Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

16 minutes ago, sreta-steta said:

 

Sad sam pricao sa nekim Poljakom i sav je sto bi braca rekla "nabrijan", najebace se Ukrajinci Rusima mame, izginuce, Putin ubi vlast.... ja rekoh sve 5, nego sta se desava dan posle svega? On ladno spomenu Marsalov plan, kao obnova, donacije, fast track za EU.... bukvalno kao da me vratio u oktobar 2000 gde sam ja mislio isto 1/1... e moj druze kad bi samo znao... daj boze da im se neko otvori za autobuse, i to ce vvt Japanci da budu. Ostalo ce da budu krediti, povoljni, ali krediti. I onda decenije ispunjavanja uslova, pa da se Holandija smisli, pa malo da se koriguje granica sa Madjarskom, pa....

 

.

 

Podsetio si me sa ovim Marsalovim planom...to je dobar primer koji delomicno objasnjava to sto se desava...

 

 

Marsalov plan naravno,nije bio jedini plan, on je prihvacen posle Ruzveltove smrti, za njegovo vreme figurirao je drugi plan, po kome sad ne bi bilo nasih doktora, inzenjera ..itd u Nemackoj...Mogli bi eventualno da odu agronomi, jer je plan bio vratiti Nemacku u srednji vek...

 

Istorijski, imamo Versaj s jedne strane i Hitlera kao posledicu...I imamo Marsalov plan koji jeste bio uslovljen i konfrontacijom sa SSSR ali je ipak je ucinio mnogo, za Ameriku  formiranje novog mocnog trzista prakticno pod njihovom kontrolom, a za Evropu sansa za spas posle ratnog razaranja ...

 

Posle hladnog rata, istocna evropa je dobila nesto slicno sa sirom otvorenim vratima...strah od velicine tada razvaljene imperije ili nesto drugo je ta vrata zatvorilo na ruskoj granici...

 

 

.

Edited by attolini
Link to comment
Share on other sites

Srpska politicka misao, Ovo su komentari samo sa jedne vesti N1.

 

 

 

Da bih ti objasnio zasto se ovaj rat uopste vodi trebalo bi malo duze vremena. Ne podrzavam rat ali to je na zalost jedino resenje na drogiranu vlast Ukrajine

+

Rusi … nemaju sta da izgube ali mogu da pokazu svim tim kepecima … da nema ko da ih zastiti kada krene tuca.

+

šalju oružje Ukrajni ! Znači namerno dolivaju ulje na vatru da Ukrajna nastavi da ratuje i strada !

+

Ne pokusavam da opravdam rat, vec samo pokusavam da ukazem na to da ovo nije agresija sa ciljem totalnog unistenja.

+

Samo jedno pitanje za ove prozapadne botove ,da li su ikada,ali ikada u istoriji …..

+

Narod ukrajine je i narod koji se izjasnio da je Ruski, i koji zivi na teritoriji Donjekce republike, koje 8 godina ukrajinska vojska unistava...i oni traze Slobodu i pravdu...

+

…sposoban tim na celu sa Lavrovom i Sojguom. U poslednjih 20 godina nisu napravili ni jednu naivnu gresku. …, sigurno su prolazili kroz sve moguce scenarije hiljadu puta. Sa druge strane imaju glumca …

+

Putin je naredio obzirno napredovanje da se Ukrajina paralise a bez velikih ljudskih a narocito civilnih gubitaka i to rusku vojsku kosta gubitaka u ljudstvu i tehnici. Ukrajina nije krajnji cilj i Putin ne zeli da je okupira vec da pridobije narod na svoju stranu

+

Link to comment
Share on other sites

Zapad pre svega pa donekle i Amerika su vrh demokratije na ovom svetu, svidelo se to nekom ili ne. Ko je kriv nama sto smo navikli na tiraniju od 1945 pa do danas, neki bi rekli i znatno ranije.Srbija je preslikana Rusija..tj mala Rusija. Rusiju treba izbaciti iz svih evropskih okvira nek budu deo Azije pa nek se hebu sa Kinezima..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Devil In My Pants said:

Zapad pre svega pa donekle i Amerika su vrh demokratije na ovom svetu, svidelo se to nekom ili ne. Ko je kriv nama sto smo navikli na tiraniju od 1945 pa do danas, neki bi rekli i znatno ranije.Srbija je preslikana Rusija..tj mala Rusija. Rusiju treba izbaciti iz svih evropskih okvira nek budu deo Azije pa nek se hebu sa Kinezima..

 

Kako može dvopartijski sistem biti vrh demokratije?!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Devil In My Pants said:

Zapad pre svega pa donekle i Amerika su vrh demokratije na ovom svetu, svidelo se to nekom ili ne. Ko je kriv nama sto smo navikli na tiraniju od 1945 pa do danas, neki bi rekli i znatno ranije.Srbija je preslikana Rusija..tj mala Rusija. Rusiju treba izbaciti iz svih evropskih okvira nek budu deo Azije pa nek se hebu sa Kinezima..

Vrh demokratije, ali u okviru svojih drzava. Demokratije u medjunarodnim odnosima nema. Nikakve veze ovaj napad nema sa demokratijom ili diktaturom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Najbliži demokratiji u pravom smislu reči su pre svega skandinavske zemlje. Nakon toga Nemačka, Francuska, većina zemalja EU, mada su oni već daleko od prave demokratije. Amerika nije ni blizu demokratija, prosto jer je tamo i dalje u velikom broju slučajeva white supremacy aktuelan. Crnački život vredi duplo manje nego belački.

 

Ali u odnosu na nas, sve je bolje u evropi.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, attolini said:

 

Podsetio si me sa ovim Marsalovim planom...to je dobar primer koji delomicno objasnjava to sto se desava...

 

 

Marsalov plan naravno,nije bio jedini plan, on je prihvacen posle Ruzveltove smrti, za njegovo vreme figurirao je drugi plan, po kome sad ne bi bilo nasih doktora, inzenjera ..itd u Nemackoj...Mogli bi eventualno da odu agronomi, jer je plan bio vratiti Nemacku u srednji vek...

 

Istorijski, imamo Versaj s jedne strane i Hitlera kao posledicu...I imamo Marsalov plan koji jeste bio uslovljen i konfrontacijom sa SSSR ali je ipak je ucinio mnogo, za Ameriku  formiranje novog mocnog trzista prakticno pod njihovom kontrolom, a za Evropu sansa za spas posle ratnog razaranja ...

 

Posle hladnog rata, istocna evropa je dobila nesto slicno sa sirom otvorenim vratima...strah od velicine tada razvaljene imperije ili nesto drugo je ta vrata zatvorilo na ruskoj granici...

 

A pa to je upravo ono o cemu prica onaj profesor kada spominje sta je zapad trebao da uradi oko Ukrajine. 

1. Geopolitika i dalje postoji, postoje sfere uticaja i strateski interesi. 

2. Geopolitika je proslost i stvar koju smo ostavili u XX veku. 

Nekako kada podrzavas opciju 1, osecas se kao boomer, slicno ako ne verujes u kripto, mislis da su elektroautomobili budalastina, itd... 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Venger said:

Vrh demokratije, ali u okviru svojih drzava. Demokratije u medjunarodnim odnosima nema. Nikakve veze ovaj napad nema sa demokratijom ili diktaturom.

Naravno da ima..da imaju sistema ne ludaka, ne bi doslo do ovoga. Mislisda bi se kod nas npr ministri pitali nesto da ovaj hoce da baci bombe na Albaniju npr..

 

2 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

Najbliži demokratiji u pravom smislu reči su pre svega skandinavske zemlje. Nakon toga Nemačka, Francuska, većina zemalja EU, mada su oni već daleko od prave demokratije. Amerika nije ni blizu demokratija, prosto jer je tamo i dalje u velikom broju slučajeva white supremacy aktuelan. Crnački život vredi duplo manje nego belački.

 

Ali u odnosu na nas, sve je bolje u evropi.

Za Skandinavce se slazem mada i njih gledam kao Zapad u kontekstu..Amerika i Crnci,pa druze oni su nesto naucili izsvojih gresaka,mi bas nista. Oni idu napred...crnci su jednaki,uvk imas budala koje misle drugacije u Americi, ali imas i u Svedskoj, Norveskoj bilo gde...Te price belaci crnac su sulude, davno su oni to prevazisli.

 

SAD,nemam dodirnih tacaka sa njima, stavise znam jako malo Amerikanaca, ali mi se svidja njihov pogled na zivot,sam zivot, zabava,sport...miljama su oni daleko od svih u uzivanju u zivotu...besmisleno je i pricati o tome...Svibeze u USA jer ona ostvaraju snove i cene kvalitete ljude i nema lazi i prevare.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

Mene jedino nervira stav nasih ljudi koji bukvalno navijaju za Putina kao da je jebena fudbalska utakmica a ne da ljudi ginu u ratu. To mi je užasno.

 

Neka glorifikacija ruske armije... bolje uzmite pa hvalite ruske pisce ili naučnike, to su ljudi od integriteta za divljenje, a ne ovi što se bave ubijanjem ljudi.

 

Ma lepo je ovde neko napisao, ne lože se oni na Rusiju zbog nauke i umetnosti (jeri se taj Tolstojevski maže na leba?) nego zbog antizapadnjaštva. Ja još nijednog "rusofila" nisam upoznao a da mi je ukazao na neke skrivene bisere ruske nauke i umetnosti (a tu itekako imaju čime da se podiče) nego su to uglavnom likovi kojima je informer jedino štivo.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Devil In My Pants said:

Naravno da ima..da imaju sistema ne ludaka, ne bi doslo do ovoga. Mislisda bi se kod nas npr ministri pitali nesto da ovaj hoce da baci bombe na Albaniju npr..

 

Za Skandinavce se slazem mada i njih gledam kao Zapad u kontekstu..Amerika i Crnci,pa druze oni su nesto naucili izsvojih gresaka,mi bas nista. Oni idu napred...crnci su jednaki,uvk imas budala koje misle drugacije u Americi, ali imas i u Svedskoj, Norveskoj bilo gde...Te price belaci crnac su sulude, davno su oni to prevazisli.

 

SAD,nemam dodirnih tacaka sa njima, stavise znam jako malo Amerikanaca, ali mi se svidja njihov pogled na zivot,sam zivot, zabava,sport...miljama su oni daleko od svih u uzivanju u zivotu...besmisleno je i pricati o tome...Svibeze u USA jer ona ostvaraju snove i cene kvalitete ljude i nema lazi i prevare.

Sta znam, ako ti je lakse da mislis da se ovo sve desava jer je Putin lud, onda ok.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Devil In My Pants said:

Naravno da ima..da imaju sistema ne ludaka, ne bi doslo do ovoga. Mislisda bi se kod nas npr ministri pitali nesto da ovaj hoce da baci bombe na Albaniju npr..

Da se kod nas drze Ustava - ovaj bi samo delio ordenje kao predhodnik mu i ne bi povazdan srao i mesao se u ono sto mu nije posao.

 

Quote

Za Skandinavce se slazem mada i njih gledam kao Zapad u kontekstu..Amerika i Crnci,pa druze oni su nesto naucili izsvojih gresaka,mi bas nista. Oni idu napred...crnci su jednaki,uvk imas budala koje misle drugacije u Americi, ali imas i u Svedskoj, Norveskoj bilo gde...Te price belaci crnac su sulude, davno su oni to prevazisli.

 

Untitled-design-2021-01-06T144009.763.jp

 

Quote

SAD,nemam dodirnih tacaka sa njima, stavise znam jako malo Amerikanaca, ali mi se svidja njihov pogled na zivot,sam zivot, zabava,sport...miljama su oni daleko od svih u uzivanju u zivotu...besmisleno je i pricati o tome...Svibeze u USA jer ona ostvaraju snove i cene kvalitete ljude i nema lazi i prevare.

Nakon desavanja u zadnjih par godina - sumnjam.

Edited by Kronostime
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Venger said:

Sta znam, ako ti je lakse da mislis da se ovo sve desava jer je Putin lud, onda ok.

Gospodine Venger, od početka govorite kako ljudi ne razumeju, kako su po sredi mnogo dublje stvari koje tviter idioti ne razumeju, ali nisam video da ste ijednom napisali makar i delić neke analize. Izvolite, pozornica je vaša.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Devil In My Pants said:

Srbija je preslikana Rusija..tj mala Rusija.

 

Jedini nacin da se smeni vlast u Srbiji bi bilo to da gradjani na sledecim izborima mogu da glasaju za Putka. 😄

Ne bi me cudilo da mu u dogledno vreme popularnost bude veca u Srbiji nego kod kuce. Tek sada sa uzasom shvatam kolika je ta zverska strast. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Cyber said:

 

Jedini nacin da se smeni vlast u Srbiji bi bilo to da gradjani na sledecim izborima mogu da glasaju za Putka. 😄

Ne bi me cudilo da mu u dogledno vreme popularnost bude veca u Srbiji nego kod kuce. Tek sada sa uzasom shvatam kolika je ta zverska strast. 

Pa i jeste mu ovde veca nego kod kuce. sns su male bebe kako on krade tamo..

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, sreta-steta said:

Sad sam pricao sa nekim Poljakom i sav je sto bi braca rekla "nabrijan", najebace se Ukrajinci Rusima mame, izginuce, Putin ubi vlast.... ja rekoh sve 5, nego sta se desava dan posle svega? On ladno spomenu Marsalov plan, kao obnova, donacije, fast track za EU.... bukvalno kao da me vratio u oktobar 2000 gde sam ja mislio isto 1/1... e moj druze kad bi samo znao... daj boze da im se neko otvori za autobuse, i to ce vvt Japanci da budu. Ostalo ce da budu krediti, povoljni, ali krediti. I onda decenije ispunjavanja uslova, pa da se Holandija smisli, pa malo da se koriguje granica sa Madjarskom, pa....

 

Nema od toga nista, posto su se Ukrajinci vec proslavili kao jedna od najkorumpiranijih drzava u Evropi, vjerovatno ce se desiti sto se desilo vec u Bosni. Doci ce donacije i pomoc i vecina toga ce se pokrasti. Sledecih 20/30 godina ce najmanje trebati da se dovede drzava u neki red, pod uslovom da se ovaj rat brzo zavrsi.

Predvidjam komentare u buducnosti od strane Ukrajinaca, nisam se za ovo borio.

 

9 minutes ago, Devil In My Pants said:

SAD,nemam dodirnih tacaka sa njima, stavise znam jako malo Amerikanaca, ali mi se svidja njihov pogled na zivot,sam zivot, zabava,sport...miljama su oni daleko od svih u uzivanju u zivotu...

 

Vidi se da ne znas o cemu pricas, u Americi se radi, kao sto ti nisi nikada radio i daleko je to od uzivanja.

 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Clash said:

Evo ga, Devil storm stize, da objasni da narod zna😉

Narod NE zna..tu je i problem  kod nas i Rusa. Ima Srbija poteencijala al nas guse nesposbni jer oni bez partije i bratije ne bi mogli da napune rezervoar na pumpama..kad vidim moju stambenu zajednicu koja 6mseci su promenili bravu i to sami i zajebali..da ne idem dalje...meni je sve jasno u kom pravcu mi idemo..sposobni cute i uzivaju u svojiim blagodetima i jebe im se da im bilo sta objasnjavaju..umrili se i odustali..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Amigo said:

 

Nema od toga nista, posto su se Ukrajinci vec proslavili kao jedna od najkorumpiranijih drzava u Evropi, vjerovatno ce se desiti sto se desilo vec u Bosni. Doci ce donacije i pomoc i vecina toga ce se pokrasti. Sledecih 20/30 godina ce najmanje trebati da se dovede drzava u neki red, pod uslovom da se ovaj rat brzo zavrsi.

Predvidjam komentare u buducnosti od strane Ukrajinaca, nisam se za ovo borio.

 

 

Vidi se da ne znas o cemu pricas, u Americi se radi, kao sto ti nisi nikada radio i daleko je to od uzivanja.

 

Gde je kvalitet zivota bolji? Vrati se baki...sto se mucis...dodji kuci :))

Edited by Devil In My Pants
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...