Jump to content

Message added by NMX,

Drugari,

 

Pošto nam se bliži verovatno najuzbuljdivija sezona u domaćoj košarci u poslednjih desetak i više godina, pošto je u toku prelazni rok gde iz dana u dan imamo vesti i vesti novi mod tim vox92 košarke vam je spremio nekoliko pravila kojih ćete morati da se pridržavate kako biste (i) održali nivo diskusije neophodan za forum kakav želimo i (ii) kako biste pomogli novom mod timu da ima što manje posla.  Ova pravila su svakako podložna promeni i pooštravanju ukoliko bude bilo potrebno te imajte i to u vidu.

 

Mimo postojećih pravila foruma sa kojima ste već upoznati i čije vrednosti pokušavamo da baštinimo još od devedesetdvojke a koja možete naći na

 

 

shodno specifičnoj situaciji i brojnim dešavanjima u domaćoj košarci, želeli bismo da vam skrenemo pažnju i na sledeće:

 

-        Tata topik vam je i mama i tata, tj. (pošto ima gomila pravnika međ’ modovim) sine qua non merenja patke na forumu;

-        Bićemo maksimalno fleksibilni kada je Tata u pitanju i pustiti diskusiju ma koliko glupa bila, ma koliko se trolovalo ili pričalo o budalaštinama, sve i da najavljujete Lebrona u Zvezdi a Durenta u Partizanu, dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada. Bude li toga, kažnjavanje će biti rigoroznije u odnosu na Pravilnik foruma jer je već dopuštena diskusija maltene bez ikakvog kriterijuma;

-        Topik pojedinačnog kluba treba da bude maksimalno oslobođen od Tata tema, posebno da bude oslobođen od diskusije o pojačanjima ili vestima u vezi sa drugim klubom;

-        Nemojte spamovati sa reportovanjem za Tata postove, učestvujete u diskusiji koja je u stratu takva kakva jeste, nemojte očekivati moderisanje takvih stvari dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada;

 

Maksimalno izlazimo u susret sa ovim dosta liberalnim pristupom diskusiji, nemojte to zloupotrebljavati i terati nas da brišemo i banujemo redom.

 

Hvala.

Mod tim Vox92 košarka

Recommended Posts

3 minutes ago, Cooper said:

Ovako se je npr. u EC rešeno pre par nedelja.

"Tyrique Jones of Turk Telekom Ankara has been sanctioned with a one-game suspension due to physical aggression towards another individual, on the occasion of its team's away game against Dolomiti Energia Trento under Article 27.1.a) of the Euroleague Basketball Disciplinary Code"
 

 

 

 

È sad se moram i ja umiješati. Inače "tatu" izbjegavam. Ako je ovo vrijedno samo jednog meča suspenzije onda je EL u ozbiljnim problemima. Reference radi kao junior sam sa loptom pod mišicom jedne ruke sa drugom rukom odvalio takvu samarcinu napadaču Dinama da se sve orilo Hitrec-Kacianom. Za one koji nisu upućeni to je pomoćni stadion ispod južne tribine stadiona Maksimir. Za to sam osim jezikove juhe koju sam odslušao od pola ljudi iz saveza HNS i čelnika čiji sam i sam reprezantitavac bio dobio i još 5 utakmica zabrane koji sam relativno brzo i odslužio jer sam osim juniora u to vrijeme već nastupao i za seniorsku ekipu. I još sam dobro i prošao jer se čak govorilo i o suspenziji na par mjeseci. Krivično doduše nisam gonjen,  zbog godina ali pretilo mi se na razne druge nacine. Mladost ludost. Za udaranje protivnika dobiti samo jednu utakmicu kazne je komedija. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Cooper said:

Evo još jedno pitanje za sve učescnike.

 

Koliku kaznu su po vama zaslužili:

a) Tyrique Jones

b) Luca Vildosa

c) Mathias Lessort

 

Ali bez lupanja tipa ja bih ovoliko, onoliko, nego realno, uzimajući praksu, koliko su kažnjavani prethodnici, šta je realno po vama...

Iz dosada viđenog, odgovor je lak (brojimo mečeve suspenzije):

a) 1

b) 0

c) 12-15

  • Love 3
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Ajd sad da manemo ko je uradio i ciji je.

 

Jel vama normalno da igrac posle utakmice (dakle ne cak ni u duelu) nabode coveka u glavu, i za to dobije 1-2 meca suspenzije?

 

Dakle manite me pravila i sta je ko dobijao do sada, da li vam je to normalno? Ako tako stoji u pravilima onda je to pogresno na vise nivoa.

 

10 minutes ago, Kooineeperk said:

Kako vam ne dosadi da sejete ovoliku mrznju i potpirujete je?

 

Sta, kao osecate neko zadovoljstvo time?

 

Evo, ne razumem. 

 

Smisao bitisanja na forumu. 

Link to comment
Share on other sites

Kad je bila podela talenata po navijačkom opredeljenju, crveno-belom taboru je dodeljen moral, a crno-belom mural.

 

Zato su sad jedni dobri, a drugi... jebiga, dobro crtaju, al' seju zlo i mržnju.

Edited by fillam
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cooper said:

A kazne posle 5. utakmice proslogodisnjeg finala za praznjenje hale i nereda nije ni bilo.

 

Kaznjena je Zvezda i novcano (cini mi se oko 60 000e ili tako nesto sto je realno bas dosta) i prvih nekoliko utakmica smanjenom oko polovine kapaciteta dvorane. Kucaj pa nadji vest.

 

Sto se tice ovog oko Lesora sto si sa Dzounsom uporedio nisam siguran jel isto samar ili udarac pesnicom ali i da je u Evrokupu to propisano na 1 mec, u Aba ligi je na 3 do 15, videcemo koliko ce biti ako uopste bude, posto i za Kls su propisi izbacivanjem u nizi rang pa vas nisu izbacili. I za porez postoji zakon sta se desi ako ga ne placas pa se i to ne primenjuje. E sad porez i Kls su pitanja vezana za Srbiju, a cuo sam da se u Srbiji 1 lik pita za sve pa je jasno ko vam je to sve oprostio, a ovo za Aba posto je regionalna prica mislim da mora neka kazna ipak pa kapiram da ce biti ovaj minimum od 3 meca posto vidim da si zapeo za misljenje a niko ti nije odgovorio.

 

Inace ovo sto idu u muriju da daju izjavu mi je bas jadno. Ne toliko jadno koliko prijava ne samo Savica vec i gomile navijaca Partizana i to Savicevo je bilo na ticu u pocetku dok je ovo javno i najavljeno i plus je ovo da kazem unutrasnjem faktoru u Srbiji dok je ono spoljasnem i to zapadnoj mafijaskoj organizaciji, ali svakako i ovo nase mi je i prejadno da se razumemo.

Link to comment
Share on other sites

Hoce li neko da mi objasni zasto se crveno bela strana brda mobilisala da stavi metu na čelo Lesoru, da mu "presedne svaki minut u Srbiji" i kako je to manje grozno od onoga sto je on napravio na parketu?

 

Treba da dobije suspenziju i novcanu kaznu, ali kolika god da je budala za taj postupak (i generalno), isao je da se obracuna 1 na 1, a ovaj poziv je prakticno na linč, izmedju redova da se ne biraju sredstva. 

 

Hocu reci, valjalo bi malo manje self- righteousnessa od osoba koje ocigledno nisu nista bolje od Lesora. Ne odnosi se na forumase (osim onih koji su pozvali da taj linc).

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, fillam said:

Kad je bila podela talenata po navijačkom opredeljenju, crveno-belom taboru je dodeljen moral, a crno-belom mural.

 

Zato su sad jedni dobri, a drugi... jebiga, dobro crtaju, al' seju zlo i mržnju.

 

24 minutes ago, Cooper said:

Realno, ružno je SeJaNje ove MrŽnjE na tata 1.

Treba da bude kao na tati 2.

 

 

Pa banujte me sada, to je činjenica.

 

Nije potrebno da se outujete, vidi se i bez toga. 😉 Misim, lepo je to, da se prizna.

 

Just for the record, uopste se moj post nije odnosio samo na "jedne" a ne i na "druge". 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, pantelia said:

Ajd sad da manemo ko je uradio i ciji je.

 

Jel vama normalno da igrac posle utakmice (dakle ne cak ni u duelu) nabode coveka u glavu, i za to dobije 1-2 meca suspenzije?

 

Dakle manite me pravila i sta je ko dobijao do sada, da li vam je to normalno? Ako tako stoji u pravilima onda je to pogresno na vise nivoa.. 


Uz napomenu da nisam čitao pravilnike, već pišem na osećaj. 
 

Novčana kazna, suspenzija do kraja regularnog dela. Ne treba osakatiti jedan tim zbog nepromišljenosti, idiotizma jednog igrača. Ako nije dovoljno, pojačati novčanu. 
 

Lesor nije nabo Petruševa. Pre nego što neko skoči, vidite onu vest o Tadiji. Mislim da je tip fizičkog alterkejšna bitan kada je dužina suspenzije u pitanju. Da ga je nabo, Petrušev se ne bi smeškao sekund kasnije i izgledao normalno u izjavi post game. Nabod čoveka od 210 i 120 kg je ozbiljna trauma za telo, kožu, krvne sudove itd. Ono je bilo neko guranje sa obe ruke gde je jedna išla u facu. Svakako neprijatno i nesportski, ali daleko slabije nego nabod i manje opasno. 
 

Gledajući Ridov udarac u grudi, ne vidim mnogo razlike između te dve situacije. Ajde, Petrušev ga u prolazu zakačio pa kao provokacija, dok je Lesor po završetku krenuo pravo u sranje, sve i da je bio trashtalkovan tokom utakmice. Koliko je Reed kažnjen? To je klasično udaranje, samo je u grudi a ne u glavu.

 

Na tata2 se jako priželjkuje štošta, ali imam razumevanja do neke mere (koju su medo i neki probili). Treba biti realan i razumeti kontekst - iz ugla navijača, prokockana je još jedna +15 utakmica iz kategorija bitnih, povredili se neki igrači, domaći se naložili, sa Lesorom uvek neki problemi u derbiju, već se jednom zaletao... sudija svira kraj, dešava se šta se dešava.
Par dana kasnije, da li možemo da se složimo da je potez za svaku osudu, suspenziju i novčanu kaznu i da je sa Filipom sve u redu? Navijači opravdano neka isporuče svoje na sledećem derbiju u vidu pesama i zviždanja, ajde i klub da izda jedno saopštenje jer ima obavezu da stane iza igrača i smiri navijače, ali 4? Krivična prijava? Spinovi u saopštenjima? Pozivanja na odmazde po twitterima, forumima... osim Lesorovog poteza, imamo jedan ogroman problem, a Lesorov potez je samo pomogao da ga vidimo nešto ranije nego inače, pred finalne ABA utakmice. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko beše Jokić dobio za udaranje s ledja i teže povređivanje protivnika? A jeste malko pustili u gaće od sreće, priznajte. Još kad su se braća pojavila, uh. Koliko mi se povraća od licemerja. Jbt, više od komšija me izludjuju ovi objektivni grobari. Luka samo što nije popušio Kuzmi da mu se izvini za Lesora. Fuj bre

Link to comment
Share on other sites

Koji si ti tebi car...Bjelicu da je onomad ona volina pogodila pre nego što mu je sam upao u " naked choke" tačno bi mu vrat slomio. Samo je splet okolnosti doveo do toga da se Nemanja pomeri samo za toliko da izbegne ozbiljnu povredu.

Lesoru niti jednom nije bilo dovoljno da samo plane i brecne se na igrača...već mora najmanje trojica da ga drže dok se mrskom neprijatelju najebava mamice na srbskom.

Kako li je tek to jezivo čuti...

Tuga je tek ona uvaljena izjava da mu je ovo prvi put za razliku od problematičnog Filipa. Da li mu je neko iskreno to preveo.
U maniru: saće Djura da ti oprosti što te je tukao.
Dal ste mogli još glupljim da ga predstavite ?

Lesor je iskren u toj infantilnoj želji da se dopadne navijačima...na terenu ne poznaje alibi igru ali kada se podvuče crta na kraju sezone nakon koje će vredeti možda i duplo više od cene za koju sad igra...ipak je ovom serijom ispada verovatno ispao i kao opcija kod najmanje 2,3 ozbiljna trenera top klubova koji nemaju želudac za ovakve high risk atlete i pored impresivnih statsa a ovi inputi se ne mogu sakriti.








  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, kendrick said:


Uz napomenu da nisam čitao pravilnike, već pišem na osećaj. 
 

Novčana kazna, suspenzija do kraja regularnog dela. Ne treba osakatiti jedan tim zbog nepromišljenosti, idiotizma jednog igrača. Ako nije dovoljno, pojačati novčanu. 
 

Lesor nije nabo Petruševa. Pre nego što neko skoči, vidite onu vest o Tadiji. Mislim da je tip fizičkog alterkejšna bitan kada je dužina suspenzije u pitanju. Da ga je nabo, Petrušev se ne bi smeškao sekund kasnije i izgledao normalno u izjavi post game. Nabod čoveka od 210 i 120 kg je ozbiljna trauma za telo, kožu, krvne sudove itd. Ono je bilo neko guranje sa obe ruke gde je jedna išla u facu. Svakako neprijatno i nesportski, ali daleko slabije nego nabod i manje opasno. 
 

Gledajući Ridov udarac u grudi, ne vidim mnogo razlike između te dve situacije. Ajde, Petrušev ga u prolazu zakačio pa kao provokacija, dok je Lesor po završetku krenuo pravo u sranje, sve i da je bio trashtalkovan tokom utakmice. Koliko je Reed kažnjen? To je klasično udaranje, samo je u grudi a ne u glavu.

 

Na tata2 se jako priželjkuje štošta, ali imam razumevanja do neke mere (koju su medo i neki probili). Treba biti realan i razumeti kontekst - iz ugla navijača, prokockana je još jedna +15 utakmica iz kategorija bitnih, povredili se neki igrači, domaći se naložili, sa Lesorom uvek neki problemi u derbiju, već se jednom zaletao... sudija svira kraj, dešava se šta se dešava.
Par dana kasnije, da li možemo da se složimo da je potez za svaku osudu, suspenziju i novčanu kaznu i da je sa Filipom sve u redu? Navijači opravdano neka isporuče svoje na sledećem derbiju u vidu pesama i zviždanja, ajde i klub da izda jedno saopštenje jer ima obavezu da stane iza igrača i smiri navijače, ali 4? Krivična prijava? Spinovi u saopštenjima? Pozivanja na odmazde po twitterima, forumima... osim Lesorovog poteza, imamo jedan ogroman problem, a Lesorov potez je samo pomogao da ga vidimo nešto ranije nego inače, pred finalne ABA utakmice. 

 

Krenuo je pesnicom i zakacio ga po licu, to svakako nije guranje sa obe ruke. Da li je promasio ili se nekim poslednjim delom mozga suzdrzao da ga ne udari jako, ne znam. Namera je ocigledna, po meni to treba da se gleda. Po mom misljenju ovo je jedan od najtezih prekrsaja koji moze da se napravi na nekom sportskom dogadjaju. Naravno da je bolje da ga je hteo da ga udari pa je promasio, nego da mu je slucajno izbio par zuba.

 

Nije Lesor bitan uopste u ovom slucaju, ne sme ni na koji nacin da mu nude ugrozena sigurnost na utakmicama. Ja sam zapanjen ako se za takve prekrsaje daju tako smesne kazne. Ako je po pravilima neka ga kazne sa 1-2 utakmice, onda ne valja pravilnik. 

 

Sto se tice drugog dela, o Covicevim saopstenjima najveci deo navijaca KKCZ na ovom forumu je dao svoje negativno misljenje (generalno, nisam ulazio na teme 3 dana). Ali ja jos ne videh da je neko ozbiljno iskritikovao ponasanje Lesora i Ledeja sa druge strane brda. 

 

Link to comment
Share on other sites

@pantelia
 

Moguće da nisi čitao KKP i PDF detaljno - mnogi su na ovaj ili onaj način nedvosmisleno osudili Lesora. 
 

Ja sam to uradio na ovoj temi, ali sam se potrudio da sam upis bude omniapplicable.

 

U ovakvim situacijama teško je oceniti željeni nivo osude - neki smatraju da sa ovime bi trebalo podvlačiti svaki upis, neki su okej sa one linerom. 
 

Bilo je jedan, dva, tri upisa koji su stajali u potposti u odbranu Lesora, sa druge strane je bilo dosta upisa koji su prelazili granice ljudskosti i ukusa. Ne bih da merim, vas je veći broj i kao navijači sa strane žrtve, logično je. Ali zaista je ogromna većina osudila potez Lesora, što ne vidim kao neku pobedu nego normalnu stvar. 
 

Nisam pametan što se tiče sankcija, dosta faktora ne ide u korist Lesoru, kada pričamo o nekim zasedanjima i uplitanjima pravnika. Imaš reach koji je taj prenos imao, publiku u Areni, nije age restricted... imaš i sam zahvat koji nije naivan ali ne bi trebalo ni definisati ga kao najgori u kategoriji udaraca, valjda. 

Edited by kendrick
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...