Jump to content

Kosarkaske aktuelnosti


kalistenika u rutini

Recommended Posts

20 minutes ago, Mairosu said:

jesmo i radimo na tehničkom omogućavanju istog. bože zdravlja za OI.

Da nas poguras preko veze.

 

Tipa pozovemo u studio i kazemo mi smo sa Vox-a.. A ti u fazonu Voxovci imaju prednost. ;P

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Mairosu said:

glede basketnewsa, to je malo čudan svat. evroliga nema unitarno tržište na engleskom, koliko god se oni trudili engleski jezik nije lingua franca evropske košarke. core tržišta el su turska, španija i grčka a ti ljudi imaju svoje izvore na svojim jezicima, pritom EL podcast na engleskom će teško biti crowd draw za sva ta južna tržišta. grajnduju oni, ima tu dosta posturinga, nekog kopiranja NBA modela, ali mi je to jednako bland kao i pokušaji EL da se marketira kao neki "mlađi brat" NBA. jenkins je to kod mene u podcastu govorio, vama uzor treba da bude fudbalska liga šampiona, a ne NBA. 

EDIT : a čekaj kad se braća nadurila što im nisu dali red carpet treatment kad su došli na derbi, i još onda naprave neki pwaky video kao "mi ovde dolazimo i pravimo vam engagement a vi tako" ae bre liče inače niko ne bi čuo za derbi da vi ne otvoriste oči vaskolikom narodu

 

Nisam cuo za taj momenat iz edita. Slazem se sa ostalim. 

 

Ipak ne moze im se osporiti da su napravili globalni brend, Evroliga ih je prepoznala za partnerstvo i brzo su se progurali a cuh i da su se i nesto oparili. Sami su poceli od 0 gradili se u pravcu da postanu unikatni u Evropi i da Evroliga to prepozna a ne da su ih oni gurali i davali neke smernice. Sada imaju ekskluzivne informacije, intervjue iz vrha Evrolige sve do prava na intervjue igraca tokom sezone (sto je dosta retko) i slicno, razna putovanja itd.

 

Eurohoops je slicna prica iz Grcke koji su duze pre njih isto imaju odredjena partnerstva sa Evroligom ali nisu isli toliko daleko da rade na svom marketingu, putuju, snimaju emisije i slicno.

 

Mislim da kad bi se udruzile kod nas najbolje snage (gde svakako ste i vas dvojica u vrhu) da bi napravili jos bolji brend na globalnom nivou. Da ima pameti pa da ova razna drzavna sponzorstva pretoce i u to, da se raspodele duznosti i da mogu ljudi i da zive od toga i da se posvete tome u fulu i to bi reprezentovalo i nasu zemlju i ovdasnje sportsko novinarstvo i kosarku generalno promovisalo a indirektno bi se i pogurivali veciti ka putu stalnih ucesnika verovatno, kao sto Eurohoops promovise grcku kosarku a opet su globalni.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

moje mišljenje o EL kao organizaciji je prilično nisko tako da sve njihove bedne pokušaje brendinga u smeru "prekomorski G league protektorat" apriori ignorišem. ovi im definitivno idu niz dlaku pa nismo na istoj strani barikade. čak i socials feedovi su im decidirano kopije američkih, ono, neki visual, neki caption, neki emoji. sve je to lepo ali da citiram jeffa van gundya kad su ga grci opsedali po houstonu što ne igra billy, "ja znam da je on kod vas tracy mcgrady, ali ovde je tracy mcgrady - tracy mcgrady". 

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Andja tihi heroj. Smajli jos tisi.

 

Al nji dvoica sprecise kenia pogine i ovu epizodu. 

 

Nek neko pusti dametime, zadnju recenicu koju je naneli reko na intervju na kraju prvog...

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

 

 

Ipak ne moze im se osporiti da su napravili globalni brend, Evroliga ih je prepoznala za partnerstvo i brzo su se progurali a cuh i da su se i nesto oparili. Sami su poceli od 0 gradili se u pravcu da postanu unikatni u Evropi i da Evroliga to prepozna a ne da su ih oni gurali i davali neke smernice. Sada imaju ekskluzivne informacije, intervjue iz vrha Evrolige sve do prava na intervjue igraca tokom sezone (sto je dosta retko) i slicno, razna putovanja itd.

 

 

Ma Basketnews je odličan portal, prave odlične analize i podkaste i meni su pravo osveženje i baš ih sa uživanjem pratim.  A to što ih neki Mairosu ne voli iz ovog ili onog razloga, mislim da niko neće mnogo da se potrese zbog toga.  

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Mairosu said:

moje mišljenje o EL kao organizaciji je prilično nisko tako da sve njihove bedne pokušaje brendinga u smeru "prekomorski G league protektorat" apriori ignorišem. ovi im definitivno idu niz dlaku pa nismo na istoj strani barikade. čak i socials feedovi su im decidirano kopije američkih, ono, neki visual, neki caption, neki emoji. sve je to lepo ali da citiram jeffa van gundya kad su ga grci opsedali po houstonu što ne igra billy, "ja znam da je on kod vas tracy mcgrady, ali ovde je tracy mcgrady - tracy mcgrady". 

Au kad si već krenuo storitajm sa Bilijem, išla je ona čuvena da su ga isprdali svi živi po Hjustonu čim su videli onaj šut, a.k.a kamena sa ramena. A Džef kao Zeman sa Mikijem Marlboroom - ovo vam legenda? Pa taj ne trči, taj hoda 🥲

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kooineeperk said:

 

A jel' bilo mlaaako? Crno?

 

  Reveal hidden contents

hint: moja profilna. Bas je iz te pesme.

 

Pogledaj moj post na temi o komentatorima.

 

Život piše romane.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Skyglider said:

 

Ma Basketnews je odličan portal, prave odlične analize i podkaste i meni su pravo osveženje i baš ih sa uživanjem pratim.  A to što ih neki Mairosu ne voli iz ovog ili onog razloga, mislim da niko neće mnogo da se potrese zbog toga.  

 

 

 

kako voliš da me namecheckuješ, nedostajao si ❤️

Link to comment
Share on other sites

Meni su oni Litvanci super i dobar im je koncept, jedan kao neki insajder i panelista, jedan mladi kao više social media geek i dva lika koja pričaju o košarci, onaj Augustas je i igrao neku košarku u Litvaniji. Nije neko duboko štivo ali ok pričaju i zabavan je sadržaj. Evroliga jeste malo krindž kao sirotinjska kopija NBA ali ide to na bolje, važno da je košarka dobra, intenzivna i da je paritet među klubovima sve veći (iako je Real jasan favorit broj 1). Sviđa mi se kod tih Litvanaca što se ne libe da iznesu svoje mišljenje a nisu u fazonu da se nikom ne zamere, što je kod nas glavna boljka među ozbiljnijim sportskim novinarima.

 

Ponuda podcasta kod nas je dobra, ima za svakog po nešto, Edin i Miloš su mi najzabavniji, volim da pogledam NBA arenu jer mi se stvarno dopada kako to radi Nenad Miljenović, Jao Mile zavisi mnogo od gosta jer je on neharizmatičan, ima top epizoda a i nekih smaračkih, ona dva brata sa juga su bili osveženje ali sad je to već malo isilovano, Radojevića ne mogu da gledam, predugo traje, a što se Luke i Kuzme tiče, pre bih pristao da me neko veže za stolicu i pusti AC/DC diskografiju samo ritam sekciju nego Kuzmanovića da slušam, on se dokazao kao nemač pojma. 

 

I dalje preferiram hrvatske NBA podcaste jer tu ima par likova koji em znaju em su ultra zabavni em uvek sprdaju hrvatsku košarku pa ima i taj mazohistički momenat.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Chaos Is Me said:

I dalje preferiram hrvatske NBA podcaste jer tu ima par likova koji em znaju em su ultra zabavni em uvek sprdaju hrvatsku košarku pa ima i taj mazohistički momenat.


gostovao sam na par, odlični su. lo fi odlična NBA scena u cro.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, DameTime said:

 

Ja bih platila da to gledam. Pazi ovako, Guru otvara emisiju činjenicama, statsima, izanalizira čovek sve šta je bilo u EL prethodno veče... uini i freethrow mu uzmu mikrofon kao dva ortaka koja su došla na pivo, ćaskaju tu opušteno. Guru se malko smori ali onda na scenu stupa Chaos sa živopisnim epitetima za pojedine igrače - kakva im je frizura, konstitucija i sl. Što opet inspiriše Gurua da prokomentariše kako Luka Mitrović ubija spejsing u KKCZ i da ne možeš imati četvorku bez šuta...

 

Odjava emisije uz muzički izbor domaćina (Chaosov bismo svi mjutovali :classic_laugh:)

Zamislite neki Dvougao tipa Guru vs Kornet, goldberg vs navijači KKP + KKCZ :61:

Ovo treba iskljucivo live da ide tokom derbija i slicnih meceva EL pa da se pusta naknadno posle utakmica repriza istih sa svim ovim komentarima.

Kakvog bi tu materijala bilo dobijes neku naznaku po ovim spejsovima sto pricaju ljudi a tek sto bi bilo da je malo to rasprostranjenije, veci bi bili no NWA 1990

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Mairosu said:

 

kako voliš da me namecheckuješ, nedostajao si ❤️

 

Pošto si vidim zabrinut hoće li iz Basketnewsa da uspeju ili ne.  Čisto da znaš, oni su već uspeli, kanal na YT im je dosta posećen imaju fanove iz svih zemalja Evrope a u komentarima vidim da dolaze i ljudi iz Amerike koji bi više da saznaju o Evro košarci. Rade intervjue sa najvećim evroligaškim zvezdama, čak su i pojedini američki mediji i novinari počeli da ih uzimaju kao izvor. A podkast na engleskom i te kako ima smisla jer onda mogu da imaju fanove iz više zemalja a ne samo iz jedne.  Ja vidim da ih prati dosta ljudi i iz Srbije i iz Grčke i iz Španije... Turkse.. itd. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mairosu said:

eh zabrinut. ide njima ok, baš se ne brinem. ali imam pravo ne biti fan nadam se?

,

Apsolutno. Samo ne znam šta je ovo?

 

Quote

EDIT : a čekaj kad se braća nadurila što im nisu dali red carpet treatment kad su došli na derbi, i još onda naprave neki pwaky video kao "mi ovde dolazimo i pravimo vam engagement a vi tako" ae bre liče inače niko ne bi čuo za derbi da vi ne otvoriste oči vaskolikom narodu

 

Kad su se to nadurili ? Ja sam gledao tu reportažu  iz Beograda i nisam primetio da su se nešto nadurili, svo vreme su pričali vrilo pozitivno i o Beogradu i o atmosferi i o derbiju. Inače vrlo često prave pozitivne video analize o srpskim igračima i srpskoj košarci, zato vidim da ih dosta ljidi iz Srbije i prati. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, može čovek valjda imati nešto ličnih animoziteta. Nemojte nam te slobode oduzimati. 

A jesu bili razočarani jer im PRi naših klubova nisu izašli u susret, pa su onda rekli da to nije korektno jer "mi smo ovde i pravimo vam reputaciju", što je jedan suptilan flex svojstven influensingu. Bio je jedan short o tome vukao se po mrežama, pa su ih i naši ljudi malo razvukli zarad toga. 

Takođe, da li sam namenski tražio baš taj primer kako bih afirmisao svoj pet hate? Da, apsolutno.



 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Mairosu said:

Pa dobro, može čovek valjda imati nešto ličnih animoziteta. Nemojte nam te slobode oduzimati. 

A jesu bili razočarani jer im PRi naših klubova nisu izašli u susret, pa su onda rekli da to nije korektno jer "mi smo ovde i pravimo vam reputaciju", što je jedan suptilan flex svojstven influensingu. Bio je jedan short o tome vukao se po mrežama, pa su ih i naši ljudi malo razvukli zarad toga. 

Takođe, da li sam namenski tražio baš taj primer kako bih afirmisao svoj pet hate? Da, apsolutno.



 

 

To nisam video, ali ok, ako je tako bilo ja bih im to narodski rečeno odbio na glupost. Jer dosta su pozitivno ispromovisali i Beograd kao krad i košarku u Beogradu i derbi. Sećam se i da su par meseci nakon toga išli u Barselonu da gledaju Barsa vs Real i pravili su poređenje sa Beogradim i rekli kako je u Beogradu sve na znatno višem nivou, pogotovo atmosfera u gradu na dan derbija i u hali tokom derbija.  

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tu se malo videla njihova naivnost u pristupu. U malo stvari se fkt razumem kako valja ali oni su pokušali nešto što je baš napeto za srpske uslove - znači, mislili su, mi dođemo, a vi nama izvol'te, evo Punter, evo Teo, evo Željko, evo Sfero, svi po pola sata. Ne funkcioniše ovde to tako i dalje, a pitanje je hoće li ikada jebiga.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Litvanci su mi ok, solidni, ali ništa više od toga. Jbg toliko volim košarku da me baš teško oduševe ovi podcasteri. U pravu je @Molina23 da fali te neke lude, haotične, ciganske atmosfere u emisijama. Znači da neko samo sedi i komentariše onako opušteno, zeza se, pokazuje da voli košarku, ne mora biti ni ukalupljena forma. Zato su mi momci koji rade 6.75 trenutno najbolji jer baš osećam takvu energiju.

Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

Litvanci su mi ok, solidni, ali ništa više od toga. Jbg toliko volim košarku da me baš teško oduševe ovi podcasteri. U pravu je @Molina23 da fali te neke lude, haotične, ciganske atmosfere u emisijama. Znači da neko samo sedi i komentariše onako opušteno, zeza se, pokazuje da voli košarku, ne mora biti ni ukalupljena forma. Zato su mi momci koji rade 6.75 trenutno najbolji jer baš osećam takvu energiju.

To prvo je izmedju ostalog i glavni razlog animoziteta sto ima @Mairosuprema njima 😄 

A oni 6.75 tipovi su zabavni za tu neku casual zajebanciju i simpaticni ljudima jer su posvadjani sa padezi i glagolovim oblikovima ali za vise od tih isjecaka koje izbace povremeno i ne treba meni.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...