Jump to content

Bugovi i Moderacija [stari topici, greskom spojeni]


Recommended Posts

5 minutes ago, uini said:

stondisha, baš si stavio svašta u lonac

 

jesam, zato što su sve to pojave koje nas srbe vredjau za sve pare i pravimo dramu oko toga nevidjenu, a za etničke skupine u okruženju to su izlivi patriotizma.  I zašto bi onda naš patriotizam bio onako true, a njihov fake?

ja krenem na PRH u sloveniju i nekako se uvek pogodi da se dešava dok hrvatski patrioti orgijaju sa majicama oluja  i često ih srećemo na auto putu, tj odmorištima, Gospodji mojoj je to potresno i teško, mene boli patka, a oni su ponosni na to.

parkiraš se negde kod Ogulina na odmorištu kreneš u klonju, otvoriš vrata, a tamo za pisoarima 5 frajera u majicama Oluja za dom spremni  Knin 2019. Patriote.  i ja šta ću zauzmem šesti pisoar u majici Удружење спортских риболоваца :s_d:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

@Stoned Laki21Laki21

 

Pa neke stvari ne mogu da se rasprave jer moderacija koja misli da to treba da se radi zastuoa isto tako problematicne stavove kao i oni koje zeli da mijenja. 

Eto, mene bi bar cinjenica da se nesto ne rjesava i isplivava s vremena na vrijeme dovela u situaciji da se zapitam sta pogresno ja ovde radim. 

 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

na primer ovoga se grozim iskreno.

iako je možda komentar bio šaljive prirode koji poziva na smirenje tenzija kroz neku zajebanciju, u ovom trenutku je nadasve ne primeren, jer aludira da je u pitanju mržnja prema Novaku Djokoviću koji je posle Vlade Divca ( jebi ga slab sam na Vladu) najbolji srpski sportaš u novijoj istoriji i pored tate kretena nadasve momak na mestu. Baš onako momak za primer što bi se reklo svaka majka za zeta da ga poželi (nevezano za to što je pun ko brod, nego stvarno deluje da je pristojan i primeren momak).

Ovde (bar ja mislim)   niko ne mrzi  i ne zamera Novaku uspehe, titule i pare,  zameramo mu, ako se to može nazvati zamerkom, (barem ja) što je uradio to što je uradi, al jebi ga dešava se i verujem da nije imao nameru da uvredi nikoga, nego u momentu, trenutku... jebi ga šta ćeš shit happens.


mnogo više zameram (iako sam Saletov Svedok) Djordjeviću ono srbijanje i nošenje medalje peške na kosovo i slična sranja, koja ni približno nismo imali prilike da čujemo od novaka.


a cela ova diskusija se odnosi na ponašanje i gaženje po jajima u nadasve minskom polju medjunacionalnih i medjuetničkih odnosa na Brdovitome balkanu.

 

Ja stvarno ne shvatam šta u mom jasnom, lakonski kratkom i konciznom postu nije jasno.

Ako Đoković osvoji AO 16 dana od danas, a favorit je popriličan po kladionicama, opet će proslaviti uz "Kosovo je srce Srbije" Biničkog, "Marširala kralja Petra garda" ili šta god već bude. Opet će nežne europejske dušice da budu zgrožene tim primitivizmom i nacionalizmom, opet će da pokrenu tu temu ovde, opet će da izazove snažnu kontrareakciju i opet ćemo biti gde smo sada.

Ni manje ni više...

 

 

....A pri tom je dečko  bukvalno onom izjavom kako u finalu SP navija za Hrvatsku, za pomirenje na ovim prostorima učinio više nego sve Vesne Pešić, Sonje Biserko i njihovi pandani u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini zajedno za 25 godina od završetka ratova.

 

edit: Da ne bude zabune...pri tom me savršeno zabole vršnjak i za to kako će Đoković da proslavi i kako će neko ovde na to da odreaguje i kako će neko drugi da odreaguje na to prvo.

Edited by Charlie Foxtrot
  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Stoned Laki21 said:

el Kriket reprezentacija u Pakistanu uz union jack peva God Save the Queen od Sex Pistolsa ili "Rule, Britannia" Džejmsa Tomasa?

Pod zvaničnom himnom i zastavom su vladali Indijom, dovoljna asocijacija Indijcima (bar onim koji se toga još uvek sećaju ako ima neki).

 

37 minutes ago, Stoned Laki21 said:

zašto nas vredja kad Josip Šimunić  kaže navijačima da će on i saigrači da idu kući? Kad im kaže da su za dom spremni? kako kaže predsednica KGK  to je stari hrvatski pozdrav koji su neki ukaljali i zloupotrebili, al nama to nešto uvredljivo i vredjamo se, kao što se vredjamo kad isti ti susjedi proslavljaju vremensku nepogodu Oluju sa grmljavinom (bljesak), opet nama uvredljivo što oni patrioCki slave što je pala kiša valjda u Slavoniji pa žito nabujalo...

Kao što rekoh, glava me je zabolela, ali stvarno, stvarno, stvarno... ne znam kako izvlačiš paralele sa Maršom na Drinu. 

 

Paralela sa ZDS bi mogla da bude crna zastava sa kosturskom glavom i ukrštenim kostima, koja je zloupotrebljena daleko kasnije u odnosu na trenutak nastanka i u istom kontekstu/vremenu.

 

Oluja i Bljesak - Srebrenica, Ovčara, tenk koji ide na Vukovar. Konkretni tragični događaji.

 

41 minutes ago, Stoned Laki21 said:

Ili da se vratim na zastave  toliko smo uvredjeni nekom zastavom Kosova da je neša Stefanović morao da obustavlja kvalifikacije rukometne junoiorki u kragujevcu i Kovuilovui kad su devojčice od 15 godina trebale da igraju lopte,  ej deca  igraju rukometa, nama smeta ne damo to nas vredja...

Nije bila stvar u vređanju nego u upotrebi nepriznatih simbola sa političkom imlplikacijom. Bukvalno je to državno pitanje, drugačiji značaj, nema veze sa vređanjem ili ne. Jbt, 10 godina ljudi sa Kosova normalno dolaze u BG i ponekad učestvuju u nekim aktivnostima ili seminarima i nema problema.

 

44 minutes ago, Stoned Laki21 said:

li kad Alabanci kosovski slave što se onaj frajer popeo na crkvu one godine, to njima nešto znači ta bruka i sramota... a mi uvredjeni za sve pare  ili kad smo hteli da linčujemo reprezentaciju Albanije na JNA stadionu jer je neki frajer putem drona uneo neku krpu na stadion, mi srbi uvredjeni za sve pare

Analogija koja mi pada na pamet bi bila provokacija sa rušenjem džamije/katoličke crkve tokom ratova. Za ovo drugo bi bila analogija da neko sa mapom Velike Srbije uleti na teren u Sarajevu ili Zagrebu. Dakle, opet, šesti-sedmi put, nema veze sa nekom opštom pričom ili simbolom.

 

47 minutes ago, Stoned Laki21 said:

ili kad prevamo Nož Žica mala Moštanica, a vredjamo se kad nas pominju da smo se popeli na neku vrbu...

ili kad švajcarac iz Gnjilana  Šaćiri mahne ručicama, a mi se uvredimo smrtno, pa onda nadjemo neku sliku nekog pekara iz Borče u istoj pozi i organizujemo lynch mob da mu pokažemo gde on živi i da smo mi uvredjeni  smrtno,... a troprstašenje to ništa nema veze  to je patriotizam srpski, ovo njihovo je provokacija.

 Sa ovim već zezaš i sad znaš zašto sam ti napisao za lupetanje. Kako možeš NŽS, najdirektniju provokaciju da upoređuješ sa nečim drugim?

 

Propustih ono sa prajdom. Ni to nema veze sa vezom, a kamoli sa temom. 

 

Elem... naravno da se neko oseti nelagodno kada čuje Marš na Drinu. Neko kada vidi srpsku zastavu, BG table ili kada vidi Srbina.  Važi i obrnuto, a kao što sam pet puta napisao ima sto takvih kombinacija na Balkanu. Neko se oseti loše kada vidi Partizanov grb ili dres jer mu je dete stradalo od ruke nekog grobara. I, šta ćemo da radimo? Da li u Sarajevu može da se svira Bože pravde na nekoj utakmici i da se vijori zastava Srbije i to je ok, ali ako se na drugoj utakmici peva Marš onda je to uvreda? 

 

Ako idete u sitna crevca kako pravite jebenu razliku i gde povlačite crtu? To mene zanima. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Charlie Foxtrot said:

....A pri tom je dečko  bukvalno onom izjavom kako u finalu SP navija za Hrvatsku, za pomirenje na ovim prostorima učinio više nego sve Vesne Pešić, Sonje Biserko i njihovi pandani u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini zajedno za 25 godina od završetka ratova.

 

pa sad da li je uradio na pomirenju ili je samo iznabadao prste u oči domaćim patriotama  diskutabilno je 😉

ali nadasve lep i koristan gest.

 

3 minutes ago, Charlie Foxtrot said:

opet će proslaviti uz "Kosovo je srce Srbije" Biničkog, "Marširala kralja Petra garda" ili šta god već bude

 

 

iskreno, ne sećam se da je Novak ikad ovako nešto radio, osim one psovke na US open pre 1000 godina kad je bio još dečačić, ja se ne sećam da je imamo ikakav ispad, nepristojan da je bio ili šta god.  Što implicira da je ovo one time shit i to je to.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, 21Barkley said:

ne znam kako izvlačiš paralele sa Maršom na Drinu. 

 

14 minutes ago, Stoned Laki21 said:

zato što su sve to pojave koje nas srbe vredjau za sve pare i pravimo dramu oko toga nevidjenu, a za etničke skupine u okruženju to su izlivi patriotizma

 

znači za mene, tebe, peru, žiku ili miku  MND je patriotizam i prvi svettski rat,   za druge je simbol ratova devedesetih.

za  Šimunića je patriotizam ZDS, za nas je ratni zločin jasenovac i ustaše...


niko (barem ne ja) ovde ne uporedjuje A=B=C=D=E     nego da neke stvari imaju jedno značenje kod grupe A, a drugo kod grupe B,  da je nama na primer ok stvar da tim iz Vašingtona zovemo crvenokožci ili ti Redskins, a to je native americans uvredljivo za sve pare i borba se vodi sda se ime promeni ili što Klivlend Indijansi nemaju inog indijanca kao grb nego slovo C.   


Moraš da skontaš jako bitnu stvar,  ne uporedjuje se ovde MND=Svastika=Krpa na Stadionu = frajer na krovu = Oluja = Klivlend Indians.


ovde pričamo o tome da su Krpa na Stadion, oluja i šta god   za jednu stranu izliv patriotizma, a za drugu stranu izliv šovinizma.

za nas koji znamo istoriju MND to je patriotska pesma, za komšije bosance nije jbga.

 

Quote

Ako idete u sitna crevca kako pravite jebenu razliku i gde povlačite crtu? To mene zanima. 

 

 

ovo je jako škakljivo i pipavo  i zavisi od samog tebe kakav si čovek.  Jer kakav si čovek tu i granuicu povlečiš. Nema pravila.

na primer ja koji nisam pripadik nijedne organizovane religijske skupine, sam veči hrišćanin  od ovih što imaju atest  da su to što jesu. sedneš sam sa vsobom i dogovoriš se: meni smeta to to to to i to, pa samim tim verovatno onom tamo smet to to to to to i to jer je on čovek kako i ja pa imamo neke sličene potrebe i prohteve  i zašto bi ja radio nšeto što znam da će meni da smeta ako bi radio to neko meni.   Pa tako kad se nadjem u mešovitom nekom društvu, a da nismo stari poznanici, jako jako vodim računa o tome kako se izražam, da ne bi nekome od mojih tu sagovornika bilo neprijatno,  kao što i  oni isto to rade u odnosu prema meni.

a ako se dobro znamo onda se prozivamo i teramo sprdnju na temu ovog medjunacionalnog sranja  kojim nas zadajaju pa tako musliman iz Bosne  postaje napaćeni srpski brat moj, al kad idemo na roštilj u prirodu   radi se prva tura piletine i jagnjetine za njega, pa onda stavljamo svinju na isti.  JBGA  neka osnovna pristojnost u mom slučaju  jer sam tako i vaspitan.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, laki pepe said:

Ja sam da se Alahu Ekber zabrani u biko kojem javnom koristenju, pa i religioznom obredu jer je redovno koristeno kao ratni poklic. Ili da se ukine indijanski ratni poklic ajajajajajaja. Dekretom.

 

e vidiš divan primer kako je poklič koji u suštini znači: Bog je Veliki  jednom delu planete deluje kao ok super i sve pet, ilam, mir, ljubav ,bog , a drugi deo reaguje na isti ovako:
 

 

Link to comment
Share on other sites

 

31 minutes ago, uini said:

naravno da ne možeš. tj možeš, kao što svako može da napiše i tvrdi bilo šta, samo što nema nikakvog pokrića u toj tvrdnji.

upravo

problem je samo sto je njemu, a izgleda(ne tvrdim, ne zalazim tamo) i nekolicini sa gornjih spratova dozvoljeno da vode tu diskusiju bez pokrica, i izvrcu cinjenice kako im pasuje uz trenutni narativ

ne da je dozvoljeno nego im se i lajkuje

 

bio je skoro, bas na ovom pdf, sjajan primer gore navedenog

banalna je stvar bila, uloga voltersa/jovica u kkcz u nekoj od prethodnih sezona

mc se nalupetao za sve pare, ali su mu drugari stali u zastitu sa  on moze da brani svoj stav kako god on misli da je primereno

sto je u datom slucaju bilo apsolutno bez pokrica, ali eto...takav diskurs se gaji ovde

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, CLakiSH said:

A sta ce ti ovde Jusuf Nurkić sa naslovima iz raznih Informera?

Naslovi iz Informera su argument za šta ikad igde?

 

ovo su naslovi od Politike, preko Nedeljnika do Informera...  znači manje više sve sem Danasa, Nina i Vremena.  sve najčitaniji domaći mediji koji imaju reakciju na patriotski gest Jusufa Nurkića.  komentare nisam hteo da kopiram, mada su i oni izraz i glas javnog mnjenja.

@Referent

Pedju lično poznajem.  Čovek je pravi apatrid, Rodjeni Crnogorac, odrastao u SRB, izgegao iz BiH i sad je žitelj Hrvatske.

Edited by Stoned Laki21
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Stoned Laki21 said:

ovo je jako škakljivo i pipavo  i zavisi od samog tebe kakav si čovek.  Jer kakav si čovek tu i granuicu povlečiš. Nema pravila.

Vidiš, nije potrebno da meni naširoko i nadugačko objašnjavaš primere šta se radi u pojedinačnim slučajevima, jer je to pre svega pitanje ličnog vaspitanja i životnog stava, a hvlaa Bogu, imam milion načina da to potvrdim u praksi. 

 

Međutim, ne može se sve svesti na lični nivo, kako ti stalno provlačiš kroz postove, kada su u pitanju različite teme. Moje konkretno pitanje je sledeće: Koji su to zastava, grb i himna Srbije, kao i nacionalne pesme prihvatljivi tako da ne budu uvredljivi ili da ne asociraju na loše nikog od onih čiji su najbliži stradali od ruke Srba ili države Srbije? Isto pitanje važi i za Hrvatsku, BiH, Albaniju... Hajde da vidim kako ćeš to da provučeš kroz individualni odnos.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

e vidiš divan primer kako je poklič koji u suštini znači: Bog je Veliki  jednom delu planete deluje kao ok super i sve pet, ilam, mir, ljubav ,bog , a drugi deo reaguje na isti ovako:
 

 

Je li Tramp rolemodel po kojem se ravnamo? Reci ti meni treba li ga zabraniti i zasto?

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Knjizevnik_Laki said:

 

upravo

problem je samo sto je njemu, a izgleda(ne tvrdim, ne zalazim tamo) i nekolicini sa gornjih spratova dozvoljeno da vode tu diskusiju bez pokrica, i izvrcu cinjenice kako im pasuje uz trenutni narativ

ne da je dozvoljeno nego im se i lajkuje

 

bio je skoro, bas na ovom pdf, sjajan primer gore navedenog

banalna je stvar bila, uloga voltersa/jovica u kkcz u nekoj od prethodnih sezona

mc se nalupetao za sve pare, ali su mu drugari stali u zastitu sa  on moze da brani svoj stav kako god on misli da je primereno

sto je u datom slucaju bilo apsolutno bez pokrica, ali eto...takav diskurs se gaji ovde

 

E vidis sad, i ti ovde lupetas za sve pare. Prvo, i da je to sto pricas tacno, a nije, jer isto kao sto nisi dobacio ovde nisi dobacio ni tamo, jer si jedan od ljudi kojima kad dirnes u nesto sto vole postaje totalno iracionalan i onda kreces da lupetas gluposti ovako, samo ja sam se osramotio i sta se to tebe tice?

 

Isto kao sto se mene ne tice niti me tangira to sto se ti konstantno sramotis ovako pricajuci o meni i niko te ne zarezuje 2%.

 

Razumes sad?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

ovo su naslovi od Politike, preko Nedeljnika do Informera...  znači manje više sve sem Danasa, Nina i Vremena.  sve najčitaniji domaći mediji koji imaju reakciju na patriotski gest Jusufa Nurkića.  komentare nisam hteo da kopiram, mada su i oni izraz i glas javnog mnjenja.
 

To sam i ja rekao, iz RAZNIH Informera.

Dakle, za šta naslovi iz raznih Informera mogu da služe u bilo kakvoj ozbiljnoj diskusiji o bilo čemu?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, 21Barkley said:

Koji su to zastava, grb i himna Srbije, kao i nacionalne pesme prihvatljivi tako da ne budu uvredljivi ili da ne asociraju na loše nikog od onih čiji su najbliži stradali od ruke Srba ili države Srbije? Isto pitanje važi i za Hrvatsku, BiH, Albaniju... Hajde da vidim kako ćeš to da provučeš kroz individualni odnos.

 

 

nema i to moraš da prihvatiš kao tako, ne postoji, kao što ne postoji varijacija dugih simbola koji će biti srbima prihvatljiva.

Mi se i dalje zgražavamo kad Albanci slave dan zastave u preševskoj dolini, a oni slave intdentitet svoj.  Šahovnicu gledamo prvo jel crvena ili je bela (kako već to ide), jednostavno ne postoji dobra volja medju političkim ratnohuškačim elitama da se se ratne prriče završe, a ratni zločini procesuiraju da bi barem rodbina žrtve imala neku satisfakciju i neko zatvaranje poglavlja u životu svome.

kao što danas u Srbiji, u Kragujevcu  na primer ili u Nišu ili u Beogradu niko ne pominje nemce i bugare koji su svašta nešto pravili sranje i ubijali i sto jada...  al zato puna usta Hravata i Albanaca i njihovih zločina, kao i u Hrvatskoj/bosni/kosovu  od strane Srba.

Dok se ne budu procesuirali i osudili likovi kao što su Orić, meščep i slična žgadija sa svih strana, dok se ne sazna poslednji grob poslednjeg nestalog i dok se raseljeni ne vrate na svoja ognjišta do tada će države u regionu  biti označene kao krivci kod običnog naroda, tako su za zločine krive Srbija Hrvatska, njihove snage, vojske i paramilicije, a umesto da smo lepo osudili Domagoja, Ismeta, Azima i Radoja i to svakog po na osob, za svaki zločin koji je počinjen, pa da mrtvi imaju mira i spokoja.

ovako smo ih SVI MI (u ex YU) sakrili i predstavili njihovu zaštitu kao zaštitu nacionalnih interesa i onda se čudimo što se i dalje gledamo preko nišana, kolektivna krivica i ostala sranja  umeto da smo osudili svakog Radovana i Ratka koji su uz Marš na Drinu marširali u pravcu Srebrenice ili Han Pjeska...  mi smo se igrali jataka, sigurnih kuća i bulevara.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, CLakiSH said:

To sam i ja rekao, iz RAZNIH Informera.

Dakle, za šta naslovi iz raznih Informera mogu da služe u bilo kakvoj ozbiljnoj diskusiji o bilo čemu?

 

 

pa jebi ga, to ti je javno menjenje  i novine koje su u Srba najprodavanije i najčitanjija  to se čita to je to znači Politika, Znači Novositi, znači Blic...

ja bi stvarno voleo da nije tako i da smo mi svi pretplatnici NIN-a ili Danasa... al jebi ga nismo,  malo nas je što čitamo ova tri medija koja nisu informer.
 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Knjizevnik_Laki said:

kako to mislis?

pa nisi se ti osramotio sam za sebe, vec ucestvujes na diskusionom forumu i vuces ljude za nos...uz odobravanje moderacije

ja ucestvujem u istoj toj diskusiji i naravno da me se tice

 

I da radim, ne tice te se. A ne radim. Ono sto takodje nisam uradio, a mogao sam, je da te prijavim za podmetanje, pa bi onda moderatori na tom delu foruma odlucivali o tvojoj eventualnoj kazni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Bugovi i Moderacija [stari topici, greskom spojeni]
  • MetalHead locked this topic
  • MetalHead unlocked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...