Jump to content

FK Crvena zvezda 2020/21


Don Dusko

Recommended Posts

Mislim da bi nama bilo najpametnije da najurimo Mrkelu a da platimo Mihajlovicu i Grofu da nam dovode strance, oni bi svakog drugog bar uboli.
Nadam se da ce Stankovic imati malo mozga i da cemo gledati Erakovica, Gavrica i Nikolica u LE. Svakog od njih trojice na kraju godine mogu zavaljati za vise od 5M, Radulovic je isto jako interesantan igrac,samo nw znam koja mu pozicija odgovara, rekao bih da i on moze na krilo.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, vepar said:

Nemam ja nista protiv da Ben ostane ukoliko je spreman da greje klupu, ionako nemamo dve krstene izmene

 

 

 

Što bi Ben grejao klupu? Valjda je logično da na 3 pozicije imamo barem 4 ozbiljna igrača. Nece stalno igrati ista trojka, tu ce biti konstantnih rotacija. A u Nemačkoj bi mogli da probamo sa Benom u špicu. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Selektor said:

 

Što bi Ben grejao klupu? Valjda je logično da na 3 pozicije imamo barem 4 ozbiljna igrača. Nece stalno igrati ista trojka, tu ce biti konstantnih rotacija. A u Nemačkoj bi mogli da probamo sa Benom u špicu. 

Malo je ludost da se Ben gura u špicu, kad smo konacno doveli krštenog napadača.

 

Sa druge strane nisu mi jasni pojedini forumaši sa tim stavom lakog odricanja Bena.

 

On mozda ne igra dopadljiv fudbal sa pozicije krila, kao Gavric koji moze da resi 1 na 1 , ali kao da se zatvaraju oci pred činjenicom da je Ben mozda i najveci profesionalac u timu, ume da stvori šansu, da se nadje u istoj, realizacija na zavidnom nivou itd

 

Da se ne lazemo, decko je bio jedna od malo svetlih tacaka u timu u prethodnim godinama.

 

Ne bi imao nista protiv da se rotiraju Gavric i on.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, merosina said:

Malo je ludost da se Ben gura u špicu, kad smo konacno doveli krštenog napadača.

 

Sa druge strane nisu mi jasni pojedini forumaši sa tim stavom lakog odricanja Bena.

 

On mozda ne igra dopadljiv fudbal sa pozicije krila, kao Gavric koji moze da resi 1 na 1 , ali kao da se zatvaraju oci pred činjenicom da je Ben mozda i najveci profesionalac u timu, ume da stvori šansu, da se nadje u istoj, realizacija na zavidnom nivou itd

 

Da se ne lazemo, decko je bio jedna od malo svetlih tacaka u timu u prethodnim godinama.

 

Ne bi imao nista protiv da se rotiraju Gavric i on.

 

Kakve veze ima sto je dosao spic, ne mora da igra svaku po 90 minuta. Treba nekad iznenaditi protivnika, a ne igrati šablonski. Pogotovo kad nemaš šta da izgubiš. 

 

Nije ni Kanga igrač koji mora svaku da igra po 90'.

Edited by Selektor
Link to comment
Share on other sites

Dobar igrac uvek znaci u rotaciji, narocito kad se u Evropi juri neki rezultat. Benov kvalitet vise je sto moze i na krilu, i iza devetke, i kao napadac u onoj ss roli sa FM. I prosle godine u ovo vreme je otpisivan (najvise od kluba), pa nam je posle bio jedan od najboljih igraca. Ako ode, znaci da ce igrati za vece pare nego ovde i ja mu to zelim, ali ako ostane i to je super. Ima puno igraca kojima bih zeleo da vidim ledja, Ben nije od njih.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Selektor said:

 

Kakve veze ima sto je dosao spic, ne mora da igra svaku po 90 minuta. Treba nekad iznenaditi protivnika, a ne igrati šablonski. Pogotovo kad nemaš šta da izgubiš. 

 

Nije ni Kanga igrač koji mora svaku da igra po 90'.

Hmmm koliko je pametno menjati napadaca koji je ušao u seriju golova 🤔

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, merosina said:

Da se ne lazemo, decko je bio jedna od malo svetlih tacaka u timu u prethodnim godinama.

 

Jedna od najsvetlijih: čovek je rešio Trnavu golom iz penala kod kuće, golom i ključnom asistencijom u gostima. Potom je zajedno sa Degenekom rešio Salcburg. Pre svega toga se našao gde treba i protiv Spartaksa i rešio to mučenje. U Ligi šampiona odigrao 514 od 540 minuta, dao gol Napoliju u gostima. Sledeće godine umesto protiv Spartaksa, mučimo se protiv Suduve, 0:0 tamo, 5. minut Ben izbacuje celu odbranu i nalazi Boaćija za 1:0.

 

Nažalost, posle toga je imao neke probleme sa povredom, pa je malo igrao protiv Kopenhagena i Jang Bojsa. Magični dvojac odlučuje da ga proda i ne registruje za grupnu fazu, ali naravno transfer propada jer je dvojac nesposoban i Ben ne može da igra Ligu šampiona. Ali pošto je vrhunski profesionalac, nije se uvredio već je igrao do kraja sezone vrhunski i postigao 14 golova uz 6 asistencija na 23 utakmice u domaćim takmičenjima.

 

Ben je jedan od najboljih stranaca u istoriji kluba, sigurno bolji overall igrač od Kange, koji može da igra na 4 pozicije. Ako on ode ostajemo sa Spidijem, Vukanovićem i licenciranim Simićem na krilnim pozicijama iza Gavrića i Kataija, pošto sumnjam da će se dati šansa Raduloviću u Evropi. I najbitnije od svega, ko ima poverenje da Terzić i Mrkela mogu da dovedu igrača približnih kvaliteta da ga zameni? Ben ima ugovor do 2023. godine, znači još 2 kvalifikaciona ciklusa. Bolje on sa 33 godine nego Terzini i Mrkelini puleni.

  • Like 13
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ima prostora i za Bena i za Radulovića. Imamo 540 minuta u LE. Na svakom meču 3 izmene. Za sve ima mesta. Mozda ne mnogo, ali Radulovic moze da udje 2 puta sigurno. Erakovic mora da igra u 11 barem 2 puta. Dobar trener bi to sve upakovao bez problema. Ima prostora i za Pavkova u svakoj utakmici po 20ak min. Ima mesta i za Spidija, u Surdulici na primer.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Gavric ce sigurno videti Evrope, nisu bas toliki bolidi u klubu. Ovo je idealna sansa za uzimanje nekih ozbiljnijih para za Nikolica i Gavrica, obojica su u izlogu preko LE. Pritom ne igramo protiv nekih monstruoznih ekipa kao u LS, vec ekipa koje su izuzev Hofenhajma tu negde sa nama, a realno smo po meni bolji od Libereca. Na Marakani nismo bez sansi ni protiv Nemaca.

 

Ako treba kritikovati za gomilu promasenih transfera(a treba), isto tako treba pohvaliti ostanak Gavrica pre svega, koji ce sigurno biti jedno od nasih glavnih oruzja u LE u napadu, zajedno sa Kataijem, Falcijem i Benom ako ostane. Nema Zvezda vise toliki pritisak rezultata u Evropi i mislim da ce dobiti pravu sansu i Nikolic i Gavric. To se vidi i po tome da nasi nisu posto poto dovodili pojacanja. Makar su shvatili da su debelo ustali motku u prethodnim prelaznim rokovima. 

Link to comment
Share on other sites

Na stoperskim pozicijama nije trebalo pojacanje posto je ostao Degenek. Medjutim, na levom beku je morao da bude doveden neko, prosto Rodic ne moze sam da igra iz razlicitih razloga. Verovatno ce u Llsl Gajic ili Gobelja igrati kao levi bek ukoliko Rodic ne bude mogao. U najgorem slucaju ce presaltati Degeneka na levog beka sto je po meni ozbiljan debilizam ali ajde. 

Link to comment
Share on other sites

Taj rezon da ce stoper da odradi bolje posao beka jer je defanzivac je stara zatucana mantra. Na SP 2006. tu se gurao Krstajic, pa Nađ... ne zna se koji je bio gori. Onda se na kraju spletom okolnosti nasao Predrag Đorđević, svaki put lagano izneo loptu, niko ga nije pretrčao. 

 

Ajde Gajic i nekako da ima smisla, ali Degenek i levi bek nema veze sa zivotom. Fudbalskiji je rezon da zakrpi Radulović jer je brz i ima levu nogu, a to su valjda za levog beka najvaznije karakteristike.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dl91 said:

Gavric ce sigurno videti Evrope, nisu bas toliki bolidi u klubu. Ovo je idealna sansa za uzimanje nekih ozbiljnijih para za Nikolica i Gavrica, obojica su u izlogu preko LE. Pritom ne igramo protiv nekih monstruoznih ekipa kao u LS, vec ekipa koje su izuzev Hofenhajma tu negde sa nama, a realno smo po meni bolji od Libereca. Na Marakani nismo bez sansi ni protiv Nemaca.

 

Ako treba kritikovati za gomilu promasenih transfera(a treba), isto tako treba pohvaliti ostanak Gavrica pre svega, koji ce sigurno biti jedno od nasih glavnih oruzja u LE u napadu, zajedno sa Kataijem, Falcijem i Benom ako ostane. Nema Zvezda vise toliki pritisak rezultata u Evropi i mislim da ce dobiti pravu sansu i Nikolic i Gavric. To se vidi i po tome da nasi nisu posto poto dovodili pojacanja. Makar su shvatili da su debelo ustali motku u prethodnim prelaznim rokovima. 

 

Jesu. Več to da Gavrić trenutno ne igra standardno je jasno da su neke mutne kombinacije u pitanju. Pitanje šta sve se ova bagra neče sjetiti kako bi napunila svoje đepove.

 

Po meni, jedino logično objašnjenje zašto Gavrić ne igra je taj da ga sakriju od potencialnih novih kupaca. Ja bi rekao da oni več sad imaju ostvaren taj neki kontakt za kombinaciju u italiji. Realna cena za Gavrića je recimo 7 mil. A oni su se sa ovima dogovorili za 2.5, i miljonče ispod stola, direktno u njihove đepove.

 

Nekome če ovo zvučati kao teorija zavere, ali eto rado bi čuo neki logičan razlog zašto mi igru ne gradimo oko našeg najboljeg igrača.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Selektor said:

Nije igrao kada je vec bio blizu prodaje. Kada je to propalo poceo je da igra i ustalio se. Sada se juri najvisa cena tako da ce ici u izlog sigurno.

 

Pa kako su onda Ben i Degenek igrali do poslednje utakmice, a navodno su bili več prodani, to jest bliže prodaji nego Gavrić.

 

Ali ajde, da vidimo. Ja bi voleo da si u pravu

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Selektor said:

Samo ne znam koga bi doveli na beku i stoperu, a da se ne radi o strancima. Sa istom odbranom smo igrali LŠ i bili na Žanderovu ruku od proleća u Evropi, a sad ispade da to nije dovoljno za LE.

Kad ovako napišeš, zvuči kao da smo bili ravnopravni u grupi, a bili smo konkurentni samo protiv jednog tima, a da se odbrana nešto pitala, izgubili bismo i prvu utakmicu, jer je ta odbrana dala zicer Olimpijakosu u 85. minutu, da povedu i verovatno reše utakmicu, sa igračem manje. 

 

Plus sad imamo lošijeg trenera, samim tim nam trebaju bolji igrači da bi defanziva izgledala slično. 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Pa kako su onda Ben i Degenek igrali do poslednje utakmice, a navodno su bili več prodani, to jest bliže prodaji nego Gavrić.

 

Ali ajde, da vidimo. Ja bi voleo da si u pravu

 

Vrvt racunaju bjih dvojicu kao igrace koji prave razliku a vrvt ne smeju ni da ih zezaju. Gavricu su moguce slali neke poruke sta moze biti ako ne bude dobar. Lupam nemam nikakva saznanja, samo mi tako deluje.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da cemo u ovakvoj postavi igrati Evropu:

 

Borjan- Gobeljic, Milunovic, Degenek, Rodic- Sanogo, Ivanic, Kanga- Gavric, Katai, Falcineli.

 

Popovic, Gajic, Pankov, Petrovic, Nikolic, Spiridonovic, Boaci.

 

Ben je bas blizu odlaska, mislim da je sve dogovoreno, a da se samo neke garancije cekaju. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...