Jump to content

Australian Open 2021.


zoe Bg

Recommended Posts

nego, stigosmo do 27. strane, a nije ni zreb izasao.
 
 
nego, ne vidim zasto ne puste live stream ovog zrebanja. koji je sad tu problem? zabranile im (zdravstvene) vlasti? corona se ne prenosi internetom.
Virus je virus, molim lepo [emoji16]
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, wwww said:

Te stvari se regularno rade u razlicitim industrijama na dnevnoj bazi. Firme imaju odeljenja za planiranje proizvodnje, ovakvi strucnjaci nisu uopste retkost, naprotiv. Znam iz licnog iskustva. Nemas pojma koliko "preplitanja" proizvodnih tokova ima sve vreme u firmama koje proizvode zahtevne delove/proizvode za visoko rizicne branse (npr. avio industriju, vojnu industriju itd.). A sve finkcionise, uz postovanje svih zahtevnih normi i propisa.

 

 

Znam da je moguce, samo kazem kad ni ovo nisu uspeli da urade kako treba, kako ce nesto jos naprednije.

Link to comment
Share on other sites

Pa tako bi smanjili rizik za lolalno stanovništvo. A valjda teniseri nisu problem ako testovi budu uglavnom negativni, kao što bi i trebalo, nije se valjda zarazilo par stotina ljudi :default_sofa: jedino da naprave mehur kao u Njujorku za svaki slučaj, ali mislim da je to nesprovodivo u roku od dva-tri dana.

Link to comment
Share on other sites

Ako se ispostavi da je nekoliko njih zarazeno, to ce valjda za veceg broja igraca znaciti novo testiranje i jos jedan obavezni 14 dnevni karantin, jer u tom slucaju valjda skoro svi prelaze u "close contact", dok sada su samo jos uvek "casual contact"... Jeste, treba videti i kako pobeci odatle u narednom periodu 😬☺️☺️

Link to comment
Share on other sites

Evo ovde malo više detalja:

https://www.tennis.com/pro-game/2021/02/positive-covid-19-test-grand-hyatt-worker-impact-melbourne-australian-open-isolate/92692/

Izgleda da su trenutno u izolaciji samo igrači koji su bili u tom konkretnom hotelu. "Samo" 500-600 ljudi :smiley5:

Nisam shvatila treba li i svi ostali da se odmah testiraju, ali ako među ovima bude više pozitivnih testova onda je i gomila drugih potencijalni kontakt i onda ne znam stvarno kako misle da održe turnir.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da GS biti nece i slobodno mozete promeniti naslov teme u Australian closed 2021:classic_sad:

Ne mogu da verujem kakve komentare ostavljaju neki ljudi po forumima vezano za najnovija desavanja :ajme: raduju se, mole boga da se turnir ne odrzi 🙏 neka svet stane i sav trud svih ovih ljudi padne u vodu, samo da se

ne ugroze rekordi 🤢 tuzno da ne moze biti tuznije:classic_sad:

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, wwww said:

A pazi ovu vest od pre pola godine:

https://edition.cnn.com/2020/07/02/asia/victoria-quarantine-coronavirus-breach-intl-hnk-scli/index.html

 

Ne znam zasto, ali mene ova situacija u Australiji podseca na film das Experiment.

 

Elem, problem nije sam 14 dnevni karantin (mada na osnovu onog sto se do sad naucilo o ovoj bolesti postoji nacin da se ovaj period skrati na potpuno bezbedan nacin - testiranjem). Problem je kako su ga osmislili. U idealnom slucaju ako nekog zatvoris u samicu na 14 dana - virus ce nestati (ako ga je bilo). Medjutim, ne postoji nacin da nekog apsolutno izolujes od sveta na 14 dana: neko mora tom da donosi hranu i da se brine o osnovnoj higijeni, plus ako je ventilacija uvezana - nema ni govora o totalnoj izolaciji. Da ne govorimo o tome da je i personal koji sve to kontrolise samo ljudsko bice, sa svim svojim nesavrsenostima.

 

Da se samo malo ukljucio mozak moglo je da se nadje inteligentnije resenje. No, to bi mozda bilo skuplje za drzavu :wink2:

 

Npr. koristiti manje hotele koji imaju prozore koji se otvaraju. Ni Novakova ideja o slanju nekih tenisera u privatne kuce s teniskim terenima uopste nije ni nerazumna ni nemoguca (kad vec pricamo o resenjima za tenisere). Pravljenje manjih grupa koje onda posebno saljes u izolaciju ako se pojavi pozitivan slucaj je uvek jedno inteligentnije resenje nego slanje celog hotela ili aviona u karantin/izolaciju.

 

Da ne pricam o humanijem odnosu prema onima koji su zatvoreni (da im se ne preti kao najtezim kriminalcima, vec da se razumno objasne pravila, a samo na onima koji ni to ne postuju, aka Tomik, trenirati strogocu).

 

Malo izdiferenciraniji pristup bi sigurno vise postigao od pukog treniranja strogoce.

Nije to samo Novakova ideja (koja je u NY očigledno funkcionisala) već je bila i opcija u prvobitnom planu TA i to je Tiley pominjao ali je vlada odbila smatrajuci da tako neče imati punu kontrolu nad "dodjošima" koji prete da ih sve zaraze. 

Evo gradić u kome se nalaze te kuće i upravo Tiley ga je i pominjao kao alternativnu opciju za deo igrača.

Suština je u pristupu NY i Paris su merama štitili , i gradjane i igrače a Aust. samo gradjane. Što je opet poenta da je potpuna izolacija vec delimično prirodno izolovanog  kontinenta neodrživa na duži rok Sem ako ne misle što vanjabarsa reče, da zaključaju , bace ključ i čekaju da prodje. Virus će opet naći put, posebno sada kada su se pojavili varijanti.Garancija da neće , ne postoji.

Morali su da ovo predvide i jednostavno otkažu turnir , ali hteli su i novac i da pokažu svetu i svojim gradjanima svojstveno totalitarnim režimiskim floskulama-najjači smo , najbolji. Stvorili psihozu kod dela stanovništva,( koje će trpeti dugoročne posledice, jednom kada neposredni strah za život bude smanjen ) , koje se sada  iz straha žestoko opire održavanju turnira.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Milica said:

Ja mislim da GS biti nece i slobodno mozete promeniti naslov teme u Australian closed 2021:classic_sad:

Ne mogu da verujem kakve komentare ostavljaju neki ljudi po forumima vezano za najnovija desavanja :ajme: raduju se, mole boga da se turnir ne odrzi 🙏 neka svet stane i sav trud svih ovih ljudi padne u vodu, samo da se

ne ugroze rekordi 🤢 tuzno da ne moze biti tuznije:classic_sad:

 

Daj kopiraj da vidimo ko su ti ljudi i gde citas te komentare.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Milica said:

Ja mislim da GS biti nece i slobodno mozete promeniti naslov teme u Australian closed 2021:classic_sad:

Ako ništa drugo, bila bi fora da nabijemo pedesetak strana na temi o nepostojećem turniru :05:

A naravno da je zdravlje na prvom mestu i važnije od svakog takmičenja, samo što je bilo poštenije da odmah kažu da nisu u stanju da organizuju turnir kako treba i da ne dovlače gomilu ljudi sa svih strana sveta koje će posle tretirati kao gubavce pošto su ih sami pozvali.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, vanjabarsa said:

 

@McLeod recimo ovo , pa imas dalje ako te ne mrzi ....

 

Znaci Twitter, koji je postao steciste random budala. Tu platformu vredi pratiti eventualno zbog nekih breaking news koji javljaju sami gradjani, sve ovo ostalo je potpuno besmisleno.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, vanjabarsa said:

eto, ljudi dodju da procitaju breaking news i vide da jedan novinar pise ovo i onda ide akcija i naravno reakcija ....

Sledi da su novinari random budale ali takvi formiraju javno mnenje. Upravo na osnovu njihovih stavova a putem repeticije se i formira stav pojedinca. Ma da ništa šta je širenje mržnje i targetovanje ako je u pitanju -ko već jeste. Koga su proglasili  za neproijatelja   br 1:classic_rolleyes:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Upravo. Twitter je najobicnija eho komora.

 

Sami ce vam promovisati ono sto ste kliktali ranije.

 

Imate ovakve upise i za Federera i za Nadala.

 

A da ne pricamo sto srpski mediji, a pogotovo komentari na fejsbuku su mnogo gori od ovog kopiranog, narocito po Federera.

 

Al' to je nekako normalno verovatno, nasi smo.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...