Jump to content

FK Crvena zvezda 2020/21


Don Dusko

Recommended Posts

4 minutes ago, Ikac said:

 

 

Svestan sam i ja tog pravila naravno i nisam ni rekao da je trebalo da sudi penal, sudija je postupio po pravilu, nego samo jlično mislim da treba uzeti u obzir više okolnosti a ne samo da je igrač udario loptu glavom pa sebe u ruku. Prvo lopta je bila spora i dugo je letela, a Katai je bio apsolutno sam, nije bilo igrača Proletera 10 metara okolo, a kamoli na leđima i on sam sebe uspe da pogodi u ruku. Jednostavno, užasna i trapava reakcija i takve stvari bih ja ostavio da budu penal tj. kaznio igrača za taj nivo trapavosti. U slučaju kad je lopta brza i igrač koji ju je uputio je blizu i u takvoj situaciji dođe do karambola i igranja rukom, naravno da nema govora o penalu, ali to juče nije bio slučaj. Treba ostaviti malo više sudiji i njegovoj proceni u takvoj situaciji, kao što se radi i kad procenjuje faul u kaznenom prostoru.

Nije stvar procene nego jasno definisanih pravila - kada se lopta odbije od bilo kog dela tela u ruku, nema penala. Jasno da jasnije ne može biti. To šta mi želimo i kako rezonujemo, nema nikakve veze sa onim šta pravilnik kaže.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovaj tim bez pravog pristupa nosilaca, sto Katai ili Kanga jesu, nema dobru perspektivu. Dosta je tu nedorecenosti ili manjka kvaliteta kada su ostali igraci u pitanju, mora da se potegne iz petnih zila da bi se stvarali viskovi na bokovima, kako bi se otvarale sanse u i oko 16m sto smo mogli da vidimo u vise navrata u prvim kolima jsl, treba trcati bez lopte i davati opcije Kangi cije lopte imaju oci.

Zvezda za domace uslove ima tim koji mora da samelje svakog protivnika tipa Proleter, a juce smo videli mnogo praznog hoda i bezvoljnosti, jbg nema klima uredjaja pod travom u avgustu...

Nece uopste biti lagano u Tirani sa takvim pristupom, iako smo na papiru bolji.

Pozadi ce i dalje duvati promaja, a tek nas cekaju ozbiljna iskusenja.

Link to comment
Share on other sites

Očajna tekma bez sumnje ali mislim da ni Stanković nije tolika veverica i da je malo sakrio karte. Još pre dva meseca sam napisao da nisam preterano uveren u njegovo umeće kao trenera, što opet ne znači da sam u pravu. Da skratim, bilo bi ravno debaklu da se ispadne od Tirane i to u trzenutku kad su sve opcije otvorene. Em nosioci u trećem kolu a možda i plejofu. Pa to se samo poželeti može... 

 

Nisam uopšte bio srećan kad videh da se mora u Tiranu. Odnosi loši, zategnuta atmosfera, srećom bez publike, i ne bih sad da nagađam ali sam sklon da poverujem da nikom nije baš svejedno. Ajde, biće što biti mora, nek nam je sa srećom i neka bude 0:2. Dovoljno.

 

edit: I bez incidenata, nasedanja na moguće provokacije, jer smo ionako sve vreme na skeneru.

Edited by Neme
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Svestan sam i ja tog pravila naravno i nisam ni rekao da je trebalo da sudi penal, sudija je postupio po pravilu, nego samo jlično mislim da treba uzeti u obzir više okolnosti a ne samo da je igrač udario loptu glavom pa sebe u ruku. Prvo lopta je bila spora i dugo je letela, a Katai je bio apsolutno sam, nije bilo igrača Proletera 10 metara okolo, a kamoli na leđima i on sam sebe uspe da pogodi u ruku. Jednostavno, užasna i trapava reakcija i takve stvari bih ja ostavio da budu penal tj. kaznio igrača za taj nivo trapavosti. U slučaju kad je lopta brza i igrač koji ju je uputio je blizu i u takvoj situaciji dođe do karambola i igranja rukom, naravno da nema govora o penalu, ali to juče nije bio slučaj. Treba ostaviti malo više sudiji i njegovoj proceni u takvoj situaciji, kao što se radi i kad procenjuje faul u kaznenom prostoru.
U stvari baš naprotiv - takve i slične stvari uopšte ne bih ostavljao sudijama na slobodnu procenu već za tako nešto pravila moraju da budu jasna i nedvosmislena - ili jeste ili nije.

Ako ostavimo na procenu i slobodno sudijsko uverenje konstantno će biti geometara i onih koji ko policajci laserom mere brzinu, u ovom slučaju lopte, da bi pokazali da je neko manje ili više oštećen odnosno da je neko drugi manje ili više poguran.
Link to comment
Share on other sites

NIjedan tim Zvezde u ovo doba godine ne igra raznovrsno. Jos uvek se sve uigrava, noge su teske. Setite se kako je to u ranijim ciklusima u drugom kolu kvalifikacija izgledalo. Sve ce to doci na svoje, forma se dize, tempira. Samo bez iznenadjenja i povreda nosioca igre. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Godzo said:

Žali Bože više ove konferencije što se organizuju. Ima li jedan normalan novinar u Srbiji? Pazi ti pitanje da se uporedi ova utakmica sa utakmicom protiv Hrvatske 1999.

 

Imbecilizam at it's best. Kakva država takvo i novinarstvo.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Cooper said:

Zaista lepa prica.

Verujem da ce i u Srbiji biti onih koji ce navijati za Tiranu.

 

 

Zašto da ne!? Ali opet to nije ni približno isto, Zvezda je najveći klub na ovim prostorima, dok Tirana nema baš neku istoriju!

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Crni Bombarder said:

Oklen info? :lala2:

Pitam posto sam citao da je vidjen u prvih 11..tj.jedina Stankoviceva dilema je (navodno) da li ce poceti Ivanic ili Petrovic..

Vrvtno je greska kvazi-novinara, drug mi poslao sliku nekih vesti gde ga nema na spisku, pa pomislih odmara ovaj mec, iako ne zvuci realno.😀

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Manoly said:

Vrvtno je greska kvazi-novinara, drug mi poslao sliku nekih vesti gde ga nema na spisku, pa pomislih odmara ovaj mec, iako ne zvuci realno.😀

Na spisku putnika za Tiranu su: Milan Borjan, Zoran Popović, Marko Gobeljić, Milan Gajić, Milan Rodić, Radovan Pankov, Nemanja Milunović, Miloš Degenek, Seku Sanogo, Njegoš Petrović, Miloš Vulić, Veljko Nikolić, Mirko Ivanić, Gelor Kanga, Aleksandar Katai, Srđan Spiridonović, Željko Gavrić, El Fardu Ben, Ričmond Boaći i Antonio Tomane.

 

Nema iznenađenja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Don Juan said:

Na spisku putnika za Tiranu su: Milan Borjan, Zoran Popović, Marko Gobeljić, Milan Gajić, Milan Rodić, Radovan Pankov, Nemanja Milunović, Miloš Degenek, Seku Sanogo, Njegoš Petrović, Miloš Vulić, Veljko Nikolić, Mirko Ivanić, Gelor Kanga, Aleksandar Katai, Srđan Spiridonović, Željko Gavrić, El Fardu Ben, Ričmond Boaći i Antonio Tomane.

 

Nema iznenađenja.

Pretpostavio sam da je greska u tekstu, nemoguce je da nece igrati.

Uz to je i pohvaljen u jednom od "sjajnih" tekstova na mocartu u stilu "jedini slab mec do sad odigrao je protiv Proletera", u ostalim je svakako briljirao.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Citam ovaj sastav i secam se na sta su nam licile ekipe pre ove Milojeve "evropske epohe" i ko je sve oblacio crveno beli dres... Ovo je respektabilan sastav u rangu ekipa koje recimo "pucaju" na izlaz iz grupe Lige Evrope. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...