Jump to content

UEFA Champions League 2020/21


goldberg

Recommended Posts

Kosmicka pravda 😄

 

Sudija se totalno [ogubio i oprostio 10ak zutih Juveu :smiley24: Pirlo i onaj pomocnik se jos nesto bune na kraju.

 

Nema krivice Scesznija kod treceg gola... jednostavno zid i Ronaldo su napravili pocetnicku gresku.

Edited by John Dies at the End
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Bugl Khan said:

Al gol u gostima u produžecima je teška nepravda. 

 

I meni je to palo na pamet ali kad malo razmislim: domaći tim igra 30 minuta više kod kuće i to je prednost koja ipak mora nekako da se kompenzuje.

 

E sad, kolika je tačno prednost domaćeg terena, to niko ne može tačno da kvantifikuje, a gol u gostima je vrlo egzaktna i opipljiva prednost. Definitivno nije savršen sistem. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tunji Awojobi said:

 

I meni je to palo na pamet ali kad malo razmislim: domaći tim igra 30 minuta više kod kuće i to je prednost koja ipak mora nekako da se kompenzuje.

 

E sad, kolika je tačno prednost domaćeg terena, to niko ne može tačno da kvantifikuje, a gol u gostima je vrlo egzaktna i opipljiva prednost. Definitivno nije savršen sistem. 

Al to što domaći tim igra 30 min više kod kuće je stvar ždrijeba. Znači šanse su 50/50. A gol u gostima u produžecima je ogromna prednost za goste. Znam da ima mišljenja da je pravilo gola u gostima zastarjelo, osobno se s tim ne slažem. Ali bi ga definitivno ukinuo u produžecima. Mislim da u Južnoj Americi igraju po tom principu. Siguran sam da dugo nisu imali pravilo uopće, a onda su ga uveli, ali sa tom razlikom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Bugl Khan said:

Al to što domaći tim igra 30 min više kod kuće je stvar ždrijeba. Znači šanse su 50/50. 

 

Pa i ovo je stvar žreba, zar ne? Šanse su 50/50 i za jedno i za drugo: jedni će potencijalno igrati 30 minuta duže i možda šutirati penale (što uopšte nije zanemarljiva prednost) kod kuće, drugi će imati 30 minuta više da daju gol u gostima.  

 

Mislim da ukidanje gola u gostima samo u produžecima ne bi bilo pravednije. Jedino što bi moglo da bude bolje je: ili da se ukine skroz gol u gostima, ili da se ukinu produžeci i da se ide pravo na penale (mada onda opet domaćin ima prednost).

 

Nijedno rešenje nije 100% pravično osim majstorice, a to nije realno zbog kalendara i logistike.  

Link to comment
Share on other sites

Slažem se da bi bez produžetaka bi bilo najpoštenije. 

Tehnički je i to stvar ždrijeba, ali nije isto. To što netko igra produžetke doma je prednost, kao i ako penale puca pred domaćom publikom je također prednost stečena ždrijebom. Ali dodatnih pola sata za gol u gostima (koji u tih pola sata zaista i vrijedi 2, kao u poznatoj floskuli) je nešto sasvim drugo. Moje mišljenje. Složit ćemo se da se ne slažemo 🙂

Edited by Bugl Khan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mile1 said:

Kakve gluposti ti pises

 

Izvini Mile, nista licno, ali navijas za jedan od najodvratnijih klubova na svetu. Nikakva "plastika" ne moze da pobedi ni Barsu ni Junajted ni Juventus u tom pogledu. Real i Bajern su sledeci stepenik.

Link to comment
Share on other sites

Meni nije jasno kako neko moze da navija da bilo koji klub u LS stigne 1:4 iz prvog meca?

 

Mislim, ovo je LS, ne neka revijalna cirkus zonglerska takmicenja gde jos samo fali da golman petama izbacuje sa linije nakon loba (odnosno da proba Igitin potez, pa kad popije loptu u mrezi samo slegne ramenima).

 

Fudbal i treba da bude dosadna igra, puna rata na terenu, taktike, cuvanja svog gola, a ne da ti dobijes 3:0, pa onda za dve nedelje izgubis 0:4, da dobijes 5:2, pa izgubis 0:3, da dobijes 4:0, pa izgubis 1:6. To moze na nekom amaterskom nivou, ovde nije samo u pitanju fizicka priprema, milioni evra se trose na psihologe, psiholosku pripremu, taktiku, kako cuvati rezultat, kako izbaciti protivnika iz komforne zone, a kud ces lakse nego izbaciti ocajnika koji vija 4 gola, zavalis se, povuces se nazad i cekas gresku.

 

Nego daj da igramo nonsalantno i otvoreno, ionako se svake godine igra 1/4 finale LS.

Link to comment
Share on other sites

Fudbal treba da bude dosadna igra. Hahah. Ajde uzmi pa gledaj neki dosadan film, slušaj neku dosadnu muziku ili radi neke dosadne stvari pa reci da li bilo šta u životu treba da bude dosadno pogotovu za konzumenta. 

 

Ljudi vole dobru zabavu i neizvesnost, a veliki preokreti ne znači da dvomec neki nije kvalitetan. 

 

Verovatno su Juventus, Psg i Bayern omiljeni klubovi. A i PL ti je vrv sranje jer se smenjuju šampioni. 

 

Are you real? 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Crni Bombarder said:

Blamcina Juventusa..ili bolje reci Pirla. Na sta mu lici ekipa..igra..:ajme: Jos gore je kad znamo koliko je on bio kreativan igrac,a nista od toga ne vidimo danas u Juventusu.
 

Pa sta ocekivati od priucenog trenera? Nije Pirlo kriv, uprava je kriva. Allegri je radio solidan posao, osvajao ligu i donekle gurao u LS. Onda ga zamene Sarijem pa onda njega isteraju i dovedu Pirla. Skroz nerealna ocekivanja uprave. Ja ne znam samo sa kim oni jurisaju na tu Ligu Sampiona jer sem Kijeze nemaju krstenog igraca. Sa Remzijem da osvoje LS? Zive ljudi u iluziji, i umesto da dominiraju Seriju A sad ce to da im uzme Inter.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Obzirom da njegovu genijalnost,Mesi ima skandalozno nizak % iskoriscenosti penala. Sinoc cuh podatak da je to samo malo iznad 70%. :classic_huh: Cak su statisticari izracunali da ima bolji procenat kod slobodnjaka,u sta mi je tesko da poverujem,ali tako rekose. 
U svakom slucaju,vrlo neobicno videti takvog majstora i ubicu sa tako mnogo promasenih penala u karijeri.

Inace,Barca je lako mogla da vodi u prvom poluvremenu sa nekih 3:1,sto po prilikama nije preterano reci. Pariz mi je pokazao skoro pa nista. Imam utisak da Bayern bukvalno jedini ima kvalitet da osvoji. Naravno,na dve utakmice je dosta toga moguce,ali zaista drasticno odskacu po kvalitetu igre. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Janne240 said:

Komentatori samo statistiku iznose, mecevi kao da su u probe varijanti, em detalji za trivije em statistika nista igra.

Ako se ovo odnosi na moj upis,samo da kazem da sam ja i sam primetio da Leo promasuje solidan broj penala. Podatak mi je dosao samo kao potvrda tog utiska,mada malo frapantno deluje da je iskoristio samo nesto iznad 70% penala u karijeri.

Link to comment
Share on other sites

  • Xpert locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...