Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

8 minutes ago, Cyber said:

 

Ja gledala neke ruske tv-vesti pa mi narativ sve nesto poznat.

 

”Vlasti su još jednom naglasile da ruska vojska ne napada civilne ciljeve i preduzima sve mere da zaštiti civile.” (Rossija kanal 1)

 

”Cilj vojne operacije je zaštita Donbasa. Ruska vojska nije naišla na otpor u Melitopolju. Kako je saopštilo Ministarstvo odbrane, stanovnici su vojsku dočekali crvenim zastavama.” (Novosti ne pervom kanale)

 

Rec ”rat” se konsekventno izbegava. Oni koji demonstriraju protiv rata su ”strani placenici”. 

 

Btw, htela sam ponovo da procitam onaj Putkov revizionisticki esej ("On the Historical Unity of Russians and Ukrainians") medjutim od juce nema sanse da me pusti. Mozda su se najutili na Svedsku koja je resila da prvi put nakon Zimskog rata 1939. kada je Finsku napala Rusija, posalje vojnu pomoc u zaracenu zemlju. Te ne mrzi da testiras i probas da udjes odavde? Zanima me sta nije u redu. 

 

Ne mrzi me, probao sam iz članka na english verziju i otvara mi, ali sa mukom.
http://en.kremlin.ru/ je pod ddos napadom pa tetura malo...

Spoiler

ivGyinQ.png

 

Edited by urosg3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, JohnnyDragon said:

Posle bi to ljugavac koristio u kampanji...

 

2 minutes ago, urosg3 said:

pa da organizujemo navijače i poštene srbe da špalirom i bacanjem cveća sod aerodroma do SIV-a dočekamo borce za panslavizam, osvetnike NATO bombardovanja SR Jugoslavije, denacifikatore.

 

1 minute ago, Kronostime said:

Posle posrednika u vidu zvalavog, mutave, tetkinog malog i slavuja iz Zitoradje i Svajcarska bi nas bombardovala.

:krstipd4:

 

1 minute ago, Devil In My Pants said:

Jos treba ovde nekog da koknu pa da nas sravne sa zemljom...pusti ti nas, nebitni smo..

 

U bre, kakvi ste vi partibrejkeri (Kronos je Cane 🙂 ) 😞

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, RatzenStadt said:


Ne znam da li je trenutak za sirenje filozofije, al' kad si vec spomenuo.
Ovaj paket sankcija je trebalo da bude uveden, ne tri dana posle aneksija Krima, nego pre vise desetina ili stotina godina, tj kad je dostignut zadovoljavajuc nivo civilizovanosti, globalizovanosti i multilateralnosti, svakoj velikoj sili koja se uzivela u ulogu siledzije nad manjim drzavama. "Zakon jaceg" bi bio potisnut u velikoj meri, sigurno visestruko umanjen u odnosu na danasnji nivo.

 

A sto se samih sankcija tice, kakvu reakciju stanovnistva u Rusiji mozemo ocekivati? Ozbiljno pitam.
Pitam se da li mogu samo pogotovati Putinu na neki nacin, jer ipak on vec godinama ponavlja CeoSvetJeProtivNas mantru, koja mu donosi odredjeni broj poena, bar kod manje informisanog i prosvecenog dela stanovnistva, slicno kao u SRB.

 

Nikakvu... ali bukvalno. Ja sam uvek imao utisak da oni ( muski deo populacije ) jos uvek zive u WWII, iako je od zavrsetka istog proslo 50+ god

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Na minus strani da Beograd bude domaćin je činjenica da već više od dve decenije zameramo NATO alijansi da napada nezavisne i suverene države bez rezolucije Saveta bezbednosti UN pa bi možda braći Rusima bilo malo neprijatno...
Dolaze u zemlju u kojoj su legaslativa saveta bezbednosti UN visoko cenjena i imaju etički imperativ, da, bilo bi im neprijatno 🙂

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, urosg3 said:

Na minus strani da Beograd bude domaćin je činjenica da već više od dve decenije zameramo NATO alijansi da napada nezavisne i suverene države bez rezolucije Saveta bezbednosti UN pa bi možda braći Rusima bilo malo neprijatno...
Dolaze u zemlju u kojoj su legaslativa saveta bezbednosti UN visoko cenjena i imaju etički imperativ, da, bilo bi im neprijatno 🙂

 

Mi nudimo samo neutralnu lokaciju, sve ostalo organizuje UEFA.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, mmajstor said:

 

Koliko znam SAD nas ne uslovljavaju ucescem u NATO, zadovoljne su ovakvim stavom prema Rusiji, Kina nas ne uslovljava ni sa cim, kao ni Rusija ali od njih imamo energetsku zavisnost. Jedino je EU nezadovoljna izostankom sankcija, ali ako su oni, kako je Makron vise puta rekao, zatvorili vrata daljem prosirenju i nemaju nameru da doniraju razliku u odnosu na skuplji gas, ne znam kakvu drugu alternativu imamo. Da su nas ugurali u EU kao Bugare i Rumune pa da to i ima smisla, a posto nisu cini mi se da je lopta sve vreme kod njih u dvoristu.  Tako da ne vidim da postoji taj neki iskljuciv izbor koji si naveo, barem ne jos uvek. 
 

 

Ti shvataš da ne trebamo mi Evropskoj Uniji, već ona nama? Odnosno, više je nama potrebno da uđemo u nju nego njima. I za to postoje odrđeni uslovi. A srpska vlas’ se u ispunjavanju tih uslova ponaša klasično mitomansko-srpski u stilu “tražim pos’o, a molim boga da ga ne nađem”, “ne možeš ti mene toliko malo d platiš, koliko ja mogu malo da radim” i “ja sam najbolji radnik na svetu, mora oni mene da mole da dođem, inače odoh u ZND”… a i narod misli uglavnom slično. 
 

Tako da ne - nije lopta u njihovom dvorištu.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, erwin said:

 

FMsJLqRWYAAw-aI?format=jpg&name=small

 

 

Bez Rezolucije UN, tek tako sami odlučili? Opasan presedan, tako onda mogu npr. Kinu ili Keniju da izbace sa sledećih OI iz bilo kakvog formalnog razloga. 

 

Čak i pod sankcijama UN sportisti SRJ su se takmičili na OI 1992. pod olimpijskom zastavom u individualnim sportovima. I medalje osvajali. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Klotzen said:

 

Isto ovako. Pa pokojnog Kenedija i danas američki mediji razapinju što je razmatrao napad na kubu a on čovek odbio taj predlog. Isuviše izjednačavate zapad sa rusijom po tom pitanju. Njihovi mediji nisu produžena ruka režima.

 

Teško. Pa imali smo priliku da na nekim benignim primerima vidimo kako mediji doživljavaju ruse i njihovu vojnu tehniku. "Agresivni manevri ruskog pilota ugrozio američki f15". Otvoriš vest da vidiš gde je to bilo, kad ono(lupam) 5km od St Petersburga. 

 

Mislim ok, cenim drugačije mišljenje. Ali složičemo se da se ne slažemo, ovaj put.

 

2 hours ago, Beonegro said:

Ne vidim svrhu ovog pisanja. Ja ne pišem o teoretskim konceptima dobra i zla, pišem o tome da li je za mene bolje da živim pod američkom ili pod kineskom dominacijom. Da je opcija da neka Švajcarska ili Norveška može globalno da challengeuje američku dominaciju tako što će biti uspješniji, humaniji i slobodniji od SAD, ja bih bio na njihovoj strani, ali pošto je kredibilna alternativa Si Đinpingova turbo-commie-nacionalistička Kina koja svoje podanike daruje sistemom društvenih kredita nemam nikakav problem da ispadam iznova i iznova glup u društvu prelazeći preko toga što su se amerikanci i njihovi saveznici do sada 1000 puta ispišali po svojim najprogresivnijim i najhumanijim tekovinama. Jedino što moram da dodam da se, od drugog svjetskog rata naovamo, to ispišavanje u više od 90% slučajeva dešavalo u sklopu njihove borbe protiv nekog od ekstremizama koji nas sve zajedno ugrožava, bio to komunizam, islamizam ili prosto random autoritarni režim bez potpuno jasnog ideološkog predznaka.

 

Pa nisu ni zapadne demokrate nešto mnogo gadljive na taj social kredit sistem. I probače u budučnosti da ga implementiraju u svojim država. Možda ne pod tim imenom i u nekoj malo izmenjenoj verziji ali u suštini to če biti to. Pa evo ga u Kanadi glavni liberal (😄) nije nikad ni krio da CCP režimu zavidi pogodnosti te vrste...

 

2 hours ago, Beonegro said:

Pa ako izjednačiš NATO i Kinu brata Sija, onda si ti u pravu, a ja u krivu.

I nemam nikakav problem sa time da budem u krivu dok god sam na suprotnoj strani od brata Sija.

 

Dobro, al tu onda ulazimo u nije baš tako jednostavno, debatu. I to je ok. Ali nemože onda u jednom slučaju biti, oni su suverena država, kraj debate. A u drugom slučaju, oni jesu suverena država, ali... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Teško. Pa imali smo priliku da na nekim benignim primerima vidimo kako mediji doživljavaju ruse i njihovu vojnu tehniku. "Agresivni manevri ruskog pilota ugrozio američki f15". Otvoriš vest da vidiš gde je to bilo, kad ono(lupam) 5km od St Petersburga. 

 

Mislim ok, cenim drugačije mišljenje. Ali složičemo se da se ne slažemo, ovaj put.

 

 

Pa nisu ni zapadne demokrate nešto mnogo gadljive na taj social kredit sistem. I probače u budučnosti da ga implementiraju u svojim država. Možda ne pod tim imenom i u nekoj malo izmenjenoj verziji ali u suštini to če biti to. Pa evo ga u Kanadi glavni liberal (😄) nije nikad ni krio da CCP režimu zavidi pogodnosti te vrste...

 

 

Dobro, al tu onda ulazimo u nije baš tako jednostavno, debatu. I to je ok. Ali nemože onda u jednom slučaju biti, oni su suverena država, kraj debate. A u drugom slučaju, oni jesu suverena država, ali... 

Tako jednostavno, u sustinim,a opet, malo ljudi ovako misli..malo nas je principijelnh, u stvari..ali,nas narod se tu ponasa kao kada igraju Zvezda i Partizan, nema tu razlike, rusofili, ili lozitelji na NATO i Zapad, isto je..a kritikuje svako one druge..Tri karte za Holivud..

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Eddard said:

 

Ti shvataš da ne trebamo mi Evropskoj Uniji, već ona nama? Odnosno, više je nama potrebno da uđemo u nju nego njima. I za to postoje odrđeni uslovi. 

 

Da li je Makron jos krajem 2019 rekao da  EU zatvara vrata za dalja prosirenja, tj da se ceo taj proces odlaze na neodredjeno vreme dok se sama EU ne reformise (u medjuvremenu dosla i korona kao kec na 11)?

 

https://www.wsj.com/articles/france-moves-to-slow-european-unions-balkan-expansion-11574424004

 

I to se sve desilo zato sto kao sto si rekao - mi njima ne trebamo, a kad im budemo trebali (ne usmislu mi kao mi, vec u smislu teznje da se dalje sire) videces kako ce se taj proces ubrzati i kako ce se uslovi ispunjavati. To podrazumeva da prvo oni izadju iz unutrasnje krize, a taj pomak se ne vidi dok zivot i dalje tece. 

 

Do tada mora od necega da se zivi, sto se mene tice ne vidim vise EU kao neku bajnu perspektivu jer se sve ove godine prave mrtvi za ociglednu autokratiju i medijsku blokadu u Srbiji. Poslali su neke pajace da pregovaraju o izbornim uslovima a bolje da nisu s obzirom na ciju stranu su stali. Pa ako sve to znamo kako da budemo nesto entuzijazmicni?

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Forumaš koji živi u Danskoj na PPP-u:

Quote

danas dosao  da pokupim dete. imali su u skoli info predavanje pa su kasnili. ispostavi se, info je bio u vezi ukrajine. cekao sa ostalim roditeljima, chitchat, bla bla. zavrsilo se i izlazi nastavnica da nas obavjesti da su kasnili zato sto su imali predavanje u vezi situacije u ukrajini. udjem u ucionicu da pokupim dete a slajd stoji na zidu. slika hitlera i nekih nacistickih vojnika i pise poljska 1939 a pored slika putina, nuklearna gljiva i ukrajina 2022. pitam nastavnicu o cemu su pricalil, a ona kaze o ponavljanju istorije i kako su rusi sada nacisti a putin hitler pa da se stavi u perspektivu. da djeca bolje razumiju. pricali su malo i o nuklearnom ratu i sta bi to znacilo za nas.
nisam znao sta da kazem. ostao sam totalno zbunjen i bez rijeci. pita me posle dete sta i kako u vezi ukrajine, hitlera, putina, nuklearki itd. jednostavno nisam znao sta da kazem. i dalje sam zbunjen i bez rijeci. :classic_mellow:

Edited by erwin
  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Stiletto said:

 

Bez Rezolucije UN, tek tako sami odlučili? Opasan presedan, tako onda mogu npr. Kinu ili Keniju da izbace sa sledećih OI iz bilo kakvog formalnog razloga. 

 

Čak i pod sankcijama UN sportisti SRJ su se takmičili na OI 1992. pod olimpijskom zastavom u individualnim sportovima. I medalje osvajali. 

 

Ovo je samo preporuka. Nije nikome obavezujuce. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...