Jump to content

Euroleague 2018/19


zoe Bg

Recommended Posts

Zeljko je zestoko omasio selekciju, ja sam to pricao ljudima jos u oktobru. Danas mi jedan kouc iz KLS kaze (posto je Zeljko sveta krava za sve njih) kako nije lako naci igraca pa iako imas pare. Ja mu rekoh "majstore, doveo je Enisa iz NBA, sto nije Vasu?'" Potrosio je sigurno preko 160 000 000 miliona evra da bi imao 1/6 i to u Istanbulu, ne verujem da bi osvojio da se igralo negde drugde. Izgleda da mora i domacinstvo da mu obezbede. Cima nema para odmah bezanija, napustio je PAO cim je budzet smanjen.. Ovde se pljuje po Kariju, Dudi, DV, Bozi i kome sve ne, ali kad Zeljka spomenes, iznoseci samo cinjenice, kao nekom prst u oko da si gurnuo.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Evo ti cinjenice:

 

13/14 - prva sezona, nerealno ocekivati bilo sta u EL

14/15 - poraz od dominantnog Reala u SF u Madridu

15/16 - na skok od titule

16/17 - titula

17/18 - poraz u finalu

18/19 - poraz u SF, osakaceni povredama (u regularnom delu imali 20-1, ili tako nesto, dok nisu digli nogu sa gasa)

 

Pritom se postavlja prica kao da je Fener apsolutni favorit na svakom fajnal foru, a to su realno bili samo prosle i pretprosle godine. Kao da na tim istim fajnal forovima ne igraju jebeni CSKA I Real koji ubacuju isto tako ogromne pare. I drugi se nesto pitaju.

 

Nemoguce je uspostaviti dominaciju ili garantovati neki rezultat u F4 formatu. Zeljko u playoffu pokazuje da je i dalje najbolji trener u Evropi (doduse ove godine je prvi put nadigran u seriji).

 

I ne razumem zasto se dize ovolika fama oko ovog poraza. Fener bez dva igraca, dva rovita, Efes je mocna ekipa, koja ima trenutno najboljeg igraca u EL koji je nezaustavljiv kad ustane na pravu nogu. 

 

 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Željko, Mesina, Blat i Itudis su jedini evropski treneri kojima smeš da pljusneš pare za skup tim i da se opustiš do F4. Na kraju pobeđuje onaj koji je bolje tempirao formu ili psihološki spremio tim (ako su razlike u timskom kvalitetu diskretne), a tu su otprilike podjednaki. Željko je možda mogao bolje od 1/6, a mogao je da ostane i bez te jedne. Napravio se dojam nepobedivosti koji ga prati još od 90ih kada je bio dosta ispred konkurenata, a ekipe su mu od tada  prečesto bile mlohave i sklone kolektivnom brainfartu (as in Laso i RMD večeras) kad se lomilo. Mišljenja sam da mu je potreban drugačiji izazov, tj. baš ekipa sklopljena sa manje para i puno rada van sezone i terena.

Edited by Dzistrou
Link to comment
Share on other sites

 

3 hours ago, Del Piero said:

I jos nesto. Utisak tokom celog meca mi je da je Laso nadigrao Itoudisa, sto i rezultat potvrdjuje, ali da je Pablo bas zakucao u poslednjoj. Real je trebalo da dobije ovo, bili su bolji.

 

Zaboravio u drugom Kerola na klupi.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Del Piero said:

Evo ti cinjenice:

 

13/14 - prva sezona, nerealno ocekivati bilo sta u EL

14/15 - poraz od dominantnog Reala u SF u Madridu

15/16 - na skok od titule

16/17 - titula

17/18 - poraz u finalu

18/19 - poraz u SF, osakaceni povredama (u regularnom delu imali 20-1, ili tako nesto, dok nisu digli nogu sa gasa)

 

Pritom se postavlja prica kao da je Fener apsolutni favorit na svakom fajnal foru, a to su realno bili samo prosle i pretprosle godine. Kao da na tim istim fajnal forovima ne igraju jebeni CSKA I Real koji ubacuju isto tako ogromne pare. I drugi se nesto pitaju.

 

Nemoguce je uspostaviti dominaciju ili garantovati neki rezultat u F4 formatu. Zeljko u playoffu pokazuje da je i dalje najbolji trener u Evropi (doduse ove godine je prvi put nadigran u seriji).

 

I ne razumem zasto se dize ovolika fama oko ovog poraza. Fener bez dva igraca, dva rovita, Efes je mocna ekipa, koja ima trenutno najboljeg igraca u EL koji je nezaustavljiv kad ustane na pravu nogu. 

 

 

 

 

 

tako nekako.

ovde se željko čeka na zicer iz nekoliko meni neodrživih razloga al' dobro, svačije pravo na stav i (ne)simpatije.

 

koliko god on imao astronomske budžete, ima ih i real, barca, cska, himki, efes, pa u zavisnosti od sezone pao, oly, makabi, armani, neki još španci

 

neka je fener imao u nekom trenutku i ubedljivo najjveći budžet, imao ga je i cska ili oly / makabi u nekom trenutku pa nisu to uvek prevodili u titule.

jedna tekma za finale, jedna za titulu - imam utisak da je makar jednako bilo trijumfa autsajdera koliko i favorita u poslednjih 10ak godina

 

uglavnom, u tih 6 godina koje merimo zbog željka u feneru:

 

fener: 5x F4, 3x finale od čega 1x titula

real: 5x F4, 4x finale (2x izgubili kao teški favoriti), 2x titula (igrali finale i 2013e. definitivno ekipa sa najviše rezultata)

cska: 6x F4, 2x finale, jedna titula za sada, imaju priliku za novu

oly: 2xF4, 2x finale

makabi: 1x F4, 1x titula

učestvovali na F4: barca, kuban, laboral, žalgiris i efes koji ima priliku za titulu

 

nije onaj željkov killa mode ali je i dalje u samom vrhu 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pricao je Savan o Atamanu i Efesu u podkastu 6.licna. Lepo covek sve objasnio, na srpskom jeziku da svi razumeju. Poenta je da su ove godine svi oni kliknuli, iz dobre atmosfere krenule dobre partije iz toga veliko samopouzdanje i eto. Efes je uvek imao super tim, ali im je stalno nesto nedostajalo. 

Ovo je i nauk za nas zvezdase da ne pljujemo sopstvene igrace , Vasa igra mvp sezonu, a nekad su ga poredili sa Cvetkovicem i Miljenovicem. Da nije bilo one strasne povrede na samom pocetku sve ovo bi doslo ranije.

 

P.S. Znam da je ovo za Vasu deluje kao naknadna pamet, ali morao sam da ga pomenem zbog svih onih koje cemo tek da pljujemo

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Mairosu said:

opaaaa javio se Portugalac, pre toga stvarno spektakularan prodor Higginsa, odakle je izvukao ono meko kucanje iz nekog double-clutcha...

Kako Ameri zovu ono kucanje? Rece neko od komentatora sinoc, ali nisam zapamtio. 

10 hours ago, zoe Bg said:

X factor Otelo Hunter. 

Jos da je usla ona trojka :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

nije onaj željkov killa mode ali je i dalje u samom vrhu 


Što sam uostalom i rekao na početku... 😄

Nije ideja svađati se i pljuvati nekoga, već samo kritika nečijeg javnog rada. Ja mislim da je mogao barem 3/6 da gađa npr., i konkretno, mislim da je ekipa mogla bolje u drugoj i petoj sezoni mandata. Ovo juče sve kul, to što je bilo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Inace Vesely je MVP evrolige za ovu sezonu.

 

Valjda ne moram da naglasavam da je u pitanju klasicno Djordjijevo ulvacenje u dupe Feneru, isto kao i za Calathesa u prvoj petorci. Ne zna se koja odluka je grdja.

Edited by Sector
Link to comment
Share on other sites

  • zoe Bg locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...