Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

2 hours ago, bodo said:

Ja vas sigurno ne mrzim. A razlog je i zato što mi je sin vaš veliki navijač. Usto je i navijač Partizana a je veliki zvezdaš. Poštujem to i nisam ni ja tako odgajan a nisam bogami ni njega tako odgajao da mrzimo. Čak što više- I on ima velike simpatije prema Phoenixu i dosta puta kvalitetno diskutiramo i o jednima i drugima.

 

Ja mu nisam niti jednom riječju branio da mrzi Phoenix ili koga već. Pitao sam ga samo čemu to i pokušavam zamislit kako to izgleda braniti nekome da mrzi nekoga ili nešto. Jbg Frenčajz ja sam svoj život posvetio Duhovnosti i Prosvjetljenju a i kunjado( šogor) mi je psihoterapeut a živi preko puta mene tako da itekako pričamo o svemu od čega je satkan jedan život.

 

 Od mrznje, egoizma i zavisti. Zivot je jedno veliko sranje, ali to je druga tema.....

 

   Pozdrav za sina 🙂 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, John Dies at the End said:

Ne ume Pokusevski,  kako napisa neko juce :wink2:

Pritom je mladji od prakticno svih top prospekata sa nadolazeceg drafta. Nije mogao u bolji tim da dodje za svoj razvoj. Treba biti strpljiv s njim narednih par godina. Talenat je tu, samo od njega zavisi koliko ce da radi a koliko sam cuo decko ima dobru radnu etiku.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Moze da bude mnogo losiji ili mnogo bolji, ali nikako Porzingis. Veze nemaju osim sto su visoki. Ovaj decko ima tehniku, moze da dribla loptu i moze da ode coast to coast sto Porzingis moze samo na igrici. 
sa druge strane, sut mu nije ni blizu nivoa Porza (za sada). 
 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa moze da dribla dok ne bude dok ne bude radio na snazi. Onda ce i on imati otezano kretanje, stoga ce mu se igra svesti na kao na jedan od bitnih parametara igre. Tesko da ce Pokusevski da ojaca, a da ne izgubi na brzini, od cega posebno zavisi dribling.

Link to comment
Share on other sites

Pa nece Pokusevski da se preorjentise i predje u dizace tegova ili bodibildere i nabaci masu za taj sport, pa da izgubi na eksplozivnosti.. pravilnim vezbanjem i (postepenim) razvojem,  naprotiv,  moze samo da dobije na eksplozivnosti.

 

Pok i Por su neuporedivi, dijametralno suprotni i po gradji i motorici.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, John Dies at the End said:

Pa nece Pokusevski da se preorjentise i predje u dizace tegova ili bodibildere i nabaci masu za taj sport, pa da izgubi na eksplozivnosti.. pravilnim vezbanjem i (postepenim) razvojem,  naprotiv,  moze samo da dobije na eksplozivnosti.

 

Pok i Por su neuporedivi, dijametralno suprotni i po gradji i motorici.

Problem je sto se bez mase ne moze igrati ozbiljnom nivou. Recite mi jednog visokog belca 215 + cm i 90 kg, a da je fatalan igrac? Takav igrac danas ne postoji. Ako hoce da bude baja i da gadja jake ugovore, mora da radi ozbiljno na masi.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Drakaris said:

Problem je sto se bez mase ne moze igrati ozbiljnom nivou. Recite mi jednog visokog belca 215 + cm i 90 kg, a da je fatalan igrac? Takav igrac danas ne postoji. Ako hoce da bude baja i da gadja jake ugovore, mora da radi ozbiljno na masi.

Dobijanje na masi ne znači nužno i gubitak eksplozivnosti, pravi primer ti je Janis. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Green23 said:

Dobijanje na masi ne znači nužno i gubitak eksplozivnosti, pravi primer ti je Janis. 

Ja sam naglasio, BELAC. Crnci i belci nemaju isto telo, tu cemo se sloziti, crnci su kategorija za sebe po pitanju fizikalija, ne vladaju dzaba ovim sportom. Takodje, Janis je nizi od Pokusevskog, niti je Janis neki toboze dribler, pa ne vidim kako se oni mogu uporedjivati.

 

Pokusevski se moze jos samo vise izvuci u visinu, on ima tek 19. godina, ja mu prognoziram nekih 220 cm sigurno. Ludost je nemati masu na takvu visinu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chaos Is Me said:

Ja sam stvarno mislio da će OKC da  bude istorijski loš ove sezone. Kako oni pobeđuju sa ovim g league rosterom, nije mi uopšte jasno. 

 

Ma ovo je najocigledniji dokaz da je regularna sezona u NBA-u postala opste mucenje kosarke kao igre. Zaista je kratak spisak ekipa koje iz noci u noci igraju smislenu kosarku i postuju lopte, sve ostalo je klasican run & gun od koga oci krvare.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, đubrivo. said:

kad smo vec kod pojma smislena kosarka, oklahoma igra jednu takvu. sinoc sam bio prilicno iznenadjen kretnjama i pametnom igrom thundersa. vidim da imaju nekog mladjeg trenera, koji izgleda zna znanje imanje

 

Oni i jesu jedna od tih ekipa, ali to je i moja poenta. Dovoljno je da budes takav i da budes >40% i to na Zapadu, na Istoku i da udjes u PO komotno. Roster OKC je za Evrokup i to najozbiljnije mislim, donji dom EL at best.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Drakaris said:

Problem je sto se bez mase ne moze igrati ozbiljnom nivou. Recite mi jednog visokog belca 215 + cm i 90 kg, a da je fatalan igrac? Takav igrac danas ne postoji. Ako hoce da bude baja i da gadja jake ugovore, mora da radi ozbiljno na masi.

Imaš jednog visokog crnca slične konstitucije koji rastura. Ajde pogodi ko je.

Link to comment
Share on other sites

Donovan je počeo ozbiljno da kanali Jutu. :thumbdown: Kad krene u neku svoju ISO autističnu misiju - piši propalo. Šteta zbog sjajne partije Gobert-a, upisao je 24 poena, 28 skokova (rekord karijere), 4 blokade bez izgubljene lopte uz šut iz igre 8-10. Za njegovih 32 minuta na parketu Juta je imala +11, za preostalih 16 ogromnih -23! Naravno, za svojih 36 minuta Mitchell je ''napravio'' -26. :ajme:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Darko said:

Imaš jednog visokog crnca slične konstitucije koji rastura. Ajde pogodi ko je.

Sam si rekao, crnci da,belci ne.

 

Sto se tice igraca na kog mislis, nesto najblize sto mi pada na pamet su JJJ i MPJ, ali ovaj prvi ima 110 kg, a ovaj drugi je visok 208 cm.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Drakaris said:

Sam si rekao, crnci da,belci ne.

 

Sto se tice igraca na kog mislis, nesto najblize sto mi pada na pamet su JJJ i MPJ, ali ovaj prvi ima 110 kg, a ovaj drugi je visok 208 cm.

Jel se zezaš? Još jedan hint: lik o kome pričam je isto igrao za Oklahomu. Takođe, bio je čačkalica u Pokuševskim godinama. Naravno, ojačao je u međuvremenu i nije izgubio na brzini - ali je uvek bio ozbiljan igrač.

 

Da me ne shvatiš pogrešno - treba Poku da ojača, i sam sam to rekao u pretposlednjem postu. Ali ne treba mu sada 10+ kila odjenom - to se postepeno radi.  

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...