Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

7 minutes ago, Beonegro said:

A kako su napravili ono kad je posjetio ranjene u bolnici? Face app?

Misliš da je bolnica na prvoj liniji fronta? Zna se gde bude sanitet jebo ga ti, vidi se brate da nije lajv sa trga kod ovog javljanja sa slike. Nemojte zezati, sigurno Zelenski šetka ulicama Kijeva sa tv ekipom koja ga snima. 

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Liska Manjina said:

Da li si ti realan, to ti je uobičajena brojka. Zna se da je po pravilu uvek cca x3 više ranjenih, pa nije svaka rana smrtna, naročito danas kad je medicina uznapredovala. Kao drugo u svakom sukobu je približan broj zarobljenih i mrtvih, ako opkoliš neku jedinicu verovatno će se određen broj ljudi i predati, neće baš svi poginuti.

 

Rusi korište mnogo više artiljeriju od Ukrajinaca, imaju mnogo više tehnike, mnogo više vazdušnih udara, mnogo više dalekometnih projektila i kako je onda moguće da je veći broj poginulih Rusa? Rusi sede na poljančetu i sunčaju se pa ih ovi sve sjebu, a Ukrajinci su čuli za rov pa Rusi ne mogu ni mrava da ubiju? Kakvi vazdušni udari kad Ukrajina ima max 50 aviona koji su u stanju da nose projektile vazduh-zemlja? Valjda su Rusi imali daleko veći broj vazdušnih udara, nisu valjda svih 150 aviona skinuli pre nego što ovi izbace "teret".

 

Vidi se da niko od vas nije prišao vojsci, pa vrtite ovakve nebulozne priče. A nema baš ni podrške logike!

 

O kakvoj uobicajenoj brojci ti pricas? Uobicajena brojka je i da ti treba x3 sila koja napada na onu koja se brani sto znaci da imas x3 ubijenih i ranjenih vise na strani napadaca, sah mat tebi tvojom logikom.

 

Rusija sigurno pravi veci broj ranjenih svojim udarima jer ih ima i vise, a i ocigledno gadjaju gde stignu, dok upravo zato sto Ukrajinci ne mogu da to priuste, imaju manje aviona, nemaju beskonacan broj dronova i Rusi svakako imaju preimucstvo u vazduhu, uspesni ukrajinski napadi su jako uspesni i precizni.

 

Vrlo jasno i reklo bi se nedvosmisleno dokazano i potvrdjeno sto imamo po izvestajima sa terena. Ako hoces da meris po ispaljenom metku/raketi/cemu god, ukrajinska efikasnost je verovatno desetinama ako ne i stotinama puta visa od ruske.

 

Takodje jasno potvrdjeno do sad, nedvosmisleno, cinjenicno stanje.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Previse je informacija i jos previse dezinformacija u eri kada kod kuce ljudi mogu da rade sa After Effectom i prave animacije, fotosopove i slicno, pa tako i ovde su mogli naknadno da namikere zeleno platno i puste kao dezinformaciju. 

Ne udubljujem se u poreklo slike, meni licno jedino upada u oci da je Zelenski hladniji u odnosu na toplinu pozadine.

Link to comment
Share on other sites

A gde je mocni Sergej Sojgu, projektovani naslednik Putina?

Misim brate, ono, ministar si vojni, kad ces se pojaviti ako ne sada? 

Čak bi i Vulin se pojavio u novoj uniformi negde na nekoj livadi da podigne moral vojnicima. 

Mozda pravi strategije, nema se vremena, ko zna, stiso posao sa svih strana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma ovaj kronosov greenscreen je ocigledan fake naspram prave slike dole. Kao da su u paintu radili bordure, a ne u fotosopu. Amaterski krajnje. Ja sto imam mozda 50 sati rada u Adobe programima mogu uz malo vezbe da odradim bolje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, AgroLaki said:

Previse je informacija i jos previse dezinformacija u eri kada kod kuce ljudi mogu da rade sa After Effectom i prave animacije, fotosopove i slicno, pa tako i ovde su mogli naknadno da namikere zeleno platno i puste kao dezinformaciju. 

Ne udubljujem se u poreklo slike, meni licno jedino upada u oci da je Zelenski hladniji u odnosu na toplinu pozadine.

Ma da, sta je uopste bitno kakava je pozadina i sta to dokazuje?

Pa nije lud da se setka svaki dan po gradu i pravi storije za instagram. Odradi  sta ima da kaze i to je to, da li u kancelariji da li na ulica kakve ima veze.

Meni je interesantnije kako redovno napušava NATO & saveznike.

Ono na samom početku, emocije, ponelo ga, adrenalin, sve razumljivo.

Mislio sam da ce mu skrenuti paznju da malo spusti loptu.

Medjutim ne smiruje se, samo poliva. Ne znam kako mu tolerisu toliko.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, McLeod said:

Ma ovaj kronosov greenscreen je ocigledan fake naspram prave slike dole. Kao da su u paintu radili bordure, a ne u fotosopu. Amaterski krajnje. Ja sto imam mozda 50 sati rada u Adobe programima mogu uz malo vezbe da odradim bolje.

Ja imam 6 meseci rada u televizijskom studiju i prepoznam chroma key iz prve.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Clash said:

A gde je mocni Sergej Sojgu, projektovani naslednik Putina?

Misim brate, ono, ministar si vojni, kad ces se pojaviti ako ne sada? 

Čak bi i Vulin se pojavio u novoj uniformi negde na nekoj livadi da podigne moral vojnicima. 

Mozda pravi strategije, nema se vremena, ko zna, stiso posao sa svih strana.

 

Mozda je na ruskoj tv, koju ne gledamo :smiley33:

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, McLeod said:

 

O kakvoj uobicajenoj brojci ti pricas? Uobicajena brojka je i da ti treba x3 sila koja napada na onu koja se brani sto znaci da imas x3 ubijenih i ranjenih vise na strani napadaca, sah mat tebi tvojom logikom.

 

Rusija sigurno pravi veci broj ranjenih svojim udarima jer ih ima i vise, a i ocigledno gadjaju gde stignu, dok upravo zato sto Ukrajinci ne mogu da to priuste, imaju manje aviona, nemaju beskonacan broj dronova i Rusi svakako imaju preimucstvo u vazduhu, uspesni ukrajinski napadi su jako uspesni i precizni.

 

Vrlo jasno i reklo bi se nedvosmisleno dokazano i potvrdjeno sto imamo po izvestajima sa terena. Ako hoces da meris po ispaljenom metku/raketi/cemu god, ukrajinska efikasnost je verovatno desetinama ako ne i stotinama puta visa od ruske.

 

Takodje jasno potvrdjeno do sad, nedvosmisleno, cinjenicno stanje.

@Kronostime

Military expert 😄 Ruski napadi su mnogobrojni i učestali, te su zato neuspešni! Sa druge strane su Ukrajinski retki, ali zato krajnje jebitačni. 

 

Ajde ovako:

1. Ukrajinci imaju 3x više ljudi na terenu, znači više su grupisani u liniji fronta.

2. Rusi imaju kontrolu nad nebom i mnogo veći broj naleta i udara.

3. Rusi imaju artiljerijsku  nadmoć

4. Rusi imaju veći broj dalekometnih projektila

 

I kad se sve to sabere, tebi logika nalaže da Ukrajinci imaju manji broj stradalih? Kako JE BO TEEE? 

 

Da, uobičajeno je da ima 3x više ranjenih. Nađi mi jedan vojni sukob u kojem je bilo više mrtvih nego ranjenih, ako ga nađeš ja progutam tastaturu momentalno. Evo primera:

https://sr.wikipedia.org/sr-ec/Заливски_рат UN 345 mrtvih, 1000 ranjenih

https://sr.wikipedia.org/sr-ec/Совјетски_рат_у_Авганистану 15K mrtvih, 53K ranjenih

https://sr.wikipedia.org/sr-ec/Други_рат_за_Нагорно-Карабах 4K mrtvih 13K ranjenih

https://sr.wikipedia.org/sr-ec/Први_чеченски_рат

https://en.wikipedia.org/wiki/Yom_Kippur_War 2,8K mrtvih 8,8K ranjenih

https://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Iwo_Jima 6k mrtvih 19K ranjenih

https://en.wikipedia.org/wiki/Russo-Georgian_War

 

edit: Kakva 3x veća sila, nije srednji vek bog te vido. Po tebi onda Rusi imaju 3x450K, a u suštini imaju milion aktivnih vojnika, pri čemu barem 50% ne učestvuje u borbenim dejstvima. Moderne ratove dobija tehnika i obučenost ljudstva, a ne brojnost. Uostalom, gde sam ja to napisao da Rusa ima 3x više?

 

@Devil In My Pants Ovakav udar nije mogao izvesti dron, koji to dron nosi 20 raketa? Ovo je helikopterski napad rođeni!

 

Pa bog te vido, vidi ste da ste nova ganeracija koja nije prismrdila ratu 😛

Edited by Liska Manjina
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Liska Manjina said:

@Kronostime

Military expert 😄 Ruski napadi su mnogobrojni i učestali, te su zato neuspešni! Sa druge strane su Ukrajinski retki, ali zato krajnje jebitačni. 

 

Ajde ovako:

1. Ukrajinci imaju 3x više ljudi na terenu, znači više su grupisani u liniji fronta.

2. Rusi imaju kontrolu nad nebom i mnogo veći broj naleta i udara.

3. Rusi imaju artiljerijsku  nadmoć

4. Rusi imaju veći broj dalekometnih projektila

 

I kad se sve to sabere, tebi logika nalaže da Ukrajinci imaju manji broj stradalih? Kako JE BO TEEE? 

 

Da, uobičajeno je da ima 3x više ranjenih. Nađi mi jedan vojni sukob u kojem je bilo više mrtvih nego ranjenih, ako ga nađeš ja progutam tastaturu momentalno. Evo primera:

https://sr.wikipedia.org/sr-ec/Заливски_рат UN 345 mrtvih, 1000 ranjenih

https://sr.wikipedia.org/sr-ec/Совјетски_рат_у_Авганистану 15K mrtvih, 53K ranjenih

https://sr.wikipedia.org/sr-ec/Други_рат_за_Нагорно-Карабах 4K mrtvih 13K ranjenih

https://sr.wikipedia.org/sr-ec/Први_чеченски_рат

https://en.wikipedia.org/wiki/Yom_Kippur_War 2,8K mrtvih 8,8K ranjenih

https://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Iwo_Jima 6k mrtvih 19K ranjenih

https://en.wikipedia.org/wiki/Russo-Georgian_War

Smiri se malo prvo, nije ovo vredno stresa!? Moras da shvatis da su UA vojnici na svom terenu, kako se spremala Rusija, tako je i UA. Pa vidis dane mogu da pomere zapedalj liniju u Donbasu sa sve avijacijom. Dobro su ukopani i dobru odbranu su napravili.

 

Pakao tek sledi jer u rat ulazi i UK oruzje sad, koje je najvalitetnije za tenkove,helikoptere i avione. Nije im svejedno leteti jer da jeste ne bi gadjali iz Rusije. 

 

Ko kaze da nema 3x vise ranjenih,to je samo sto UA zna,bog sami zna koliko ih je ovako

 

Rodjeni to je MLR ili kako vec. Mi i ako ne dao Bog prismrdimo ratu,necemo izgubiti. Vi ste izgubili svaki 

Edited by Devil In My Pants
Link to comment
Share on other sites

Just now, Devil In My Pants said:

Smiri se malo prvo, nije ovo vredno stresa!? Moras da shvatis da su UA vojnici na svom terenu, kako se spremala Rusija, tako je i UA. Pa vidis dane mogu da pomere zapedalj liniju u Donbasu sa sve avijacijom. Dobro su ukopani i dobru odbranu su napravili.

 

Pakao tek sledi jer u rat ulazi i UK oruzje sad, koje je najvalitetnije za tenkove,helikoptere i avione. Nije im svejedno leteti jer da jeste ne bi gadjali iz Rusije. 

 

Ko kaze da nema 3x vise ranjenih,to je samo sto UAzna,bog sami zna koliko ih je ovako

Je l` ulaze i Britanci koji umeju da rukuju tim oruzjem?

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, attolini said:

 

.

 

Mogu, ali malo kog to interesuje, mogu samo da ponovim ono sto pisem od starta topika...

 

 

Odlicno si primetio, logicki ispravno vezano za Korotchenka...zato sam i napisao da narastajuci antagonizmi mogu da dovedu do toga da ono sto nije izgledalo realno...to postane...Sou je iz novembra ako se ne varam, a stvari su se drasticno menjale, cak i da stavimo sa strane to sto on ipak govori u svoje ime a ne ruskog drzavnog vrha koji svoje interese formiraraju onako kako ih oni vide...

U isto to vreme..napisao sam kao mogucu varijantu ono sto danas imamo ispred sebe...

 

 

Odgovor za tebe kako ga ja vidim...

 

 

Obicno pravimo greske kad robujemo predrasudama, stereotipima i sopstvenim perspektivama...Na procese se razlicito gleda iz Srbije ...Amerike..ili Evrope...ili Rusije..

Srbija razmislja gde ce vezati svoj camac  ...Evropa se uspavala ziveci u nekom romanticnom vremenu, zaboravljajuci da su sukobi jos uvek moguci ostavljajuci svoju bezbednost NATO, u stvari US...US nikad nije bila napadnuta, realno ne racunajuci Perl Harbor, ona ne vidi opasnost, i kontrolise sve svetske okeane... i svoju bezbednost brani hiljadama km daleko od sebe..

 

Rusija je za poslednjih nekoliko vekova dozivela ne jednu ili dve invazije sa strane zapada vec vise njih, ne obrnuto... menjali su se samo nazivi evropskih drzava...veoma bolnih i razarajucih...cije su se katastrofalne posledice urezale u njihovo drustvo...

Drzave kao RF ..US...buducnost gledaju ne u horizontu od pet  ili deset godina, nego mnogo dalje...

Poslednjih trideset godina odbijen je svaki predlog o razgovoru na temu funkcionalnog sistema bezbednosti na evropskom kontinentu, u kojem bi se sve strane osecale bezbedno...Nijedna NATO drzava nije ratifikovala odluke samita OEBS iz Istambula sa kraja proslog veka...Odbijen i predlog da sama udje u NATO, sa obrazlozenjem .."setaj"...

Od Minhenskog govora, stav Rusije je postaje sasvim jasan...

 

 

 

Reci mi sta je NATO ? Alijansa s budzetom vise od trilion dolara, koja je od odbrambene postala ofanzivna vodeci ratove na tri kontinenta, staje na tvoje granice...

Pa kad se instaliraju na severnim granicama, prelaze na drzavu koja je noz pod rebro? I ..Sa vlascu, koja je prakticno dosla na to mesto putem drzavnog udara, podrzanog od istih tih drzava NATO...

 

A gde ce se  zaustaviti NATO, posle Ukrajine i Gruzije? A sta ce biti sa mladjim bratom jedne od najjacih armija NATO Turske- Azerbejdzanom? ...ili sa celim redom srednjeazijskih drzava? 

 

A  koliko kosta tvoju ekonomiju kad na tvojim granicama imas takvu alijansu u cijoj si ti doktrini protivnik, i koja nije uradila apsolutno nista da relaksira odnose  s tobom za poslednjih dvadeset godina, a nasuprot?

 

Kad se destabilizuju tvoje juzne granice, prepune islamskih ekstremista, koliko ces terorostickih napada imati na svojoj teritoriji? Pre nekolko godina  se centrom Moskve  prosetala dadilja iz jedne od tih zemalja ..drzeci glavu desetogodisnjeg decaka..s poklicem Alahu Akbar...

Mislis toga bi bilo manje?

 

Niz moze da se produzi ..beskonacno...

 

Lik je diktator, ubica i zlocinac...ali da Mahatma Gandi stane na celo Rusije, pre ili kasnije desilo bi se isto, a i on bi verovatno brzo bio uporedjivan sa Hitlerom, ili bi bio lud...To tako ide...

 

 

Na sve ovo o cemu govorim , ozbiljni ljudi na zapadu su upozoravali...postove sam ostavljao i ja i drugi..Svi su znali sta ce se desiti, i US i UKrajina i RF...ali inercija je cudo, i ona je morala dovesti do ovog...S tacke medjunarodnog prava Rusija je agresor, Ukrajina je zrtva...i ne samo medjunarodnog prava, moralni kodeks to ne moze drugacije da oceni...

 

Ali to su samo dve dimenzije procesa koji gledamo...njih ima mnogo vise..sa mnogo vise igraca...

 

 

Pre rata, dogovor je bio moguc sa neutralitetom Ukrajine, i zaustavljanjem sirenja NATO... ostali zahtevi bi bili zrtvovani kao kompromis...

 

 

.

 

 

Dobro ti je ovo, realno sve, ali zar je neko tamo stvarno mislio da bi posle NATO iz cista mira napao Rusiju? To nije realno. Plus Rusija je sama sebe dovela do toga da bude zemlja ciji su glavni proizvod sirovine, kao u zemljama treceg sveta, i da u sustini bude benzinska pumpa sa zastavom, sto bi rekao Nesbo u jednoj od knjiga.

 

Ipak ce pre biti da je Putin kao nekakav hard kor realista sa elementima psihopatije (sto su inace  osobine koje pozdravljam, to i treba uvezbavati, ko vec nije takav rođen) svestan da mu se blizi vreme umirati, a odavno je umislio da ima misiju, koju nije ni krio od početka, multipolarni svet, make Russia great again, i te stvari o kojima tupi 20 godina, pa resio da malo i uradi nesto na tome, umesto da samo prica. Svakako ce posle Ukrajinaca najvise najebati obicni Rusi, zbog jednog bakija sa misijom, i nekoliko slicnih mu oko njega, koji zive u nekom drugom svetu koji je odavno otisao na smetliste istorije, i koji bi da ispravljaju istorijske nepravde i lece nacionalne frustracije sakupljane vekovima.

 

U sustini, to je ponasanje luzera. To je mozda jedino zajednicko sto sa Putlerovom Rusijom imaju "mali Rusi". I jedna i druga zemlja su obicni planetarni luzeri, bas zbog toga sto ne gledaju napred, nego bulje sebi u pupak, i u svijetlu istoriju koja nije bila, ubeđeni u sopstvenu posebnost. Takvi i treba da budu frustrirani, pa i kancelovani, kao zemlje.

 

Ovo sa kancelovanjem muzicara, sportista itd naravno da su gluposti.

  • Like 1
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Devil In My Pants said:

Smiri se malo prvo, nije ovo vredno stresa!? Moras da shvatis da su UA vojnici na svom terenu, kako se spremala Rusija, tako je i UA. Pa vidis dane mogu da pomere zapedalj liniju u Donbasu sa sve avijacijom. Dobro su ukopani i dobru odbranu su napravili.

 

Pakao tek sledi jer u rat ulazi i UK oruzje sad, koje je najvalitetnije za tenkove,helikoptere i avione. Nije im svejedno leteti jer da jeste ne bi gadjali iz Rusije. 

 

Ko kaze da nema 3x vise ranjenih,to je samo sto UAzna,bog sami zna koliko ih je ovako

Kako su onda opkolili Mariupulj, genije?

 

Sa svakim upisom sve više toneš. Oke sad kad smo ustanovili da je uobičajeno x3 više ranjenih znači Rusi su za manje od mesec dana izgubili 60-75K ljudi. Super, onda ostaje samo pitanje kad će da ih vrate na fabrička i povrate i zadnji pedalj izgubljene teritorije. Ne znam samo šta čekaju? Niko im nije javio da Rusi ginu kao vaške?

 

Rusija ima 1 milion aktivnih vojnika, kad se od toga odbije pomoćno osoblje (administracija, inženjerija, komunikacija, ofice, komandni kadar, vojna policija etc), mornarica, avijacija i balistika ostane max 300K pešadija i motorizovane jedinice. Recimo da je 50% u Ukrajini (verujem da je i manje) to je 150K, od tih 150K već sad je izbačeno iz stroja 75K. Pa oni više neći moći ni Andoru da napadnu, najebali su totalno.

 

edit: Pa na linku piše easy targets for drones with thermals! De se dogovorite da li je izviđački dron ili nosi naoružanje?

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Liska Manjina said:

Kako su onda opkolili Mariupulj, genije?

 

Sa svakim upisom sve više toneš. Oke sad kad smo ustanovili da je uobičajeno x3 više ranjenih znači Rusi su za manje od mesec dana izgubili 60-75K ljudi. Super, onda ostaje samo pitanje kad će da ih vrate na fabrička i povrate i zadnji pedalj izgubljene teritorije. Ne znam samo šta čekaju? Niko im nije javio da Rusi ginu kao vaške?

 

Rusija ima 1 milion aktivnih vojnika, kad se od toga odbije pomoćno osoblje (administracija, inženjerija, komunikacija, ofice, komandni kadar, vojna policija etc), mornarica, avijacija i balistika ostane max 300K pešadija i motorizovane jedinice. Recimo da je 50% u Ukrajini (verujem da je i manje) to je 150K, od tih 150K već sad je izbačeno iz stroja 75K. Pa oni više neći moći ni Andoru da napadnu, najebali su totalno.

Tu su Ceceni, Belorusi, J.Osetija i ko zna koji jos sve placenici. Profi vojske mislim da iskreno nemaju ni 75k. Tebi po njihovim unistenim tenkovima,avionima i kmionima sede lutke. Pa imaju i desetak iz Srbije,a verovatno i vise. Dosta mladica koje su poslali na laznu vojnu vezbu,itd.

 

Mislim na ovu liniju do Donjecka..Rusi su pooruzju mnogo ispred...ali kadrovi su im losi izgleda. Ako bi se uvela no fly zona, rat bi bio gotov za par dana...

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Liska Manjina said:

@Kronostime

Military expert 😄 Ruski napadi su mnogobrojni i učestali, te su zato neuspešni! Sa druge strane su Ukrajinski retki, ali zato krajnje jebitačni. 

 

Ajde ovako:

1. Ukrajinci imaju 3x više ljudi na terenu, znači više su grupisani u liniji fronta.

2. Rusi imaju kontrolu nad nebom i mnogo veći broj naleta i udara.

3. Rusi imaju artiljerijsku  nadmoć

4. Rusi imaju veći broj dalekometnih projektila

 

I kad se sve to sabere, tebi logika nalaže da Ukrajinci imaju manji broj stradalih? Kako JE BO TEEE? 

 

Da, uobičajeno je da ima 3x više ranjenih. Nađi mi jedan vojni sukob u kojem je bilo više mrtvih nego ranjenih, ako ga nađeš ja progutam tastaturu momentalno. Evo primera:

https://sr.wikipedia.org/sr-ec/Заливски_рат UN 345 mrtvih, 1000 ranjenih

https://sr.wikipedia.org/sr-ec/Совјетски_рат_у_Авганистану 15K mrtvih, 53K ranjenih

https://sr.wikipedia.org/sr-ec/Други_рат_за_Нагорно-Карабах 4K mrtvih 13K ranjenih

https://sr.wikipedia.org/sr-ec/Први_чеченски_рат

https://en.wikipedia.org/wiki/Yom_Kippur_War 2,8K mrtvih 8,8K ranjenih

https://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Iwo_Jima 6k mrtvih 19K ranjenih

https://en.wikipedia.org/wiki/Russo-Georgian_War

 

edit: Kakva 3x veća sila, nije srednji vek bog te vido. Po tebi onda Rusi imaju 3x450K, a u suštini imaju milion aktivnih vojnika, pri čemu barem 50% ne učestvuje u borbenim dejstvima. Moderne ratove dobija tehnika i obučenost ljudstva, a ne brojnost. Uostalom, gde sam ja to napisao da Rusa ima 3x više?

 

@Devil In My Pants Ovakav udar nije mogao izvesti dron, koji to dron nosi 20 raketa? Ovo je helikopterski napad rođeni!

 

Pa bog te vido, vidi ste da ste nova ganeracija koja nije prismrdila ratu 😛

 

Stvarno ne razumem o cemu ti pricas, iskreno nema smisla apsolutno nista sto si ovde napisao. Prvo kazes nije srednji vek, a onda mi postujes ratove i bitke koje su trajale duze i vodile su se na drugaciji nacin nego ovo sad da bi obrazlozio ono sto tvrdis, zapravo skaces samom sebi u usta.

 

Znaci, svi ti ratovi su manje ili vise "puskaranje" uz koriscenje manje oruzja masovnog unistenja koje imamo sada, plus tada nismo imali dronove, kao vrlo efikasne i precizne.

 

Vidi, ja mozda nisam vojni strucnjak kao ti i mozda ne znam nista o ratu, ali ono sto znam da prepoznam, a sto tebi iz prilozenog izmice, je vrlo prosta i zdravorazumska stvar - sto je oruzje mocnije i preciznije, sto je veca sila kojom razara, to ovi odnosi mrtvih i ranjenih idu u korist mrtvih.

 

Znaci kada se radi o nekim rovovskim bitkama, jurisima i slicnim stvarima WWII style, tu ces naravno imati buljuk ranjenih, osakacenih, onesposobljenih, a imao bi ih jos i vise da se ne smrznu/iskrvare posle. Je l' tako, jeste?

 

A kada imas dron, koji je vrlo sofisticirana i precizna MASINA koja dejstvuje, njen ucinak je vrlo blizu 100% i sto se tice ljudstva i sto se tice tehnike.

 

Dalje, posto Ukrajina nema puno tih Bajraktara, mogu se verovatno i izbrojati na prste, znaci da su im oni dragoceni i ne mogu poput Rusa da trose bombe, rakete, pa i ljudstvo kako god, vec su te operacije koje su izvodili sofisticiranije i preciznije.

 

Iz cega potpuno logicki sledi da kod Rusa taj odnos mrtvih i ranjenih tesko da je x3 i da imaju mnogo vise mrtvih posle tih napada Ukrajinaca nego sto Ukrajinci imaju mrtvih posle napada Rusa, jer je kristalno jasno da Rusi ispaljuju nasumice ogroman broj svojih raketa i granata (samo pogledaj na sta lice Marijupolj, pa i Herson i samo ce ti se kasti) dok Ukrajinci nemaju taj luksuz.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Kronostime said:

Ja imam 6 meseci rada u televizijskom studiju i prepoznam chroma key iz prve.

 

I da si u pravu, stvarno ne vidim sta je sporno i da radi to i da je pobegao u Poljsku i odatle dize borbenu gotovost sto bi se reklo, a nisi u pravu. Ne znam ni zasto konstantno potenciras na tim stvarima, zbog cega je to zapravo bitno?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, McLeod said:

 

Stvarno ne razumem o cemu ti pricas, iskreno nema smisla apsolutno nista sto si ovde napisao. Prvo kazes nije srednji vek, a onda mi postujes ratove i bitke koje su trajale duze i vodile su se na drugaciji nacin nego ovo sad da bi obrazlozio ono sto tvrdis, zapravo skaces samom sebi u usta.

 

Znaci, svi ti ratovi su manje ili vise "puskaranje" uz koriscenje manje oruzja masovnog unistenja koje imamo sada, plus tada nismo imali dronove, kao vrlo efikasne i precizne.

 

Vidi, ja mozda nisam vojni strucnjak kao ti i mozda ne znam nista o ratu, ali ono sto znam da prepoznam, a sto tebi iz prilozenog izmice, je vrlo prosta i zdravorazumska stvar - sto je oruzje mocnije i preciznije, sto je veca sila kojom razara, to ovi odnosi mrtvih i ranjenih idu u korist mrtvih.

 

Znaci kada se radi o nekim rovovskim bitkama, jurisima i slicnim stvarima WWII style, tu ces naravno imati buljuk ranjenih, osakacenih, onesposobljenih, a imao bi ih jos i vise da se ne smrznu/iskrvare posle. Je l' tako, jeste?

 

A kada imas dron, koji je vrlo sofisticirana i precizna MASINA koja dejstvuje, njen ucinak je vrlo blizu 100% i sto se tice ljudstva i sto se tice tehnike.

 

Dalje, posto Ukrajina nema puno tih Bajraktara, mogu se verovatno i izbrojati na prste, znaci da su im oni dragoceni i ne mogu poput Rusa da trose bombe, rakete, pa i ljudstvo kako god, vec su te operacije koje su izvodili sofisticiranije i preciznije.

 

Iz cega potpuno logicki sledi da kod Rusa taj odnos mrtvih i ranjenih tesko da je x3 i da imaju mnogo vise mrtvih posle tih napada Ukrajinaca nego sto Ukrajinci imaju mrtvih posle napada Rusa, jer je kristalno jasno da Rusi ispaljuju nasumice ogroman broj svojih raketa i granata (samo pogledaj na sta lice Marijupolj, pa i Herson i samo ce ti se kasti) dok Ukrajinci nemaju taj luksuz.

Ajde ovako da ne širimo mnogo. Da usaglasimo par stvari?

 

1. Ko ima više ljudi na bojištu? Ukrajina ili Rusija?

2. Ko ima nadmoć u vazduhu i vrši više udara vazduh zemlja? Ukrajina ili Rusija?

3. Ko ima veći broj artiljerijskog oružja i ko je izveo više artiljerijskih udara? Rusija ili Ukrajina?

4. Ko ima veći broj dugometnih projektila i ko je izvrši veći broj taktičkih gađanja? Rusija ili Ukrajina?

 

Kao drugo konflikti koje sam naveo su se desili u poslednjih 50 godina (excluding Iwo Jima). Poprilično relevantne stvari, ne znam zašto pominješ WWII. Kao drugo niti jedan dron neće dejstvovati po ljudstvu već isključivo po tehnici, i dalje najveći broj žrtava prouzrokuje artiljerijska podrška.

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

 

I da si u pravu, stvarno ne vidim sta je sporno i da radi to i da je pobegao u Poljsku i odatle dize borbenu gotovost sto bi se reklo, a nisi u pravu. Ne znam ni zasto konstantno potenciras na tim stvarima, zbog cega je to zapravo bitno?

 

Ništa, samo ako je u Poljskoj onda treba da dozvoli i ostalim muškarcima koji ne žele da učestvuju u borbama da napuste Ukrajinu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...