Jump to content

Message added by NMX,

Drugari,

 

Pošto nam se bliži verovatno najuzbuljdivija sezona u domaćoj košarci u poslednjih desetak i više godina, pošto je u toku prelazni rok gde iz dana u dan imamo vesti i vesti novi mod tim vox92 košarke vam je spremio nekoliko pravila kojih ćete morati da se pridržavate kako biste (i) održali nivo diskusije neophodan za forum kakav želimo i (ii) kako biste pomogli novom mod timu da ima što manje posla.  Ova pravila su svakako podložna promeni i pooštravanju ukoliko bude bilo potrebno te imajte i to u vidu.

 

Mimo postojećih pravila foruma sa kojima ste već upoznati i čije vrednosti pokušavamo da baštinimo još od devedesetdvojke a koja možete naći na

 

 

shodno specifičnoj situaciji i brojnim dešavanjima u domaćoj košarci, želeli bismo da vam skrenemo pažnju i na sledeće:

 

-        Tata topik vam je i mama i tata, tj. (pošto ima gomila pravnika međ’ modovim) sine qua non merenja patke na forumu;

-        Bićemo maksimalno fleksibilni kada je Tata u pitanju i pustiti diskusiju ma koliko glupa bila, ma koliko se trolovalo ili pričalo o budalaštinama, sve i da najavljujete Lebrona u Zvezdi a Durenta u Partizanu, dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada. Bude li toga, kažnjavanje će biti rigoroznije u odnosu na Pravilnik foruma jer je već dopuštena diskusija maltene bez ikakvog kriterijuma;

-        Topik pojedinačnog kluba treba da bude maksimalno oslobođen od Tata tema, posebno da bude oslobođen od diskusije o pojačanjima ili vestima u vezi sa drugim klubom;

-        Nemojte spamovati sa reportovanjem za Tata postove, učestvujete u diskusiji koja je u stratu takva kakva jeste, nemojte očekivati moderisanje takvih stvari dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada;

 

Maksimalno izlazimo u susret sa ovim dosta liberalnim pristupom diskusiji, nemojte to zloupotrebljavati i terati nas da brišemo i banujemo redom.

 

Hvala.

Mod tim Vox92 košarka

Recommended Posts

13 minutes ago, LakiJeMaloNervozan said:

Mozes li mi reci sta pise na slici, ne vidi se lepo?

 

Mogu kad napises Zvezda velikim slovom.

 

3 minutes ago, Dzep said:

Istorijski gledano da, na moju žalost jesu, pošto je rezultatski kriterijum ipak broj 1. Takođe, ne bih o klubovima iz SFRJ, ipak nismo više ista država.

 

Hvala na odgovoru. Jedini si koji mi je to odgovorio na to pitanje koje sam postavio vise puta na ovoj temi ranije.

 

Hvala ti i sto potvrdjujes da nije realna Zeljkova percepcija da je Partizan najveci klub posle Reala kako je rekao po dolasku u Partizan jer ako se vodimo el titulama postoji jos cak 14 klubova koji su osvajali El vise od jednom i jos 15 sa Partizanom koji su osvajali jednom.

 

Zeljko se vodio onim navijackim moj klub je za mene najveci (mada nejasno zasto je Real onda stavio ispred) jer svaki navijac misli da je njegov klub najveci i bukvalno svi navijaci imaju pesme za svoj klub da je jedini i najveci sto slozicemo se da je subjektivna kategorija. Za mene je Zvezda najveci klub na svetu takodje, a mozemo samo da pisemo koji je trofejniji.

 

Ja zaista ne bih uzimao to kao iskljucivi faktor jer su Evroligu uzimali i Brno, Academic i USK Praha ako su za tebe to veci klubovi od Zvezde koja je neuporedivo vise puta igrala tu Evroligu, ima i druge evropske trofeje, ima neuporediv broj svih drugih titula, onda sto se kaze motaj kablove. Primera radi i Notingem Forest u fudbalu a ima klubova iz Engleske koji su u svemu drugom uspesniji osim u broju LS titula. Mada razumem da ako uzimamo i sve druge faktore da vam tu nista osim te El titule i kupova ne ide na ruku, posto u svemu ostalom niste bolji poput domacih trofeja, abaligaskih i drugih stvari koje sam vec nabrajao koji su vezani za istu tu El.

 

E da, imamo i polufinale Evrolige posto si napisao da nemamo al verujem da nisi znao taj podatak, pa eto sad znas. 🙂

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tema o velicini kluba je slicna temi GOAT-a - uglavnom je besmislena i uglavnom ce ljudi imati misljenje za jedno ili za drugo sa opravdanim sentimentom ili racunicom.

 

Liverpul, recimo, iako je imao dugacak losing streak i decenijama bio od prosecan do iznadprosecan tim sa ostrva je i dalje imao auru oko sebe kakvu Celzi, Siti, Totenhem nikada nece imati. Velicina kluba bi, po mojem misljenju, morala da se ogleda i sa off-the-court stvarima - Liverpulov influens na fudbal u proslom veku kao i taj navijacki naboj ga cine specificnim, ali ga i uzdizu na nekoj imaginarnoj lestvici velicine. Aston Villa, Nottingham Forrest ili recimo Hamburg nikada nisu stekli neku posebnost u evropskim okvirima iako su imali sjajne rezultate na evro sceni i osvajali titule evropskog prvaka.

Istovremeno, kosarka je imala neke sjajne timove i sampione ali nema ih mnogo koji su poput Partizana imali uticaj ili povezanost u kosarci na ovom kontinentu - pocevsi od velikih, legendarnih igraca i trenera koji su nakon odlaska u finansijski i zivotno lepse sredine prenosili emociju Partizana koja nikada nije splasnula. Jugoplastika je, kao i Riga back in the days three-peatovala Evrologinog prethodnika ali je i munjevito izgubila povezanost sa kosarkom u Evropi iako su njeni igraci, treneri nastavili sa fantasticnim igrama i izrasli u istinske legende. Zato se to desilo je kompleksno pitanje, ali cinjenica je da u Evropi trenutno ni Cibona ni Jugoplastika nemaju echo koji Partizan ima.

Zeljko kada je rekao da je Partizan uz Real najveci klub kontinenta sigurno nije racunao evropske titule nego te intangibles koji cesto definisu ekipe u ovakvim konverzacijama. Partizan ima specificnost, posebnost i miticnost slicnu Liverpulu (na stranu broj titula sampiona kontinenta) i zbog toga se sa pravom smatra evropskim velikanom.

Edited by kendrick
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@kendrick LOL @Željko nisam imao pojma da je to izjavio. Ok, za njega vrv jeste, za prosečnog navijača vrv isto, ali ajmo da malo realnosti i malo racia uzmemo u obzir. 

 

Sve ovo stoji, sve što si ti rekao oko uticaja na igru i slično, ali CSKA je isto tako uticao na basket, Real, i mnogi drugi... što po igračima, što po trenerima, što po titulama.

 

Ali svi ti kriterijumi su podložni interpretacijama i raspravama, nisu merljivi; jedino su titule merljive. 

 

Ma nije ni bitno, kud sam i krenuo sa objavom, trebalo je da budem pametniji ali avaj

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rekoh da ih nema mnogo koji su poput Partizana imali uticaja na evropsku kosarku i zadrzali taj status, da ne kazem mit i reputaciju i dan danas. CSKA i Real definitivno jesu a pritom su i daleko uspesniji klubovi, svrstao bih tu recimo i Olimpiju iz Milana, kao i Makabi, PAO i Zalgiris koji su pored uspeha na parketu ili obelezili neke epohe evropske kosarke ili imali te intangibles koje sam pomenuo. Ako pridodamo Olimpijakos, Virtus i Barselonu, dolazimo do uskog kruga od 10 ekipa koje su zajedno simboli evropske kosarke s' tim sto su vecina ovih klubova daleko uspesniji od Partizana rezultatski. Ipak, svaki od njih kao i Partizan imaju aktuelnost kao i reputaciju koja je ipak neophodna - bilo je jos barem toliko klubova koji mogu da pretenduju na best of the rest status. Efes recimo iako ima jak evropski status mislim da necemo gledati slicno kao nabrojane ekipe - da li zbog nedostatka kakvog romantizma ili prisutnosti u ranijim epohama EL... jebem li ga.

Link to comment
Share on other sites

Dakle Partizan je uspesniji po jednoj El tituli i po ehu misticnosti i igraca koji su zadrzali ljubav prema klubu kad su otisli u druge klubove dalje, posto mi to nemamo...

 

Ja sam vise za stvarnost i realnost gde jako veliki procenat navijaca Partizana misli za sebe da je Partizan institucija a Zvezda mali klub, a kao sto Dzep kaze jedino su trofeji merilo, kako da toliko veci klub ima manje domacih trofeja, podjednak broj Aba titula, manje pobeda u El, daleko manje pobeda na gostovanjima, losiji procenat ukupnog broja pobeda u El, nije mogao da osvoji titulu 30 godina, osnovan posle male Zvezde, po ukupnom broju derbija veoma priblizan skor itd. itd. pa sve do ovih sitnica poput izgubljenog prvog istorijskog derbija u El...

 

Mislim da su Bogovi kosarke misticnosti i eha hteli da odgovore na neke nepravde od ranije i da koliko god (sad parafraziram) pagani koji ponavljaju mantre koje nisu istina, ipak dokazuje da Bog postoji, a i Zvezda zaista postoji, i pise se velikim slovom.

  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da su današnje rasprave pokrenute kako bi se ubilo vreme do početka utakmice. Strpite se, još malo pa počinje. Nadam se da ćemo na kraju svi biti srećni. Zvezdaši pobedom, a komšije što su izgubili pristojnom razlikom. :smiley53:

Link to comment
Share on other sites

Čestitke, komšije, na fer navijanju i muškoj borbi. Pobedio je za nijansu bolji i skoncentrisaniji tim.

Iskreno se nadam da će ove dve EL utakmice postati standard u EL, ali i zameniti one ABA, KLS i kup derbije.

Žilavi ste do zla Boga...

  • Like 4
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Cooper said:

Čestitke, komšije, na fer navijanju i muškoj borbi. Pobedio je za nijansu bolji i skoncentrisaniji tim.

Iskreno se nadam da će ove dve EL utakmice postati standard u EL, ali i zameniti one ABA, KLS i kup derbije.

Žilavi ste do zla Boga...

 

blink-twice-pointing.gif

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Cooper said:

Čestitke, komšije, na fer navijanju i muškoj borbi. Pobedio je za nijansu bolji i skoncentrisaniji tim.

Iskreno se nadam da će ove dve EL utakmice postati standard u EL, ali i zameniti one ABA, KLS i kup derbije.

Žilavi ste do zla Boga...

 

Ovo Kuper? :classic_huh::classic_huh::classic_huh: Barkli, vrati nalog Kuperu.

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...