Jump to content

Australian Open 2021.


zoe Bg

Recommended Posts

Nemam kad da gledam, bacila sam pogled par minuta i jasno je da Cipiripi ič ne veruje da može nešto da uradi. Rafa izgleda odlično, ali mi nije jasno na ovoj podlozi da Cipi ne može bar na servis da dobija lake poene.

Jurak i Stojanović bile na set od finala, šteta baš.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tsitsipas je, ako nista drugo, mogao da prostudira Fedov mec iz 2017 s Rafom (jer oba imaju jednorucni BH), pa da malo primeni neku od Fedovih taktika. Ovako izlgeda da je usao u mec bez ikakave ideje kako igrati protiv Nadala. Nije valjda ocekivao da ce istom taktikom, koju primenjuje protiv drugih tenisera, da pobedi Rafu?

Edited by wwww
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, wwww said:

Tsitsipas je, ako nista drugo, mogao da prostudira Fedov mec iz 2017 s Rafom (jer oba imaju jednorucni BH), pa da malo primeni neku od Fedovih taktika. Ovako izlgeda da je usao u mec bez ikakave ideje kako igrati protiv Nadala. Nije valjda ocekivao da ce istom taktikom, koju primenjuje protiv drugih tenisera, da pobedi Rafu?

Zapravo je usao sasvim lepo u mec, u prvih par poena se videla dobra ideja kako zeli da igra, samo sto je promasio par puta BH i usao sam sebi u glavu evidentno.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, CheshireCat said:

 

Par zar ta ista priča nije bila sa raznim Congama, Berdisima, Čilićima, Fererima, Nišikorijima...

 

Conga je čak pošteno priznao da mu je Novak uništio karijeru.

 

 

Inače Medo je na ivici istorijskog uspeha - da postane No2.

Ako pobedi Nadala.

 

Nije zato sto su ovi mladji i imaju prednost tamo gde su Nadal i Djokovic terorisali nabrojane - kretanje i fizicka sprema.

 

Ma koliko da su oni dobri a jesu, pusti neki snimak iz 2011. pa ces videti da njihov pad nije nista manji nego prethodnih velikih igraca kad predju tridesetu, problemcic je u tome sto je tadasnji nivo big 3 verovatno nedostizan za bilo koga u narednih 100 godina, ako i ikada, pa je i ovih 70ak% od tog nivoa dovoljno da nose i sa ovima koji su 10 godina mladji.

 

I ta glava im ostaje kao ultimativna prednost.

Edited by McLeod
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, McLeod said:

 

Nije zato sto su ovi mladji i imaju prednost tamo gde su Nadal i Djokovic terorisali nabrojane - kretanje i fizicka sprema.

 

Ma koliko da su oni dobri a jesu, pusti neki snimak iz 2011. pa ces videti da njihov pad nije nista manji nego prethodnih velikih igraca kad predju tridesetu, problemcic je u tome sto je tadasnji nivo big 3 verovatno nedostizan za bilo koga u narednih 100 godina, ako i ikada, pa je i ovih 70ak% od tog nivoa dovoljno da nose i sa ovima koji su 10 godina mladji.

 

I ta glava im ostaje kao ultimativna prednost.

Skoro sam gledao bio Nadal - Đoković iz Rima 2011, dao mi yt full meč kao preporučen. Obojica bi pobedila njihovu današnju verziju sa jedno 6:2 6:2. Bukvalno sam zaboravio koji je to nivo bio 😄

 

Edited by Nicklord
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Nicklord said:

Skoro sam gledao bio Nadal - Đoković iz Rima 2011, dao mi yt full meč kao preporučen. Obojica bi pobedila njihovu današnju verziju sa jedno 6:2 6:2. Bukvalno sam zaboravio koji je to nivo bio 😄

 

 

Upravo. Brzo zaboravljamo takve stvari, a pamtimo statistiku neke rekorde i rezultate meceva ko je kad pobedio, ko je koliko pobeda imao itd.

 

Nadalov nivo u 2011. je takodje bio brutalan, mada nesto slabiji od 2008. Da se taj Nadal nekako pojavio i u 2011. to bi stvarno bila ludnica.

 

losmi mode on:

 

Previse vrucina, pa mu droga prebrzo isparava.

 

losmi mode off

Edited by McLeod
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, McLeod said:

Nadalov nivo u 2011. je takodje bio brutalan, mada nesto slabiji od 2008. Da se taj Nadal nekako pojavio i u 2011. to bi stvarno bila ludnica.

 

2008 je Nadal imao 22.  Cipi će sad 23, Zverev 24, Medo 25.

U tim godinama ova dvojica su bili legende tenisa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...