Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Jedno pitanje: da li postoje negde neke, koliko toliko, realne procene poginulih u ovom ratu?

Osim zvanicnih brojki koje objavljuje UA na dnevnom nivou, a koje su otprilike oko 14,500 ruskih zrtava i 1,300 UA zrtava (gde mi je ovaj odnos nekako nerealan), sve sto sam uspeo da nadjem su neka nagadjanja, tipa izmedju 3,000 i 15,000...i slicni rasponi.

Znam da obe strane verovatno opasno lazu na ovu temu (doduse ne znam da li su rusi uopste objavili zvanicno nesto posle one cifre od oko 500 poginulih), ali da li mozda ima negde neka realna procena.

 

Link to comment
Share on other sites

Bog te vido kolika eksplozija u Kijevu, pogodili su neki šoping mol u kojem je valjda bila municija. Stepen razaranja ogroman, ne znam čime su to pogodili, ali verovatno je na silinu udara uticala i činjenica da je pogođeno skladište eksplozivnih naprava. Ceo kvart je razoren!

Link to comment
Share on other sites

Bog te vido kolika eksplozija u Kijevu, pogodili su neki šoping mol u kojem je valjda bila municija. Stepen razaranja ogroman, ne znam čime su to pogodili, ali verovatno je na silinu udara uticala i činjenica da je pogođeno skladište eksplozivnih naprava. Ceo kvart je razoren!
Kalibr....

f53fb00b71675466552473c9f4c6a552.jpg
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Klipan said:

Jedno pitanje: da li postoje negde neke, koliko toliko, realne procene poginulih u ovom ratu?

Osim zvanicnih brojki koje objavljuje UA na dnevnom nivou, a koje su otprilike oko 14,500 ruskih zrtava i 1,300 UA zrtava (gde mi je ovaj odnos nekako nerealan), sve sto sam uspeo da nadjem su neka nagadjanja, tipa izmedju 3,000 i 15,000...i slicni rasponi.

Znam da obe strane verovatno opasno lazu na ovu temu (doduse ne znam da li su rusi uopste objavili zvanicno nesto posle one cifre od oko 500 poginulih), ali da li mozda ima negde neka realna procena.

 

Meni američke procjene od 7 do 10 hiljada poginulih na ruskoj strani djeluju kredibilno. Osim toga, obično se računa da ranjenih ima 3x više od poginulih. Ima i nešto zarobljenih, ali ne vjerujem da ih ima više od 2000 (da se ne lažemo, metoda je ofrlje).

Što se tiče Ukrajinaca (vojske, ne govorim o civilnim žrtvama koje se izvjesno već užasno velike), to što se brane bi trebalo da ima za posledicu manje gubitke, sa druge strane priznali su više slučajeva gdje su u udarima ruske artiljerije imali po više desetina poginulih (Sumi, Javoriv, Mikolajiv), tako da bi ukrajinski gubici mogli da budu slični ruskim.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Beonegro said:

Meni američke procjene od 7 do 10 hiljada poginulih na ruskoj strani djeluju kredibilno. Osim toga, obično se računa da ranjenih ima 3x više od poginulih. Ima i nešto zarobljenih, ali ne vjerujem da ih ima više od 2000 (da se ne lažemo, metoda je ofrlje).

Što se tiče Ukrajinaca (vojske, ne govorim o civilnim žrtvama koje se izvjesno već užasno velike), to što se brane bi trebalo da ima za posledicu manje gubitke, sa druge strane priznali su više slučajeva gdje su u udarima ruske artiljerije imali po više desetina poginulih (Sumi, Javoriv, Mikolajiv), tako da bi ukrajinski gubici mogli da budu slični ruskim.

7 hiljada van stroja (uključujući LNR i DNR), deluje malo naduvano, možda je i realno. (1.500 stradalih, 4500 ranjenih, 1000 zarobljeno)

7 hiljada poginulih vojnika znači još 20 000 ranjenih, nema šanse da je tačno.

 

Moj neki rezon, oni su na početku imali 35K ljudi na granici, ispade da je 90% toga van stroja.

Edited by Liska Manjina
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Boze blagi, kakva je ovo tragedija, kakva nesreca. Ovo nije smelo da se desi, nije smelo. Goreo u paklu Putine, ti i tvoji generali!!!

Svi su sve znali, licitirali datumima napada, analizirali satelitske snimke, silne debate... I ništa!!! Pa zar nista nije moglo da se uradi, zar nije pomahnitali idiot mogao da se spreci. Da se nekako prebacila neka kolicina nato vojnika u Ukrajinu, umesto sto se trtljalo o datumima. Da li bi se ludak bas odlucio na ovo da je bilo par hiljada usa vojnika tamo. Naravno, nije tako lako prebaciti sve to, ali situacija je bila duze vreme kriticna.

Ostaje odvratan utisak da je nekome odgovaralo da ludak krene u sve ovo, da neko vec ubira benefite ove kataklizme.

Ovo se nece uopste uskoro zavrsiti i bojima se da ce biti desetine hiljada mrtvih. Uzas.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...