Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

Pa ocigledno je da su jaki i da se preliva u Baru.

 

Za mene su jadnici svi oni koji kukaju na sudjenje u nadi da ce se tako opravdati za neuspehe. Jedini razlog zasto to nismo mogli da cujemo od Mornara (iako je bilo izjava tipa "on ce protiv mene da igra poslednji napad, mrs") je sto su imali para za 4-5 kvalitetnih igraca, a sad imaju 10 skupih i jos 3-4 koji nisu nimalo jeftini.

 

Sto je najgore, sva ta kukanja na sudije retko kad imaju neka uporista u realnosti - Mornar se zali na to sto Lazic i Dobric igraju odbranu (sram ih bilo!), Covic na to sto se nesportska Barona ne svira u poslednjoj sekundi, Partizan prosle sezone zbog faula u napadu koji je postojao i apsolutno je mogao da se svira, Crvena zvezda ove zbog 20 bacanja vise, Partizan zbog 20 bacanja vise.

 

Lepo da docekam da neko izgubi i kaze "losi smo, moramo bolje, njima cestitke na pobedi" umesto da se udari na demagogiju i teorije zavere.

Link to comment
Share on other sites

Interesantna sudijska odluka. Simovic sutira za 3, promasuje, u doskoku mu Sehovic staje na nogu. Sviran faul, sudije gledaju snimak i dosudjuju loptu sa strane. Nisam siguran da sam ovo video do sad. Valjda je procena da je faul posle suta. Ili propustam nesto ovde?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, feanorlfc said:

Interesantna sudijska odluka. Simovic sutira za 3, promasuje, u doskoku mu Sehovic staje na nogu. Sviran faul, sudije gledaju snimak i dosudjuju loptu sa strane. Nisam siguran da sam ovo video do sad. Valjda je procena da je faul posle suta. Ili propustam nesto ovde?

Interesantno i saplitanje sa leđa Lazarevića od strane Ejmsa nije ni običan faul.

Edited by pavijan2
Link to comment
Share on other sites

On 1/29/2021 at 4:58 PM, goldberg said:

Pa ocigledno je da su jaki i da se preliva u Baru.

 

Za mene su jadnici svi oni koji kukaju na sudjenje u nadi da ce se tako opravdati za neuspehe. Jedini razlog zasto to nismo mogli da cujemo od Mornara (iako je bilo izjava tipa "on ce protiv mene da igra poslednji napad, mrs") je sto su imali para za 4-5 kvalitetnih igraca, a sad imaju 10 skupih i jos 3-4 koji nisu nimalo jeftini.

 

Sto je najgore, sva ta kukanja na sudije retko kad imaju neka uporista u realnosti - Mornar se zali na to sto Lazic i Dobric igraju odbranu (sram ih bilo!), Covic na to sto se nesportska Barona ne svira u poslednjoj sekundi, Partizan prosle sezone zbog faula u napadu koji je postojao i apsolutno je mogao da se svira, Crvena zvezda ove zbog 20 bacanja vise, Partizan zbog 20 bacanja vise.

 

Lepo da docekam da neko izgubi i kaze "losi smo, moramo bolje, njima cestitke na pobedi" umesto da se udari na demagogiju i teorije zavere.

 

Istina, što ne znači da je svaki povik na sudije neosnovan, štaviše:

  • Mornar sad i Čović posle faula Berona = potpuno baljezganje, mora da se sakncioniše
  • Koraci Berona i "faul u napadu" Pantera, strašne greške koje odluče utakmicu = to mi je negde između, razumem da neko ne može da ne iskomentariše, ali opet, to je samo jedna odluka i greške se dešavaju, tako da je ipak bezveze tražiti izgovor u tome
  • Suđenje kakvo je Budućnost imala u plejofu protiv Zvezde u PG u Alimpije sezoni, a donekle i sezonu posle (ne isključujem mogućnost da je i Zvezda nekad imala takvo suđenje, a da sam ja prevše ostrašćen da to primetim), u kombinaciji sa Bokanovim komentarima o tome kako je "intervenisao da bi imali "pošteno suđenje"" = ne može i ne sme da se toleriše, ignoriše i opravdava.  
Edited by Tunji Awojobi
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, feanorlfc said:

Interesantna sudijska odluka. Simovic sutira za 3, promasuje, u doskoku mu Sehovic staje na nogu. Sviran faul, sudije gledaju snimak i dosudjuju loptu sa strane. Nisam siguran da sam ovo video do sad. Valjda je procena da je faul posle suta. Ili propustam nesto ovde?

 

 

S ogradom da nisam vidio navedenu situaciju, ako je procjena da je faul bio nakon što je završio moment šuta lopta se daje sa strane, tako je. S time da moment šuta završava kad šuter s obje noge doskoči na parket, ne prije. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Losmi17 said:

Neverovatno je koliko Zagorac ima samopuzdanja, a sut ne bi pogodio da mu zivot zavisi od toga.

Vise sam ja uradio danas za kkp nego on.

neverovatnije je još koliko u Partizanu imaju prag tolerancije za njega

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, MrTripleDouble said:

KAKVA RAMPA NA BLAZICU!!! 3 sekunde kasnije jedva izgovara, jos jedna trojka blazica...  hahahaah obozavam da slusam ovog lika na O2 kako tiho jeca i polako odumire. 😂

 

Na stranu to, krene nešto da prica, zastane, ne zna kako da se izrazi i počne nešto deseto da priča. Ne znam koliko puta tako u toku jedne utakmice. Stvarno je šou!

Link to comment
Share on other sites

Ja sam se ponadao da Partizan može da dobije ovo nakon što su poveli 48:50. Još je bilo i šanse na 56:55 na 2:22 do kraja 3/4 ali posle toga potop. Nijedan poen nisu dali do slobodnih bacanja Perkinsa na 3:51 do kraja utakmice...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...