Jump to content

EUROLEAGUE 2020/21, devotion in the time of covid


Chaos Is Me

Recommended Posts

3 hours ago, realno *w said:

Nema šanse Žalgiris, ovo nisu smeli da izgube.

 

Oni su bili otpisani i pre ovog meca.

 

Kad vec oni ne mogu u PO, navijam za Bayern, zasluzili su da prodju dalje. Od bogatih mi je samo Efes simpatican, krenuli su da rasturaju kao i prosle sezone.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

 

Pa svake godine poslednje dve ekipe imaju toliko. Čak je bilo i više dosta, recimo pre tri godine kombinovano 49 poraza u ligi sa 16 timova.

 

Prošle 40 kombinovano, posle 28 kola.

 

Dosta su te ekipe koje su sada u borbi za plejof dobijale ove iz vrha. Zenit je dobio većinu ekipa iz vrha, sada još dočekuju CSKA. Samo sa Realom imaju 0-2.

Valensija isto ima pobede nad Realom, Fenerom, Milanom, Efesom, CSKA...

Bajern ima 2-0 sa Efesom recimo, dobili su i Barsu, Fener, CSKA u gostima.

 

Uglavnom kombinacija odličnog skora sa ekipama iz donjego doma i ovim pobedama nad top 5-6 ekipama.

 

 

 

Nisam toliko pratio donji dom do ove sezone 😀 jbg jer smo mi dole sad.

 

Secam se da je Efes sezonu pre Atamana bio kao Himki sada.

Edited by propolis
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, propolis said:

 

Nisam toliko pratio donji dom do ove sezone 😀 jbg jer smo mi dole sad.

 

Secam se da je Efes sezonu pre Atamana bio kao Himki sada.

 

Ataman je bio trener. 

 

Da, užasna ekipa, Mekalum, Braun koji je prvo bio povređen pa posle bojkotovao. Zaostavština te ekipe su im Simon i Danston.

Link to comment
Share on other sites

I ja sam fan Valensije i voleo bih da doguraju sto dalje u EL ove sezone. Navijam za njih od one sezone sa Karijem Pesicem i simpaticne ekipice sa Savanom, Kukom, Martinezom, Klaverom, De Koloom, kada su ispali u majstorici cetvrtfinala od Reala.  Mislim da u eventualnom cetvrtfinalu imaju sansu protiv svakoga osim Efesa, za kojeg i dalje mislim da uzima EL ove sezone.

 

Potpisao bih odmah ova 8 tima za PO,  s tim sto bih samo voleo da vidim Zenit mesto Bajerna, koji mi ni malo nije simpatican, mada ne bi bilo ni neposteno da budu nagradjeni za dobru sezonu.

Link to comment
Share on other sites

Slab Milano veceras, nesto igraju samo Panter i Datome. Osjeti se neigranje Dilejnija vec duze vrijeme, pogotovo kad se Chacho raspada kao veceras. 

 

Sa druge strane Baskonija dobra, riljaju u odbrani citav mec a u drugom je krenuo i sut. 

Link to comment
Share on other sites

Milano vezao dve tekme sa potpunim raspadom. Ovo danas je čak i bio kuulturan rezultat, kakva je igra bila.

edit:

 

Gledam Fener, Pjer kida sa igrom leđima. Napada leđima sa strane, sa visokog posta, završava, baca viškove. Baš ga je dobro skontao selektor.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako nekome mogu da budu simpaticne ekipe poput Armanija.

 

Imaju brutalan tim, a dopustaju sebi ovakve blamaze, jos su sad i dobri kakvi su bili svih ovih godina.

 

Za rezultatsku neizvesnost je odlicna pobeda Baskonie. Sad Fenerbahce, Armani, Bayern imaju po 19, Zenit i Real po 18, Valencia i Baskonia po 16. Ako se Armani oklizne na jednom od dva gostovanja, prave sebi problem. Sa druge strane, Baskonia ostaje u igri i imace motiva na gostovanju protiv Valencie.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

U utorak ce se igrati neki od kljucnih meceva za plasman u 8 najboljih.

 

4. Armani (19-12) gostuje u Beogradu i njima je cilj da uzmu dve pobede u tri preostala meca. Bilo bi dobro za njih da ne zavise od meca sa strasnim Efesom u poslednjem kolu.

5. Bayern (19-12) docekuje 6. Fenerbahce (19-12), obema ekipama ocajnicki treba ova pobeda jer ni sa 20 nisu sigurne u plasman u TOP 8.

7. Real Madrid (18-13) docekuje Efes i za njih nema alternative, sprdali su se protiv Valencie i Baskonie na pocetku, sada se od njih trazi 3/3.

8. Zenit (18-13, Panatinaikos vec uracunata pobeda) docekuje CSKA i za njih je ovaj mec biti ili ne biti, a sami su krivi jer su 3 kola odigrali u stilu ABA2 u finisu meceva.

9. Baskonia gostuje u Atini zelenima i oni ovo moraju da dobiju.

10. Valencia ima lagan zadatak protiv Olympiacosa koji je digao ruke od daljeg takmicenja.

Link to comment
Share on other sites

Milano cenim u smislu da su ekipa koja godinama ulaže dosta, uvek im je puna hala, a pored svih lutanja sa promašenim pojačanjima, ne osciliraju previše sa budžetom, naročito u smislu da im se nikad nisu dešavale turbulencije i raspadi usred sezone.

I iako se to često nije završavalo dobro za njih, uvek su imali dosta atraktivnih igrača i igrali dopadljivu košarku.

 

U svakom slučaju, radiju ću pogledati njih, nego bilo koju ekipu iz ECa, osim možda donekle ovogodišnjeg Virtusa.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, realno *w said:

Milano cenim u smislu da su ekipa koja godinama ulaže dosta, uvek im je puna hala, a pored svih lutanja sa promašenim pojačanjima, ne osciliraju previše sa budžetom, naročito u smislu da im se nikad nisu dešavale turbulencije i raspadi usred sezone.

I iako se to često nije završavalo dobro za njih, uvek su imali dosta atraktivnih igrača i igrali dopadljivu košarku.

 

U svakom slučaju, radiju ću pogledati njih, nego bilo koju ekipu iz ECa, osim možda donekle ovogodišnjeg Virtusa.

 

Nije neka velika mudrost reci da su oni kvalitetniji od ekipa iz EC.

 

Svako ima prava na izbor sta vise preferira, izmedju turnira na Kritu gde ucestvuje Olympiacos, Fenerbahce, nabudzena Crvena zvezda i Armani i druge faze ili eliminacione faze EC gde ucestvuje manje kvalitetna Crvena zvezda, uvek bih odabrao ovo drugo. Idealan kosarkaski mec je onaj u kojem obe ekipe uloze sve za pobedu i jedni zavrse na podu u suzama, a drugi zagrljeni slave (recimo, Cedevita - Partizan, bez uvrede - ne toliko kvalitetan mec, ali pun naboja, preokreta i ludog kosa na kraju - to su emocije, to je kosarka).

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Losmi17 said:

Cini se da vec dugo tinja to izmedju Itudisa i Dzejmsa.

Cska bez njega, pa rekao bih 50-50 sanse da l ce na F4.

 

Ma on je bio kancer ekipe garant i bez njega moze da se desi da proigraju kako valja jer ovo do sada je bilo bas lose, meni se bar nije dopadalo.

Lunberga sam ispratio na dve utakmice i cini mi se da je slican tip igraca kao James. Bek koji voli da ima loptu u rukama,a ume da podeli pas i ima dobar sut za tri. Naravno nije toliko kvalitetan kao James,ali uz Heketa i Hiliarda verujem da moze da nosi spoljnu liniju do F4. Kad dodamo tu jos Vojtmana, Klajburna koji se dize polako i Sengeliu bice to fina ekipica koja moze da igra veoma dobru i cvrstu kosarku.

Kurbanov, Strelnieks,Erik,Bolomboj da pokrpe sta bude zafalilo i to je to.

 

 

Edit,slovo

Edited by propolis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko god to cudno zvucalo s obzirom da imaju dosta zvezda u timu, bez Milutinova i pogotovo Jamesa, CSKA je rangu nekog Zenita. Videlo se to najbolje pre par nedelja kada su takodje igrali bez njega, redjali su se porazi ne samo u EL nego i u VTB ligi. Istina je da su tada jos uvek bili bez Danca, ali ne mislim da je to igrac koji moze biti game changer na nivou CSKA.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...