Jump to content

Roland Garros 2020


CheshireCat

Recommended Posts

3 minutes ago, Crni Bombarder said:

Daj,Stevo,ne zajebaj..:classic_biggrin:

 

Pa ajde, daj... sta se stidis 😃

Ovo sto Malkolm pise gore, sve potpis. 

Uslovi, prikazani nivo tenisa pa ako uzmes u obzir i to da Novak uvek ima taj edge nad Rafom bukvalno dodjes do toga je jedinu prednost koju Nadal ima pred nedeljni mec je izreka "ovo je PC i Rafa ima 12 titula".

Jedino, sto neko napisa gore, da krene da duva ludacki vetar bez kise pa da se Nolo iznervira i pocne da tera sve u 3lepe.

 

Naravno, ima Nadal sanse da dobije ali ne moze da bude favorit nikako.

IMO, ako Nadal dobija to ce biti neki epski mec u 5 setova dok Djokovic ako bude u killer modu, sa sitnom kisicom, moze da zavrsi u 3 seta za manje od 2 sata.

 

10 minutes ago, alcesta said:

Pa i danas je Novak blickrigovao Cipija u 2,5 seta pa dobismo pet na kraju, a Rafa se sigurno ne bi raspao u petom.

 

Sta, treba da kacim gif sa AO? 😒

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Keira said:

 

 

A Novak , smiren, sabran , nije pokazao nervozu na propuštene šanse . Jedina zamerka , nešto pasivnija igra u setovima koje je izgubio.

 

 

Procitah jedan tekst - komentar koji kaze da je mozda Novak suvise energije trosio bas na to da bude smiren i sabran da ne pokazuje emocije i da je mozda to doprinelo da mec toliko traje, da bi mu mozda bilo lakse i brze da dobije da je pokazivao emocije ali ovaj autor misli da je to bio zadatak koji je Novak sebi zadao

 

Inace naravno tebi hvala na odlicnim komentarima meca kao i uvek

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Barker said:

Ali, ni urlikanje, ni munje iz ociju prema Vajdi danas. Poker face uvezban do maksimuma. Cenim da ce u nedelju prisvojiti Rafinu bandanu. Sa sve skalpom!

Ako je zbog te svoje samo kontrole oduzio mec danas kao sto jedna novinar ovde smatra ja navijam da on u nedelju urla i cepa majicu - samo da pazi na sudije

 

edit: i to ne toliko zbog njega nego zbog nas navijaca ne trebaju nam srcke dosta je korona  :59:

Edited by ciao
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ciao said:

Procitah jedan tekst - komentar koji kaze da je mozda Novak suvise energije trosio bas na to da bude smiren i sabran da ne pokazuje emocije i da je mozda to doprinelo da mec toliko traje, da bi mu mozda bilo lakse i brze da dobije da je pokazivao emocije ali ovaj autor misli da je to bio zadatak koji je Novak sebi zadao

 

Inace naravno tebi hvala na odlicnim komentarima meca kao i uvek

Pokazivao je i emocije, nešto iritacije na opomenu, neke sudijske greške. Ali sve u svemu po meni pravu dozu(onoliko koliko je meč zahtevao) i pozitivnih i negativnih emocija. Baš onakav kakvog ga znamo svih ovih godina. Dalje  imam utisak da poštuje Stefanosa i kao igrača i pride da mu je i ovako drag kao osoba. 

Takodje kako Tscicipas zna biti prgav i prilično nekorektan na terenu, nisam primetila nikakve ispade. Vidi se da je poštovanje obostrano.

A iskreno , u fazi sam da  ni najmanje više ne slušam šta komentatori i analitičari govore, što je tužno ali nisu zaslužili. Previše su odvukli izveštavanje o tenisu u tabloidne vode,slepo služenje sponzorima.. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Keira said:

Dalje  imam utisak da poštuje Stefanosa i kao igrača i pride da mu je i ovako drag kao osoba. 

Takodje kako Tscicipas zna biti prgav i prilično nekorektan na terenu, nisam primetila nikakve ispade. Vidi se da je poštovanje obostrano.

 

Bilo bi lepo da Đoković, kada se jednog dana penzioniše, postane Cicipasov trener...da napravi čoveka od njega i da pravoslavna braća osvete Konstantinopolj, uzmu titule, pare i žene mrskim krstašima.

  • Like 2
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, implant said:

 

Bilo bi lepo da Đoković, kada se jednog dana penzioniše, postane Cicipasov trener...da napravi čoveka od njega i da pravoslavna braća osvete Konstantinopolj, uzmu titule, pare i žene mrskim krstašima.

Aaaa, ne , mislim da niko od ove  trojice oko kojih lomimo navijačka koplja nece biti trener.

Možda če Nadal pa i Novak raditi sa decom, prvenstveno zbog akademije Nadal, a Novak mi deluje da obožava klince tenisere (sudim po ovom dečkiću Mihailu , kome je mentor).

Za Federera mislim da njega gen. možemo očekivati u ATP boardu.

Naravno ovo su neki moji utisci, ne mora uopšte značiti da če tako biti.

 

Previše su velika imena da bi se bavili  klasičnim trenerskim poslom . A tu je i ego, ne zaboravite:classic_biggrin:

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Maltene uopste nema smisla to sto Obradovic prica 😃 Ono sto je rafa danas pokazao (a i na celom turniru) je ispod onoga sto je cicipas igrao u prva 2 seta, a treci set je najgori set u istoriji sf-a, bilo koji krsten igrac bi rafu ostavio na 2-3 gema, ne znam kako je svarcman uspeo da bude jos gori. Ti si jos rafu kritikovao za 2. set, to mu je najbolji set danas.

 

Jedinu nadu mi daje to sto ako Rafa ume negde da izdivlja, to je RG, setim se sf 2013, 4 i po seta prosecne igre i onda krece divljanje, i to iz bh po uglovima... Ali trenutno su vece sanse da se dogodi qf 2015 nego to, ogromna je razlika u formi.

 

Ne znam zasto se vetar spominje kao rafin forte, njegovom fh hvatu on nikako ne odgovara, tu je jako mala margina greske, ako ne udari lopticu sredinom reketa to leti na tribine... Jedino ako novaka vetar iznervira, ali ako tako iskusan teniser uspe da se iznervira zbog vetra, ne znam kako bih to nazvao...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Rafa je svakako favorit i to ne treba kriti ili uvijati.

 

Mislim, budimo realni, covek je od 100 meceva na RG izgubio 2. Bukvalno statisticka greska.

 

Novak ima neke stvoje sanse. Dobar start i osvojen prvi set je pod moranje. Ako Nadal uzme prvi set, to je 90% izubljen mec.

 

Ako bih govorio u procentima, to bi bilo nekih 70-30 za Nadala.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, nlavrnja said:

Maltene uopste nema smisla to sto Obradovic prica 😃 Ono sto je rafa danas pokazao (a i na celom turniru) je ispod onoga sto je cicipas igrao u prva 2 seta, a treci set je najgori set u istoriji sf-a, bilo koji krsten igrac bi rafu ostavio na 2-3 gema, ne znam kako je svarcman uspeo da bude jos gori. Ti si jos rafu kritikovao za 2. set, to mu je najbolji set danas.

 

Dobro je, oci me ne varaju... jeste da je bio mali uzorak ali sve mi je odmah bilo jasno.

Posto Obradovic razume tenis, nije kao Xpert koji lupeta bez obzira na sport i topic, zakljucili smo da je iskusno krenuo da jinxuje 40+ sati pre meca. 😒

 

Mislim da Rafa ne moze toliko da podigne nivo igre kroz dva dana, do pobede jedino uz neku kombinaciju podizanja nivoa igre sa Novakovim samounistenjem... inace 0:3

Od starta mora da krene duboko po sredini da napada kako Djokovic ne bi mogao da mu udara kontru po uglovima, pa onda na prvu njegovu kratku loptu po winner... nema leba od balona u ovo tuzno vreme.

 

Edited by Darth Steva
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

mec Rafa-Novak je poseban, ma kako igrali prethodno na turniru za taj mec obojica ce dati maksimum, uci maksimalno skoncentrisani i naostreni.

U dosadasnjim mecevima na turniru Rafa je pokazao dosta slabosti. Ni Novak nije bio savrsen, imalo bi tu jos sto-sta da se dotera i popravi, ali ipak je ostavio bolji utisak. No, Rafa na RG je posebna prica. Doduse, vremenske prilike ce u neku ruku neutralisati malo neka njegova oruzja, videcemo kakva ce biti mikroklima u nedelju (vetar-kisica-hladnoca) a i kako ce se njihova tela (ne bas u cvetu sportske mladosti) ponasati.

 

Edited by wwww
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Novak definitivno ima problema sa ovim povredama koje mogu na žalost biti i hronične. Što znači pojavljivati se i nestajati bolovi, a to mu se i već dešavalo -rekao je fiziu na terenu ,sad je dobro ali znam da če se pojaviti iznova. Imao je slične situacije u NY (Cincinati) , Rimu, ovde na RG. A sve to se odražava na servis i nažalost BH , oružje bez kojeg na maksimumu šanse da dobije Nadala na bilo kakvoj šljaci se smanjuju

U tom smislu ni njemu neće odgovarti ni previše hladan i kišovit dan. sa dosta vlage u vazduhu. Vetar , ne samo zato što on sam ima glitch da igra na vetru, generalno umanjuje kvalitet igre, ko god da igra.

Za Nadala , mislim da je imao dovoljno vremena da se prilagodi, što je uostalom i učinio

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Keira said:

Novak definitivno ima problema sa ovim povredama koje mogu na žalost biti i hronične. Što znači pojavljivati se i nestajati bolovi, a to mu se i već dešavalo -rekao je fiziu na terenu ,sad je dobro ali znam da če se pojaviti iznova. Imao je slične situacije u NY (Cincinati) , Rimu, ovde na RG. A sve to se odražava na servis i nažalost BH , oružje bez kojeg na maksimumu šanse da dobije Nadala na bilo kakvoj šljaci se smanjuju

U tom smislu ni njemu neće odgovarti ni previše hladan i kišovit dan. sa dosta vlage u vazduhu. Vetar , ne samo zato što on sam ima glitch da igra na vetru, generalno umanjuje kvalitet igre, ko god da igra.

Za Nadala , mislim da je imao dovoljno vremena da se prilagodi, što je uostalom i učinio

 

Ako bude vetra, već vidim nerviranje i gubljenje prvog i trećeg seta (posle teške borbe), u četvrtom nekih 6 -2 (ili 3) za Nadala i kraj.  Ako ne bude, imamo otvoren meč. Što se povreda tiče, ne znam šta da mislim. Svi oni vuku neke povrede, probleme, nadajmo se da će stanje biti kao danas i da neće uticati na meč.

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...