Jump to content

Put do Bele Kuce


A sad

Izbori u USA  

51 members have voted

  1. 1. Za koga biste glasali na predsednickim izborima u USA

  2. 2. Sta mislite ko ce pobediti na predsednickim izborima u USA


This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 11/03/2020 at 11:00 AM

Recommended Posts

1 minute ago, Kronostime said:

I Tramp ima problema sa demencijom - obecao je da ce da izgradi zid i da ce vratiti poslove u USA.

Uf, sto se uvek kacite za taj zid. To je bilo u predizbornoj trci, kad je razvijao netrpeljivost prema Mexican. Posle su dems obelel Mexican, tako da ih vise niko ne zove colored vec ih iskuljucuju u diskusijama o manjinama. Znaci  Trump je uradio svoje. 😛

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Zvezdinho said:

 

Opasno je i jedno i drugo, ali vise je opasan dementan covek koji je stalno za neki rat u svetu, nego lud covek koji nije sklon vojnim intervencijama u svetu.

 

Sad kad je vec Bajden pobedio, a nije bas bistar u vugla bolje da daju zeni da vodi zemlju.

 

ne tebratore, ludi rasista je uvek opasniji za 114 milja, to što tebi ludilo I rasizam nisu problem je.. well, tvoja slika i prilika a naš zajednički problem. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Zvezdinho said:

 

Jel treba da se crta ocigledna stvar ?

 

Šta je očigledna stvar? Da je dementan? Kako si utvrdio da je dementan? Jel si ti doktor pa si išao da ga pregledaš? Jedinp što sam video je lapsus nakon kojeg se ispravio u milisekundi i klip u kojem je predstavljeno da je rekao nešto što nije. I sad na osnovu toga treba da ga proglasimo za dementnog? Kakve gluposti i nebuloze

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Zvezdinho said:

 

Sad kad je vec Bajden pobedio, a nije bas bistar u vugla bolje da daju zeni da vodi zemlju.

 

znači, Ti si the gift that keeps on giving. pogledajte se dobro u ogledalu, mrzite druge rase, žene, pedere, transgender a niste ni svesni. bitno da se ide u hilandar. 

  • Like 3
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Skyglider said:

Some facts za ljubitelje Trumpa na forumu, da se razbiju njihove iluzije. 

 

 

123590654_2524547674512762_2204368104184

 

U ovo moze da poveruje samo ekonomski analfabeta pocevsi od trece pa do seste stavke kakvih je nazalost mnogo. Argumenti na nivou kao kod nas 2012 kada su nase Demokrate okrivili za pad potrosacke korpe u odnosu na 2008. Ignorisacemo globalne negativne trendove i pretvarati se ko da je sve normalno. Kada se potezu takvi argumenti i usvajaju jer zvuce ''logicno'', narod stvarno zasluzuje da lose prodje kod sledece vlasti. Na stranu odredjeni deo populacije koji to i ne zasluzuje, manjina su i trebaju nekako da zastite sebe i svoju okolinu od toksicnog sistema i ljudi. Argument za broj mrtvih ljudi se pripisuju svakoj vlasti u svetu, bez obzira da li je to demokratska ili nacionalna opcija. Apsolutna brojka ne znaci nista, postoje drugi relevantniji parametni u statistici. On jeste sa svojim izjavama doprineo haosu, ali to se ne odrazava toliko drasticno na same cifre. Ekonomija je poslednja stvar za koju bi trebalo Tramp da se kritikuje. Ako bih nekog sa foruma svrstao u laznog elitistu, tu definitivno spadas ti. Cak i prema mnogim ljudima koji su neistomisljenici, gajim mnogo vece postovanje i nikada ih ne bih svrstao u tu grupu zato sto vidim u drugim temama kako razmisljaju i neretko se desava da imamo slicne stavove.

 

P.S. Dzo Bajden je dementan i senilan kao sto cemo i svi biti u njegovim godinama ako ih dozivimo. O tome da li je Bajden dobar ili los izbor, videcemo kroz cetiri godine kada budemo imali timeline svih desavanja. To sto je dobar deo, mislim van foruma, u euforiji zato sto Tramp nije vise predsednik je u startu los predznak.

Edited by Ta'veren
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kronostime said:

Oli bit` neke litije za Krampa?

Nije da nema raspolozenih.

Cuo sam jjutros da je jos par ljudi iz bele kuce zarazeno. Cini se da ce da ga ostave u beloj kuci a Bidenu naprave novu belu kucu. Trump nece otici mirno. 🙂

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, đubrivo. said:

 

ne tebratore, ludi rasista je uvek opasniji za 114 milja, to što tebi ludilo I rasizam nisu problem je.. well, tvoja slika i prilika a naš zajednički problem. 

 

Zasto lazes i stavljas nesto sto nisam rekao, al dobro tvoja slika i obraz djon da vrsis karakterizaciju. Lepo pise za pismene,da su obojica opasni, ali za svet je vise opasan neko ko je za vojne intervencije.  Nigde nije napisano da Tramp nije opasan.

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Zvezdinho said:

 

Opasno je i jedno i drugo, ali vise je opasan dementan covek koji je stalno za neki rat u svetu, nego lud covek koji nije sklon vojnim intervencijama u svetu.

 

Sad kad je vec Bajden pobedio, a nije bas bistar u vugla bolje da daju zeni da vodi zemlju.

 

Ovo je jedan od glavnih argumenata koje sam pročitao od Trumpovih pristaša na forumu u njegovu korist, kako je anti war nastrojen i nije skoln vojnim intervencijama u svetu. 

 

Već je prenet podatak da je Trump bacio više bombi i projektila nego li Bush ili Obama u svojim prvim mandatima, takođe sam ja preneo podatke da je odobrio najsnažnija i najsmrtonosnija bombardovanja u Afganistanu od 2001. , kao i da je podržao puč u Boliviji i nekoliko neuspešnih u Venecueli.  Takođe, svo vreme njegovog mandata je bilo očigledno da želi da izazove rat sa Iranom, što bi verovatno i uradio u drugom mandatu da je pobedio.  

 

Pa me zanima, na osnovu čega ste tačno stekli utisak da je anti-war nastrojen i da nije sklon intervencijama? Baš bih voleo da neko od vas objasni, argumentovno a ne besmislicama, ako možete da to uradite (mada sumnjam). 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, đubrivo. said:

 

kada je pričao o izbeljivacu kao leku, postao je ODGOVORAN. pre toga je kao vučić pričao o najsmesnijem virusu a nakon toga o nenosenju maski 

 

skupi sve njegove izjave na temu i imaš za haški tribunal. 

Sve 5, mene zanima koliko bi bilo manje da nije Tramp predsednik, pošto je "fact" da je odgovoran za najmanje 200k mrtvih. 

 

Nije ni bitno, samo sam hteo da pokažem koliko je smešna slika. Nebitno kakva je vlast, za svaku se može naći 5-6-7+ teza šta su loše uradili za vreme svog mandata. Pristalice Trampa će praviti pozitivne, a protivnici negative, kao i uvek. Čist populizam za likeove i shareove.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, mrd said:

Uf, sto se uvek kacite za taj zid. To je bilo u predizbornoj trci, kad je razvijao netrpeljivost prema Mexican. Posle su dems obelel Mexican, tako da ih vise niko ne zove colored vec ih iskuljucuju u diskusijama o manjinama. Znaci  Trump je uradio svoje. 😛

 

Pa vidi, ako je obecao da nece biti rata i ispunio obecanje i to mu je plus, zasto mu ne bi bio minus ono sto je obecao i nije ispunio? On je celu prvu kampanju zasnovao oko tog zida, fizicni i figurativno, da spase Amere od loseg zivota koje imaju zbog zlih imigranata. Kako je spasao? Otimacinom dece kojima sada ne mogu da nadju roditelje, jer su resili da ih popustaju iz kaveza posto vise nije interesantno za novu kampanju. 

 

U toku ne samo kampanje, nego i ove 4 godine uspeo je da razvije netrpeljivost svih prema svima. Necu da kazem da nije postojalo pre njege, jer jeste, ali on je nadogradio to na neki novi nivo koji ce jako tesko da se vrati unazad. 

 

U nekim momentima sam mislila da treba da dobije ovu trku i to samo zato da bi nasledio svoju Ameriku, koja je u biti vec dosta razlicita od one koju je dobio prvim mandatom. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, goldberg said:

Sasvim je u redu sto nemas razumevanja kako neko moze da glasa za Trumpa, jer ti ne bi, ali ovde ne pricamo o tome.

 

 

Nije stvar u razumevanju, razumem ja zato sam poprilicno (neprijatno) iznenadjena da 70+miliona ljudi misli da on radi dobar posao. @ters je naveo nesto sto je gotovo u vecini tacno, sta su izgovori, a sta pravi razlozi, pa me to ustvari malo i plasi. 

 

Sa ostalim se slazem, da ne citiram. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Baby said:

 

Pa vidi, ako je obecao da nece biti rata i ispunio obecanje i to mu je plus, zasto mu ne bi bio minus ono sto je obecao i nije ispunio? On je celu prvu kampanju zasnovao oko tog zida, fizicni i figurativno, da spase Amere od loseg zivota koje imaju zbog zlih imigranata. Kako je spasao? Otimacinom dece kojima sada ne mogu da nadju roditelje, jer su resili da ih popustaju iz kaveza posto vise nije interesantno za novu kampanju. 

 

U toku ne samo kampanje, nego i ove 4 godine uspeo je da razvije netrpeljivost svih prema svima. Necu da kazem da nije postojalo pre njege, jer jeste, ali on je nadogradio to na neki novi nivo koji ce jako tesko da se vrati unazad. 

 

U nekim momentima sam mislila da treba da dobije ovu trku i to samo zato da bi nasledio svoju Ameriku, koja je u biti vec dosta razlicita od one koju je dobio prvim mandatom. 

Hteo sam da izvucem quote iz posta, ai evo cele spise.

Nije on nista kreirao, nasledio je polarizovanu zemlju i gnev koji je quasi equality razvio. Jasno je ko je potencirao tu jednakost, gde jedni dobijaju, zato sto im je apriori tesko, a lekse im je da uzmu, nego da steknu. To je bila Trumpova ulaznica, a i sad mu je glavna podrska u tezi, ne dam moje. Kako to resiti jos niko ne zna, ali su ljudi ljuti kad cuju istinu, da to nece uspeti na ovaj nacin. Cinjenica je da je ekonomija za vreme DT pre corone isla izrazitom uzgonom linijom. 🙂

Link to comment
Share on other sites

Na ovoj temi komentarišemo izbornu trku za 46. predsednika USA. Molim vas da se držite teme. Ok, glasanje i prebrojavanje je manje više završeno, možemo da komentarišemo razloge koji su doveli do ovakvih rezultata, šale i slično.  Sva lična prepucavanja ubuduće biće  sankcionisana banom.

Ovo je genralno super tema, bilo je dosta dobrih postova, analiza i live informacija, mnogo bolje nego što je moglo da se vidi na nekim televizijama, nema potrebe da je prljamo.

Hvala.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mrd said:

Hteo sam da izvucem quote iz posta, ai evo cele spise.

Nije on nista kreirao, nasledio je polarizovanu zemlju i gnev koji je quasi equality razvio. Jasno je ko je potencirao tu jednakost, gde jedni dobijaju, zato sto im je apriori tesko, a lekse im je da uzmu, nego da steknu. To je bila Trumpova ulaznica, a i sad mu je glavna podrska u tezi, ne dam moje. Kako to resiti jos niko ne zna, ali su ljudi ljuti kad cuju istinu, da to nece uspeti na ovaj nacin. Cinjenica je da je ekonomija za vreme DT pre corone isla izrazitom uzgonom linijom. 🙂

 

Mislim da si omasio u jednom - "Gde jedni dobijaju" i to samo zato sto "jedni dobijaju" su drugi mislili da gube. To je problem koji se smiruje, ne doliva ulje na vatru, sto je uradio narandzasti. 

Cinjenica je da je on ekonomiju koja ide uzlaznim putem nasledio. 

2 minutes ago, AgroLaki said:

Na ovoj temi komentarišemo izbornu trku za 46. predsednika USA. Molim vas da se držite teme. Ok, glasanje i prebrojavanje je manje više završeno, možemo da komentarišemo razloge koji su doveli do ovakvih rezultata, šale i slično.  Sva lična prepucavanja ubuduće biće  sankcionisana banom.

Ovo je genralno super tema, bilo je dosta dobrih postova, analiza i live informacija, mnogo bolje nego što je moglo da se vidi na nekim televizijama, nema potrebe da je prljamo.

Hvala.

 

Slazem se, ali izbor je prosao i bas i nema nekih strasnih prepucavanja. Ovo spada u neki tip "analize" zasto je ko dobio, zasto izgubio. Bar ja tako vidim. 

Link to comment
Share on other sites

Krenuh da pisem duzi post oko ove splacine koju je postavio predvodnik lazne elite, al videh da je vec ogoljeno kroz postove dropkika i taverena.

I ajde trump bi se donekle mogao nazvati krivcem da je sad prva na svetu po pokazateljima smrtnosti, ali ovako...

Kakva beda od argumenta, potpuno probijanje dna. Kriv za 200k smrti 🙄

Edited by Vamos Laki
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Kosjan Willavić said:

Imam pitanje za malo bolje poznavaoce prilika, šta mislite ko bi mogli biti  potencijalni kandidati 2024. godine sa obe strane? Da li će biti sukoba između centrističkog i levog krila demokrata? Do sada je prva struja nadjačavala drugu, ali deluje da je druga prilično ojačala.

 

Jos je rano za to. Sto se republikanaca tice moze se diskutovati, za demokrate zavisi od faktora Bajden, tj kako ce se razvijati njegova demencija.

 

Extremna proTramp struja ce sigurno zeleti da se on ponovo kandiduje, ali to je malo verovatno. Godine, pretnje sudskim procesima (do kojih ne verujem da ce doci, ali pretnje ostaju) su neprelazna prepreka za njega. Zato ce se vrlo verovatno okrenuti Takeru Karlsonu. On je idealan kandidat za tu opciju i generalno bi bio dobar kandidat. On moze da mobilise bazu, ali pitanje je koliko je zaintresovan i koliko bi bio prihvacen od ostalih frakcija stranke. Tu je i mlada ekipa koja se istakla na senatskim izborima i imala dobru saradnju sa Trampom. Mozemo ih okarakterisati kao umivene Trampovce. Zastupaju manje vise istu agendu, ali su pristojni, obrazovani i imaju solidno politicku iskustvo. Tu se izdvajaju Marko Rubio, Niki Hejli, Tom Koton, Dzos Hauli... Generalno su dobri kandidati koji mogu da budu prihvaceni od svih stranacnkih frakcija, a imaju i dobru prodju kod manjina (Rubio i Hejli sumanjine npr). Neko od njih ce se sigurno kandidovati, mozda i vise njih, ali siguran sam da ce u jednom momentu naci zajednicki jezik. Stari republikanski establisment ce tesko biti prihvacen. Oni su napravili veliku gresku jer su bukvalno okrenuli ledja stranci. Nije problem u tome sto nisu podrzavali Trampa, oni nisu podrzavali ni stranku. Najozbiljniji od njih kao kandidati su bili Kasic (mada i kod njega postoji problem sa godinama) i Flejk, ali njih sada u stranci bukvalno svi smatraju za izdajnike. Kasic se aktivno ukljucio u Bajdenovu kampanju, a Flejk je jos 2018 napravio glupost. Prvo je podneo ostavku na senatorsko mesto, a zatim prvo podrzao, pa zatim povukao podrsku Marti MekSali i podrzao demokrate u borbi za njegovo senatsko mesto u Arizoni. Tu mogu kandidati biti jedino senatori Romni i Sase. Eventualno mozda Lindzi Grejm, ali on moze i sa prethodnom ekipom, ali svakako nema sanse. Romni isto ima godina, pokusavao je vise puta i nije uspeo, tako da ne verujem da ce pokusati ponovo. Sase mozda i hoce, ali nema sanse za uspeh. Kandidat moze biti i guverner Masacusetsa Carli Bejker, ali on ne moze da pobedi. Smisao njegove kandidature moze biti da pojaca uticaj u stranci jedine ideoloski razlicite frakcije republikanaca, fiskalnih konzervativaca koji nisu socijalno konzervativni.

 

Kod demokrata je tesko prognozirati. Ne verujem da ce Bajden ici na drugi mandat, ne verujem ni da ce zavrsiti prvi. Kamala je los kandidat. Leva frakcija ima problem sa kandidatom. AOC mislim da nece jos uvek imati pravo da se kandiduje, a Sanders je prestar. Tu u prvi plan izbija Bil de Blazio, gradonacelnik Nju Jorka, ali on je los kandidat. Trenutno ne vidim ko ce biti njihov kandidat, ali sigurno ce imati nekoga. Deluje mi i da guverner NjuJorka Kuomo ima zelju da se kandiduje. Prepucavanja levog krila i centristickog su vec pocela. Videcemo kako ce se to razvijati. Jednostavno, ako aktuelni predsednik ima protivkandidata to je put u katastrofu. Ako Bajden ne bude bio aktivan, Kamala ce sigurno imati protivkandidata. To moze dovesti do konacnog rascepa unutar partije, ali mislim da ipak nece. To ce se desiti kada AOC bude mogla da se kandiduje jer je ona njihov prvi pik. Do tada ce samo gledati kako da ojacaju svoju struju. Problem je sto je njoj lakse da ide na izbore iz opozicije, nego iz pozicije vlasti, pa ce malo biti sukoba intresa za sledece izbore. Centristicko krilo jednostavno ne moze da prihvati levicarskog kandidata i do pucanja ce morati da dodje. 

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, A sad said:

 

Jos je rano za to. Sto se republikanaca tice moze se diskutovati, za demokrate zavisi od faktora Bajden, tj kako ce se razvijati njegova demencija.

 

Extremna proTramp struja ce sigurno zeleti da se on ponovo kandiduje, ali to je malo verovatno. Godine, pretnje sudskim procesima (do kojih ne verujem da ce doci, ali pretnje ostaju) su neprelazna prepreka za njega. Zato ce se vrlo verovatno okrenuti Takeru Karlsonu. On je idealan kandidat za tu opciju i generalno bi bio dobar kandidat. On moze da mobilise bazu, ali pitanje je koliko je zaintresovan i koliko bi bio prihvacen od ostalih frakcija stranke. Tu je i mlada ekipa koja se istakla na senatskim izborima i imala dobru saradnju sa Trampom. Mozemo ih okarakterisati kao umivene Trampovce. Zastupaju manje vise istu agendu, ali su pristojni, obrazovani i imaju solidno politicku iskustvo. Tu se izdvajaju Marko Rubio, Niki Hejli, Tom Koton, Dzos Hauli... Generalno su dobri kandidati koji mogu da budu prihvaceni od svih stranacnkih frakcija, a imaju i dobru prodju kod manjina (Rubio i Hejli sumanjine npr). Neko od njih ce se sigurno kandidovati, mozda i vise njih, ali siguran sam da ce u jednom momentu naci zajednicki jezik. Stari republikanski establisment ce tesko biti prihvacen. Oni su napravili veliku gresku jer su bukvalno okrenuli ledja stranci. Nije problem u tome sto nisu podrzavali Trampa, oni nisu podrzavali ni stranku. Najozbiljniji od njih kao kandidati su bili Kasic (mada i kod njega postoji problem sa godinama) i Flejk, ali njih sada u stranci bukvalno svi smatraju za izdajnike. Kasic se aktivno ukljucio u Bajdenovu kampanju, a Flejk je jos 2018 napravio glupost. Prvo je podneo ostavku na senatorsko mesto, a zatim prvo podrzao, pa zatim povukao podrsku Marti MekSali i podrzao demokrate u borbi za njegovo senatsko mesto u Arizoni. Tu mogu kandidati biti jedino senatori Romni i Sase. Eventualno mozda Lindzi Grejm, ali on moze i sa prethodnom ekipom, ali svakako nema sanse. Romni isto ima godina, pokusavao je vise puta i nije uspeo, tako da ne verujem da ce pokusati ponovo. Sase mozda i hoce, ali nema sanse za uspeh. Kandidat moze biti i guverner Masacusetsa Carli Bejker, ali on ne moze da pobedi. Smisao njegove kandidature moze biti da pojaca uticaj u stranci jedine ideoloski razlicite frakcije republikanaca, fiskalnih konzervativaca koji nisu socijalno konzervativni.

 

Kod demokrata je tesko prognozirati. Ne verujem da ce Bajden ici na drugi mandat, ne verujem ni da ce zavrsiti prvi. Kamala je los kandidat. Leva frakcija ima problem sa kandidatom. AOC mislim da nece jos uvek imati pravo da se kandiduje, a Sanders je prestar. Tu u prvi plan izbija Bil de Blazio, gradonacelnik Nju Jorka, ali on je los kandidat. Trenutno ne vidim ko ce biti njihov kandidat, ali sigurno ce imati nekoga. Deluje mi i da guverner NjuJorka Kuomo ima zelju da se kandiduje. Prepucavanja levog krila i centristickog su vec pocela. Videcemo kako ce se to razvijati. Jednostavno, ako aktuelni predsednik ima protivkandidata to je put u katastrofu. Ako Bajden ne bude bio aktivan, Kamala ce sigurno imati protivkandidata. To moze dovesti do konacnog rascepa unutar partije, ali mislim da ipak nece. To ce se desiti kada AOC bude mogla da se kandiduje jer je ona njihov prvi pik. Do tada ce samo gledati kako da ojacaju svoju struju. Problem je sto je njoj lakse da ide na izbore iz opozicije, nego iz pozicije vlasti, pa ce malo biti sukoba intresa za sledece izbore. Centristicko krilo jednostavno ne moze da prihvati levicarskog kandidata i do pucanja ce morati da dodje. 

Priča se neko vreme da bi mogla Mišel Obama da se kandiduje. Koliko ima istine u tome ne znam i koliko je relno, ali leva struja bi je podržala, a ova druga ne bi imala toliki otpor prema njoj, ali sve su to špekulacije za sada daleko od realnosti.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...