Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

23 minutes ago, KfJ said:


Ne znam gde si ti bio tada, ali gomila nas koji smo bili tamo za vreme bombardovanja krivi prvenstveno Milosevica i njegovu politiku….

 

Naravno da smo ga krivili zato sto nas je uvukao u rat protiv najjace vojne sile na svetu, a ne zato sto smo verovali da nas zasluzeno bombarduju kao sto se ovde zeli predstaviti.

I sada normalni ljudi u Ukrajini krive svoje rukovodstvo sto su dozvolili da se ovo desi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Constantin said:
16 minutes ago, tomas.hokenberi said:
Ja sam tada bio u vojsci u komandi III armije u Nišu i prvenstveni krivac mi je bio Sloba i kamarila doguznika.

Na Trgu ?....

Preko puta (ako se dobro secam posle 23 godine) ekonomskog fakulteta, bio je i neki parkic, dok nisu pogodili vojni sud pored komande. Onda smo se premestali po gradu, vmc, skola, vrtic.

7 minutes ago, mmajstor said:

Naravno da smo ga krivili zato sto nas je uvukao u rat protiv najjace vojne sile na svetu, a ne zato sto smo verovali da nas zasluzeno bombarduju kao sto se ovde zeli predstaviti.

Ja sam verovao onda i verujem i sada da smo zasluzeno bombardovani. Zato sto smo većinski sledili i podržavali Slobodana Miloševića i njegovu politiku. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Preko puta (ako se dobro secam posle 23 godine) ekonomskog fakulteta, bio je i neki parkic, dok nisu pogodili vojni sud pored komande. Onda smo se premestali po gradu, vmc, skola, vrtic.
Da,da....lepo se sećaš...preko puta su pravni i ekonomski...imali ste tu "čast" da prvi Tomahavk bude vaš....tako beše. Osim toga, nadam se da nosiš lepe uspomene iz Niša.
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, shonke said:

Za razliku od ovih iz avganistana Pakistana Sirije gde je odnso obrnut.

 

Logicno, u Ukrajini sjednes na voz ili u auto i za nekoliko sati si Poljskoj, Slovackoj ...

Znas li ti koliko su daleko te drzave koje si spomenuo, plus su za njih izgradili zicane ograde, pse, policija ih odra od batina itd itd.

Tesko to mogu sve da izdrze zene i djeca, jel tako?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:
4 minutes ago, tomas.hokenberi said:
Preko puta (ako se dobro secam posle 23 godine) ekonomskog fakulteta, bio je i neki parkic, dok nisu pogodili vojni sud pored komande. Onda smo se premestali po gradu, vmc, skola, vrtic.

Da,da....lepo se sećaš...preko puta su pravni i ekonomski...imali ste tu "čast" da prvi Tomahavk bude vaš....tako beše. Osim toga, nadam se da nosiš lepe uspomene iz Niša.

Pa omasili su malo i pogodili zgradu vojnog suda koja je bila odmah pored. Jos se secam evakuacije zgrade dan posle. Vojska tegli neke gvozdene kase,  dokumentaciju i svasta. A ja pc i monitor -)

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Ja sam verovao onda i verujem i sada da smo zasluzeno bombardovani. Zato sto smo većinski sledili i podržavali Slobodana Miloševića i njegovu politiku. 

 

E blago tebi. 

Samo nemoj da ucitavas to nebulozu drugima. Ja ne znam nijednog takvog. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mmajstor said:

 

E blago tebi. 

Samo nemoj da ucitavas to nebulozu drugima. Ja ne znam nijednog takvog. 

Svako se druži sa onim ko mu odgovara.  Ja izbegavam one koji su 90-ih i sada verovali u "pravednu borbu srpskog naroda"  i "ničim izaazvane sankcije" i slične nebuloze, "bacače cveća" na tenkove koji idu na vukovar, ljubitelje Ratka Mladića i drugih "heroja".

Edited by tomas.hokenberi
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Amigo said:

Despite NATO's efforts to keep its war against President Slobodan Milosevic as surgically "clean" as possible, the bombing of Yugoslavia has killed, ton for ton, as many civilians as other air campaigns of the past quarter-century.

In a little more than two months, NATO has dropped about 15,000 bombs, releasing about 13,000 tons of explosive power. Only a few dozen of these weapons have gone astray or hit the wrong target. Yet Serbian sources have reported, and NATO officials do not deny, that those errant bombs have killed 1,200 civilians -- or roughly one civilian for every 10 tons dropped.

 

https://www.baltimoresun.com/news/bs-xpm-1999-06-02-9906020121-story.html

 

I onda se neko pita sto je narod u Srbiji protiv NATO :59: poslije bacenih 15 hiljada bombi.

Bas su bacili 15k bombi...cak mislim dami nikad nismo ni brojali zrtve vec je to neko lupio--bukvalno.

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, mmajstor said:

 

Naravno da smo ga krivili zato sto nas je uvukao u rat protiv najjace vojne sile na svetu, a  ne zato sto smo verovali da nas zasluzeno bombarduju kao sto se ovde zeli predstaviti.

I sada normalni ljudi u Ukrajini krive svoje rukovodstvo sto su dozvolili da se ovo desi.

Hoces da kazes, da je Milosevic bio malo pametniji, i obazriviji mogao je

da zadrzi SAO Krajinu celu Bosnu kao i Kosovo, plus da izbegne Ameriku.Hebi ga, malo se vise zaigrao, inace bi on za tebe bio OK, samo da se nije kacio sa Amerikom.

Cuj, kriv je samo zato sto vas je uvukso u rat sa Amerikom,......koji si

ti hajvan🤮

Edited by Foster
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Despite NATO's efforts to keep its war against President Slobodan Milosevic as surgically "clean" as possible, the bombing of Yugoslavia has killed, ton for ton, as many civilians as other air campaigns of the past quarter-century.
In a little more than two months, NATO has dropped about 15,000 bombs, releasing about 13,000 tons of explosive power. Only a few dozen of these weapons have gone astray or hit the wrong target. Yet Serbian sources have reported, and NATO officials do not deny, that those errant bombs have killed 1,200 civilians -- or roughly one civilian for every 10 tons dropped.
 
https://www.baltimoresun.com/news/bs-xpm-1999-06-02-9906020121-story.html
 
I onda se neko pita sto je narod u Srbiji protiv NATO :59: poslije bacenih 15 hiljada bombi.
Ovaj članak nije tačan. 1100 i nešto žrtava je uključivalo civile i pripadnike mup i vojske.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 
Logicno, u Ukrajini sjednes na voz ili u auto i za nekoliko sati si Poljskoj, Slovackoj ...
Znas li ti koliko su daleko te drzave koje si spomenuo, plus su za njih izgradili zicane ograde, pse, policija ih odra od batina itd itd.
Tesko to mogu sve da izdrze zene i djeca, jel tako?
Njihove žene i deca nisu ni krenule put evrope. Pričam o avg paki Sirija itd ženama i decom. Ovde su prodefilovali sve sami muškarci u najboljim godinama za vojsku. Žena i dece jedva da je bilo. Šta će oni u Evropi? Znaš li ti kakve su zločine činili po zemljama u koje su otišli, pa i u Srbiji. Moj dobar prijatelj je za srpsku novun(2021.) uboden više puta nožem od strane grupice na koju je naišao i jedva je preživeo. Nije usamljen slučaj. Šta se dešavalo po nemačkoj itd imaš i na portalima da vestima.
Nije za poređenje sa ovima iz Ukrajine.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, mmajstor said:

Bilo bi lepo da iskljucivofili i anglofili iskoriste svu cuvenu 'mentalnu gimnastiku' kako bi objasnili kako da ovu pojavu ne dozivimo kao najodvratnije licemerje, odvratnost i ljigavost, bez ulazenja u diskusiju kakav je kvalitet ili objektivnost nabrojanih medija? 

Upadam malo, bio sam zauzet :classic_biggrin:

 

Vidi, jos na onoj temi od pre par meseci sam ti rekao, zbog ovakvih dvesta milijardi besmislenih pitanja je bilo punjenje bulje onomad. Zato što su to samo trikovi koje samoproglašeni srbopatrijote koriste da bi beskrajno odugovlačili integrisanje toga u civilizaciju, što bi rekao onaj u seriji Vruć vetar o Šurdinom prenemaganju na sudu. Ko o čemu, qrva o poštenju, a srbski patrijote o moralu, hau jes nou.

 

To je isto kao u nekom društvu, mislim na klapu, družbu Pere Kvržice, dečake Pavlove ulice, ne, kad se dogovaraju da nešto organizuju, žurku, izlet, kampovanje, bilo šta, uvek ima jedan koji stalno nešto kenja i zagađuje gomilom besmislenih pitanja, a u stvari je suština svega da taj hoće da bude glavni, a ne neko drugi. Isto kao što rade srbstvujući i rusujući, koji kao hoće u EU ili NATO itd, ali pod svojim uslovima. Evotqr. Valjda znaš kako u "klapi" obično takvi prođu ako se ne okanu takvog ponašanja. Ćebovanje im ne gine na kraju. 

 

Ovo sa te slike, i razlozi zbog kojih je neko glasao ovako ili onako, od ovih malih, pa prvo to su igre velikih, i nisu za gologuze, a drugo, našli koji će pričati o  fašizmu i nacizmu, oni koji uvode zatvorske kazne od 10, 15 godina, pa i ubijaju ako neko govori istinu o tome što rade, i neprekidno proganjaju na milion načina sve koji nisu oni. More maaaarš! Maaaarš!

 

U to ime, u svetlu najnovijih događanja sa ovim odvratnom masovnom podrškom gadnih srbendi* tuđem ratu, evo pošto se (konačno :lol_2:) i @freethrow  i još neki sad otvoreno slažu da je ulazak toga u NATO važniji od ulaska EU, a zašto, da bi se slomila kičma gadnom srbizmu, i da bi to sranje bilo uništeno jednom zauvek, rešio sam da posle skoro 20 godina ovog puta izađem na izbore. 

 

Ne zato što mislim da je opozicija ovo ili ono, i da će se nešto tu promeniti čak i ako "opozicija" dobije izbore, ove ili bilo koje, itd, jer je jasno da i među onima koji podržavaju "opoziciju" ima isti procenat ovih kojima se vlaži međunožje na Putina i te stvari, nego zbog sebe. Jer lična etika je ono što radimo kad niko ne vidi, je li tako tako je. Nemoj da tvoja leva ruka zna šta radi desna, te stvari. 

 

Zato sam rešio da posle skoro 20 godina izađem na izbore, jer hoću da način na koji mogu pokažem da sam na suprotnoj strani od odvratnih gadova koji orgijaju na ulicama i/ili u svakoj prilici podržavaju neprijatelje civilizacije. Pa, iako ni "opozicija" nije nešto drugačija, mislim na glasače, i ne bih takve dodirnuo ni motkom od 10m, trenutno je simbol tih gadosti "pozicija", i zato idem da glasam protiv iste. Mada pozdravljam to što su i jedni i drugi konačno skinuli maske.
 
I za kraj, podsećanje. Tokio 9 i 10 marta 1945. Mislim evo danas je godišnjica, pa da se pomene. Valja se.

 

P.S. Kao obično, ne odgovaram je ovo nešto tebi pa da  se sad nešto tu "ćeramo", nego samo komentarišem tu pojavu, gomilanje besmislenih i beskorisnih pitanja samo da bi se "parnica" otezala do besvesti i da se ne bi jasno odredilo ko je ko.

 

* po 1000 put, nije moj problem ako se neko identifikuje sa ovim terminom, ama srbenda nije jednako Srbin, a još manje je termin "srbende" = srpski narod :classic_smile:

  • Like 6
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, shonke said:

Njihove žene i deca nisu ni krenule put evrope. Pričam o avg paki Sirija itd ženama i decom. Ovde su prodefilovali sve sami muškarci u najboljim godinama za vojsku. Žena i dece jedva da je bilo. Šta će oni u Evropi? Znaš li ti kakve su zločine činili po zemljama u koje su otišli, pa i u Srbiji. Moj dobar prijatelj je za srpsku novun(2021.) uboden više puta nožem od strane grupice na koju je naišao i jedva je preživeo. Nije usamljen slučaj. Šta se dešavalo po nemačkoj itd imaš i na portalima da vestima.
Nije za poređenje sa ovima iz Ukrajine.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

 

Jel ovo ozbiljno pitanje? 

 

Valjda je svakome jasno da idu ka normalnom zivotu...

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Foster said:

Hoces da kazes, da je Milosevic bio malo pametniji, i obazriviji mogao je

da zadrzi SAO Krajinu celu Bosnu kao i Kosovo, plus da izbegne Ameriku.Hebi ga, malo se vise zaigrao, inace bi on za tebe bio OK, samo da se nije kacio sa Amerikom.

Cuj, kriv je samo zato sto vas je uvukso u rat sa Amerikom,......koji si

ti hajvan🤮

 

Jel ti vidis na kojoj si temi.... kakve te Krajine i Bosne spopale? 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Angelia said:

US stiti (generalno iako je I to napadnuto zadnjih par godina) slobodu govora na svojoj teritoriji, zato sto je to upisano u Ustav. Ne stiti toliko zelotski istu slobodu govora kod drugih, osim u slucajevima gasenja slobode govora kod opozicionih medija I disidenata.

Samim time sto su RT I Sputnjik, rezimski mediji, oni kod US ne dobijaju istu zastitu kao opozicioni. Zato sto je sloboda govora u US koncipirana na stavu da ti vlast ne moze zabraniti da je kritikujes, I to je osnova slobode politickog opredeljenja.

Znaci objasnjenje koje pominjes je za US savrseno logicno.

 

E sad, u US imas dosta absolutista po pitanju slobode govora, to su oni koji prihvataju ogranicenje slobode govora samo ako direktno poziva na nasilje. Pa tako imas primer Muska koji je rekao da nece blokirati RT I Sputnjik.

 

Evropljanima to moze da izgleda cudno, I licemerno, pogotovo ako ne razumeju razloge. Zato u US svako moze da propagira svoju ideologiju, ili religiju, cak I ako je nebuloza tipa neonacista.

Kao  što smo se (neki) svojevremeno oduševljavali scenom iz filma Blues Brothers kad policija štiti nacistički skup od onih koji bi da ih linčuju :classic_biggrin:

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...