Jump to content

Winter is coming


Arsenije Pesic

Recommended Posts

Pa moralo je ovako. Sve je vodilo na ovakav kraj Kraljeve luke. Deneris je jednostavno luda, opsednuta titulom kraljice i spasiteljke, i nije bilo drugog izlaza. Jedini pravi heroj ovde je bio Varis, kao što je nekada bio Džejmi kada je prerezao vrat ludom kralju. Videćemo šta će biti na kraju, ali definitivno neće biti srećnog kraja, ma kako da se završi.

I na kraju da zaključim - Long live Queen Sansa 🤟🤟🤟

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Nicklord said:

Arja je (bila) ubica koja žudi za osvetom ali nije iz afekta ubijala. Sansa se njemu svetila lično i od tad je Littlefinger 2.0 postala, isto nema nikakvih naznaka da radi iz afekta. Džon je platio glavom za svoj greh. Posle je ubio ljude po njihovom kodeksu. Isto nema veze sa Deneris.

 

Bukvalno si ceo fudbal promašio 😄

 

kakav afetkat,  'o cem pricas Lucina'?

ti si kralju pitao mene posle 5. sezone kakva magija Faceless ljudi, sta kako kad oni samo navuku lica:classic_laugh: 

bukvalno nemas pojma o materiji, a jos si (kao) citao knjige.#budibogsnama

 

 

Link to comment
Share on other sites

Meni je ova epizoda u odnosu na e03 za Nobela.

 

Palez i urusavanje zgrada je bilo malo too much, ali to se ne uzima kao nesto mnogo  bitno kad gledate fantasy zanr.

Gledate seriju gde neko od 50 kila jase zmaja bez naocara za vetar, i cudite se sto vatra momentalno unistava kamene tvrdjave do temelja istog momenta.

Meni je ok da je zmaj toliko mocniji.

Cak to daje na znacaju narativu da luda plavuša ne sme da pobedi i da bude na tronu.

Pricu su morali da svedu na jednog zmaja, to su verovatno nespretno uradili.

 

Same prve 2,3 scene imaju vecu vrednost nego cela e03.

Meni je razgovor Tiriona i Deneris fenomenalno izreziran i snimljen.

Link to comment
Share on other sites

@BattleBorn 

 

ne budi debil, poenta je jednostana, da njeno channelovanje medieval Staljina nema nikakvu potporu u onome sto smo gledali u proslih 7 sezona

 

u seriji su retki oni koji ne nose nekog na dusi, cesto i vise njih

scene su odgovor na Jurgenovo pitanje "Da li nikog nije ubila u Esosu?"

Pa ko nije okrvavio ruke u seriji?

 

Pozivati se sada na paljenje robovlasnika u Astaporu je smesan pokusaj da se retroaktivno neki dogadjaji uguraju u kalup koji su showrunneri servirali.

Ne secam se da se neko bunio kada je zapalila robovlasnike i oslobodila grad(samo disklejmer da ne podrzavam paljenje ljudi i bilo kakav vid nasilja cisto da me neko opet ne bi saleteo sa 'ti podrzavas paljenje ljudi' i slicnim budalastinama).

Edited by Esc
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sve osim slatka i lepa Emilija Clark koja igra Deneris je bila jebeni smarac do ovog trenutka. Koliko god D&D mentoli lose to napisali, najzad da uradi nesto smisleno.

 

Odlucio sam da ne citam leakove za poslednju, kad sam cekao toliko, sacekacu jos jednu nedelju ali nadam se da:

 

1. Deneris ubija Jona na Tirionovom sudjenju

2. Arja ubija Deneris

3. Bren dize Jona kao NK

4. Sansa se apsolutno ne pojavljuje, odvratna pojava

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, BattleBorn said:

Meni je ova epizoda u odnosu na e03 za Nobela.

 

Palez i urusavanje zgrada je bilo malo too much, ali to se ne uzima kao nesto mnogo  bitno kad gledate fantasy zanr.

Gledate seriju gde neko od 50 kila jase zmaja bez naocara za vetar, i cudite se sto vatra momentalno unistava kamene tvrdjave do temelja istog momenta.

Meni je ok da je zmaj toliko mocniji.

Cak to daje na znacaju narativu da luda plavuša ne sme da pobedi i da bude na tronu.

Pricu su morali da svedu na jednog zmaja, to su verovatno nespretno uradili.

 

Same prve 2,3 scene imaju vecu vrednost nego cela e03.

Meni je razgovor Tiriona i Deneris fenomenalno izreziran i snimljen.

 

Jeste bolje od s03 iako je meni i s03 bila ok ali ova je bas perverzija.

 

Vizuelno je bez greske odradjeno, a i dijalozi su fenomenalni. Par vrhunskih scena, za razliku od s03 koju povremeno procesljam, ovu imam potrebu da pogledam bar jos jednom minimum. Takodje nisam zapazio nikakve vece nelogicnosti sem onih tipicnih za sve filmove i serije.

Link to comment
Share on other sites

Jedna stvar je verovatno promakla, a to je pepeo koji pada kao sneg na Kraljevu luku. Eto zima je stigla i tamo. Ja sam već pisao da zima u celoj priči više ima figurativno značenje, nego nužni dolazak ww i nk. Scena kada se sreću Deneris i Tirion jako podseća na scenu iz Apokalipse danas i to je odlično urađeno.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, wrach said:

Sve osim slatka i lepa Emilija Clark koja igra Deneris je bila jebeni smarac do ovog trenutka. Koliko god D&D mentoli lose to napisali, najzad da uradi nesto smisleno.

 

Odlucio sam da ne citam leakove za poslednju, kad sam cekao toliko, sacekacu jos jednu nedelju ali nadam se da:

 

1. Deneris ubija Jona na Tirionovom sudjenju

2. Arja ubija Deneris

3. Bren dize Jona kao NK

4. Sansa se apsolutno ne pojavljuje, odvratna pojava

Bren nije NK, aman više sa tim. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Esc said:

@BattleBorn 

 

ne budi debil, poenta je jednostana, da njeno channelovanje medieval Staljina nema nikakvu potporu u onome sto smo gledali u proslih 7 sezona

 

u seriji su retki oni koji ne nose nekog na dusi, cesto i vise njih

scene su odgovor na Jurgenovo pitanje "Da li nikog nije ubila u Esosu?"

Pa ko nije okrvavio ruke u seriji?

 

Pozivati se sada na paljenje robovlasnika u Astaporu je smesan pokusaj da se retroaktivno neki dogadjaji uguraju u kalup koji su showrunneri servirali.

Ne secam se da se neko bunio kada je zapalila robovlasnike u Astaporu i oslobodila grad(samo disklejmer da ne podrzavam paljenje ljudi i bilo kakav vid nasilja cisto da me neko opet ne bi saleteo sa 'ti podrzavas paljenje ljudi' i slicnim budalastinama).

Kao prvo, izadji iz uloge nekog ko je najmerodavniji od svih za seriju i da imas neku privilegovanost kod komentarisanja iste, jer te to i cini He-Deneris.

 

Sam sam komentarisao koliko je surov ceo Svet i da se polarizuje sad prica oko nje. 

Ali da, postoji momenat psihoze kod nje. I u ranijim sezonama, komentarisao sam sa svojim drustvom, i na starom forumu “Super, lepa si, izgledas kao elfica, imas neku magiju, imas avanturu ispred sebe, prelazis pustinje da bi dosla u Vesteros da bi pokazala svima da se ne tripuju da su najmocniji”... Ali brate, smaras sa tim misa misa trenucima”

 

Ceo jedan deo serije je bio takav da ona ide od grada do grada, sjebe mocnike u tom gradu i onda s pomosom uziva dok drzi govor i dok je nosi raja, gledaju ju je kao boginju, a ona sve vise i vise navlaci na taj osecaj obozavanja.

Ima taj vucicevski sindrom obozavanja.

 

vremenom je gubila konce na sta je sve spremna da bi je obozavali.

Ja sam nju moooooozda u samom pocetku dozivljavao kao nekog ko je true pozitivac i iz nesebicnih razliga zeli da donese sklad i mir u Svetu. Ubrzo sam pokapirao da to radi zbog statusa, obozavanja. Gotivio je jos neko vreme(pre svega jer sam povrsni moron koji voli  bozanski lepe a mocne osobe)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DonJuan said:

Bren nije NK, aman više sa tim. 

Ne Bren, nego da digne Dzona kao NK, Dzon bi time postao NK.

 

@BattleBorn jel moguce da se toliko primas na ovaj krs od ribe? Gradjena je kao kofa, ima neku okruglu glavu, bukvalno ispod proseka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

9 minutes ago, DonJuan said:

Jedna stvar je verovatno promakla, a to je pepeo koji pada kao sneg na Kraljevu luku. Eto zima je stigla i tamo. Ja sam već pisao da zima u celoj priči više ima figurativno značenje, nego nužni dolazak ww i nk. Scena kada se sreću Deneris i Tirion jako podseća na scenu iz Apokalipse danas i to je odlično urađeno.

Ne zima je imala bukvalno znacenje, zato je padao sneg kada je Jaime izlazio iz KL i isao prema severu.  Ali zima je dosla i prosla do 5 epizode a bile su price kroz ove 7 sezone da ce to biti mozda i najduza zima posto je leto dugo trajalo.
Dok je pepeo je povezan sa snom Deneris gde je tron u unistenoj sobi.
Definitivno im je debeli dao crtice, tipa Deneris je real poslednji boss, ovaj ubija ovog onaj onog itd itd. A na D&D je bilo da povezu te crtice

 

Edited by LayupFromTheMidget
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, LayupFromTheMidget said:

Definitivno im je debeli dao crtice, tipa Deneris je real poslednji boss, ovaj ubija ovog onaj onog itd itd. A na D&D je bilo da povezu te crtice

 

Dao im je crtice i onda su ih oni povezivali vrlo tankim linijama. Varis statira u kukuruzu, ne znaju šta će s njim i na kraju ga aktiviraju na kratko samo da bi ga ubili jer je to crtica. Isto je bilo i sa Littlefingerom. Već sam napisao kako je prelaz na Mad Queen loš. Bren je uglavnom beskoristan lik. Cercei šalje Brona da pobije braću a onda ne ubija Tiriona na koji je u dometu strelaca. Sem ako ne ubije Deneris na kraju će taokđe biti beskoristan, ako su već rešili da on preživi onda je lepo trebalo da ga ostave u kripti. Night King takođe nedorečen lik.

 

Samo fali da Tirion posle ovoliko grešaka u procenama koje je napravio ostane uz Deneris. Da i njega skroz upropaste.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

ali trenutak kad se ovi predaju a Deni kao flipnula odjednom i kreće da pali ljude hahahaha 

 

smejem se a plakao bih

 

a zna se šta sam mislio o Deneris i šta sam pisao ali ovo je toliko jadno, bedno i glupavo 

 

valjda će neka struka, neko esnafsko društvo, nešto u Americi da reaguje da ovoj dvojici debila zabrani da se ikad bave bilo čime vezanim za serije i filmove

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Jbs ga sada bi trebalo da je tirionu odzvonilo.. rekla mu je zajebes li jos 1dared cao zddravo. tako da se i ja nadm nekom sudjenju jer smislice vec nekako nacin na koji je Deneris saznala da je T oslobodio Jamie (inace bas dobra scena, zito u kukulju)...

I bas lose kako nekoga, kome stvaraju reputaciju da je inteligentan, vidi stvari out of the box itd, okrenu za 180 eto cisto tako... ne da je imao 1 pogresnu procenu nego jdno shes'

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Jbs ga sada bi trebalo da je tirionu odzvonilo.. rekla mu je zajebes li jos 1dared cao zddravo. tako da se i ja nadm nekom sudjenju jer smislice vec nekako nacin na koji je Deneris saznala da je T oslobodio Jamie (inace bas dobra scena, zito u kukulju)...

 

I bas lose kako nekoga, kome stvaraju reputaciju da je inteligentan, vidi stvari out of the box itd, okrenu za 180 eto cisto tako... ne da je imao 1 pogresnu procenu nego jdno shes'

 

Da da, to "ako me zajebeš još jednom jebaću ti mater", mu je rekla jedno šesnaes puta do sad

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...