Jump to content

Australian Open 2021.


zoe Bg

Recommended Posts

7 minutes ago, alcesta said:

Ne treba imati iluzija da bi druge države mnogo drugačije postupile da imaju takav geografski i ekonomski položaj. Svako prvo sebe gleda, što nam je protekla godina opet pokazala.

Samo se to ne sme zaboraviti.

Naravno, da sam na mestu tenisera i cruise kompanija (2 primera koje sam prethodno uzeo), u prvom slucaju bi bojkotovao AO 2022., a u drugom sve luke ove 2 zemlje kad pocne letnja cruise sezona tamo od novembra. U oba slucaja ce se stanje sa COVID-om smiriti.

 

Gledali ste samo sebe i cuvali svoje dok je bilo tesko- ok, vase pravo, ali sad cete osetiti ozbiljno po dzepu kad je sranje proslo.

Edited by leki bg
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, alcesta said:

Lepo je što si tako siguran da će sve ovo biti gotovo za godinu dana, iz tvoje tastature u Božje uši :smiley50:

Sa sve "bi bojkotovao"... 🤯

Msm da je to realno, ali da ne idemo off topic.

1. Nole

2. Dani

3. Dominik

4. Rafa

5. Sasha

(tim redosledom)

 

P.S. Ako neko ima dete do 12 godina da trenira, javite se da zakazemo neki sparing-meč. Ovaj moj naslednik se primio da je mnogo dobar.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, wrach said:

 

Rafa je trenutno GOAT?

na RG da, ali ne i generalno. ima isti broj GS 🏆 kao Fed i manje sedmica na #1. ima manje mastersa nego Novak ( i nema kompletiranu kolekciju), nema WTF titulu, manje YE#1 od Novaka.

 

Fed / Rafa / Novak:

 

GS: 20 / 20 / 17

#1 weeks: 310 / 209 (tek 6. na listi) / 306   (consecutive #1 weeks: 237 / 56 / 122   i ovde zaostaje puno za ovom dvojicom)

YE#1: 5 / 5 / 6

masters titule: 28 / 35 / 36

WTF (6 / 0 / 5)

 

cak i u ukupnom broju titula nije bolji od Feda: 103 / 86 / 81

ima pozitivan h2h s Fedom, ali ne s Novakom

 

(ima DC titulu s Spanijom, ali nema ATP Cup titulu :wicked::classic_biggrin::lol_2:  a ima i manje olimpijskih zlata od Endija :classic_biggrin: :lol_2: )

 

Link to comment
Share on other sites

S obzirom da ce Novak jos dugo biti na prvom mestu (Mozda Medvedev na trenutak bude ove godine), po pitanju GOAT-a ce biti jos zamrsenija slika. Novak zbog obezbedjenih bodova AO, ATP kup i Dubai, ima velike sanse da zavrsi rekordnu sedmu godinu na prvom mestu. Bukvalno mu jedan GS van Australije to omogucava.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam zašto pišemo o tome na ovoj temi, ali broj mastersa nije preterano bitan, može to lako da se okrene i na drugu stranu, klackaju se tu već godinama. Kao uostalom i h2h ako budu više igrali na šljaci. Meni je od ukupnog broja mnogo važniji kompletirani masters ali to sam samo ja :classic_cool:

U svakom slučaju kad Rafa dođe do broja 21 biće zanimljivo čitati sva moguća medijska objašnjenja zašto ne može da bude GOAT :classic_tongue:

 

Ne bih Novaku svakako upisivala slemove i završetak na prvom mestu tek što je počela sezona, prvo što još ni ne znamo hoće li se svi slemovi održati, a drugo što imam neki osećaj da ove godine mlađa generacija konačno dolazi do izražaja. Ali ni to nije za ovu temu.

 

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, wwww said:

na RG da, ali ne i generalno. ima isti broj GS 🏆 kao Fed i manje sedmica na #1. ima manje mastersa nego Novak ( i nema kompletiranu kolekciju), nema WTF titulu, manje YE#1 od Novaka.

 

Fed / Rafa / Novak:

 

GS: 20 / 20 / 17

#1 weeks: 310 / 209 (tek 6. na listi) / 306   (consecutive #1 weeks: 237 / 56 / 122   i ovde zaostaje puno za ovom dvojicom)

YE#1: 5 / 5 / 6

masters titule: 28 / 35 / 36

WTF (6 / 0 / 5)

 

cak i u ukupnom broju titula nije bolji od Feda: 103 / 86 / 81

ima pozitivan h2h s Fedom, ali ne s Novakom

 

(ima DC titulu s Spanijom, ali nema ATP Cup titulu :wicked::classic_biggrin::lol_2:  a ima i manje olimpijskih zlata od Endija :classic_biggrin: :lol_2: )

 

Pa ako Rafa nije GOAT onda je Novak. Jer Roger ne znam kako moze da bude sa ovim brojkama, ne?

Link to comment
Share on other sites

Ukratko samo.

Zreb je namesten, da ne kazem poludirigovan na jedan specifican nacin.

 

Nadal ima amatere prvih par rundi, bas slucajno. Taman da udje u ritam zbog lazne povrede ledja. Videcete kad negde od trece runde krene da leti po terenu.

 

Bice ovo mozda i nikad tezi AO za Novaka.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Romantik said:

Zavisno od bodovanja, ali s obzirom da ja vidim Muguruzu ovde kao prvog favorita, sigurno bih nju.

A gde to igraš?

 

Igram ono sto neki lik organizuje preko google sheets-a, ali se placa :classic_smile:

Ove godine su ubacili da zene donose 25% vise poena nego muskarci na slemovima, da bi izjednacili best of 3 i best of 5, tako da i ako bude razlike, bice minimalna.

 

A i ovo sto @Petar 91 kaze mi prolazi kroz glavu...bice ovo dugih 9h do lockouta :classic_biggrin:

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Keira said:

Fascinantno mi da glavni čovek u organizaciji , poslovni partner, bez trunke blama odobrava tankovanje "nebitnog" turnira. Dokle je došao tenis :23:

 

Tako verovatno rade neki direktori turnira. Neki principijelan direktor bi mu mozda nesto skresao,

ali ovom liku je izgleda vaznije da bude dobar sa Rafom,

eventualno obezbedi njegovo prisustvo sledece godine.

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne svidja mi se što je odskok loptice na ovoj GreenSet podlozi za AO, viši nego što je bio na prethodnoj. Servis će biti od ključnog značaja. Videli smo i na ATP Cupu kako se igralo na servis.

Moglo bi se reci i da je ova čak potpuno različita od prošlogodišnje što se brzine tiče

Edited by Keira
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...