Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

11 hours ago, Majkl99 said:

Pa ti stvarno nemaš pojma. Blažič ne odlazi, to je več sigurno. Prosecni igraci? Pa doveli so prvog strelca vtb lige, tamo imajo i Mangoka,koji je u potpunosti sanirao povredo, Ejim je i jako opasan igrač itd, dovest ču oni još 2 igrača. Možeš ti samo sanjati 7.mesto sa takvo ekipu. 
 

Najveća prijevara u ligi svakako su oba 'velika' srpska kluba.  Kako bi vaša zemlja bila u EU, novca koji se sada slijeva u ovaj prezaduženi klub ne bi bilo.  Za mene je ovo stvar konkretne revizije, a liga je, naravno, neregularna.


Čekaj jbt, ti navijaš za klub koji je, ako se ne varam, dvaput trebalo da ispadne iz lige, jednom se izvukao zahvaljujući retroaktivnoj promeni pravila, drugi put zahvaljujući fuziji za klubom iz druge države, i sada istovremeno prisvaja nasleđe i titule oba tima? I ti ladno misliš da postoji, ne jedan, nego čak dva tima u ligi koja su veća prevara od KK Cedevita Olimpija Putujući Cirkus Medrano? 🙂

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, goldberg said:

 

Mislim da ovo jeste njihov najjaci tim od one EL sezone, samo ne znam sta ce im toliko ulaganje, neka se strpe kad se SNS izduva (jer do 2030. svakako nece pasti sa vlasti).

taj tim je bio necu reci duplo skuplji od zvezdinog, al dosta skuplji, i na papiru daleko jaci od zvezdinog.. a onda opet u finalu na 3 utakmice u pioniru gubili su prosecno 30+ po utakmici..

za one sa jeftinijim kartama, da i sa ove distance vide dal smo mi titule osvajali zahvaljujuci krvvaim radom ili kupovinom svih najbiljih igrca na trzistu(ovo sto trenutno kkp radi)..

spacer.png

 

                          vs

 

spacer.png

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Tunji Awojobi said:


Čekaj jbt, ti navijaš za klub koji je, ako se ne varam, dvaput trebalo da ispadne iz lige, jednom se izvukao zahvaljujući retroaktivnoj promeni pravila, drugi put zahvaljujući fuziji za klubom iz druge države, i sada istovremeno prisvaja nasleđe i titule oba tima? I ti ladno misliš da postoji, ne jedan, nego čak dva tima u ligi koja su veća prevara od KK Cedevita Olimpija Putujući Cirkus Medrano? 🙂

Definitivno bolje nego što da mi država financira dva kluba novcem sumnjivog podrijetla kad vam je prosječna mjesečna plaća 200 eura.  Hrana u ustima siromašnih, možda tda ćete nakon osvajanja 2 pehara u aba ligi zaboraviti na siromaštvo u kojom živiš..I podržavaš li to?  daleko za vas je Europa, također u mentalitetu vidim

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Majkl99 said:

Definitivno bolje nego što da mi država financira dva kluba novcem sumnjivog podrijetla kad vam je prosječna mjesečna plaća 200 eura.  Hrana u ustima siromašnih, možda tda ćete nakon osvajanja 2 pehara u aba ligi zaboraviti na siromaštvo u kojom živiš..I podržavaš li to?  daleko za vas je Europa, također u mentalitetu vidim

 

Jao, molim te. Zaobiđi me s tim slabo prikrivenim kompleksom nacionalne superiornosti. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Majkl99 said:

Definitivno bolje nego što da mi država financira dva kluba novcem sumnjivog podrijetla kad vam je prosječna mjesečna plaća 200 eura.  

 

Daleko da branim ovu nasu nakaradnu vlast, ali branim Srbiju - nemoj siriti neistine o prosecnoj mesecnoj plati koja je 200eur kada to nije ni dozvoljeni minimalac. Idi na Politiku i Ekonomiju pa probaj tamo da prodajes ovu pricu. 

 

Drugo, nije to ni malo novac sumnjivog porekla, to je nas novac, od gradjana koji placaju porez i dazbine. Sumnjiv novac je recimo privatni novac koji se slio u KK Buducnost ("kontejner sa bananama"). 

 

1 hour ago, Majkl99 said:

Hrana u ustima siromašnih, možda tda ćete nakon osvajanja 2 pehara u aba ligi zaboraviti na siromaštvo u kojom živiš..I podržavaš li to?  daleko za vas je Europa, također u mentalitetu vidim

 

Ajde ti lepo na Politiku, nisi ti ovde dosao da pricas o kosarci... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Kooineeperk said:

 

Daleko da branim ovu nasu nakaradnu vlast, ali branim Srbiju - nemoj siriti neistine o prosecnoj mesecnoj plati koja je 200eur kada to nije ni dozvoljeni minimalac. Idi na Politiku i Ekonomiju pa probaj tamo da prodajes ovu pricu. 

 

Drugo, nije to ni malo novac sumnjivog porekla, to je nas novac, od gradjana koji placaju porez i dazbine. Sumnjiv novac je recimo privatni novac koji se slio u KK Buducnost ("kontejner sa bananama").

 

Itekako jeste, pa Covic je pricao da je licno ulagao u Crvenu zvezdu milione evra:

 

Quote

- U prvoj fazi, kada smo eliminisali dugove, dato je oko 6.000.000 evra (od strane KK FMP, Koledža i Fabrike, pr. au). Poslednjih godina još 2.000.000 evra. To su čista sponzorska ulaganja. Od Zvezde nemam nikakva primanja i ne dobijam platu, niti smatram da bi trebalo da je dobijam, kao ni drugi predsednici klubova.

 

U to moze da veruje samo bas teski zaludjenik - lik koji se sporio sa KKCZ oko Nemanje Aleksandrova, koji nije prosledio Crvenoj zvezdi nijednog od svojih brojnih talentovanih igraca sad odjednom daje 8 miliona evra, kao da je on neki milijarder.

 

Naravno da su sva ta davanja sumnjiva, osim Cedevite.

Link to comment
Share on other sites

Cekaj stani, polako 😄 

 

 Prvo kazes: 

12 minutes ago, goldberg said:

Itekako jeste, pa Covic je pricao da je licno ulagao u Crvenu zvezdu milione evra:

 

 

A onda:

14 minutes ago, goldberg said:

U to moze da veruje samo bas teski zaludjenik

 

Pa sad ne znam da li ti to verujes Covicu ili ne, zbunjen sam 😄 

Da li zaista mislis da je on dao neke svoje, privatne, pare? 

 

To sto kaze Nebojsa, ja bih prvo dooooobro proverio. 

 

Verovatno je dato nesto u parama ali mnogo vise u "uslugama" tipa to sto se koristi dvorana u Zelezniku za dz i slicno. Mozda racuna i to sto je on nasao i doveo neke sponzore? 

Normalno da ima dodatnih para osim nasih, drzavnih. Inace ne bi ni igrali EL jer jednostavno, drzava ne daje bas toliko, iako daje puno. 

 

A koliko mu je sin uzeo na konto ugovora sa Zvezdom?! 😄 😄 😄 

 

A vrati se malo na Majklov post i vidi na sta sam ja odgovorio, konkretno na:

5 hours ago, Majkl99 said:

država financira dva kluba novcem sumnjivog podrijetla

 

A na to sam odgovorio da to nije sumnjiv novac, to je novac poreskih obveznika.

 

Nemoj, molim te, da mesas pojmove i siris pricu u domene koji nisu tema. Da, pomenuo sam privatni novac koji ulazi u KK Buducnost samo kao primer "sumnjivog" novca, neka bude da i KKCZ, KKP, i ostali dobijaju neki sumnjiv novac, ali nije to poenta - poenta je da drzavni novac nije sumnjiv.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kooineeperk said:

Nemoj, molim te, da mesas pojmove i siris pricu u domene koji nisu tema. Da, pomenuo sam privatni novac koji ulazi u KK Buducnost samo kao primer "sumnjivog" novca, neka bude da i KKCZ, KKP, i ostali dobijaju neki sumnjiv novac, ali nije to poenta - poenta je da drzavni novac nije sumnjiv.

 

 

Poenta je da i KKCZ i KKP dobijaju pare od raznih privatnih "sponzora", isto kao i KKB.

 

Mi znamo za te "kontejnere sa bananama" samo zahvaljujuci nekom clanku u novinama, isto kao sto postoje izvori da su razni "biznismeni" finansirali KKP.

 

Ne dolazi sav budzet od drzave, dobar deo dolazi od privatnih sponzora, koji se, verujem, cesto zavrsavaju tako sto ih drzava podmiti, uceni ili na neki treci nacin.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, goldberg said:

 

Poenta je da i KKCZ i KKP dobijaju pare od raznih privatnih "sponzora", isto kao i KKB.

 

Mi znamo za te "kontejnere sa bananama" samo zahvaljujuci nekom clanku u novinama, isto kao sto postoje izvori da su razni "biznismeni" finansirali KKP.

 

Ne dolazi sav budzet od drzave, dobar deo dolazi od privatnih sponzora, koji se, verujem, cesto zavrsavaju tako sto ih drzava podmiti, uceni ili na neki treci nacin.

 

Ne druze, poenta je da ti opet masis poentu diskusije i imputiras svoju agendu. Jbg. 

Ovde je tema bila "Drzavni novac je sumnjiv". Na to smo svi odgovarali. 

 

 

A ako bas hoces o tvojoj temi, u neku ruku se slazem sa tobom - jeste privatni novac sumnjiv. Mozda je Cedevitin najcistiji jer su u EU. Ali to nije bila tema 😄 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, goldberg said:

Jeste se Majkl99 nespretno izrazio - drzavni novac svakako nije sumnjivog porekla, on se naplacuje preko poreza i svi to placamo.

 

Mada nije da je Majkl dosao ovde zbog razgovora, tako da me i ne cudi.

A sad ti kao znas sta je Majkl hteo da kaze a mi kao ne znamo to da procitamo 😄 auh. 

 

 

Edit: Da ti nisi Majkl?! 😄 auuuuu!

Edited by Kooineeperk
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Majkl99 said:

Definitivno bolje nego što da mi država financira dva kluba novcem sumnjivog podrijetla kad vam je prosječna mjesečna plaća 200 eura.  Hrana u ustima siromašnih, možda tda ćete nakon osvajanja 2 pehara u aba ligi zaboraviti na siromaštvo u kojom živiš..I podržavaš li to?  daleko za vas je Europa, također u mentalitetu vidim

 

I sad, zbog ovakve budale da ne navijamo za Sloveniju? :lol_2:

 

 

 

 

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Kooineeperk said:

Edit: Da ti nisi Majkl?! 😄 auuuuu!

 

Jesam, namerno sam napisao sam sebi da stvarno nemam pojma da me ne bi provalili.

 

Oko Prkacina u Buducnosti, primecujem da ABA klubovi ove sezone nemaju nikakvu viziju oko rostera nego samo natrpavaju igrace. Buducnost ima 3 proverena igraca koji mogu odigrati na 4, ali samo jednog pleja i jednog centra. Vise ima smisla da dovedu Gnjidica.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, goldberg said:

Oko Prkacina u Buducnosti, primecujem da ABA klubovi ove sezone nemaju nikakvu viziju oko rostera nego samo natrpavaju igrace. Buducnost ima 3 proverena igraca koji mogu odigrati na 4, ali samo jednog pleja i jednog centra. Vise ima smisla da dovedu Gnjidica.

 

Imaju jednu pravu četvorku, to je Danilo Nikolić.

 

Pored njega, na 4 može i MJK, ali ako Zoran Nikolić nastavi sa prošlogodišnjim raspadom, većinu vremena će imati na 5. 

 

 

Prkačin je ogroman talenat i kad dovedeš takvog igrača, onda on ima sigurnih 20 minuta, a ne da mu seckaš minutažu jer eto neko krilo može da se spusti na 4.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vedeta Zadra, Uros Lukovic, je sinoc zatvorio oko mom komsiji uz izuzetno bahato ponasanje.

Teska seljacina. Nema veze sa klubastvom, vec sa nedostatkom elementarnog vaspitanja, samosvesti i mere.

Nek je offtopic, ali nek se zna. Seljacina.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Geronimo said:

Vedeta Zadra, Uros Lukovic, je sinoc zatvorio oko mom komsiji uz izuzetno bahato ponasanje.

Teska seljacina. Nema veze sa klubastvom, vec sa nedostatkom elementarnog vaspitanja, samosvesti i mere.

Nek je offtopic, ali nek se zna. Seljacina.

Nadam se da je prijavljeno policiji, i da su konstantovane porede kod dr. 

3 minutes ago, zemljoradnik said:

Nadam se da je prijavljeno policiji, i da su konstantovane povrede kod dr. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Geronimo said:

Vedeta Zadra, Uros Lukovic, je sinoc zatvorio oko mom komsiji uz izuzetno bahato ponasanje.

Teska seljacina. Nema veze sa klubastvom, vec sa nedostatkom elementarnog vaspitanja, samosvesti i mere.

Nek je offtopic, ali nek se zna. Seljacina.

 

On je budaletina, to se zna.

 

Marko Lukovic kao da mu nije brat, miran, fin i dobar, kao devojcica.

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, realno *w said:

 

Imaju jednu pravu četvorku, to je Danilo Nikolić.

 

Pored njega, na 4 može i MJK, ali ako Zoran Nikolić nastavi sa prošlogodišnjim raspadom, većinu vremena će imati na 5. 

 

 

Prkačin je ogroman talenat i kad dovedeš takvog igrača, onda on ima sigurnih 20 minuta, a ne da mu seckaš minutažu jer eto neko krilo može da se spusti na 4.

 

Mislis li da Micov u ovim godinama moze vise da pruzi na 3 nego na 4?

 

Meni deluje da ce Micov imati minute na 4 i da je tako pravljen sastav. Atic, Popovic, Seeley i Sehovic su na 2 i 3, niko od njih ne moze na 1 ili na 4.

 

Po meni im treba jos jedno jako pojacanje ako misle da budu konkurentni u takmicenjima u kojima nastupaju (osim u CG).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...