Jump to content

Message added by NMX,

Drugari,

 

Pošto nam se bliži verovatno najuzbuljdivija sezona u domaćoj košarci u poslednjih desetak i više godina, pošto je u toku prelazni rok gde iz dana u dan imamo vesti i vesti novi mod tim vox92 košarke vam je spremio nekoliko pravila kojih ćete morati da se pridržavate kako biste (i) održali nivo diskusije neophodan za forum kakav želimo i (ii) kako biste pomogli novom mod timu da ima što manje posla.  Ova pravila su svakako podložna promeni i pooštravanju ukoliko bude bilo potrebno te imajte i to u vidu.

 

Mimo postojećih pravila foruma sa kojima ste već upoznati i čije vrednosti pokušavamo da baštinimo još od devedesetdvojke a koja možete naći na

 

 

shodno specifičnoj situaciji i brojnim dešavanjima u domaćoj košarci, želeli bismo da vam skrenemo pažnju i na sledeće:

 

-        Tata topik vam je i mama i tata, tj. (pošto ima gomila pravnika međ’ modovim) sine qua non merenja patke na forumu;

-        Bićemo maksimalno fleksibilni kada je Tata u pitanju i pustiti diskusiju ma koliko glupa bila, ma koliko se trolovalo ili pričalo o budalaštinama, sve i da najavljujete Lebrona u Zvezdi a Durenta u Partizanu, dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada. Bude li toga, kažnjavanje će biti rigoroznije u odnosu na Pravilnik foruma jer je već dopuštena diskusija maltene bez ikakvog kriterijuma;

-        Topik pojedinačnog kluba treba da bude maksimalno oslobođen od Tata tema, posebno da bude oslobođen od diskusije o pojačanjima ili vestima u vezi sa drugim klubom;

-        Nemojte spamovati sa reportovanjem za Tata postove, učestvujete u diskusiji koja je u stratu takva kakva jeste, nemojte očekivati moderisanje takvih stvari dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada;

 

Maksimalno izlazimo u susret sa ovim dosta liberalnim pristupom diskusiji, nemojte to zloupotrebljavati i terati nas da brišemo i banujemo redom.

 

Hvala.

Mod tim Vox92 košarka

Recommended Posts

43 minutes ago, Alex_Serbia said:

Kalinic.

 

Ali dobro, on je morao da odgovori klincu od 20 god, pa je nastupio sa moralne uzvisice.

 

20 minutes ago, Shikamaru said:

Dženkins. 

 

Ali dobro, njega je nagovorio, hm, neko..

 

Eto... Znači malo više svesti da to nisu genijalci nego obični ljudi skloni glupostima, i sve ok.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Suska se da Coks dovodi treceg igraca ove sezone direkt iz NBA.

Sta li bi bilo da slavina nije zavrnuta i da nekome nije zasmetao Radonjic Dejan...
Prihvatite okolnost da nam sada kinta nie problem.

iskreno bude i nama za trenutak malo nelagodno koliko prelivamo...
...ali nas i brzo prodje. Jer trenutak je to.

Nego, de vam bekap centar...?
...ili će Smajli da ga glumi.
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Cooper said:

Prošli put kad smo vezali par pobeda izašao je prvi bolesnik države na TV da nas malo pljune. Usledila je crna serija od 4 poraza.

Evo ga i večeras. Preti. Peni.

Ne voli da gubi...covek je definitivno bolestan...nije mu bilo dovoljno sto je dao za Campaca love koliko kosta cela prva petorka KKP,nego se plasim da stalne poraze koje trpi na politickoj sceni oko KiM ne krene da resava preko jos sipanja u toku sezone u Czfmpdivabg...

  • Tuzno 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Alex_Serbia said:

Meni je smesan taj nadimak nasem ovosezonskom timu jer su nam ga nadenuli navijaci KKCZ nakon sto prvi put u 10+ godina nisu overloadovani tamnoputim igracima. Fazon, who did you sign (for me) lately?

 

Meni je zaista nevazno tamnoputi ili netamnoputi stranac al cisto istine rade da odgovorim da je netacno da nismo overloadovani tamnoputim igracima prvi put u 10+ godina, cak ni blizu.

 

Ove sezone trojica trenutno, cetvorica ukupno. (Adams bio tu u pocetku samo).

 

Prosle sezone samo Holins.

 

Pretprosle da (ako 5+ spada u overload), petorica Lojd-Volden-Hol-Rit-Noko(pola sezone). Plus na kratkorocnim O Brajant i Teri. 

 

19/20 tokom cele sezone su bili Lorenco, Gist i pokojni Odzo. Faje i Derik Braun otpusten tipa posle mesec dana, Kalin Lukas odigrao nekoliko utakmica, Panter cini mi se 2 meseca bio tu. Ako racunamo sveukupno ok overload.

 

18/19. Faje, Odzo i Regland. +KC Rivers u doselekciji. Ako je granica 5, ovo nije overload.

 

17/18. Feldin i Lesor. Plus Dilan Enis pred kraj.

 

16/17. Samo Dzenkins i Dion Tompson u doselekciji.

 

15/16. Sofo i Rajan Tompson ni pola sezone, zatim u doselekciji Kvinsi Miler(oko pola sezone) i Kinzi(manje od pola).

 

14/15. Dzenkins i Markus Vilijams.

 

13/14. Nelson, Dzenkins i Silbovani Silb.

 

12/13. Nelson, Moris, Skot.

 

Dakle 10 sezona unazad, ukoliko racunamo igrace koji su bili i po mesec dana ili dva ili pola sezone, dva puta je bilo 5+ . Ukoliko racunamo u istom trenutku, samo jednom.

 

Moze biti smesan nadimak iz drugih razloga al ne i iz tog kog si napisao.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Brat od Korneta said:

Pretprosle da (ako 5+ spada u overload)

 

Pa s obzirom na to da smo mi KK Kamerun sa total 5 tamnoputih igraca, izgleda da spada 🤷‍♂️

 

Naravno da je broj stranaca/tamnoputih kosarkasa nebitan, narocito navijacima KKP.

Edited by Alex_Serbia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tango said:

Ne voli da gubi...covek je definitivno bolestan...nije mu bilo dovoljno sto je dao za Campaca love koliko kosta cela prva petorka KKP,nego se plasim da stalne poraze koje trpi na politickoj sceni oko KiM ne krene da resava preko jos sipanja u toku sezone u Czfmpdivabg...

 

Dejka, promasio si temu, ovo iznad ti je za ovde, za Tatu, a ne za KKP temu.

 

Mislim, za ovde pod uslovom da volis lazi i GTRetardizam.

 

 

A i ne igra se tako tango... to sto ti radis ti je neki ovaj rad: 

AdventurousWellgroomedCowbird-size_restr

 

Bjutiful... Not!

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Alex_Serbia said:

 

Pa s obzirom na to da smo mi KK Kamerun sa total 5 tamnoputih igraca, izgleda da spada 🤷‍♂️

 

Naravno da je broj stranaca/tamnoputih kosarkasa nebitan, narocito navijacima KKP.

 

U redu onda dve sezone, a ne 10+ unazad svake osim ove.

 

Zasto narocito samo navijacima KKP? Ja ne poznajem nijednog navijaca KKCZ da je negodovao zbog tamnoputih igraca u Zvezdi. Mozda je bilo prica oko broja stranaca ali nikada nisam cuo oko tamnoputih igraca. Pa doslovno svakom navijacu Zvezde medju omiljenim igracima u prethodnih 10god racunajuci i domace i strane su Dzenkins, Markus, Kvinsi...

 

1 minute ago, Kooineeperk said:

nije mu bilo dovoljno sto je dao za Campaca love koliko kosta cela prva petorka KKP

 

Kosarkaski PDF propo.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

41 minutes ago, Kooineeperk said:

nije mu bilo dovoljno sto je dao za Campaca love koliko kosta cela prva petorka KKP

 

Kosarkaski PDF propo.

Sta uradi covece, sad ispade kao da sam ja to napisao 😄 

Edited by Kooineeperk
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

@kendrickJedno je subjektivnost, drugo je totalno odsustvo realnosti.

 

Ovde su uspesi i trofeji jedna vrsta droge i sve to je samo metastaziralo pojavom histerika i njegove svite. Ako nista, u drugim zemljama ljudi podrzavaju i klubove koji su daleko od velike scene i jakih igrackih imena (vec pomenuti PAOK ili Hapoel). Eno u Hrvatskoj, ljudi gledaju svoj Zadar iako je jasno da taj klub samo zivotari. Niko od njih ne trazi od drzave da "uredi odnos prema svojim klubovima", odnosno da isporuci te milione da se igra ta EL.

 

Navijaci KKCZ i KKP (velika vecina, od kojih mnogi samo povrsno prate kosarku) su kao narkomani koji kriziraju kad im se uzme droga zvana borba za trofeje i jaka igracka imena u timu. Pa kad je KKP imao mnogo manje budzete, navijaci nisu bili u fazonu "i u bolu i u radosti grobari smo ostali" nego "ua, dokle vise, ma pasce ova vlast pa ce KKP DA SE VRATI NA MESTO KOJE MU PRIPADA!". Mislim, stvarno, a koje je to mesto koje tom klubu pripada? Zagarantovano barem drugo mesto i budzet od par miliona evra? I tako svake sezone? Mislim, isto vazi i za KKCZ, zamisli KKP doveo Puntera i Ledaya, a mi mislili da cemo vecno biti prvi. Pa kako to?

Edited by goldberg
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, kendrick said:

Navijaci ce uvek naci razlog za bockanje drugih, odnosno velicanje svojih stvari. Nista novo, ove godine je trending broj stranaca, pogotovo tamnoputih igraca u KKP, kao i velicanje broja domacih u suprotnom taboru. Svaka ima svoj kontekst koji obesmisljava, ali navijacima je to realno nebitno.

 

Istina sve sto si napisao.

 

Samo mala digresija, mislim da je nekako za ponos broj domacih igraca, pod uslovom naravno da se udje u plej of El na primer odnosno da se ima uspesna sezona sa titulom recimo. Narocito Zvezda i Zalgiris koji se izdvajaju po broju domacih, jos su bili rangirani po svim predikcijama 14. mesto odnosno ispod.

 

Dakle kao sto rekoh pod uslovom da je uspesna sezona, u suprotnom pisi propalo. Po meni bi bio najveci ponos imati uspeh u El recimo f4 (pa i taj top8 ako to mozemo nazvati vecim uspehom) sa 12 domacih igraca, mislim na bilo koji klub, u bilo kojoj zemlji. Moje misljenje deli i Zeljko Obradovic, bar je tako izjavio Savic da je Zeljko hteo 12 domacih igraca proslog leta. Sa druge strane takodje delim Zeljkovo misljenje da ukoliko imas odredjeni budzet i za taj novac mozes dovesti boljeg stranca od domaceg igraca na toj poziciji da bi doveo stranca, verujem i 99% navijaca KKCZ i KKP da su u ovakvim situacijama u kakvim su godinama unazad Zvezde i Partizan, narocito Partizan jer nije igrao El.

 

Tako ne bih imao problem sa 8 stranaca u Zvezdi ukoliko prave razliku odnosno bolji su od nasih domacih na svojim pozicijama. Mi nazalost i ove sezone imamo strance koji su losiji od domacih na svojim pozicijama a imali smo i u te dve sezone kada smo imali najveci broj stranaca. Za mene licno mislim da je realno sa ovim budzetom da Zvezda ima 3 stranca koji prave razliku poput Kampaca, Vildoze, Lojda, Lorenca i Berona (mada oni nisu dosli kao dokazani iz El, al taj tip igraca koji pravi razliku), Perperoglua, Kvinsija itd itd. a za eventualne 4. ili 5. pod uslovom da nema domacih za taj novac slicnog kvaliteta su mi ok igraci zadatka poput Holinsa na primer. Naravno najvise bih voleo 12 domacih al isto tako bi i 8 stranaca (pravih) ako bi to davalo vece danse za uspesnijom sezonom. Neki idealan scenario za mene bi bilo 12 domacih od cega su 5-6 osnova koji prave razliku tipa Micic-Nedovic-Guduric-Kalinic-Petrusev i ostatak ovi nasi role pristojni igraci za El, neki manje neki vise.

 

Mislim da bi 99% navijaca Zvezde radije volelo da osnovu tima izgleda recimo ovako Micic, Teodosic Nedovic, Guduric, Kalinic, Petrusev, Vucevic (da ne preterujem bas sa Doncicem) nego da su na njihovim pozicijama stranci slicnog ili istog kvaliteta. Plus dopunjeni Dobricem, Davidovcem, Mitrovicem, Lazarevicem, Lazicem, Ilicem, Topicem... Eto ti celog rostera 14 igraca na svim pozicijama.

 

Kao i u Partizanu Avramovica, Jaramaza, Bogdanovica, Marinkovica, Andjusica, Lucica, Trifunovica, Pokusevskog, Vukcevica, Milutinova, Smajlagica, Koprivicu.  Eto celog rostera.

 

Oba rostera su i bolji odnosno skuplji od sadasnjeg i Zvezdinog i Partizanovog i mislim da bi ih podjednako rado gledali. Slozicemo se? I da postoji novac za tako nesto da bi bukvalno svi prihvatili ovo na leto umesto ovog sto imamo sada. (Na stranu sto iz ove perspektive je nama Vildoza toliko prirastao za srce pa ne bi smo mogli zamisliti sadasnju Zvezdu bez njega ili vi bez Lesora recimo i sada ih ne bi menjali ni po sto.)

 

Ovde nekolicina ljudi ide u ekstreme gde nekako poluagresivno cesto imaju komentare na Zvezdinoj temi "koga briga za broj stranaca/domacih igraca" bukvalno podjednako kao i Covic sto to namece oko broja domacih igraca. U oba slucaja po meni idu u ekstreme, prvi misleci da neko valjda deli ljude kao da se ne misli konkretno na domaci i strani igrac (domaci u smislu vece sanse za boljom hemijom u timu, znaju sta znaci klub i navijaci, "poginuce" u borbi za trofeje dok stranci mozda nece bas svi) skacuci kao da je to neki rasizam il sta vec a doslovno svaki navijac Zvezde voli pozamasan broj tamnoputih igraca koji su igrali za KKCZ. Drugi namece iz nekih njemu znanih razloga, moze biti jer voli da pecka rivala na navijacki nacin ili iz njemu "patriotskih" razloga jer misli da mu je domacinskiji klubu ukoliko ima vise domacih igraca, sta god, svakako po meni oba forsiranja odlaze u krajnost.

 

Sad patriotizam bez navodnika, recimo da 99% Srba voli Djokovica vise od Nadala/Federera ili Jokica vise od Lebrona/Karija/Janisa il koga god od aktuelnih Nba superstarova. Ok mozda nisu najbolji primeri jer je Djokovic GOAT a Jokic je MVP ali recimo da, slozicemo se, 99% Srba voli vise Aleksandra Mitrovica od Halanda iako je Haland znacajno bolji igrac. Dakle mozemo konstatovati da bar sto se sporta tice da je u tom pogledu navijacka javnost u Srbiji generalno a pre svih Zvezde i Partizana kao najbrojnijih patriotsko-sportski nastrojena u smislu da bi od igraca podjednakog ili veoma slicnog kvaliteta domaci-strani izabralo domaceg, u 99% slucajeva, siguran sam. Takodje mozemo konstatovati da 99% navijaca Zvezde i Partizana nisu nikakvi rasisti jer vole Dzenkinsa, Kvinsija, Markusa ili Kangu i Bena odnosno Lesora i Ledeja il kog vec najvise volite od stranaca a u fudbalu Dijabatea i Rikarda il ranije Diaru i Moreiru itd. I da iz ove perspektive svih 99% ne bi menjalo ove strance za rendom domace jer su im vremenon prirasli za srce, ali pricam iz perspektive pre nego sto su dosli odnosno da ubuduce bi siguran sam gotovo svi igrace slicnog kvaliteta (da postoji finansijske mogucnost dovesti svakog domaceg) radije birali domace, sto mi je nekako normalno i prirodno, a narocito bivse igrace svog kluba ili navijace istog.

 

Dakle "koga briga za broj domacih/stranih", mene konkretno, a tipujem da nisam jedini ovde. Al naravno ne po svaku cenu niti verujem da bi iko ziv sve domace po svaku cenu. Sme li valjda neka sredina u razmisljanju ili se pak uvek ode u dve krajnosti kao i gotovo sve drugo u nasem narodu.

Link to comment
Share on other sites

Sve sto si napisao spada u onaj kontekst koji sam pominjao. Naravno da je za svaki klub homegrown igrac poseban ili barem igrac koji je odrastao u slicnoj sredini, odnosno domaci igrac. Sustina je da vas klub se nalazi u drugacijoj poziciji od Partizana, iz ovih ili onih razloga, gde su igraci poput Dobrica, Lazarevica, pre toga Gudurica imali kvalitetnu skolu - a daleko veci broj igraca pao u toj istoj skoli a zove se ABA liga i FMP. 

Luksuz forsiranja mladih igraca, klub iz ABA lige koji funkcionise po principu od sezone do sezone, a neretko i od meseca do meseca je minimalan, sto vidimo i ove sezone recimo na primeru Tristana, pa u dobrom delu sezone i Trifunovica i Smailagica. Petrusev, kao najtalentovaniji od pobrojanih je ipak drugaciji igrac, koji je nakon internacionalnih smucanja imao MVP-level sezonu u dresu Mege gde je sve islo preko njega, a onda je prosao i skolu zvanu Ataman i realnost seniorske kosarke na najvisem nivou. Sve su to izuzetno bitne stvari u razvoju igraca, a Partizan koji je u ovoj novoj etapi tek godinu i nesto dana jednostavno nije u poziciji za sve sto sam pomenuo i zavisi od situacije do situacije (da li ce neki prospect napredovati brze, da li ce neki prospect neplanirano izleteti na trzistu...).

 

Takodje, pool domacih igraca je sve tanji i tanji rekao bih, pogotovo ako imamo na umu neke crvene linije koje ipak postoje kod odredjenih igraca poput Kalinica, Gudurica, Bjelice, Lucica, Jaramaza, Milutinova, kada imamo primer dva kluba gde su oba u EL i nema tako izrazite prevage i jasne opcije. Svako od nas partizanovaca zeli i nada se Lucicu, Jaramazu, Milutinovu, pa i Vanji, ali neke stvari su ipak prioritetne u skladu sa pozicijom kluba, a to je rezultat, neka konkurentnost dok traje neizvesnost oko takmicenja koje ce klub igrati dogodine, a kamoli kasnije. Da bi nasao neko in house resenje, pa od nekih novih lica napravio te Lucice, Jaramaze, Milutinove, potrebno je dosta stvari da se dogodi, a vecina njih Partizanu i ne idu na ruku. 

Vas klub ce uskoro (sezonu-dve) verovatno biti bez Lazica i Markovica, mozda ce jos neki domaci ili homegrown igrac otici, a tu postoji zamka preplacivanja igraca ciji igraci kvaliteti mozda i ne zavredjuju toliki novac, ali donose neke intangibles koji mogu biti prevaga. Pominjao sam vec, a realno je i opste znanje sada, vasi domaci igraci nisu na liniji prezivljavanja i realno retko gde bi dobili bolji novac - mislim na ove sljakere i supporting cast uz Dobrica koji je cas to cas udarna igla. 

Najbolje je best of both worlds, ali u vrhunskom sportu tako nesto je jako tesko, a sve i kada uradis sve kako treba (moze se reci da je vas klub dosta toga uradio kako treba - filijala na odlicnom nivou, omladinska skola, prostor, minuti, mentorship) to nije garant da ces uspeti. 

 

edit: ovaj deo oko Lucica, Jaramaza, Milutinova - kao tri igraca koje svi prizeljkujemo - prvi se skucio u Minkenu gde zeli da nastavi zivot, gde mu se porodica oseca odlicno, deca integrisu u nekoj zdravoj sredini (po njegovim recima). Njegov dolazak je moj wet dream ali pitanje je koliko je opcija koja je Lucicu potrebna. Jaramaz je otisao u danima oko Zeljkovog dolaska, nemam pojma sta je tu bilo, ali realno ima mesta za njega u timu i voleo bih da ga vidim. Treci, Milutinov je pod ogromnim ugovorom u CSKA i tu realno postoji prilika buduci da ruski klubovi nece igrati EL ni naredne sezone, e sad da li postoji i koliki je buy out, da li moze da izadje iz ugovora, ipak je u pitanju centar elitnog nivoa i siguran sam da mnogi prate tu situaciju. Vanja je realno role player za koga takodje mislim da ima mesta u timu, ni tu ne znam kakva je situacija ali sa njim kompletiramo pool domacih igraca koji bi ispunili kriterijume Partizana, a da nisu igraci koji su se etablirari u vasem klubu sto je jako specificna karakteristika.

Edited by kendrick
Link to comment
Share on other sites

Ја тек јутрос читам како је преЦедник био експлицитан, дакле:

- за све спонзоре и за све играче у ККП  је заслужна држава

- порески дуг који није плаћен је 8М евра

 

На страну преЦедник, али обзиром да су навијачи ККП редом авангардни, панкерски и опозиционо орјентисани, логика каже и налаже да ће од таквих навијача барем 1 из управе или неки утицајан при КК (нпр. Жоц) да каже да барем нешто од овог није истина😀

 

 

Link to comment
Share on other sites

Iskreno, nemam nista protiv ulaganja u KKP, pogotovo ako se napravi neki dobar uspeh u EL. Najbolji trener, najbolji igraci, 20k ljudi na utakmicama, lepa slika se salje sirom Evrope i to je sve okej. Mora se uloziti da bi se igrala kosarka na EL nivou. Ovo za porez je glupost, da moraju da ga plate vec bi ga platili,a ovako sluzi samo za navijacka prepucavanja i zezanja. Ali koliko je tesko shvatiti mozak navijaca Partizana i u buduce ih shvatati ozbiljno kad im je covek kojeg su oznacili kao neprijatelja broj 1 obezbedio sve ovo gore navedeno, napravio od njih najveci drzavni sportski projekat u zemlji, a i sire. Kakvo obezvredjivanje svih onih skandiranja, pesmica, izjava i stavova koje smo slusali godinama. Ali tako je to kada si slepo zaljubljen i verujes u nesto nadprirodno, pa ne vidis da ti trener obavlja ulogu prvog coveka kluba i unistava finansije dok ti istovremeno truje mozak i nagovara te da pravis sebi imaginarne neprijatelje i uvek druge krivis za sopstvene neuspehe. 15 godina trofeja, igranja EL, gasenja konkurentnih klubova u zemlji, uzimanja svih najboljih mladih igraca nije bilo dovoljno da se uspostavi koliko toliko stabilan sistem koji nece puci nakon jedne slabije sezone i izgubljenog plej ofa Abe. I onda su drugi krivi.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Константин said:

Ја тек јутрос читам како је преЦедник био експлицитан, дакле:

- за све спонзоре и за све играче у ККП  је заслужна држава

- порески дуг који није плаћен је 8М евра

 

На страну преЦедник, али обзиром да су навијачи ККП редом авангардни, панкерски и опозиционо орјентисани, логика каже и налаже да ће од таквих навијача барем 1 из управе или неки утицајан при КК (нпр. Жоц) да каже да барем нешто од овог није истина😀

 

 

Predsednik verovatno ne obavlja svoje ustavne dužnosti kada stiže da bude sponzor, finansijski direktor i poreski savetnik jednog KK.

Link to comment
Share on other sites

Situacija je slična kao npr. sa penzijama - prvo ih smanji i godinama drži umanjene a onda na kraju vrati na prethodni nivo i izreklamira se kako su nikad veće. Pamćenje zlatnih ribica pomogne da se poveruje u to.

 

Ovde je marketinški uradio idealnu stvar za sebe. Natrpao lopatom pare poslednjih par sezona a onda proziva za dug koji se u međuvremenu napravio dok je klub bio kontrolisano na ledu. Kao da je sad dozvoljeno njegovom pijunu na čelu kluba da sve pare koje je klub dobio iskoristi za vraćanje poreza i igra sa jeftinim timom. Aha, al' juče.  Pare su date sa tačnom namenom da klub dovede igrače i vođa se predstavi kao zaštitnik, spasilac kluba a istovremeno ima štih kojim proziva svog saradnika Ostoju (kao što radi i drugima po Srbiji) čim se dešava nešto što njemu nije po volji a na šta Ostoja nema uticaja, ali na nekog mora da se istrese. Istovremeno, verne ovce glasači koji ne znaju o čemu se radi ali čuju da im neko dira vođu imaju argument da ga dodatno brane i naroguše se na svakog ko ga napada jer eto: "šta se bunite kad vam je sve dao". Navijačka podjebavanja su samo plus.

 

Da sa Mitića krenu malo jače i češće prozivke i tu bi usledio isti vođin performans sa prenemaganjem i ciframa. Ili kad bi počela pljuvanja na utakmicama fudbalske reprezentacije - bilo bi opet: "ja vam uplatio ovo, ono, gradim stadione, bla, bla, truć", a to što njegovi drugari na raznim nivoima od Kokeze na dole upropaštavaju fudbal nema veze.

 

8 minutes ago, Dobar u piku said:

Vučić namerno pred kup stvara još veću mržnju i nezadovoljstvo,a Covic kreće turneju 4 skakaonice.

Ma jok, to je da se spreči krađa u Nišu, što je onomad Čova rekao da zna da se sprema.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...