Jump to content

FK Crvena zvezda 2020/21


Don Dusko

Recommended Posts

1 hour ago, Ikac said:

Nikolić mnogo bolji u drugom, izbacio je Spidija u 100%, dobar na lopti, nudi se. Sa malo snage i još utakmicama u nogama, biće igrač od njega. 

 

Dobro je Žigarin mlađi brat ovo postavio. Da nije bilo Bena, X bi istao i ne bi bilo nezasluženo. 

 

Neko je pomenuo i saglasan sam, ponašanje igrača svih timova je katastrofa. Sudije nemaju pojma, ali ne pomaže što nemaju nikakvu zaštitu ni sa vrha svih organizacija. Za prvo povlačenje sa leđa i faul mora žuti, a i za prvu psovku i prvo ozbiljno dranje, pa makar bilo u 5. minutu. Do tada će uvek biti samo hrkljuš. 

 

Nikolic mora da igra pre Ivanica, kao i Gavric pre Spiridonovica. Prosto su kvalitetniji za prvih 11.

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, prolup said:

FK Saopštenje baš dominira.

 

Ok, bilo je glupih saopštenja i pre, s obe strane, ali ovo je apsolutni vrhunac. 

 

EDIT: Inače, i mi i komšije smo u procesu kažnjavanja zbog komentarisanja suđenja i ako se ne varam ukoliko bismo ponovili prekršaj trebalo bi da budemo kažnjeni oduzimanjem bodova. Videćemo da li će FSS smeti da to primeni u praksi. 

Edited by Tunji Awojobi
Link to comment
Share on other sites

Jadni i bedni trio VVV em ne zna fudbalska pravila em je (ne)namerno propustio da pomene da na istoj toj utakmici za Zvezdu nije suđen još očigledniji penal.

Ali šta drugo očekivati ako se ima u vidu da (verovatni) autor saopštenja pre ovog "posla" loptu verovatno ni jednom nije šutnuo.

Link to comment
Share on other sites

Neuhranjeni Nikolić i Gavrić nemaju šta da traže u ozbiljnom fudbalu. Uskoro ni isprepadani Njegoš, ako ne povrati samopouzdanje. Zavedeni ste igranjem menadžera i romantizovanim pogledom na fudbal. Nisam siguran da li bismo i titulu osvojili sa njima u timu, a kamoli plasirali se u Ligu šampiona. Naravno, ne krivim igrače ni najmanje. Krivica je na Vladanu Milojeviću i Dejanu Stankoviću i njihovim stručnim štabovima. Bez posvećenog rada nema napretka sa mladim igračima. 

Trenutno, najveće šanse da stvar preokrene u svoju korist ima Nikolić. Da ima njegov karakter, Njegoš bi već bio pred milionskim ugovorom na zapadu, ali od toga sada verovatno nema ništa. Gavrić će možda biti late bloomer, samo ako pakleno bude radio na snazi. Naravno, daleko od Zvezde, jer Zvezda nije napravila igrača od Boškovića i Vidića.  

 

 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Martin Mystere said:

Ali šta drugo očekivati ako se ima u vidu da (verovatni) autor saopštenja pre ovog "posla" loptu verovatno ni jednom nije šutnuo.

 

Treba razumeti, studentski domovi su prazni, a pitanje je sta ce biti sa pocetkom skolske godine.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Džaba se komšije brukale sa saopštenjem i još pokazali kako ne znaju pravila:


Bivši poznati srpski sudija Zdravko Jokić u izjavi za Tanjug objasnio je pomenutu situaciju iz 31. minuta.
Prema njegovom mišljenju sudija Dragan Čolović dobro je procenio i postupio prema novim pravilima.
"Od starte nove sezone na snazi je pravilo da ne može da se svira kazneni prekršaj u tzv. drugom kontaktu, a primer iz Novog Sada kad Katai igra prvo glavom, pa pogađa sebe u ruku je upravo taj. Pritom, Katai nije ni štitio gol, tako da je sve čisto", rekao je Jokić Tanjugu.

Link to comment
Share on other sites

Маните се судија и кретенских комшијских саопштења. Ја не видим шта тренер хоће. Против Слане Баре без шута на гол 45’ са ултра јаловим везним редом. Онда уради измјене али му Боаћи на крило!? Може ли да игра или не? Ако је ово друго нека га се одрекне неће му бити први. Ако може нека игра шпица, мајстор Бен на своје мјесто. Улог у Европи је велики да не кажем питање опстанка са овом ростерчином и обавезама.

Рикверц Његош је посебна прича, дечко трчкара као једини задњи везни а радијус кретања као керамичар кад поставља плочице. Тачно за шамарање лагано и велико разочарење у Станковића јер кад он трпи овакве мора да се сумња да је легао на руду са  стоком из управе...

Edited by Константин
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kako vreme prolazi, Stankovic mi se sve manje svidja kao trener. TAman sam mislio da smo se bar malo ratosiljali guranja igraca u prvih 11 on nastavlja sa njegovim "Causicem". Ja ne znam sta treba da se desi pa da ovog Ivanica klupira i da mu daje sanse u kupu, samo mu prave kontra uslugu jer je decko izgubio samopouzdanje i na kraju ce da popije zvizduke i da bude mnogo neprijatnija situacija za njega.

Rad sam mladim igracima 0, pa momak seti se kako te je cini se Pizon cini mi se dao sansu sa 17 godina, kako je forsiran od strane trenera i kluba. Treba da ga je sramota, Gavric i Nikolic moraju da igraju, kao i Erakovic . Makar u nasoj ligi ne sme raga Ivanic i Njegos da igraju pre njih. Mlad igrac lako gubi samopouzdanje, lai ga lako i stice minutima na terenu. Ovi momci mogu da izrastu u dobre fudbalere, ali mora da se radi sa njima, da se rascisti njihova pozicija. Ova forsiranja menadzerskih igraca nas vise unistavaju nego promaseni transferi Mrkele, mi od ove trojice mozemo mozda i preko 20M na naplatimo ako se ti momci isforsiraju i ako neko ima plan kako da ih nadogradi fizicki i takticki. Kod nas toga nema, Stankovic se izgleda polako uklapa, a treba da ga je sramota, pogotovu jer zna kako je on isforsiran.

 

No videcemo ih protiv Albanaca, ako izgube ima da im se sva ova sranja vrate kao bumerang, pa ce da stoje u stavu mirnu pred huluganima jer su obrukali "srpstvo" dole.

Ovog Tomanea pod hitno odstraniti iz ekipe, ili neka vracaju Boacija u zivot ili neka forsiraju Bena tu ,jer je bar pokazao da ume da da gol makar ovim JSL ligasima, u svakom slucaju Tomane nije nikakav spic i samo zauzima mesto stranca. Vulic, Tomane, Njegus, Pavkov, Garcia su igraci koje moraju negde da poklone, prodaju nebitno, cist visak koji zauzima minute, a plafon i mogucnost napredovanja su im jako mala.

Ja se nekako nadam da Boaci moze da se vrati, mislim da je njemu fizicka sprema problem i da za mesec dva moze da se vrati kroz treninge i utakmice, ako vec ima veliku platu a nemamo spica, daj da se pogura jer za pocetak nista necemo izgubiti ako bude ulazio po 10-20 min umesto Bena.

 

Sve u svemu, previse rotacije i guranja nekih promasenih investicija koje ce nas skupo kostati uveren sam, Mora da se napravi baza od nekih 15-16 igraca, a ostatak na pozajmice ili tribine, mora da se prekine ova agonija sa ovolikim rosterom makar na stetu kluba, ne bi nam bilo novina, ali bi se uspostavila neka timska hemija, ovo ovako bog da nam pomogne u Evropi, plasim se da ce nam bolno otreznjenje biti vec u Tirani ako Katai ili Kanga ne rese stvar na cist individualni kvalitet, prvi veliki ispit za Stankovica. Nije se proslavio u derbiju, da vidimo da li je ensto naucio.

Link to comment
Share on other sites

Na stranu zgusnut raspored, tesko vreme, misli ka Tirani i ostale faktore, pristup pojedinaca bas brine, a tu mislim najvise na Kataija, Ivanica, Rodica i Spiridonovica. Mislim da niko nema kredita za takvu nonsalanciju.

 

Borjan je odlican golman i bitno je sto je dugo u timu, treba izbegavati povratne lopte ka njemu, redovno gresi u ispucavanju.

 

Gajic je skolovan bek kome trebaju utakmice i po meni starter.

 

Rodic je najvece razocarenje, on je bio jako dobar igrac u ofki, bas sam ga zeleo, dobru prvu sezonu u Zvezdi je imao, a onda je postao toliko nepouzdan i nedorecen... Prilicno je skocan za jednog beka, to mi se jedino dopada.

 

Gobeljic je odlicna alternativa sa klupe.

 

Erakovic koliko sam primetio odlican stoper, steta sto ne dobija sansu.

 

Degenek kao da nije glavom u Zvezdi.

 

Milunovic-neko ko me plasi i to sa razlogom...majstor je da kiksne u kvalifikacijama i derbijima.

 

Babic toliko retko igra da sam i zaboravio momka.

 

Pankov po meni odlican jos iz Radnickog dokazao da moze, treba mu kontinuitet.

 

Njegos izaziva dijareju, menadzerski isprdak.

 

Vulic moze da se proda, nije neko ko bi nam nedostajao.

 

Sanogo lose za sada, odnosno ne krpi, ne trci, ne radi ono sto radi dmf. On bi da iznese loptu, da odigra napred, igra mu se fudbal, mnogo tanak za evropsle standarde na najosetljivijoj poziciji. Kad uporedim njega i Krsticica, obuzme me seta, steta bas.

 

Nikolic neko ko bi mi igrao u prvih 11. Ima dara, ne komplikuje, ume da iznese loptu, ne plasi se, zna da sutne rezonski...najvece otkrovljenje.

 

Ivanic bilo bi dobro za sve da nadje neki aganzman, prosto ne ide. Nedefinisan je igrac sam po sebi, sa ocajnim sutom, bezidejan, cesto nedovrsen i uvek sa losom zavrnicom i pogresnim odlukama. Svilen je, flegmatican, ne uliva poverenje...

 

Ben najbolji igrac u Zvezdi vec dugo.

 

Katai- ko se seca, cesto su za Savicevica govorili da je lenj, da igra kad on to hoce i da resi utakmicu jednim potezom...sve to stoji za Kataija, sa tim sto je ovaj sto se kaze Deki za siromasne. Mislim da ga sitne utakmice ne zanimaju ni najmanje.

 

Spiridonovic posle par dobrih partija poceo da imitira Kataija, sa tim sto nema apsolutno nikakvih prava na to. Klupiranje bi bilo pozelnjno. Ima on od svega po malo, juce onaj dribling pre suta bio je bas fudbalski, a zavrsnica amaterska( kao Ivanic cesto).

 

Gavric voli loptu, lopta ga slusa, vidi se da nije sa njom na Vi, steta sto je na transfer listi, a neko je ko moze da donese benefit na duze staze u svakom smislu. Meni bi igrao u prvih 11.

 

Kanga pravi majstor, cesto ne uspevaju njegovi pasovi, ali ne komplikuje, igra rezonski, povezuje ekipu, uvek pokusava ka napred, rizikuje taj pas da progura, al kada uspe onda je to stvarno nesto sto gledamo u najjacim ligama.

 

Pavkov i Boaci su ljudi kojima ova sredina vise ne prija, treba ih uhlebiti.

 

Tomane je sigurno najveci promasaj dugo, bas dugo...pa od one ere dovodjenja ne znam ni ja koliko igraca u jednom danu... drugoligaski igrac u najrealnijoj prici.

 

Vidim ratosiljasmo se ovih balvana ili smo u procesu ratosiljanja: Jovancic, Jovicic, Simic, nadam se Vukanovic itd. sto je dobro.

 

Dejan Stankovic tacno se vidi da je trener bez svojeg Ja, bez autoriteta, i neko ko ocigledno ne vodi sam ovu ekipu. Ako uspe da iskristalise prave igrace, ne podlegne pritisku mesetara, bice dobro, ne mora da budes strucnjak da uzmes titulu, samo neka bude zdrava atmosvera. Kad vidim Njegosa, ne greje me sunce.

 

Strucni stab ima tezak posao, da rastereti tim koji je krcat, mi smo pretovaren sleper bukovine i cerovine, a  put je uzak i krivudav, mislim da bi trebalo pola tovara baciti i nastaviti napred. 

Izbacivanjem Ivanica,  vracanjem Bena na svoju poziciju, i na kraju dovodjenjem napadaca moze da bude na oko laganiji fudbal. Sto se tice levog beka, mislim da je tu takodje potrebno pojacanje, a posto vidim da ce se osloniti na sanoga i njegosa na dmf, uzaludno je dovoditi bilo koga kao alternativu, niko ne bi bio zadovoljan tim mrvicama, niti bi se mogao naci igrac dobrog kvaliteta koji bi pristao na to. 

 

Sve u svemu strah me Grofovog scenarija, nekako mi lici na takav epilog.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Među prvima sam kritikovao Dekija, naročito za derbi.. Ipak ću sada malo da ga pohvalim onde gde mislim da zaslužuje..
Prvo, počeo je da forsira formaciju sa jednim klasičnim zadnjim veznim, automatski smo dobili jednog igrača više u igri, organizaciji, kombinatorici.. Čak, i taj zadnji ako je Sanogo (a jeste u svim ozbiljnim utakmicama jer Njegoša startuje samo u lakšim utakmicama vrv radi prodaje) ima veći radijus kretanja i brže se oslobađa lopte. Drugo, ratosiljao se nekih viškova i oformio nekih 16-17 igrača koji manje, više redovno igraju. Tu mislim na Jovančića, Simića, Jovičića, Babića, Kanjasa, Garsiju, Pavkova..
Zatim, u timu imamo više od jednog igrača koji znaju fudbala.. Tu su uvek Katai i Ben, a uz njih i Kanga, Gavrić sa klupe..sa tendencijom da tu bude i još neka "osmica". Deki je tu uporan sa Ivanićem, meni je tu Velja Nikolić pa i Vulić bolje rešenje.
Čini mi se i da se igra malo brže, ili je bar takva intencija, i da su prekidi malo bolji nego ranije.
Od Spiridonovića ne treba očekivati da sam rešava utakmice, pogotovo bez prostora i na postavljenu odbranu. Može i tako ali uz dobru igru svih igrača napred. I tada on svojom kretnjom između linija i brzinom uz pristojnu tehniku može da bude faktor x kao u prvih par utakmica. I na postavljenu odbranu je spreman da iskoristi i minimalnu rupu kao onu loptu Milunovića ili juče zamalo onu loptu Velje Nikolića. Apgrejdovani Srnić+Simić. Po meni prijatno iznenađenje i zahvalan igrač.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Imam određenu bojazan, možda i nedovoljno utemeljenu, kakav će biti odnos Kataija i Kange. Obojica su ćudljivi igrači, ozbiljnog fudbalskog znanja, ali svako promaja na svoj način. Plaši me mogući sudar dva ega oko liderstva u timu. Zato je možda dodatno dobro što Ben igra sjajno na početku sezone, da im pokaže da se liderska uloga ne dobija na stare zasluge i nominalni kvalitet. Katai je juče bio užasan

Edited by Kosjan Willavić
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Zvezdinho said:

Realno kakvu motivaciju ima Katai protiv takvog tima.

A jbg, više od pola ove lige je možda i gore od Proletera. Kvalitet sa 20 timova je užasan. Titula se osvaja upravo na tim manjim utakmicama. Vidi po komšijama, usere ih smešni Novi Pazar, Lalatove ekipe su im redovno nerešiva enigma, protiv bunkeraša sličnih Proleteru neretko prospu bodove bezveze. Onda nas dobiju na derbiju i to slave kao da su Real dobili. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pored odnosa Kanga-Katai, jel samo mene brine Sanogo? U slučaju Kanjasa, bio je potreban Totenhem da ogoli njegove slabosti, Sanogo je izgledao na momente nedoraslo već protiv Evrope. Npr, pre njihove najbolje šanse (šut sa peterca) je dvaput pogrešio, ako se ne varam.  

 

Možda je samo do fizičke spreme, ne znam. Voleo bih da čujem šta drugi misle.  

 

EDIT: Pritom, za razliku od Kanjasa, od Sanoga se očekuje da gotovo sam drži defanzivu u veznom redu u nekim utakmicama. 

Edited by Tunji Awojobi
Link to comment
Share on other sites

Ne moze se u evropskim utaknicama igrati sa sano kednim defanzivno orjentisanim igracem u sredini, to sebi ni top timovi ne dopustaju. Protiv Evrope je cak to delovalo lose, a iole ozbiljan protivnik bi kaznio to lako. Vec u Albaniji ocekujem drugaciju postavku. Ako prodjemo u trece kolo, tu  tek mora takticki da se pristupi.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Zvezdinho said:

Realno kakvu motivaciju ima Katai protiv takvog tima.

 

Какво питање.:Hail:

 

Quote

Aleksandar Katai će za potpis dobiti 100.000 evra, a prema ukupnom godišnjem ugovoru inkasiraće 480.000 bez raznih bonusa za plasman u Ligu šampiona i osvojenu titulu prvaka Srbije kojih ima.

 

Наравно, један лош меч Катаија није проблем, проблем ће бити ако они прави истински ескалирају кад не треба...

Edited by Константин
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Don Juan said:

Kod Kataia nije bio penal i to je već 100 puta razjašnjeno. Kada lopta udari bilo koji deo tela, pa zatim ruku, ne svira se penal. 

 

18 hours ago, 12Laki said:

Koliko shvatam po novim pravilima ako prvo udari u glavu pa onda u ruku nije penal.

 

Svestan sam i ja tog pravila naravno i nisam ni rekao da je trebalo da sudi penal, sudija je postupio po pravilu, nego samo jlično mislim da treba uzeti u obzir više okolnosti a ne samo da je igrač udario loptu glavom pa sebe u ruku. Prvo lopta je bila spora i dugo je letela, a Katai je bio apsolutno sam, nije bilo igrača Proletera 10 metara okolo, a kamoli na leđima i on sam sebe uspe da pogodi u ruku. Jednostavno, užasna i trapava reakcija i takve stvari bih ja ostavio da budu penal tj. kaznio igrača za taj nivo trapavosti. U slučaju kad je lopta brza i igrač koji ju je uputio je blizu i u takvoj situaciji dođe do karambola i igranja rukom, naravno da nema govora o penalu, ali to juče nije bio slučaj. Treba ostaviti malo više sudiji i njegovoj proceni u takvoj situaciji, kao što se radi i kad procenjuje faul u kaznenom prostoru.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...