Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

20 minutes ago, AgroLaki said:

Zanimljivo bi bilo znati da li su sankcije od strane velikih privatnih korporacija uvedene samovoljno, ili uz manji ili veci pritisak politike. Ne bih rekao da politicari na zapadu imaju toliko snage da ucene velike konglomerate da za 7 dana donesu odluku da se iskljuce sa trzista od 150 miliona ljudi. 

Moja USA firma ima kancelarije u preko 100 zemalja, ali sto se ovoga tice samo su izdali statement da podrzavaju Ukrajinu i otvorili su fond da ljudi doniraju ko koliko moze, a pomenuli su i kolege iz Rusije u fazonu: jbg i njima je tesko oni su nezgodnoj poziciji, ne mogu da uticu na ovo, ali nema trika o zatvaranju biznisa. 

 

Stopostotno politicki.

Korporacije razmisljaju samo o profitu, bilo kakva ogranicenja trzista su losa po biznis.

Ameri su nahuskali celu Evropu i veci deo sveta protiv Rusije, a ovamo ispod zita kupuju naftu od njih na veliko. 

  • Like 3
  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Darth Bane said:

Ali sve vise se cini da Putin trci jedan marathon, a ne sprint. 

 

Kakav crni maraton, pa ne ides na zemlju od 45 miliona stanovnika i 600 000 km2 sa 100 000 vojnika (mislim, prvo ne treba uopste da ides na drugu zemlju, ali ajd sad kad se desilo). Znas li kakva ti logistika za to treba? Rusi jos i super (za njih) napreduju, ali moraju da pozure i menjaju taktiku ako hoce da postignu nesto. Ako ne, mogu samo da se pokupe, odu i ostave stetu koju su napravili - a tesko da ce Putin tako da podvije rep. S druge strane u Ukrajini nema masovne mobilizacije, snage su razvucene na ogromnom prostranstvu, oruzja sve manje, a da ne govorimo o hrani, vodi, struji i potencijalnoj humanitarnoj katastrofi.

Ne moze ovo dugo da traje, prosto nema resursa ni sa jedne ni sa druge strane. Pitanje je samo ko ce prvi da popusti.

Edited by Sreten Žujkić, penzioner
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja natocio malo pre, malo pojacana guzva ali nista dramaticno. Za sad. Samo nisam siguran da se ovo ne bi desilo i da nije bilo rata. Cene su i pre toga pocele da divljaju i pre toga je zamrznuta cena goriva. A znamo sta to znaci...

 

Jedino ako je cela ta prica namerno bila uvod u rat u sta ozbiljno razmisljam da je tacno, jer sam se sve vreme cudio odakle bre sad ovo nelogicno povecanje cena energenata i jos otvorio posebnu temu o tome.... 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mmajstor said:

 

Stopostotno politicki.

Korporacije razmisljaju samo o profitu, bilo kakva ogranicenja trzista su losa po biznis.

Ameri su nahuskali celu Evropu i veci deo sveta protiv Rusije, a ovamo ispod zita kupuju naftu od njih na veliko. 

Sen. Joe Manchin (D-WV) and Lisa Murkowski (R-AK) are joined by a bipartisan group of lawmakers to announce their bill that would ban Russian crude oil imports to the United States.

Vest od danas.

 

Toliko o "huskanju","kupovini ispod zita"  i slicnim TASS izmisljotinama.

 

Link to comment
Share on other sites

Drugo, videcemo kako ce Evropa reagovati, i koliko ce biti solidarni , u pogledu nove izbeglicke krize, koja ce se vrlo brzo sigurno dogoditi? Za sada "samo" milion Ukrajinaca je izbeglo, ali za zemlju od 44 miliona stanovnika, ocekuje se da ako rat potraje taj broj bude mnogo veci. Kako ce se to odraziti na jedinstvo EU, ostaje da se vidi. Pogotovo ako svet zadesi malo teza nestasica hrane. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mmajstor said:

 

Stopostotno politicki.

Korporacije razmisljaju samo o profitu, bilo kakva ogranicenja trzista su losa po biznis.

Ameri su nahuskali celu Evropu i veci deo sveta protiv Rusije, a ovamo ispod zita kupuju naftu od njih na veliko. 

 

Bravo :Hail: 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mmajstor said:

Stopostotno politicki.

Poplava kompanija koje naglo prekidaju veze sa Rusijom podseća na signaliziranje vrline prema kojoj god trenutnoj agendi: blm, trans rights, sad Ukrajina, sutra videće se.

 

Znaju ovakve stvari da eksplodiraju u lice.

Link to comment
Share on other sites

 

36 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

Ne znam sta da mislim o Milanovicu. Da ume da lupeta - ume, ali onda da jednu ovakvu izjavu:

 

- Republika Srpska se ne može izvući iz BiH, to je nemoguće. Njihovo mjesto je na Zapadu, mjesto srpskog naroda je na Zapadu, ne u Rusiji. Ja razumijem te veze, ali to je daleko.

 

Milanović je pokušao spustiti tenzije.

 

- Nije vrijeme da se iživljavamo na Srbiji nego im kažemo da je sad vrijeme da se odluče, sad gori. Ne morate osuditi Ruse. To je teško, ali razumijem. idemo vidjeti je li vam mjesto na Zapadu ili Istoku, ovo je vrijeme za neke dalekosežne odluke.  

 

Da govori pametno jeste ponekad ostro i neprimerno ali uglavnom pametno.

 

Jer ovim sto je  Rusija uradila spustila je opet gvozdenu zavesu i rusofili u Srbiji moraju da shvate da smo mi sad u interesnoj sferi NATOa a ne Rusije. Rusija granice sfera interesa pokusava da iscrta oruzijem u Ukrajini. 

 

Zato srbovanje tj rusovanje je zadnje sto nam treba. Pa kad jedni Bugari ne rusuju iako Rusi drze daleko vise Bugarske i prakticno su im preko bare sto bi mi rusovali?

 

Jos ako uspemo da manje rusujemo pa izboksujemo okej cenu za NIS odlicno a imamo sanse da dobijemo dobru (nisku) cenu sad kad Rusima fali deviza. Dobijaju odmah kes gde ce bolje od toga.

Edited by MeanMachine
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Cyrus Smith said:

Poplava kompanija koje naglo prekidaju veze sa Rusijom podseća na signaliziranje vrline prema kojoj god trenutnoj agendi: blm, trans rights, sad Ukrajina, sutra videće se.

 

Znaju ovakve stvari da eksplodiraju u lice.

 

Pa vidi, ovo je jedino sta moze da se radi protiv poludelog coveka megalomanijaka. Jako su krhka vremena kad ni krvavog diktatora Putina ne smes da uvredis, jbg ni USA ne sme da radi regularne testove Minuteman-a da ne bi cara unervozii jos vise. Ovo sto sad radi kao kad pijan u kafani zamahljulje i udar sve zivo. Rusi ovo njemu nece zaboraviti.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MeanMachine said:

 

 

Da govori pametno jeste ponekad ostro i neprimerno ali uglavnom pametno.

 

Jer ovim sto je  Rusija uradila spustila je opet gvozdenu zavesu i rusofili u Srbiji moraju da shvate da smo mi sad u interesnoj sferi NATOa a ne Rusije. Rusija granice sfera interesa pokusava da iscrta oruzijem u Ukrajini. 

 

Zato srbovanje tj rusovanje je zadnje sto nam treba. Pa kad jedni Bugari ne rusuju iako Rusi drze daleko vise Bugarske i prakticno su im preko bare sto bi mi rusovali?

 

Jos ako uspemo da manje rusujemo pa izboksujemo okej cenu za NIS odlicno a imamo sanse da dobijemo dobru (nisku) cenu sad kad Rusima fali deviza. Dobijaju odmah kes gde ce vise stize Er Srbijom, eto ispade Vucko jos genije sto je Er Srbiju spasavao.

Tesko da ce Rusija stati sa Ukrajinom. Sad kad su krenuli, tesko ce se zaustaviti dok ne ostvare svoje interese.

Tacno je ovo za gvozdenu zavesu, ali je pitanje gde ce se ona uspostaviti.

Link to comment
Share on other sites

 

.

 

US izuzela Alishera Usmanova iz sankcija koje je vec uvela protiv njega, .... a nemci mu zaplenili jahtu, ...od 600 miliona...😂...Verovatno najbogatiji lik iz ovih kojim su uvedene sankcije...

 

.

Edited by attolini
  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

S druge strane u Ukrajini nema masovne mobilizacije

Ne znam zašto se ovo ponavlja na forumu, Ukrajina je započela mobilizaciju rezervista nekoliko sati nakon početka invazije, a vidjeli smo i kod prvog pokušaja upada u Kijev u noći 25. na 26. februar da je civilima podijeljeno oružje.

 

Uzgred, u Mikolajevu su Ukrajinci već potopili fregatu Hetman Sahajdačni, flagship njihove mornarice. Vrlo čudno, s obzirom da su njeni topovi, raketni lanseri i PVO mogli ozbiljno da zabavljaju Ruse bar dan - dva, dok ima džebane.

Edited by Beonegro
Link to comment
Share on other sites

Pa ovaj godinama drnda o vracanju bipolarnog sveta, eto, to mu je interes, i eto, vratio ga je. Na jednoj strani on, i taoci mu, a na drugoj skoro svi ostali. A ovo ovde je uvek i bilo u interesnoj sferi NATO, zato sto tu prirodno i pripada, samo su ovi neki pojedini ziveli u zabludi, pa iz nepoznatih razloga odbijaju da se ponašaju u skladu sa promenama u okruzenju. Ali sa time je valjda gotovo. Nece momentalno nestati, vuci ce se neko vreme, sve slabije i slabije, ali je gotovo.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, badenac said:

Sen. Joe Manchin (D-WV) and Lisa Murkowski (R-AK) are joined by a bipartisan group of lawmakers to announce their bill that would ban Russian crude oil imports to the United States.

Vest od danas.

 

A vest od juce da su se nakupovali samo tako. Isto ovde na forumu 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Constantin said:

Kad si već tu...

Kod nas se zahuktava...pre nekoliko minuta

...

 

Nešto me podseća na vesti o vodi kad su bile poplave, a ovaca ne nedostaje. Pre će biti da je to smislio neko iz NIS-a da bi povećao prodaju dok ne poskupi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nonick said:

Pa vidi, ovo je jedino sta moze da se radi protiv poludelog coveka megalomanijaka

Ispalo je efikasno preko očekivanja. Problem je gde to može da završi kada se zna da ima tendenciju da brzo eskalira. Kada cancel kultura pogodi nekog ko to stvarno zaslužuje je jedna stvar, kada to pokušavaju sa Martinom Navratilovom jer je napisala da transženama nije mesto u ženskom sportu. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Beonegro said:

Ne znam zašto se ovo ponavlja na forumu, Ukrajina je započela mobilizaciju rezervista nekoliko sati nakon početka invazije, a vidjeli smo i kod prvog pokušaja upada u Kijev u noći 25. na 26. februar da je civilima podijeljeno oružje.

 

Ne znam dal je potrebno da objasnjavam razliku izmedju mobilizacije i deljenja oruzja civilima. Sve sto su oni uradili - uradili su kasno. Opsta mobilizacija je trebalo da se organizuje barem 7-10 dana ranije (nemoguce da oni ili NATO nisu imali obavestajne podatke), da se regruti upoznaju sa terenom, nekom bazicnom taktikom i pravcima odbrane, da se formiraju linije odbrane, postave zapreke, organizuju diverzantske grupe...

 

Ovo za brod ima logike, drevna i legitimna taktika. Bolje da ga potopis, nego da padne u ruke neprijatelju. Ne znam kako Rusi s tim nisu upoznati. Meni je poznato da su Amerikanci onesposobljena vozila tokom invazije na Irak sami unistavali. Ovo sto Rusi rade do sada nisam vidjao, ostavljas tehniku da se lokalci sprdaju sa njom i snimaju u propagandne svrhe. No, njihova stvar.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mmajstor said:

 

A vest od juce da su se nakupovali samo tako. Isto ovde na forumu 

Daj odmori malo, juesovej je najveći izvoznik nafte na svijetu. Vjerovatno postoje traderi koji imaju ugovore sa Rusima koje ne mogu da raskinu bez penala, ali će i to isteći, ne sjekiraj se.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, nonick said:

 

Pa vidi, ovo je jedino sta moze da se radi protiv poludelog coveka megalomanijaka. Jako su krhka vremena kad ni krvavog diktatora Putina ne smes da uvredis, jbg ni USA ne sme da radi regularne testove Minuteman-a da ne bi cara unervozii jos vise. Ovo sto sad radi kao kad pijan u kafani zamahljulje i udar sve zivo. Rusi ovo njemu nece zaboraviti.

 

On ce ovo da gura do kraja i po svaku cenu. 

Sve to sto se radi ga nece osujetiti, samo ce ceo svet a najvise Evropa propatiti..

 

Jedino razumno sto moze da se uradi jeste da ga dovedu za sto i da se dogovore. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...