Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

4 minutes ago, realno *w said:

 

Koje je ovo ubrzanje na 0:55 .... Ja mislim da bi on i bez nekog spektakularnog šuta mogao da igra u NBA, a kamo li sa ovih 41% i 3,3 pogođene po tekmi.

 

 

još jedan zanimljiv detalj:  2:45   odbrana Adamsa: čim je posle pika krenuo pas, on je skontao koja 2 pomeranja će se desiti u odbrani i gde će biti manjak, i bez oklevanja trči dijagonalu ka ćošku. 

Ne stiže da previše pokrije taj šut, ali koje je to razumevanje igre. Možda nekome ne deluje kao nešto posebno, ali to je nešto što 99% petica neće uraditi.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Miki28 said:

.

Ozbiljan trojkas postao👌

 

ovo su procenti više za nekog spotup šutera nego za igrača koji često mora da kreira za sebe na isteku napada. ipak, ni to trojkaštvo nije nova stvar:

 

osim rookie sezone (.341%) i prve sezone u bullsima (.341), u ostalim sezonama je šutirao .389%, .387%, .374%, .380% i aktuelnih .409%, gde u poslednje dve sezone ima preko 8 uzetih trica iz igre.

 

najbolji procenat ima do sada ali nije da je napravio neki veliki skok, super procente fura veći deo karijere

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

 

Koje je ovo ubrzanje na 0:55 .... Ja mislim da bi on i bez nekog spektakularnog šuta mogao da igra u NBA, a kamo li sa ovih 41% i 3,3 pogođene po tekmi.

 

A Kobi Vajta niko da spomene u ovom rekordu koji su napravili. Dobro, evo ja cu.

 

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, realno *w said:

Da, komentarisao sam pre neki dan. Tad je imao 26-26 bacanja.

 

To je bio baš loš trejd za Dalas. Iskreno, ne znam ni šta je bila ideja uopšte.

 

Ideja je bila da ojačaju odbranu sa Richardsonom jer je Seth odbrambeni pandan kartonskoj kutiji a jednog jakog šutera već imaju u Hardawayu. Sad što se ispostavilo da Richardson uglavnom ne može ništa da ubode a Seth šutira poput brata, jbga. Playoff će kao i uvek razotkriti stvari.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Set je jednako dobro šutirao i u Dalasu, na nivou sezone 50-45-82. I to je igrao sve bolje kako je sezona odmicala, evo gledam u martu 11 tekmi sa 18ppg i 60% za tri.

 

Razumem ideju sa odbranom, ali Dončiću baš treba ovakav jedan. Ali ok, sami pali, sami se ubili.

Link to comment
Share on other sites

Kad ce ona Evropska turneja?

 

Legalo bi sada Lakersima jedan Maccabi Rishon za triple OT.

 

Htedoh jos pre neki dan da napisem da Lebron svake sezone protiv ubeljivo najgorih ekipa odigra po 3-4 okakve utakmice mada su sad bas preterali strpali su sve u nedelju dana.

 

Posle kad naprave mix Lebronovih clutch suteva sve puca :classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

 

Ideja je bila da ojačaju odbranu sa Richardsonom jer je Seth odbrambeni pandan kartonskoj kutiji a jednog jakog šutera već imaju u Hardawayu. Sad što se ispostavilo da Richardson uglavnom ne može ništa da ubode a Seth šutira poput brata, jbga. Playoff će kao i uvek razotkriti stvari.

Znaš da više niti nisam tako uvjeren da će Dallas uopće ući u taj PO. Nisam bio takvog mišljenja prije starta sezone ali razvoj situacije upućuje da je itekako moguć takav scenarij. I meni je Richardson važio za boljeg igrača ali zaista njegova je igra bljedunjava uglavnom ove sezone.

Edited by bodo
Link to comment
Share on other sites

Nije ni loš skor 12-11 Bostona kad se sagleda da smo bili kompletni neka 3 meča, prvo nije bilo Kembe, pa Tatum kovid pa sad Smart (a negde i Smart i Brown).

Kad se ovako mućka roster, teško je nešto uspostaviti na duže staze. Boston je solidne rezultate imao bez Kembe, onda muka bez Tatuma a najskoriji problem je ovo gostovanje po zapadu gde smo nekako bez Markusa dobili GSW i LAC ali izgubili od Sakramenta, Finiksa i Jute. Možda smo mogli još 1 tu da iščupamo ali šta da se radi.

I dalje je problem odbrana, i kad se popravila malo Brad reče da ne prolazi eye test i stvarno je to tako, a prati ga i loša statistika. Ne igramo onu Celtics odbranu koja nas je više puta uvukla u ECF.

Pored odbrane, očajni smo i u defanzivnom skoku. To su 2 dosta velike rupe ovog tima.

Svakako ne bi škodilo još malo šuta, no iako smo pri dnu lige u broju pokušaja za 3, procentualno smo u vrhu. I to može a možda će i morati bolje, iako je prošlo tek malo više od četvrtine sezone.

Priča sezone je Brown. Čovek se podigao na nivo iznad i sabija u oba smera, igra onako kako druga violina tima treba da igra, na obe strane terena. U jednom trenutku je šutirao oko 70% sa poludistance a osim fadeaway šuteva u i oko reketa, njegove trojke su mi vrlo drage jer ih uzima bez straha i pogađa u raznim situacijama. Vrti se oko 26, 27 poena na oko (i preko) 50% šuta. Fantastično.

Tatum me podseća na mladog PGa i sezone u Indijani, s boljim organizacionim a malo slabijim defanzivnim atributima. Malo se šteka u odbrani zbog situacije sa rosterom ali je uzeo da čuva Lenarda kad je to moralo i bilo je ok, nekad manje a nekad više ali se od te obaveze nije sakrio. Inače mi je najelegantniji igrač za gledanje, prelep repertoar poteza. Fino organizuje napad a tovarni otkud stigne.

Bostonov tandem Tatum&Brown jedan je od boljih u ligi.

Verovatno najčešće i najviše kritikujem Time Lorda, pa ću zato vrlo rado da ga pohvalim. Igra dosta bolje, skontao je šta se dešava po terenu, ne gubi se toliko u odbrani, ne pliva toliko, ne peca se na sve finte šuta. To ne znači da se to ne dešava ali se dešava manje. I u napadu je bolji, iako mu bolje ide klasičan 2 na 2 od Bostonove ofanzive filozofije, ipak se snalazi a po koji pas spolja iz reketa i pogodan sa poludistance je šlag na torti. Ok backup centar za koga nije čudo što Brad pravi prostor za igru.

A pravi mu prostor tako što stavlja na teren Tajsa sa Tristanom ali i sa Time Lordom. Ako ćemo tako da igramo, onda Tajs mora stalno da pogađa za 3, da obojica budu spremna da preuzmu brže igrače a da kontrolišu skok.

Ipak, i pored ta 2 centra na terenu uspevamo da ne budemo dobri u def skoku a loši u odbrani. Nisam protiv ove zamisli, čak mi je interesantna a Bradu treba verovati.

Tajs je opet najbolji centar tima, potcenjen opet ali radi ozbiljno posao, skače i igra odbranu a u napadu zatvorenih očiju može da izvede sve potrebne kretanje i zato je i prvi centar tima, pouzdan u granicama svojih mogućnosti.

Tristać je možda najslabija karika na centru. Sviđa mi se što skuplja off skokove a nekad prosto spusti loptu na parket i krene ka košu, telom u odbranu, što nam dobro dođe. Opet, Embid nas je unakazio, Vuča je zaustavio...Videćemo, nadam se iskreno najboljem, nije loš no nije i game changer, niti treba da bude, treba nam za druge stvari.

Kemba je igrački gas a sa strane sklapanja boljeg rostera kočnica tima od kad je došao, ništa novo. U lošoj je formi posle povrede, ne igra b2b i muči se ali biće on bolje. Nek ga štede, bitan je za PO kao i cela forma tima. Rovit Kemba je bolna tačka Bostona. 

Uočljiv je napredak kod Granta Vilijamsa i to me raduje, biće on opet bitan šraf. Popravio je šut, što sam i apostrofirao(ali ne samo ja) kao apsolutni must. Od lika koji je karijeru počeo sa 0/25 za tri i prvu sezonu šutirao 0.3/1.4 odnosno 25% po meću došao je do 1.1/2.4 odnosno 45,8% za tri do sad u sezoni. Svakako nije snajper koji trpa za 3 redom ali je mnogo pouzdaniji i vidi se u na mečevima da je i on sam sigurniji ali i igrači, gde se ne libe da mu dodaju niti on da šutne. Odbrana mu je svakako glavni adut i uz mogućnost da kazni za 3, sasvim zahvalan igrač.

Jedva čekam da se Smart vrati, prebitan je na obe strane terena. Takođe bih voleo da vidim i Lengforda. 

Teague je razočarenje za sad. Najveći doprinos je tu i tamo koja ukradena, ali se dosta muči u organizaciji napada, ne gura flow igre, ne pravi višak a flouteri uz sporadičan šut za 3 ne ulaze u koš.

Ipak, pozicija back up PGa bi trebalo da bude ok, namuljače se neki minuti od njega a još više se uzdam u Pritcharda koji i dalje fino igra. Dosta je zreo, sme da šutne, pokušava da probije, baš onako zahvalan plejmejker. Samo napred, dosta pozitivno iznenađenje sezone.

Carsenu Edvardsu pamtim 2 vezane trojke protiv Klipersa. Watersu pamtim to što je meč s Torontom iz garbage timea uveo u neizvesnu završnicu pa je Bred morao da vraća Tatuma i Browna a nakon toga Waters nije video ni garbage time parket. Da se ne povređuju igrači ne bi ni igrao.

Ojeleye je korektno odrađivao minute. Onoliko koliko može. 

Green je baš dobar atleta, pošteni minuti od njega i fina kucanja. Nesmith je malo izašao iz grča, ne deluje preplašeno na terenu. Trudi se u odbrani. Za sad nije od prevelikog značaja ako ne počne da sipa trojke u serijama. 

Tacko Fall je senzacija. 

Smeši se second round exit. 

Ainge traži "shooting with suze", nadam se da će ga naći. 
 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

Dopada mi se kako igra Avdija. Svaki potez promišljen, traži uvijek otvorenog saigrača. Odbranu igra pristojno, najbitnije je da nije tu minus. Nemoguće je trenutno očekivati neke bajne brojke, Russ i Beal se za sve pitaju, ali leži u Avdiji jedan dobar point forward. 

Voleo bih da ga vidim u smislenom timu, mislim da bi igrao još bolje. Nije lako pored Westbrook-a.

Link to comment
Share on other sites

Slabo se pominje neka destinacija za Bjelicu?

Pre neki dan sam citao da bi Milvokiju dobro dosao i nekako mi deluje smisleno. Voleo bih da ode u neku ekipu sa takmicarskim ambicijama.

 

Bostanlije, sta mislite o Pau Gasolu kao jeftino resenje na 5. Low risk high reward imho

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Miki28 said:

Lavin ispod radara prolazi a igra odlicnu sezonu, 27/5/5 na 50% FG i 40% 3P👍

 

Na sve to je i prezabavan za gledanje, plus mu se uvaljuje lopta cim se izgubi neka ideja u napadu sto sa Whiteom - priucenim plejom u procesu ucenja i nije toliko retko. Ja bih coveka iskesirao koliko trazi, iako bi to podrazumevalo sigurno pustanje Markanena niz vodu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

drago mi je da se kat vratio, nadam se da ce konacno biti onaj stari.

 

tacno pre dve godine bio u opasnoj saobracajci, dva puta se povredio u ove dve sezone, u ofsezoni zavrsio u bolnici zbog neke pijandure u novoj saobracajci, izgubio majku i jos pet clanova porodice zbog virusa, i na kraju dobio tezi oblik virusa zbog kojeg je dosta lose prosao...

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...