Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

6 minutes ago, djole said:

Ko je insistirao na sukobu? Da im zavrnu usi i kazu da predaju Rusiji Donbas i Luhansk?

USA .

Rusi su Krim okupirali 2014 , šta je Američka administracija radila od tada?

Pregovarala sa Rusijom ili podgrevala sukob . Ispitujući granice strpljenja Rusije Ukrajinu je  dovela do raspada a Evropu gurnula u ozbiljnu recesiju.

I od potrebnog saveznika od Rusije je proizvela je ogorčenog neprijatelja i saveznika Kine.

Ne gubi iz vida, Rusija je regionalna sila a ne super sila.Pravi izazov je sukob sa Kinom.

Probaj da pročitaš ceo post a ne samo jedan deo.

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, urosg3 said:

An-225 Mriya najveći avion na planeti je izgleda stradao.

Nažalost da, to potvrđuju i svetski mediji.

 

2 minutes ago, Jurgen said:

 

Ma znam to, nego pitam jel su i tamo neke jedinice vojske? 

Ima ih u kontinuitetu tridesetak godina i tamo su angažovani kao „mirotvorci”. Pretpostavljam da je mapa tako označena jer se i te jedinice mogu upotrebiti.

Link to comment
Share on other sites

Iskreno, ne pism za forum. Samo nisam verovao do danas kolika smo rusofilska zemlja, jbs mi sve ako ovde 10% normalnih
Bubba, ja Ruse ne ljubim nikako i ne dolazi mi do mozga da oni koji nama na balkanu, pišem za teroriju YU, nikada ništa nisu dobro doneli, ili uradili, a narod ih slepo obožava. Imam utisak, ds utrče u Srbiju, mi bi samo raširili noge.

Sent from my SM-G998U using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Šta god da je radila a možemo i o tome je benignije od ovoga što Putin uradi u jednom satu danas.
 
US nema osećaj za tradicionalne kulture i tu uvek pada kad ookuša da uvede "demokratiju". Darvin je to objasnio, a mi nikako da naučimo. Eno Lenjin je hteo da preskoči kapitalizam, videli smo kako to ide

Sent from my SM-G998U using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, sasa965 said:

USA .

Rusi su Krim okupirali 2014 , šta je Američka administracija radila od tada?

Pregovarala sa Rusijom ili podgrevala sukob . Ispitujući granice strpljenja Rusije Ukrajinu je  dovela do raspada a Evropu gurnula u ozbiljnu recesiju.

I od potrebnog saveznika od Rusije je proizvela je ogorčenog neprijatelja i saveznika Kine.

Ne gubi iz vida, Rusija je regionalna sila a ne super sila.Pravi izazov je sukob sa Kinom.

Probaj da pročitaš ceo post a ne samo jedan deo.


Rusi nisu okupirali Krim, tamo je održan fer i demokratski referendum na kojem je skoro 97% izašlih, a 80% od ukupno upisanih glasača glasalo za prisjedinjenje sa RF. Umesto da Ukrajina mirno prihvati rezultate referenduma i u skladu sa demokratskim vrednostima kojima teži prihvati rezulate, oni su napravili branu na Dnjepru i stvorili nove konfilkte. 

 

Isti princip je trebalo primeniti i u DNR i LNR, svako treba da ima pravo na izbor. Ali su tu i Ukrajina i Rusija konstantno insistirale na oružanom sukobu. 

Edited by Jurgen
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, urosg3 said:

Šta god da je radila a možemo i o tome je benignije od ovoga što Putin uradi u jednom satu danas.

Možemo.

Koliko je benigno gurnuti Evropu u recesiju.Sa nerešenim pitanjem izbeglica sa Bliskog istoka sa novim izbeglicama iz Ukrajine i osakaćenom ekonomijom.

Na šta će ličiti demokratija u Evropi kad nestanu pare?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, sasa965 said:

Možemo.

Koliko je benigno gurnuti Evropu u recesiju.Sa nerešenim pitanjem izbeglica sa Bliskog istoka sa novim izbeglicama iz Ukrajine i osakaćenom ekonomijom.

Na šta će ličiti demokratija u Evropi kad nestanu pare?

Mnogo odgovornije i mudrije nego upaliti tenkovske brigade. Na šta god liči demokratija u Evropi biće prihvatljivija od despotije jednog čoveka.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, erwin said:

 

Ima još snimaka, ljudi masovno dižu novac.

 

 

 

.

 

Nadrealno...a ja sedim kod kuce i citam forum, pojma nemam sta se desava prakticno u susedstvu😄...Cekam otvaranje berze ujutru, to sto je na kartama necu da diram, redove ne podnosim..

Inace prvi avion lizing kompanije su zaplenile u Istanbulu...sranje se sprema veliko, i koliko god se trudio da anticipiram sled dogadjaja ipak mi izmice...

 

.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Devil In My Pants said:

Mislim da i sam znas odgovor

Naravno da debili nece propustiti da pokazu da su debili, ali…

Komentari na Informeru i Kuriru su za mene sokantno, skandalozno, necete vam biti dobro.

Informer za koji sam mislio da ce prskati od srece na sve strane zbog Rusije i Putina, pise da je ovo rat i imvazija umesto onog naziva operacija ili kako vec god. Prenosi uredno sve agencijske vesti, kao maltene i sva ostala nasa glasila. Za mene neverovatno.

Ovo je naslov u Kuriru, za nepoverovati

https://www.kurir.rs/planeta/3881043/ruska-dolina-smrti-buca-postala-ukrajinski-grozni-protivoklopnim-raketama-masakrirali-desanjtnike-na-prilazu-prestonici-video

 

Ocito da je Vucko zategao povodac dok se ne vidi kako ce se stvari razvijati. A verovatno su i Vucku zategli malo povodac.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, sasa965 said:

Možemo.

Koliko je benigno gurnuti Evropu u recesiju.Sa nerešenim pitanjem izbeglica sa Bliskog istoka sa novim izbeglicama iz Ukrajine i osakaćenom ekonomijom.

Na šta će ličiti demokratija u Evropi kad nestanu pare?

 

Sto bi pare nestale? Pa ako Putin ne zapocne nuklearni rat, ruski gas ce biti daleko jeftiniji jer i posle Putina zapad ce morati da im drzi spoljni zid sankcija jer glupost kosta, dakle Evropi ce biti vise para nego sad. I to je neka lekcija za Evropu, Ruse i Srbe moras nazalost da stalno maltretiras jer ako se opuste odmah im manija udari u glavu pa glasaju za budale.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djole said:

Šta tačno znači to da je možda lud, ali nije glup? I gde se tačno vidi da ga NNT posmatra kao glupog?

 

Šta si tačno hteo da kažeš?

Htedoh da kazem da lik lupeta, u fazonu posto je svejedno sta Nato radi, provejava poruka ajde da provociramo Putina.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, sasa965 said:

Oduzmi sadašnje prihode smanji plate pa proceni ponovo.

Evo procenio sam 🙂
I dalje ima društva, bez obzira na ekonomsko stanje koja smatraju da je despotija jednog čoveka loša za razvoj društva. To im se direktno vraća jačanjem institucija a ne kulta ličnosta.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...