducnosti, da ce borci reci, za ovo se nisam borio.

 

1 hour ago, deez nuts. said:

Ukrajinci nece rusku cizmu za vratom, za razliku od srbendica. Utuvi to u glavu jednom...

 

Ok, nisi onda shvatio sta sam htio da kazem.

 

1 hour ago, ters said:

Prvo je isla odluka o invaziji, pa potom gomilanje trupa za istu. Dakle kada je pocelo gomilanje trupa, vec je bilo kasno za pregovore. Uostalom, da bi sa nekim pregovarao, potrebno je da druga strana demonstrira da je spremna postovati ono sto je prethodno dogovoreno - Ukrajina ima garancije Rusije da priznaje nezavisnost i granice Ukrajine iz 1994. sto ih nije sprijecilo da otmu Krim i dio Donbasa.

Rusija je pokazala da joj rezultati pregovora ne znace NISTA.  

 

Znaci ti mislis da na kraju nece biti pregovori. Pa kako ce se onda to rijesiti?

Link to comment
Share on other sites

FT pozivajući se na četiri izvora objavio da je Rusija spremna da pusti da Ukrajina uđe u EU ako bude vojno neutralna. To stoji u nacrtu teksta o primirju, u kojem se ne spominju denacifikacija, demilitarizacija ni zaštita ruskog jezika. Ako bi se primirje održalo, sledeći koraci bi bile bezbedosne garancije i sporazumi o zaštiti jezika, nakon čega bi bilo pokušan sastanak Putin-Zelenski radi definisanja statusa Krima i Donbasa. Ukrajinski pregovarači naglašavaju da ne nameravaju da odustanu od suvereniteta nad celom teritorijom, a Rusi traže priznanje da je Krim Rusija i nezavisnosti dveju samoproglašenih republika u Donbasu. Peskov je rekao da još nema pomaka po pitanju organizovanja sastanka dvojice predsednika.

 

https://www.ft.com/content/7f14efe8-2f4c-47a2-aa6b-9a755a39b626

Edited by erwin
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, sasa965 said:

Da , postoji . Kako bi to izgledalo u realnosti ? Kako to izvesti ?

 

Pa jbg, ako je Rusija potpisala celovitost Ukrajine 1994. i ako sloboda nema cenu, onda nekako mora da se dođe do relanosti u kojoj je Ukrajina slobodna (od Rusa) u granicama iz 1994. godine.

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, erwin said:

FT pozivajući se na četiri izvora objavio da je Rusija spremna da pusti da Ukrajina uđe u EU ako bude vojno neutralna. To stoji u nacrtu teksta o primirju, u kojem se ne spominju denacifikacija, demilitarizacija ni zaštita ruskog jezika. Ako bi se primirje održalo, sledeći koraci bi bile bezbedosne garancije i sporazumi o zaštiti jezika, nakon čega bi bilo pokušan sastanak Putin-Zelenski radi definisanja statusa Krima i Donbasa. Ukrajinski pregovarači naglašavaju da ne nameravaju da odustanu od suvereniteta nad celom teritorijom, a Rusi traže priznanje da je Krim Rusija i nezavisnosti dveju samoproglašenih republika u Donbasu. Peskov je rekao da još nema pomaka po pitanju organizovanja sastanka dvojice predsednika.

 

https://www.ft.com/content/7f14efe8-2f4c-47a2-aa6b-9a755a39b626

Eto resenja braco, zaratimo sa Rusijom i ulazimo u EU fast line.

  • Like 3
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, erwin said:

FT pozivajući se na četiri izvora objavio da je Rusija spremna da pusti da Ukrajina uđe u EU ako bude vojno neutralna. To stoji u nacrtu teksta o primirju, u kojem se ne spominju denacifikacija, demilitarizacija ni zaštita ruskog jezika. Ako bi se primirje održalo, sledeći koraci bi bile bezbedosne garancije i sporazumi o zaštiti jezika, nakon čega bi bilo pokušan sastanak Putin-Zelenski radi definisanja statusa Krima i Donbasa. Ukrajinski pregovarači naglašavaju da ne nameravaju da odustanu od suvereniteta nad celom teritorijom, a Rusi traže priznanje da je Krim Rusija i nezavisnosti dveju samoproglašenih republika u Donbasu. Peskov je rekao da još nema pomaka po pitanju organizovanja sastanka dvojice predsednika.

 

https://www.ft.com/content/7f14efe8-2f4c-47a2-aa6b-9a755a39b626

A ovo oko zaštite ruskog jezika mi je krajnje problematično. Kako jbt neće neko engleski da zabrani, ah da previše je atraktivan. Pa druzja Rusi make Russian language trendy, that`s all

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, sasa965 said:

Zajebavaš

 

U pravu si, nisam dobro pročitao:

"The memorandum prohibited the Russian Federation, the United Kingdom and the United States from threatening or using military force or economic coercion against Ukraine, Belarus, and Kazakhstan, "except in self-defence or otherwise in accordance with the Charter of the United Nations."

 

Jbg, samo pokušavam da racionališem.

---

Mada me (cinično) više od toga interesuje, da ponovim, kako će sad Janez Janša, premijer države koja 98% gasa uvozi iz Rusije, kako će sad on, 'oće li da pristane na ultimatum agresorske zemlje, da ga ponižava i tera da menja evre za rublje, da bi kupio gas, ili će ponosno da kaže jok, sačekaćemo alžirski, neagresorski (gas).

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Brian Setzer said:

 

U pravu si, nisam dobro pročitao:

"The memorandum prohibited the Russian Federation, the United Kingdom and the United States from threatening or using military force or economic coercion against Ukraine, Belarus, and Kazakhstan, "except in self-defence or otherwise in accordance with the Charter of the United Nations."

 

Jbg, samo pokušavam da racionališem.

---

Mada me (cinično) više od toga interesuje, da ponovim, kako će sad Janez Janša, premijer države koja 98% gasa uvozi iz Rusije, kako će sad on, 'oće li da pristane na ultimatum agresorske zemlje, da ga ponižava i tera da menja evre za rublje, da bi kupio gas, ili će ponosno da kaže jok, sačekaćemo alžirski, neagresorski (gas).

Koliko vidim jedino Ukrajinu ne brine cena gasa i metodi plaćanja istog...

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Brian Setzer said:

 

.

---

Mada me (cinično) više od toga interesuje, da ponovim, kako će sad Janez Janša, premijer države koja 98% gasa uvozi iz Rusije, kako će sad on, 'oće li da pristane na ultimatum agresorske zemlje, da ga ponižava i tera da menja evre za rublje, da bi kupio gas, ili će ponosno da kaže jok, sačekaćemo alžirski, neagresorski (gas).

Ja se to pitam i za francusku koja me direktno interesuje kako ce - koliko sam ja shvatila Rusi ne mogu zbog sankcija da prime evro i dolare, pa zato traze rublje i kazu za dzabe vam ga ne damo, znaci ili da skinu sankcije ili da plate u rubljama ili nema gasa, meni zvuci logicno ako dobro razumem? Takodje koliko sam shvatila mi francuzi smo napravili neke rezerve gasa pa malo mozemo da sacekamo ali ne mnogo ali vecina zemalja u EU nema rezerve ili ima vrlo malo pa ne moze da saceka tih par godina koliko treba da se zameni ruski gas nekim ili necim drugim. 

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

Ja se to pitam i za francusku koja me direktno interesuje kako ce - koliko sam ja shvatila Rusi ne mogu zbog sankcija da prime evro i dolare, pa zato traze rublje i kazu za dzabe vam ga ne damo, znaci ili da skinu sankcije ili da plate u rubljama ili nema gasa, meni zvuci logicno ako dobro razumem? Takodje koliko sam shvatila mi francuzi smo napravili neke rezerve gasa pa malo mozemo da sacekamo ali ne mnogo ali vecina zemalja u EU nema rezerve ili ima vrlo malo pa ne moze da saceka tih par godina koliko treba da se zameni ruski gas nekim ili necim drugim. 
Ako mogu da prime rublje mogu bilo koju valutu, pa i dinare.
To što su neke banke izbačene iz swift sistema ne znači da su sve banke izbačene (pitam se zašto...).

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, shonke said:

Ako mogu da prime rublje mogu bilo koju valutu, pa i dinare.
To što su neke banke izbačene iz swift sistema ne znači da su sve banke izbačene (pitam se zašto...).

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

Pa precizirali su da to tj rublje vazi za neprijateljski nastrojene zemlje, ne znam da li Srbija spada u taj spisak ili ne spada

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Brian Setzer said:

 

Pa jbg, ako je Rusija potpisala celovitost Ukrajine 1994. i ako sloboda nema cenu, onda nekako mora da se dođe do relanosti u kojoj je Ukrajina slobodna (od Rusa) u granicama iz 1994. godine.

 

 

 

Covek te lepo pita kako to izvesti, ti mu odgovoris nekako 🙃

 

Vrlo konkretno i precizno. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Jurgen said:

 

Covek te lepo pita kako to izvesti, ti mu odgovoris nekako 🙃

 

Vrlo konkretno i precizno. 

 

A jbg, to kako će nekako da se izvede, na koji način, to ovi što neće da menjaju evre za rublje da bi kupili gas, oni to nek' smisle, ja samo pokušavam da racionališem totalnu šizofreniju za koju nisam verovao da ću prisustvovati u svom životu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jurgen said:

 

Covek te lepo pita kako to izvesti, ti mu odgovoris nekako 🙃

 

Vrlo konkretno i precizno. 

 

Jednostavno ne moze konkretnije od ovog sto Ukrajina sada radi :

  1. odbija priznanje okupacije dijela teritorije,
  2. poziva ostatak svijeta da sankcijama zaustavi agresiju,
  3. pokrece proces protiv Rusije pred Medjunarodnim Sudom Pravde

 

Sta bi ti uradio da ti ja otmem automobil koji si parkirao ispred kuce?

Dobrovoljno izvrsio prenos vlasnistva na mene i dogovarao se sa mnom kako da mi poklonis tvoje zimske gume iz garaze i rack za skije?

I ako neces da se "dogovaras" ja pocnem da krvnicki tucem tebe i tvoju porodicu? 

Pretpostavljam da bi uzvratio, trazio intervenciju policije i osigurao da se za sve sazna preko medija... 



 

Edited by ters
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Mene i dalje fascinira da Rusi nisu izbacili nijedan video, niti slike ubijenih 14k ljudi Donbasa u periodu pre rata. I sta se to tacno desavalo. Sadhipoteticki nas napadne Madjarska i mi ukinemo madjarski jezikjel to normalno ili ne? Ili nas napadne ista zemlja jer zavetnici i misa vacic su lupam nacisti..karikiram. Zar sranjanisu nastala zbog Krima?

 

Rusofili vec vide raspalu EU i Rusiju kako izlazi kao ekonomski tigar posle ovog rata Sve ovo se svodi nobicnu rusku propagandu i ako imaju toliko prirodnog bogatsva  zele jos. Pa su i pre samog rata vecpriznali Donbas i Lugansk. Jos uzeli Cecene gde porodica Kadirov vlada dug niz godinaa ovaj debeljko jos ukazom Putina, nit je bilo nekog glasanja.Na stranu sto oni od malena decu odvode u vojsku.

 

Pritom se zaboravlja ono najbitnije da je vec rekao da Ukrajna ne postoji i vadio im je krvna zrnca. 

 

Na sve to:

 

Ko je Bagira?

Kako je "Blic" ranije objavio, Danijela Lazović je Srpkinja iz Gornjeg Milanovca koja je od uspešne sportiskinje, preko osuđenog dilera droge i mantije došla do toga da je godinama ratovala za proruske separatiste u Donbasu.

Edited by Devil In My Pants
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, ters said:

 

Jednostavno ne moze konkretnije od ovog sto Ukrajina sada radi :

  1. odbija priznanje okupacije dijela teritorije,
  2. poziva ostatak svijeta da sankcijama zaustavi agresiju,
  3. pokrece proces protiv Rusije pred Medjunarodnim Sudom Pravde

 

Sta bi ti uradio da ti ja otmem automobil koji si parkirao ispred kuce?

Dobrovoljno izvrsio prenos vlasnistva na mene i dogovarao se sa mnom kako da mi poklonis tvoje zimske gume iz garaze i rack za skije?

I ako neces da se "dogovaras" ja pocnem da krvnicki tucem tebe i tvoju porodicu? 

Pretpostavljam da bi uzvratio, trazio intervenciju policije i osigurao da se za sve sazna preko medija... 



 

 

Sve je to lepo u teoriji, ali dok sam ja tražio intervenciju policije i obraćao se medijima, ti si mi ubio dete i brata, rasturio pola stana, a žena je sa ostalom decom i roditeljima otisla od kuće. Onda se postavlja pitanje da li je sve to bilo vredno tog automobila? Pa čak i ako ti završiš u zatvoru, moje žrtve su neuporedivo veće i nikakva kazna za tebe ih neće kompenzovati. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Jurgen said:

 

Sve je to lepo u teoriji, ali dok sam ja tražio intervenciju policije i obraćao se medijima, ti si mi ubio dete i brata, rasturio pola stana, a žena je sa ostalom decom i roditeljima otisla od kuće. Onda se postavlja pitanje da li je sve to bilo vredno tog automobila? Pa čak i ako ti završiš u zatvoru, moje žrtve su neuporedivo veće i nikakva kazna za tebe ih neće kompenzovati. 

 

Zaboravljamo jedan detalj, brat ili dijete je ubijen(o) vec prilikom otimanja autmobila. 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Jurgen said:

 

Sve je to lepo u teoriji, ali dok sam ja tražio intervenciju policije i obraćao se medijima, ti si mi ubio dete i brata, rasturio pola stana, a žena je sa ostalom decom i roditeljima otisla od kuće. Onda se postavlja pitanje da li je sve to bilo vredno tog automobila? Pa čak i ako ti završiš u zatvoru, moje žrtve su neuporedivo veće i nikakva kazna za tebe ih neće kompenzovati. 

Cekaj malo,znaci po tebi SSSR je trebao da se preda u WW2

 

Kepec je inace samo uleteo, nije ni objavio rat vec eto...a nedeljama pricao kako samo vezbaju.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Devil In My Pants said:

nacizma kao sto je u ukrajni imas u vecemobliku u rusiji..

Čovek napiše kilometarski tekst, obrazloži ga i onda ti uskočiš sa onelinerom da udariš kontru. Argumenata bez, kao i uvek. Nikad u Rusiji nacisti nisu paradirali ulicama sa upaljenim bakljama, a nacizma na žalost ima u svim državama. Kamo sreće da je i kod nas kao u Rusiji, pa da razni Zavetnici, Obradovići, Vacići, Šešelji, ne mogu ni prismrditi izbornom procesu.

7 hours ago, ters said:

 

Jednostavno ne moze konkretnije od ovog sto Ukrajina sada radi :

  1. odbija priznanje okupacije dijela teritorije,
  2. poziva ostatak svijeta da sankcijama zaustavi agresiju,
  3. pokrece proces protiv Rusije pred Medjunarodnim Sudom Pravde

 

Sta bi ti uradio da ti ja otmem automobil koji si parkirao ispred kuce?

Dobrovoljno izvrsio prenos vlasnistva na mene i dogovarao se sa mnom kako da mi poklonis tvoje zimske gume iz garaze i rack za skije?

I ako neces da se "dogovaras" ja pocnem da krvnicki tucem tebe i tvoju porodicu? 

Pretpostavljam da bi uzvratio, trazio intervenciju policije i osigurao da se za sve sazna preko medija... 



 

Sastavni deo kazne je prinuda, mene samo zanima kako to nameravaš prinuditi Rusiju da plati ratnu odštetu? Misliš da će Putina ili Šojgua oterati u Hag?

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Devil In My Pants said:

Cekaj malo,znaci po tebi SSSR je trebao da se preda u WW2

 

Kepec je inace samo uleteo, nije ni objavio rat vec eto...a nedeljama pricao kako samo vezbaju.

 

Situacije su potpuno neuporedive, što bi rekli - это другое.

 

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...