Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

1 minute ago, BattleBender said:

Koliko ekonomski može da utiče ovo na nas?
I koliko može da utiče na nas, ljude koji radimo za strane firme, koje imaju samo predstavništvo ovde, i otvorene kancelarije (zbog papirologije)?
Pre 8 dana sam potpisao ugovor sa novom firmom(internacionalna, remote work itd itd), a u dosadašnjoj sam dao otkaz 😄

Ne zajebavam se, nemam jasnu percepciju oko ekonomskih implikacija...

 

Zavisi od toga kako se nasi postave. Ako ne popijemo sankcije ekonomski ne bi trebalo da utice na nas.

 

I ja sam, btw, proslog meseca. Americka firma.

 

Ali ako krene jace kolebanje i neka vrsta globalnog sukoba, ja niti verujem da ce ga skloniti na vreme, niti verujem nasima da nece napraviti sranje.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Vjerujem da ce im dati neke avione s kojim vec imaju iskustva. Sumnjam bas da ce dobiti americke Lockheed Martin najnaprednije igracke. 

Jedino ako je zemljama nekadašnjeg sovjetskog bloka ostalo nešto rusko u letnom stanju. Jeste da Vikipedija nije neki izvor, ali koliko vidim, njihovi piloti su obučeni za MiG29, Su-24, Su-25 i Su-27. Ukoliko je ostalo nešto od tih kanti i ukoliko su doržavane, može da bude neka pomoć, ali Rusi imaju novije i zeznutije avione.

Link to comment
Share on other sites

Just now, erwin said:

SAD napad sa 300.000 vojnika ukupno u koaliciji na znatno manji i lakši za napredovanje Irak je trajao četrdesetak dana pre nego što je Buš proglasio pobedu.

 

Pa ljudi izgleda ocekuju nekakav blickrig...Pritom je Ukrajina pristojno veca od Iraka (cak i samo istocni deo)...Jedina sreca u nesreci je sto su za sada civili uglavnom postedjeni bombardovanja i raketiranja...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, brusli said:

Bogami, ako se Zapad preigra, Rusi mogu da daju ponudu Kinezima koja se ne odbija:

- delove Sibira

- podrsku za aneksiju Tajvana

 

E onda krece spetakl.

 

 

Delove Sibira? Priznaj da si jeo čudne pečurke za ručak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da Rusija nije nuklearna sila, oni bi ovaj rat vec izgubili. Ali posto jeste, ta jednacina je malo drugacija.

 

Verovao sam ja da on nije toliko lud da pokrece ovakvu operaciju, ali posto je pokazao da jeste, ne verujem da nije dovoljno lud da pritisne dugme.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mmajstor said:

 

To pretvaranje gasa u tecno stanje pa posle vracanje u gasovito prilicno zagadjuje.... 

 

Kako zagadjuje? Ja  mislim da postoji proces koji je 'ekoloski cist' ...

 

1 hour ago, McLeod said:

Nemoguce je da Rusija pokori celu Ukrajinu. Sem ako ne upotrebi oruzje za masovno unistenje. Ruska pobeda bi trebalo da bude neminovna, u smislu da ih na kraju natera na ustupke, ali vec sada se vidi da ce to biti skuplje nego sto je izgledalo.

 

USA obavestajci su predvideli da ce Kijev pasti za maksimalno 4 dana. To se nije desilo.

 

Takodje su predvideli da sve preko dve nedelje za Ruse znaci neuspeh, jer rat postaje preskup za njih, oni u 21. veku tesko da su bili u gorem ekonomskom stanju (sto je mozda jos jedan razlog zbog kojeg se Putin odlucio na ovaj hazarderski potez).

 

Koliko sam uspeo da procitam, i ne planiraju (pokusaj) okupaciju zapadno od Dnjepra

 

1 hour ago, DJ_Vasa said:

 

Nadam se da se neće ni desiti, ali izgleda da je zeznuto prema vestima sa BBC i AP:


 

  Reveal hidden contents

 

Kyiv’s mayor: ‘We are encircled’ but full of fight

KYIV, Ukraine (AP) — As Russian troops draw closer to the Ukrainian capital, Kyiv’s mayor is both filled with pride over his citizens’ spirit and anxious about how long they can hold out.

In an interview with The Associated Press on Sunday, after a grueling night of Russian attacks on the outskirts of the city, mayor Vitali Klitschko was silent for several seconds when asked if there were plans to evacuate civilians if Russian troops managed to take Kyiv.

“We can’t do that, because all ways are blocked,” he finally said. “Right now we are encircled.”

When Russian troops invaded Ukraine on Thursday, the city of 2.8 million people initially reacted with concern but also a measure of self-possession. However, nerves started fraying when grocery stores began closing and the city’s famously deep subway system turned its stations into bomb shelters.

The mayor confirmed to the AP that nine civilians in Kyiv had been killed so far, including one child.

A Klitschko-ordered curfew began about sundown on Saturday and is to extend until at least 8 a.m. Monday. His order pointedly stated that any unauthorized person outside could be considered a saboteur.

“We are hunting these people, and it will be much easier if nobody is on the street,” Klitschko explained, saying that six Russian “saboteurs” were killed Saturday night.

Russian troops’ advance on the city has been slower than many military experts had expected.

“Ï just talked to the president (Volodymyr Zelenskyy). Everybody is not feeling so well,” Klitschko said, adding that the Ukrainian city government employees were in shock but not depressed. “We show our character, our knowledge, our values.”

In the last few days, long queues of people — both men and women — were spotted waiting to pick up weapons throughout the capital, after authorities decided to distribute weapons freely to anybody ready to defend the city. There are concerns, however, about arming nervous civilians with little military experience amid warnings of Russian saboteurs disguised as Ukrainian police or journalists.

“To be honest, we don’t have 100% control,” said Klitschko. “We built this territorial defense in a short amount of time — but these are patriotic people.”

“Right now, the most important question is to defend our country,” he added.

Responding to a question about the city’s capacity to replenish dwindling stocks of food and medicine, Klitscho’s view darkened, however.

“We are at the border of a humanitarian catastrophe,” he said. “Right now, we have electricity, right now we have water and heating in our houses. But the infrastructure is destroyed to deliver the food and medication.”

Then, in the same breath, he rallied like the world heavyweight boxing champion he once was.

“That’s why the message for everyone is: Support Ukraine together ... We are strong,”he said. “Every Ukrainian is proud to be independent, proud to be Ukrainian, and we are proud to have our own country.”

 

 

Vest sa ovog drugog izvora je u spojleru, ali očigledno je da Rusi hoće da odseku snabdevanje Kijeva i da ga je sada nemoguće napustiti.

 

Ono sto me od samog pocetka plasi je to da Kiev/Harkov ne postanu novi Staljingrad.

 

8 minutes ago, brusli said:

Bogami, ako se Zapad preigra, Rusi mogu da daju ponudu Kinezima koja se ne odbija:

- delove Sibira

- podrsku za aneksiju Tajvana

 

E onda krece spetakl.

 

 

Koje delove Sibira?Kako ?

 

Izvini, ali nisto besmislenije nisam procitao.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, erwin said:

SAD napad sa 300.000 vojnika ukupno u koaliciji na znatno manji i lakši za napredovanje Irak je trajao četrdesetak dana pre nego što je Buš proglasio pobedu.

Ma ovo za zauzimanje Kijev za 4 dana kapitam da američki obavještajci bukvalno troluju Ruse, ne bi ga ni oni zauzeli za 4 dana pa sve nosače koje imaju da prakiraju u Dnjepar.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, brusli said:

Bogami, ako se Zapad preigra, Rusi mogu da daju ponudu Kinezima koja se ne odbija:

- delove Sibira

- podrsku za aneksiju Tajvana

 

E onda krece spetakl.

 

 

Evo, sve trče da im daju deo svoje teritorije. Mogu da im daju verbalnu podršku za Tajvan ukoliko se naliju votkom, ali od vojne će dobiti plod divlje ruže, u narodu poznate kao šipak.

Edited by DJ_Vasa
Link to comment
Share on other sites

Meni ta procena uopste nije nerealna. Kijev je ultra tesko braniti, a oni su takodje napali iz pravca koji nije mogao biti branjen. Znaci bukvalno su dosetali do samog Kijeva. Isto kao sto su dosetali svuda gde su napravili napredak, gde god je Ukrajina branila nesto, bukvalno nigde nisu ostvarili nikakav napredak do sad.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

Da Rusija nije nuklearna sila, oni bi ovaj rat vec izgubili. Ali posto jeste, ta jednacina je malo drugacija.

 

Verovao sam ja da on nije toliko lud da pokrece ovakvu operaciju, ali posto je pokazao da jeste, ne verujem da nije dovoljno lud da pritisne dugme.

 

Na opasnu je kartu zaigrao. A ima grandioznu predstavu o sebi samom i sujetan je. Zato ne moze da napravi korak unazad. U najboljem slucaju, mozda neki korak na stranu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, BattleBender said:

Kolko se Devil loži na ovaj rat. 
To još nisam video.

Više nego ja dok gledam epic bantamweight 5 rounds borbu u UFC-u.

Ovo je borba za slobodan svet, ako padne Putin redom padaju vucic,lukasenko,si...svet ce biti mnogo lepse mesto za zivot!! Volim Ruse, ali putin mi se gadi..ogavan je..

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

Meni ta procena uopste nije nerealna

Ne zezaj, jedno je reći da očekuješ da za 4 dana opkole Kijev, a drugo je zauzimanje milionskog grada, koji je pritom i glavni. Za 4 dana bi ga zauzeli jedino u slučaju da su Ukrajinci nakon prvog puškaranja pobacali oružje i pobjegli u Poljsku.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Devil In My Pants said:

Ovo je borba za slobodan svet, ako padne Putin redom padaju vucic,lukasenko,si...svet ce biti mnogo lepse mesto za zivot!! Volim Ruse, ali putin mi se gadi..ogavan je..

 

Da ostane samo brat Si kao "zadnja kraljica".

 

 

Just now, Beonegro said:

Ne zezaj, jedno je reći da očekuješ da za 4 dana opkole Kijev, a drugo je zauzimanje milionskog grada, koji je pritom i glavni. Za 4 dana bi ga zauzeli jedino u slučaju da su Ukrajinci nakon prvog puškaranja pobacali oružje i pobjegli u Poljsku.

 

Moguce je da su i to ocekivali, pogotovo sto su im prve noci potpuno uzeli nebo.

 

Inace sto vise razmisljam za ove avione mislim da je prilicno glupa ideja. Oni nit imaju aerodrome, nit mogu da ih koriste, sem ako nisu to one stare krntije koje ste pomenuli. A i onda ih ima cirka 20. Rusija ima 1000+ aviona sigurno, mrzi me da proveravam. Ne vidim sta ce dobiti time.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, McLeod said:

 

Inace sto vise razmisljam za ove avione mislim da je prilicno glupa ideja. Oni nit imaju aerodrome, nit mogu da ih koriste, sem ako nisu to one stare krntije koje ste pomenuli. A i onda ih ima cirka 20. Rusija ima 1000+ aviona sigurno, mrzi me da proveravam. Ne vidim sta ce dobiti time.

Da, vjerovatno je u pitanju samo marketinški potez Borelja, mislim da bi trebalo bar mjeseca dana da se tako nešto organizuje (jer će ih sadašnji vlasnici dati samo ako im se ponudi bolje i to u roku od odmah, a to jedino ako bi Amerikanci pristali da im odmah iz USAF inventara isporuče bar isti broj F16 blok 70), a valjda se za mjesec dana više neće ratovati.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Jurgen said:

 

A najvise volis da ih vidis raskomadane na Tviteru...

Pa to gledam kao putinove odrede smrti. Skupo se igraju sa buducnoscu sveta. Tu nemam empatije, ako bace nuklearku onda se vracamo svi na fabricka podesavanja jer se nekom kepecu  eto diglo i povredilo mu ego pa sad preti celom svetu..

Edited by Devil In My Pants
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, John Dies at the End said:

 

Ono sto me od samog pocetka plasi je to da Kiev/Harkov ne postanu novi Staljingrad.

 

Ako su najveci gradovi okruženi, bez mogućnosti dostave zaliha i mogućnosti UA armije da napravi uspešnu kontraofanzivu sa zapada, onda Ukrajinci moraju da se predaju. Nema poente da izgine desetine hiljada civila i da Rusi opet na kraju pobede.

Rusi su pobedili u Staljingradu, jer Staljingrad nikad nije bio u potpunosti opkoljen, već su preko Volge stizale zalihe i dodatne divizije, dok su Kaćuše i ostala artiljerija gađale nemačke položaje kad god se ukaže prilika.

Ukrajinci ako hoće povoljne uslove pregovora, moraju da održavaju liniju fronta još bar 3 nedelje.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to Rat u Ukrajini
  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...