Jump to content

Winter is coming


Arsenije Pesic

Recommended Posts

5 minutes ago, uini said:

 

 

ne. postoji puno motiva i razloga da u ovoj ili sledećoj epizodi sprži sve za koje smatra da predstavljaju pretnju po nju i zmajčeka.

narod je ubačen u jednačinu zato što u gejmoftronzu nisi dovoljno zao ako pobiješ ove likove koji nose priču. osim jona, davosa i big woman (a poslednje dvoje su marginalni glavni likovi), za sve ostale možeš da izvedeš neku racionalizaciju zašto su zaslužili da izginu

 

rokanje common people je isključivo u službi bildanja nje kao zlog i neuračunljivog karaktera, ne i logike narativa (lol, koja logika uini maćori, davno je to prošlo  : ))

 

Pa šta je radila celu epizodu nego to? 😄 Bukvalno je ubila Varisa, Sersei, obične ljude i saveznicima ne veruje više i smatra da su pretnja. Nije ih se rešila sad ali ide ka tome.

 

 

Ceo put u ovih 8 sezona Deneris kada se nađe u situaciji u kojoj su ljudi protiv nje ona pali ili bar preti da će da zapali sve. To radi i sad samo na najvećoj mogućoj skali.

Link to comment
Share on other sites

Stvarno neki ljudi preteruju, opustis se i gledas seriju, kritikujes, ali ne vidim razlog za ostrascenost i toliko trosenje.

 

Za one koji su citali knjige i misle da Deneris nece poludeti na kraju, procitajte ih opet. Za one koji nisu citali, nagovestaji da ce ona poludeti se prozimaju kroz Martinovo pisanje.

 

Niko ovde ne spori da je realizacija traljava i vrlo je verovatno da je razlog onaj koji je uini naveo (prequel), ali paljenje grada i stradanje neduznih ce se desiti i u knjigama, ako ih ovaj ikada napise.

 

Necu ponavljati motive u njenoj glavi da uradi to sto je uradila, dosta ljudi je vec napisalo, plus, kao sto sam rekao, kroz knjigu se provlaci mogucnost...prosto ovo je bio logican potez u njenoj glavi.

 

Inace, ne znam zasto se iskljucuje mogucnost da samo poludis odjednom i resis da pobijes ceo grad, cak i van fikcije, a da ne pricam o tome da je ovo fikcija.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Nicklord said:

 

Pa šta je radila celu epizodu nego to? 😄 Bukvalno je ubila Varisa, Sersei, obične ljude i saveznicima ne veruje više i smatra da su pretnja. Nije ih se rešila sad ali ide ka tome.

 

 

Ceo put u ovih 8 sezona Deneris kada se nađe u situaciji u kojoj su ljudi protiv nje ona pali ili bar preti da će da zapali sve. To radi i sad samo na najvećoj mogućoj skali.

 

ne razumem šta hoćeš da kažeš. narod joj definitivno nije pretnja niti ima motivaciju da ga rendom prži u trenutku kada se protivnik predaje i zvona zvone

deneris pali ili preti da će da pali ako joj je neko učinio nešto, pokušao da učini nešto ili neće da uadi ono što je za nju ispravno.

 

ovaj narod se ne uklapa ni u jednu od izgrađenih situacija, ponavljam, pogotovo u trenutku u kojem se odlučila to da izvede.

 

prilično je očigledno predstavljano da joj se tako ćefnulo jer je eto odlepila i postala čale.

vrlo bedno imho.

 

edit @Nicklord 

da me ne shvatiš pogrešno, meni je apsolutno svejedno da li je smislenije da ona odlepi ili ne odlepi i ko će da sedne na tron. nekako (verovatno i naivno9 sam sve to doživljavao kao sekundarnu stvar u seriji koja se tako zove

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

Ja ne mislim da je luda uopšte, mislim da je konačno shvatila da je bila glupa i zato i nepoštovana. Mislim da je samo jako besna.

Takođe ne mislim da je taj grad nedužan, niti mi je žao što ih je spalila.

Oni su opisivani kao grad moćnika i ološa, kojekakvih šljamova.

Ako sam dobro shvatila taj grad su sagradili njeni preci, i taj tron je nešto što im je oteto, a ona je kao potomak živela kao Jevreji potucana po dalekom svetu (ako sam dobro shvatila, jer nisam čitala knjige)... Onda je jasno zašto mrzi i sam taj grad, a i stanovnike njegove.

Takođe ti isti stanovnici nisu baš pokazali želju da joj se priklone, nego tek kad su pali na kolena. Uz to da ne ponavljam ubijanje zmaja, što im ja nikad ne bih oprostila. Meni je zmaj vredniji od svih tih ljudi u tom gradu... I samog grada... A pogotovo što je ona njegova "majka" bila...

 

Uopšte mi nije bila zanimljiva ni glumica, ni lik, sve do ove tragičnosti koju je doživela, i sada mi se dopada njen bes i želja za osvetom.

Da ne spominjemo njeno odrastanje i prodaju u roblje, silovanje i sl.

Ne mislim da je želela samo vlast, mislim da je bila iskrena u namerama da običnom čoveku pomogne, ali ti obični su pokazali da više poštuju nekakve Starkove i kojekakve ustoličene plemiće koji ih godinama tlače... E, pa sad, šta ste tražili - dobićete.

Link to comment
Share on other sites

Za moj ukus previse ozbiljno dozivljavate seriju.Satak ili malo vise vremena zagarantovanog bjega od svakodnevnice, malo li je na ovu skupocu(by Arsenije) 

Sad kad sam vam ga shukno :classic_biggrin: da konstatujem da je posljednja epizoda odlicna, jedina zamjerka je previse uplasena Arya. Narocito kad uzmemo u obzir sta je sve do sada prezivila. 

Dobri dijalozi, dobre borbe i pojedinacne i ekipne 🙂 + dobra muzika koja je sve ispratila. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, uini said:

 

 

ne. postoji puno motiva i razloga da u ovoj ili sledećoj epizodi sprži sve za koje smatra da predstavljaju pretnju po nju i zmajčeka.

 

Njena namera od starta je bila da koristi zmajeve da bi došla do prestola, to nije uradila samo zato što je poslušala savetnike, između ostalih i Džona. 

A da je donosila odluke i ranije koje su svojstvene samo poremećenim osobama, donosila je. Samim tim što "pali" osuđene na smrt, umesto da im omogući neku manje bolnu smrt. Kako je ono rekla Tarlijevima i njihvim ljudima? Ko ne klekne biće spaljen. Kako je reagovala kada je pred njenim očima ubijen brat (i to na koji način)? Svi znaci ludila se vide od starta, to što nećete da ih primetite i što sve okrećete na pisce, to je druga stvar. Sve, ali sve je vodilo do onoga što se desilo.

 

edit. Plus što je ulje na vatru dodato Varisovom izdajom, pa je ona na to nadovezala izdaju Džona i TIriona. Na kraju krajeva ona i sama kaže, narod ovde me nikada neće voleti, privhvatiće me samo ako me se plaše, i eto plaše je se.

Edited by DonJuan
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

U svakoj sceni paljenja i drakarisanja od pocetka serije, njoj se nasmejao brk od zadovoljstva. 

Koliko god da je uradila dobrih stvari, barem u seriji, lik joj je takav da voli moć i znacajnost. Uživa u tome, vidi se da neke pokolje ne radi samo iz nužde.

Mislim da joj je to njoj kljucni poriv, a da su sva njena dela postupci toga, i da sve proizilazi iz toga Cak i to skidanje lanaca itd, to bih protumacio tako sto je u toj prici videla mogucnost da bude posebniji lider, avangardniji i masovnije obozavan.

Uostalom niko vise nema zmajeve, ona jedino ima tu priliku da bude i mocna, ali i da se bavi obicnim ljudima, bez da plati glavom i spletkarosi.

Uvek ima taj adut kad je neko satera uza zid, drakaris i cao zdravo djaci.

 

Ne mogu da kazem da je nisam voleo, ali nisam je idealizovao nikad. Mislim voleo sam i Thanosa, pa ga ne idealizujem, cak na kraju dana i ne navijam za njega. Doduše ona nije baš Thanos, ali bi Thanos poštedeo pola Capitola...

 

Da li sam mislio da ce ovo desi? Baš i ne, ali ne zato sto sam bio siguran da nema taj madness, vec sam spavao na to uvo da ce da moral clutchuje. Da ce Jon imati uticaja na nju...

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, orchid said:

Ja ne mislim da je luda uopšte, mislim da je konačno shvatila da je bila glupa i zato i nepoštovana. Mislim da je samo jako besna.

Takođe ne mislim da je taj grad nedužan, niti mi je žao što ih je spalila.

Oni su opisivani kao grad moćnika i ološa, kojekakvih šljamova.

Ako sam dobro shvatila taj grad su sagradili njeni preci, i taj tron je nešto što im je oteto, a ona je kao potomak živela kao Jevreji potucana po dalekom svetu (ako sam dobro shvatila, jer nisam čitala knjige)... Onda je jasno zašto mrzi i sam taj grad, a i stanovnike njegove.

Takođe ti isti stanovnici nisu baš pokazali želju da joj se priklone, nego tek kad su pali na kolena. Uz to da ne ponavljam ubijanje zmaja, što im ja nikad ne bih oprostila. Meni je zmaj vredniji od svih tih ljudi u tom gradu... I samog grada... A pogotovo što je ona njegova "majka" bila...

 

Uopšte mi nije bila zanimljiva ni glumica, ni lik, sve do ove tragičnosti koju je doživela, i sada mi se dopada njen bes i želja za osvetom.

Da ne spominjemo njeno odrastanje i prodaju u roblje, silovanje i sl.

Ne mislim da je želela samo vlast, mislim da je bila iskrena u namerama da običnom čoveku pomogne, ali ti obični su pokazali da više poštuju nekakve Starkove i kojekakve ustoličene plemiće koji ih godinama tlače... E, pa sad, šta ste tražili - dobićete.

 

ja mislim da ti nas zajebavas

  • Like 9
  • Thanks 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, BattleBorn said:

Da, ne interesuje me radnja i meni su Jason Statham i Vin Dizel omiljeni glumci.
 

Goni me u kurac, preterao sam 😄 Vidiš da sam razdražljiva peezda koja se nervira zbog usrane serije.

 

Jebo me pas postao sam moja baba.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, BattleBorn said:

U svakoj sceni paljenja i drakarisanja od pocetka serije, njoj se nasmejao brk od zadovoljstva. 

 

Tako je. 

 

Sa zadovoljstvom je spalila sve što je mogla da spali, bez griže savesti. Ali problem je u tome, što ona između ostalog to vidi kao njeno nasledno pravo. Njen alat je vatra, kao što je recimo Starkovima mač. Naravno, ne može da se nađe opravdanje, ali očigledno da nije bila naivna  devojčica koja se preko noći pretvorila u monstruma.

Edited by DonJuan
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DonJuan said:

Kako je reagovala kada je pred njenim očima ubijen brat (i to na koji način)? Svi znaci ludila se vide od starta, to što nećete da ih primetite i što sve okrećete na pisce, to je druga stvar. Sve, ali sve je vodilo do onoga što se desilo.

 

pa brat ju je prodao dotraki poglavici da je siluje i napravi dete plus je posle hteo sve da ih sredi. on je iako nejak jedan od naj-evil likova u seriji

 

ma rekoh gore, meni je to sve od sekundarnog značaja kada narativ nema smisla i ima povremene uplive u televisa presenta

izvinjavam se, povukla me diskusija  ( :

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, BattleBorn said:

Dzon + Deni, sve je ostalo na brodu

 

 

Mene je serija smorila tu negde kad su oni počeli da se muvaju. Msm to mi je bilo toliko glupavo, kao u onim tinejdžerskim serijama, ili serijama tipa Prijatelji, gde svako sa svakim mora da se smuva bar jednom ahhaha... Kao likovi sa dva kraja sveta, pošto su kao neki frajer i riba (msm meni nisu, al' generalno kao jesu), i zato oni moraju da se spanđaju ahahah...
Posle sam gledala samo zbog NK i zmajeva... Ajde Džon je postao zanimljiviji u kasnijim sezonama, malo slojevit i to...

A onda ono sa Džejmijem i Brijen ahahah... Msm stvarno... A onda se kao vraća svojoj pravoj ljubavi, jer eto, ništa nije važno osim toga... Msm, takav muškarac, toliko zaljubljen nikad ne bi spavao sa nekom drugom... Kakva glupost...

I scena sa konjem u ovoj poslednjoj epizodi mi je toliko glupava i te scene sa Arjom... Smor... Baš sam čekala da se završe...

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, uini said:

 

ne razumem šta hoćeš da kažeš. narod joj definitivno nije pretnja niti ima motivaciju da ga rendom prži u trenutku kada se protivnik predaje i zvona zvone

deneris pali ili preti da će da pali ako joj je neko učinio nešto, pokušao da učini nešto ili neće da uadi ono što je za nju ispravno.

 

ovaj narod se ne uklapa ni u jednu od izgrađenih situacija, ponavljam, pogotovo u trenutku u kojem se odlučila to da izvede.

 

prilično je očigledno predstavljano da joj se tako ćefnulo jer je eto odlepila i postala čale.

vrlo bedno imho.

Narod je protiv nje zato što nisu ustali protiv Cersei kada je ona stigla da ih oslobodi. Jasno je rečeno u seriji. Robovi su ustali a ovi nisu, sad kad je ne vole bar će da je se plaše. To je 1/1 Deneris i iz knjige i iz serije. Narod je stao na stranu Cersei a ne na njenu = neprijatelj

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, orchid said:

Ja ne mislim da je luda uopšte, mislim da je konačno shvatila da je bila glupa i zato i nepoštovana. Mislim da je samo jako besna.

Takođe ne mislim da je taj grad nedužan, niti mi je žao što ih je spalila.

Oni su opisivani kao grad moćnika i ološa, kojekakvih šljamova.

Ako sam dobro shvatila taj grad su sagradili njeni preci, i taj tron je nešto što im je oteto, a ona je kao potomak živela kao Jevreji potucana po dalekom svetu (ako sam dobro shvatila, jer nisam čitala knjige)... Onda je jasno zašto mrzi i sam taj grad, a i stanovnike njegove.

Takođe ti isti stanovnici nisu baš pokazali želju da joj se priklone, nego tek kad su pali na kolena. Uz to da ne ponavljam ubijanje zmaja, što im ja nikad ne bih oprostila. Meni je zmaj vredniji od svih tih ljudi u tom gradu... I samog grada... A pogotovo što je ona njegova "majka" bila...

 

Uopšte mi nije bila zanimljiva ni glumica, ni lik, sve do ove tragičnosti koju je doživela, i sada mi se dopada njen bes i želja za osvetom.

Da ne spominjemo njeno odrastanje i prodaju u roblje, silovanje i sl.

Ne mislim da je želela samo vlast, mislim da je bila iskrena u namerama da običnom čoveku pomogne, ali ti obični su pokazali da više poštuju nekakve Starkove i kojekakve ustoličene plemiće koji ih godinama tlače... E, pa sad, šta ste tražili - dobićete.


Koji Jovan Snezni je tebe tako ispalio pa te natera na ovakav post?

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Nicklord said:

Zato sam i rekao "pseudonačuni". Pa čak i da sam rekao "naučni" to ne menja suštinu onog što sam napisao a očigledno si promašio tu suštinu 😄 Šta mi znamo o Faceless men? Da je jako teško postati jedan od njih, imaju svoj kodeks i u šta veruju, svoje običaje i molitve, da ubistvo mora da se plati jako visokom (proporcionalno) cenom, da mogu da preuzimaju lica mrtvih ljudi, da ne idu okolo i ubijaju šta stignu i slično. Više nego dovoljno informacija da postanu uverljiv deo celog sveta. Ništa tu osim tehničkih stvari nije ostalo ambiguous, nikakve to veze nema sa NK. Isto kao što oni videi Arje i Sanse i Džona nemaju veze sa Deneris 😄 Skroz različite stvari. 

 

 

@Deneris

 

Ona je stavljena ispred jako težak izbor. Očigledno je ne voli common folk sa Severa, ljudi u King's Landing nisu ustali protiv Cersei kada je ona stigla da ih oslobodi i očigledno je više niko (u njenoj glavi) ne podržava osim Crva. E sad, jeste problem što je ovo urađeno na brzinu. To je činjenica ali postoji više nego dovoljno razloga zašto se Deneris odlučila na ovo 

 

Gle, ti si bio iznenadjen cinjenicom da je magijski aspket ukljucen u taj face swapping i od tad bezuspesno pokusavas da me uhvatis na krivoj nozi i 'bez argumenata' prici.

Corava posla, odmah da ti kazem

 

 

Elem dakle nije bilo neophodno objasniti fiziku, ali kada recimo apprentice stice mogucnost da zaista preuzima identitet osobe cije je lice stavio, gde je taj milestone?Kada je ubijen Merin Trant lice je bilo samo maska i to losa.

Zasto je Jaquen br.1 platio zivotom dug koji je Arja napravila?Zasto je bilo moguce premotavati njegova lica(ukljujuci i Arjino?)Da li postoje FM koji lice treba samo jednom i onda mogu da postanu da osoba kad god pozele?itd. itd. (ovo je odgovor i na Bornov post)

 

Sto se tice Deneris stvari su krajnje jednostavne

One je kinda forgetovala ko je bila i sta je radila proteklih 7 sezona

 

 

Link to comment
Share on other sites

Narod je protiv nje zato što nisu ustali protiv Cersei kada je ona stigla da ih oslobodi. Jasno je rečeno u seriji. Robovi su ustali a ovi nisu, sad kad je ne vole bar će da je se plaše. To je 1/1 Deneris i iz knjige i iz serije. Narod je stao na stranu Cersei a ne na njenu = neprijatelj


Onda nek odsedla tog zmaja u pripizdinu iz koje je dosla, ionako zna da nije naslednica trona.

Cersei na kraju pobedjuje, ubija brata zbog preljube. Perfect ending.
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Esc said:

 

Gle, ti si bio iznenadjen cinjenicom da je magijski aspket ukljucen u taj face swapping i od tad bezuspesno pokusavas da me uhvatis na krivoj nozi i 'bez argumenata' prici.

Corava posla, odmah da ti kazem

 

 

Elem dakle nije bilo neophodno objasniti fiziku, ali kada recimo apprentice stice mogucnost da zaista preuzima identitet osobe cije je lice stavio, gde je taj milestone?Kada je ubijen Merin Trant lice je bilo samo maska i to losa.

Zasto je Jaquen br.1 platio zivotom dug koji je Arja napravila?Zasto je bilo moguce premotavati njegova lica(ukljujuci i Arjino?)Da li postoje FM koji lice treba samo jednom i onda mogu da postanu da osoba kad god pozele?itd. itd. (ovo je odgovor i na Bornov post)

 

Sto se tice Deneris stvari su krajnje jednostavne

One je kinda forgetovala ko je bila i sta je radila proteklih 7 sezona

 

 

Kopiraću opet svoj post o tome:

"Koje supermoći poseduju? Treniraju po ceo dan kao ubice, čuvaju mrtva tela i na neki način prave maske od lica (da uprostim maksimalno). Da li bi ti neko pseudonaučno objašnjenje o tome kako oni zaista stave tu masku popravilo seriju?"

 

Gde ti ovde vidiš da sam bio iznenađen?

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, orchid said:

Svakog je neko nekad ispalio. To je normalno.  :100:

Jeste, to normalno, nije normalno da te taj bes/razocarenje dovede do toga da napravis nesto idiotno.

Ispaljen sam i ja bio, i imao sam zicer, bez ikakvih posledica po mene, da toj osobi napravim pakao od zivota, od koje ne bi mogla da se opepeli do kraja zivota, pa ono... to se ne radi...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nicklord said:

Kopiraću opet svoj post o tome:

"Koje supermoći poseduju? Treniraju po ceo dan kao ubice, čuvaju mrtva tela i na neki način prave maske od lica (da uprostim maksimalno). Da li bi ti neko pseudonaučno objašnjenje o tome kako oni zaista stave tu masku popravilo seriju?"

 

Gde ti ovde vidiš da sam bio iznenađen?

 

 

Mili vidi, ako Arja moze da bude Walder Fray 1/1 ili bilo koja druga osoba na Planetosu kako bi ti to nazvao?

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, BattleBorn said:

Jeste, to normalno, nije normalno da te taj bes/razocarenje dovede do toga da napravis nesto idiotno.

Ispaljen sam i ja bio, i imao sam zicer, bez ikakvih posledica po mene, da toj osobi napravim pakao od zivota, od koje ne bi mogla da se opepeli do kraja zivota, pa ono... to se ne radi...

To što joj je Džon uradio je bila kap koja je prelila čašu. Msm onaj poslednji zagrljaj sa njim. Čovek kad je zaljubljen je neuračunljiv, isto kao narkoman (stanje ravnoteže ljudskog uma nije sreća, srećan čovek je drogiran čovek, koji samo razmišlja o svojoj novoj dozi droge) i kad mu neko uskrati izvor dopamina, onda nastaje haos. To je samo prelilo čašu...
Zamisli šta bi ti uradio da ti neko ubije dete... Ne neko, nego potezi ljudi kojima si najviše verovao. Varisov potez kao i Džonov su doveli do tog ubistva... I ubistva Mizandei... Zbog toga kad ga je zagrlila rekla je "dobro, onda strah" (tako nešto beše)...

Ovo je film, dramaturgija... Nije ovo opušten život, već drama...

Edited by orchid
Link to comment
Share on other sites

Just now, Esc said:

 

Mili vidi, ako Arja moze da bude Walder Fray 1/1 ili bilo koja druga osoba na Planetosu kako bi ti to nazvao?

Ali gde sam ja rekao da to ne uključuje magiju? 😄 Jel još jednom da ti kopiram citat pa da skontaš šta tu piše? 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...