Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

Niko mu nije rekao da se igra iz ljubavi prema klubu i po kojoj punjenoj pljeskavici. A mozemo i kiflice da dodamo. 

3 hours ago, Cooper said:

Niko nije toliko lud da komentariše Smuđine naručene gluposti.

Lepo je videti kako novinari Hotsporta napreduju preko bureka.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 

Zaista, kako hotsport moze da nagadja tako nesto kad se ugovori igraca Partizana strogo cuvaju, nesto kao tipa recept Koka Kole i slicno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa to je najlogicnije od starta. Kao i cinjenica da  ako se sezona u EL proglasi bez pobednika, zadrzece ekipe iz trenutne za narednu sezonu uz dodatak dve ili tri ekipe. Jos ako i u aba dodaju dve ekipe, klupu bi trebalo prosiriti sa 12 na 14 igraca 😁

Edited by Predragdjape
Link to comment
Share on other sites

Nepotreban sastanak.

Epiloga bez. Ocekivano.

Cekajuci gosn Djordija..

 

Edit, sad vidim da su iz Buducnosti predlagali i f4 u BGu, ali kkP je protiv.

Cini se da kkP hoce samo jedno...

Edited by Vamos Laki
Link to comment
Share on other sites

Ja stvarno ne znam kako ljudi misle da ce ovo uopste da se nastavi, evo Tegi kaze da je Misko svojim klijentima vec ugovorio nove tezge od 20. juna. Sve i da odluce da se stranci vrate pocetkom maja, ako budu morali da ispostuju karantin dvadestak dana, ostaje im cirka 3 nedelje da se vrate u formu i da odigraju zavrsnicu. Od toga nema nista, znaci sto se ABA lige tice 90% pisi propalo. Pitanje je da li se i EL isplati da se cima sa zavrsetkom ove sezone ili im je bolje da stisnu restart.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, K.Dot said:

Ja stvarno ne znam kako ljudi misle da ce ovo uopste da se nastavi, evo Tegi kaze da je Misko svojim klijentima vec ugovorio nove tezge od 20. juna. Sve i da odluce da se stranci vrate pocetkom maja, ako budu morali da ispostuju karantin dvadestak dana, ostaje im cirka 3 nedelje da se vrate u formu i da odigraju zavrsnicu. Od toga nema nista, znaci sto se ABA lige tice 90% pisi propalo. Pitanje je da li se i EL isplati da se cima sa zavrsetkom ove sezone ili im je bolje da stisnu restart.

Kakav karantin, svi će biti testirani 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, K.Dot said:

 

Je l' to neko već zvanično objavio kakva će procedura biti ili je to tvoje mišljenje? 

Evroliga je rekla da i ako se nastavi bez publike, svi učesnici moraju biti testirani. A i bez toga, ubeđen sam da će svi oni morati biti testirani, nema vajde od toga da sede kući 28 dana. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Quote

 

SNIMAK SASTANKA ABA LIGAŠA

Bokan: Prihvatamo da igramo u Beogradu, ako se ne dogovorimo nemam ništa protiv da Zvezda ide u Evroligu

"Nemam ništa protiv da Crvena zvezda igra Evroligu ako mi ne uspijemo da se dogovorimo prvo zbog interesa ABA lige”, rekao je Bokan

 

 

 

:shake:

 

 

Edited by Zvezdinho
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Otkud ideja da ce igrati isti klubovi i u iducoj sezoni?

Pa bar u evroligi je moguce da Bartomeu pozove koga god on hoce. Bar u evroligi nema nikakve veze ko je gde na tabeli zavrsio, ako te Bartomeu nece, neces igrati.

 

Sve je moguce, pocev od toga da niko iz ABA lige ne igra u evroligi, pa do toga da igraju jedan ili dva tima. Sve u zavisnosti od finansija. A ako vi mislite da ce posle svega ovoga da bude para za kosarkaske klubove i to u situaciji kad se ne zna da li ce se moci igrati ista i da li ce i kada biti dozvoljeno prisustvo publike, onda bas podcenjujete svu ovu situaciju u kojoj se svet nasao.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Zvezdinho said:

Pitanje je uopste sta ce biti sa sledeceom sezonom ako bude ponovo pandemija na jesen/zimu.

Baš tako ... a pored toga, teško da će bilo koji klub ABA imati potreban budžet za EL ... biće ovde, seci uši krpi dupe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nema sanse da se vrate ameri u naše klubove, a u prilog tome ide i izjava načelnika za Infektivne bolesti. 

"Načelnik Klinike za infektivne i tropske bolesti Kliničkog centra Srbije Goran Stevanović rekao je večeras da putovanja između država i kontinenata predstavljaju rizik, te je izneo očekivanje da će te mere biti poslednje koje će država "popustiti"."

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pa nece biti dozvoljeno da putuje ko gde hoce. Što ne znači da se ne može postići kompromis da sportisti dodju i da budu testirani odmah.

 

Takođe ovo što Miško priča je glupost, ako EL odluči da igra u julu, svi ugovori će važiti i u julu. Kako, nemam pojma. Ali ako se EL igra u julu, može da se igra i ABA. To je barem potpuno jasno. 

 

Ostoja nije izneo potpunu info za Igokeu. Bila je priča da ide 1. iz lige plus šampion ili finalista. Kada je postalo jasno da je Igokea prva, rečeno je igraju finalisti. Stim da je Igokea stvarno imala ozbiljne tehničke probleme i sa halom i sa blizinom aerodroma. Međutim koliko me sećanje služi situacija je bila takva da je Igokea ušla u finale da bi na neki način igrala EL. Možda grešim.

 

Iz svega što smo čuli moj zaključan je da u ovoj situaciji treba završiti sezonu sa igranjem F4 jer to iziskuje jedan vikend. Taj vikend može biti krajem juna ili početkom jula. U tom slučaju bi ekipe morale biti na okupu oko 1. juna kako bi se optimalno spremili. A u krajnjoj liniji može se igrati i kasnije ako EL nađe rešenje za kraj sezone.

 

A pričati o narednoj sezoni je jako nezahvalno iz ove perspektive. Pandemija sama po sebi ne znači ništa, zbog svinjskog gripa trajala je 14 meseci, pa se sve normalno igralo. Mislim da vise ne postoji šansa da život stane zbog virusa i da će od jeseni svi furati Švedski pristup problemu. Ono što je velika opasnost jeste da se i 20/21 igra bez publike što je katastrofa za sport i za finansije.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...