Jump to content

Winter is coming


Arsenije Pesic

Recommended Posts

Bas dobra epizoda, prava prvenstvena! (gejmoftronska). 

 

Nije meni problem ovaj time lapse, i sto su se izmenili glumci, ali onda je trebalo vrv sve sem Korlisa, Viserisa i Hajtauera da zamene, onaj telohranitelj yebac ostao isti, cak i mladje deluje. 

Starija Renira uopste ne pase senzibilitetom sa stricom. 

Link to comment
Share on other sites

Par pitanja, ako moze neko nešto više da napiše/prokomentariše:

 

Spoiler

1. Nije logično da kralj vrati Ota Hajtauera da mu bude hand, nakon što ga je otpustio iz razloga koji su sada validniji nego ikad? Jeste da je onemoćao, ali opet nema nikakve logike.

 

2. Daemonov odnos sa ćerkama. Ponaša se kao da ih ne poznaje, ne konstatuje ih. Nije mi skroz u skladu sa njegovim karakterom. Da li je tako i u knjigama?

 

3. Laenorovu sudbinu su promenili i možda i bolje da je tako. Opet, naivno bi bilo očekivati da Korlis sada ima bilo kakav interes da bude uključen u sukob? Daemon ni nema faktički veze sa njegovim unukama, nakon smrti sina ovo dvoje se odmah venčavaju, unuci nisu stvarno njegovi i to svi znaju.. čovek bukvalno može da izbleji na driftmarku sa porodicom, parama i vojskom i da se ne cima previše.

 

 

Edited by medobrundo
Link to comment
Share on other sites

Spoiler

1. U knjizi je tako, bez nekog velikog ulazenja u to. Stranka zelenih je jaka u tom peroidu, mislim da se uticaj Alisent cita izmedju redova. Kada se uklopi sa odlaskom Renire na Zmajkamen ima logike.

 

2. U knjizi se snazno implicira da Demona zanima samo Renira i/ili presto, sad da li jedno od ta dva ili oba ostavljeno je interpretaciji. Ali opsesija je jaka. Mislim da to pokusavaju da pokazu kroz nemanje odnosa sa Lenom i cerkama. Medjutim, cerke, Bela narocito, ce imati bitnu uloguh u Plesu.

 

3. Nisam gledao jos sedmu, ali Lenora je u knjizi secnuo svaler koji se bojao da ce biti ostavljen. Medjutim, naznaceno je da je Demon u to mozda umesao prste (doduse njega vezuju za skoro svaku spletku, narocito ako ima dodira sa Renirom). Po knjizi, Morska zmija je u zavrsnim godinama vladavine Viserisa je slabijeg zdravlja vezan za postelju. U Plesu ce Velarion biti jedan od bitnijih pobornika Renire i napraviti lom.

 

Link to comment
Share on other sites

Meni je nejasno

 

Spoiler

Kako je mali onako brzo pridobio zmaja. Na onaj način kako je prikazano ispada da je bilo ko mogao da ga zajaše. 

 

Previše dešavanja za jednu epizodu ali očigledno se žuri ka plesu. Ne sjećam se da je u got bilo ovakvih ubrzanja. 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Sector said:

Meni je nejasno

 

  Hide contents

Kako je mali onako brzo pridobio zmaja. Na onaj način kako je prikazano ispada da je bilo ko mogao da ga zajaše. 

 

Previše dešavanja za jednu epizodu ali očigledno se žuri ka plesu. Ne sjećam se da je u got bilo ovakvih ubrzanja. 

 

 

Spoiler

Mogao je svako da proba. Zmaj je taj koji treba da izabere/prihvati jahača. Zmaj je mogao i da ga sprži ili otrese tokom leta, ali je očigledno u malom prepoznao Targerijana, ludačku želju i hrabrost, ali verovatno i dobar ratnički gen i talenat. Dobra je ta scena generalno, iako je -- kao i sve drugo -- malo zbrzano. Ne znam šta bi tu moglo još da se prikažu u odnosu Aemond-zmaj, više su mogli da grade kroz epizode njegovu želju/frustraciju da se to desi i planiranje/promišljanje šta/kako -- ali stvarno nije bilo vremena, a nije da nije stavljeno do znanja.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Sedma je dobra epizoda, mada je prvih 20 minuta bilo dosadno.

Nervira me što su epizode neujednačene, bukvalno imaš djelove koji izgledaju kao da je vrijeme stalo, nepotrebne scene, neki banalni razgovori, i onda odjednom sve zbrzano.

Baš me previše podsjeća na poslednju sezonu GOT-a.

I vizuelno je loše, zmajevi i samo jahanje zmajeva je neki niskobudžetni fazon.

Čak ni Sapochnik ne uspjeva da izvuče svoj maksimum, mada mislim da nije do njega, već generelno do scenarija i budžeta.

Edited by SamoFlacko
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, medobrundo said:

 

  Reveal hidden contents

Mogao je svako da proba. Zmaj je taj koji treba da izabere/prihvati jahača. Zmaj je mogao i da ga sprži ili otrese tokom leta, ali je očigledno u malom prepoznao Targerijana, ludačku želju i hrabrost, ali verovatno i dobar ratnički gen i talenat. Dobra je ta scena generalno, iako je -- kao i sve drugo -- malo zbrzano. Ne znam šta bi tu moglo još da se prikažu u odnosu Aemond-zmaj, više su mogli da grade kroz epizode njegovu želju/frustraciju da se to desi i planiranje/promišljanje šta/kako -- ali stvarno nije bilo vremena, a nije da nije stavljeno do znanja.

 

 

Spoiler

Mali je očigledno išao na sve ili ništa jer nije mogao da podnese da jedini nema zmaja i one sprdnje sa svinjom, samo je makar meni način na koji je to uradio zbrzan. 

 

Ne samo to, smrt Harwina i oca mu u prethodnoj epizodi pa niotkuda povratak Otta bez nekog objašnjenja. Pa ''ubstvo'' Laenora i vjenčanje Rhaenyre i Daemona, previše je tih ubrzanja u svakoj epizodi.

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, drperce said:

Kako glumi Viseris, izuzetan glumac

Slazem se, odlicno je docarao nejakog Viserisa. 

 

Spoiler

Najupecatljivija scena jeste razgovor Renire i njega gdje Renira place, gdje on govori da mu je ona jedino dijete i onda stvarno fenomenalan ulazak u dvoranu ( okej, mozda i ocekivano ) ali svakako je bilo puno tenzije, gdje su zeleni bili opusteni do tog momenta i onda otvaraju se vrata, mijenja se raspolozenje, desnica koja bjezi za Iron throne-a, uz razlicite izraze lica svih ucesnika i naravno on koji iako na izdisaju skuplja snage da po poslednji put stane na stranu svog djeteta ( kao poruka, da su roditelji uvijek uz svoju djecu ma sta god bilo ). Mocna scena bas. 

Jos ju je Demon upotpunio sa pruzanjem ruke Viserisu da mu pomogne i stavljanjem krune + odsijecanje glave Vemondu nakon sto je uvrijedio Reniru a kralj skocio u zastitu svoje cerke.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Miki28 said:

Viseris koji na kraju usra sve sto je uradio

Moze pojasnjenje? (moze u spoiler)

Spoiler

Ja sam shvatio da Viseris misli da razgovara sa Renirom



I ko je zena koja se pojavljuje pri samom kraju epizode? Koja pred maskiranom devojkom konstatuje "kako je cula da je na dvoru bilo zabavno"

Edited by Drug Crni
Link to comment
Share on other sites

Doktorirali su ove scene, posle svadbe i svadje dece, jos jedna dominantna family scena. Ako sam imao zamerke da se i Martinu i show runnerima motivi ponavljaju (crvena svadba - svadba u HoD, zatim resavanje Dzofri, Mika i Arja fajta - resavanje sukoba dece, scena gde Dzendri vesla - scena gde Lenor vesla, kopile druge boje kose predendent, gej princ/predendent i njegov ljubavnik, itd....), ova epizoda me je prilicno kupila.

Takodje, serija ima rewatch value, npr. Vemondova provokacija na Leninoj sahrani vodi ka ovome. Ili

Spoiler

po komentarima tokom Veca, skroz je jasno da ce Bizbri biti sklonjen prvi.

A pogledi Emonda i Demona... Uh jedva cekam to ludilo.

 

Quote

 

Svidja mi se kako je GoT narativ o hodacima provucen. Ok, kontam da je mnogima to no-no, deluje da nema uporiste u kanonu, ali meni je to nice touch.

Glumac koji glumi Emonda neodoljivo gadja na Ivana Reona (Remzi Bolton), bas ono, ultimativni negativac.

Par negativne stvari - motivacije i preokreti u Alisent, tu mislim da je mogao da bude uradjen bolji posao. Za moj ukus preteruju sa 'groznim' scenama - dok sam za prvi porodjaj imao razumevanja, kao i prikaz nemocnog Vizerisa jer imaju dramski efekat, zum na Vemondovo telo je npr. totalno bzvz. Suvise jasna karakterizacija na 'dobre' i 'lose', sto nije u Martinovom duhu... I ofc sto mracnim scenama kriju da im budzet nije neogranicen.

 

@Drug Crni

Ne znam na koju mislis - 'pricaju' Mizerija (Demonova ljubavnica) i sluzavka kraljice Alisent.

Edited by Geronimo
Link to comment
Share on other sites

 


ja bih rekao da su alisent i renira bila na tragu kao nekog pomirenja
i one izjave i jedne i druge su delovale iskreno
a onda viseris na izdisaju misli da prica sa cerkom i kaze ti si jedina prava, samo vozi i vladaj svima…i resetuje alisent na borbena podesavanja

 
inace, ja ne videh bas tu jasnu podelu na dobre i lose
i dalje mi je to isti martin - puno puno sivog, bez jasne podele na dobre i lose momke

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Spoiler

Pa na kraju, mislio je da razgovara sa Renirom, te joj potvrdjuje da misli da je tacno ono sto joj je na pocetku pricao oko tajne koju samo oni na tronu znaju, odnosno o whitewalkersima i da je Egon taj ( Alisent onda smatra da je mislio na Egona, sina njenog i Viserisa a u stvari je mislio na drugog Egona, Jon Snowa i referenca na GOT ). 

Spoiler

Sto se tice drugog pitanja, to je Misaria ( ona "kurva" sto ju je Demon odveo na Zmajkamen i dao jaje pa dosla desnica i Renira po isto ) i sluzavka Alisent, mislim da se Talija zove. Ta Misarija je inace odala tajnu Otu da je Renira vidjena u bordelu sa Demonom. Misaria ce biti Varys u HoD, mistress of whisperers. 

@Drug Crni 

 

Spoiler

Ooo bice fajta i to epski fajt izmedju Demona i Emonda

@AgroLaki

Spoiler

Isto team black ali ovo je ona prica, birati manje zlo😀  Demon nikada nije imao ambicije da bude kralj ali je htio postovanje, skoro pa jednako kao Viseris i da ga se svi plase. Otuda je mocna scena kada pomaze Viserisu i stavlja mu krunu. 

On je predstavljen kao neki izrod u porodici a ustvari je uvijek tu kada zatreba, kako kralji tako i Reniri.  

Malo su ublazili verziju Alisent u seriji jer ona u knjizi je upravo ta koju je pola dvora podijelilo izmedju sebe. Smatrali su vrvt da bi navukla jos vise gneva na sebe da su je u seriji tako prikazali te otuda prikaz nje kao verne Viserisove zene. Da se i publika lomi na koji stranu da stane, posebno sad kad je i Emond tu. 

 

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...