Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

Prvi put sam gledao ove klince i prijatno sam iznenadjen, steta za primljen gol koji je dosao u jeku znatno bolje igre nase reprezentacije. Imali su i Belgijance periode bolje igre, ali od 70 min smo znacajno podigli tempo i zasluzeno stigli od 1 1, minimum sto je ovaj tim zasluzio danas, 18 11 u sutevima, blizu 10 u okvir gola. 

 

Sljivic ostavio najbolji utisak ( on vec sada moze i treba da bude blizu seniora Zvezde  ), a i Serafimovic mi je takodje multe interesante, stoper iz Cuke, izvanredno iznosi loptu. Ima ovde talenta dosta. Svidja mi se sto je fizicki ekipa spremna i deluju dobro trkacki. Belgijanci ko Belgijanci, kombinacija bele i tamne puti, kao i u A timu, ima i kod njih dosta zanimljvih klinaca. 

 

Komentator na SK, Zivkovic valjda, slusao sam ga pre 15 godina , kad sam imao Sport Klub, covek je pricao sve i svasta, a najmanje o utakmici, prica neke nepovezane stvari, ne komentarise igru, mislim da je samo u 10% slucajeva govorio kod kog je lopta, a to u principu najvise zanima navijace, jer ove klince slabo znamo, da ne govorim da je cesto masio prezimena, da je za Simica kazao da je van protokola, a on u startnih 11, da smo igrali 3 5 2, on to nije provalio nijednom, da Aleksandra nije naslovio kao sina Dejana, ali jeste Dzodicevog malog itd itd. 

 

Najvise mi je smetalo sto ne prati igru i price neke nebitne stvari. Arena ima mnogo mnogo bolje komentatore, mada i tamo imaju dosta mana. 

 

 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

Izuzetno smo dobri u mladji kategorijama i bolji od komsija, ali recimo kod hrvata oni iz omladinske odmah ulaze u prvi tim i u fudbalu i u kosarci, dok se nasi klinci gube na tribinama i klupama..

 

Zasto se ne pozivaju Srbi iz dijaspore i iz regiona tj.jako mali broj(pa hrvati pola reprezentacije rodjeno van zemlje) 

Samardzic opet igra za nemce, ne bih se cudio da Motika ode za njih(najbolji bio u generaciji

 

Evo nekih primera samo za štopera, posto kukamo na CB...

Naravno treba pozvati Eraka,ali... 

 

Pavle Vagic 2000 Rosenborg Dm, DC Milion evra plaćen

 

Boris Popovic 2001 (tu je igrao Pavlovic Strahinja prosle godine)

 

DAMJAN PAVLOVIC 2001 STANDARD LIJEZ 

 

VASILJEVIC 2001 Al Wasl

 

Što da ne i Mašovic, Babic, Maraš, svi oni vise igraju od cele odbrane koja se poziva izuzev Blekija i Mitrovica.... 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Markoss said:

Lijeskic? On je 2005, solidan golman, ali igrom slucaja brani, jer je Marinkovic dosta bolji. 

Ja sam komentarisao njegovu građu koja je idealna za golmana a o Marinkoviću slušam odavno hvalospeve mada ne znam gde se mogla proveriti ta  njegova kvaliteta, neko ko brani u Zvzdinim mlađim kategorijama nema puno prilika da pokaže koliko vredi. Na utakmicama često nema ni dva krštene odbrane pošto protivnici i ne napadaju. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Perkos2 said:

Ja sam komentarisao njegovu građu koja je idealna za golmana a o Marinkoviću slušam odavno hvalospeve mada ne znam gde se mogla proveriti ta  njegova kvaliteta, neko ko brani u Zvzdinim mlađim kategorijama nema puno prilika da pokaže koliko vredi. Na utakmicama često nema ni dva krštene odbrane pošto protivnici i ne napadaju. 

 

Nije tacno da protivnici ne napadaju. Pogotovo prosle godine u kadetima gdeje skidao po 2,3 cista zicera i drzao ekipu koja se raspadala. U omladincima i nije imao toliko posla, ali je dobar bio protiv Empolija u Beogradu, isto spasao ekipu da ne bude bar 1:3. 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Markoss said:

 

Nije tacno da protivnici ne napadaju. Pogotovo prosle godine u kadetima gdeje skidao po 2,3 cista zicera i drzao ekipu koja se raspadala. U omladincima i nije imao toliko posla, ali je dobar bio protiv Empolija u Beogradu, isto spasao ekipu da ne bude bar 1:3. 

mozda je tako ali generalno golmani u Zvezdi nemaju prostora za normalan razvoj. takav je klub zvezda uvek juri nešto i tu mlad golman nema puno prostora da se dokaze

Link to comment
Share on other sites

Marinkovic je povredjen svakako, a nedavno je bio i onaj incident gde su ga pretukli. Ali i da se nije desio pomenuti incident, ne bi bio na spisku zbog povrede nazalost.

 

@Perkos2 slazem se s tim u nacelu, ali zaista su prosle godine kadeti bili bas problematicni i da im nije bilo Marinkovica imali bi jedno 15 bodova manje sigurno. Ove sezone je manje posla imao, sigurnija je odbrana omladinaca bila kolko-tolko, do one tekme s Empolijem kad se dobro pokazao. Meni licno bas impresivan golman, jer obicno mi nikada golmani ne upadnu u oko, al za njega vec posle dve, tri intervencije vidis sta moze. Daleko bolji od Gordica, Katica, Copica i ko se sve vec nije pominjao kao naslednik Borjana. 

Link to comment
Share on other sites

Širi spisak za Ligu nacija. Debituju na spisku Eraković, Joveljić i Mašović.

Quote

 

GOLMANI

Predrag Rajković (Rems) Marko Dmitrović (Sevilja) Vanja Milinković Savić (Torino) Mile Svilar (Benfika) Marko Ilić (Kortrajk)

ODBRANA

Stefan Mitrović (Hetafe) Nikola Milenković (Fiorentina) Matija Nastasić (Fiorentina) Strahinja Eraković (Crvena zvezda) Miloš Veljković (Verder Bremen) Strahinja Pavlović (Bazel) Marko Petković (Honved) Aleksa Terzić (Fiorentina) Erhan Mašović (Bohum)

VEZNI RED

van Ilić (Verona) Saša Lukić (Torino) Uroš Račić (Valensija) Nemanja Maksimović (Hetafe) Nemanja Gudelj (Sevilja) Marko Grujić (Porto) Filip Mladenović (Legija) Mihailo Ristić (Monpelje) Darko Lazović (Verona) Nemanja Radonjić (Benfika) Andrija Živković (PAOK) Filip Kostić (Ajntraht) Filip Đuričić (Sasuolo) Sergej Milinković Savić (Lacio) Dušan Tadić (Ajaks)

NAPAD

Aleksandar Mitrović (Fulam) Dušan Vlahović (Juventus) Luka Jović (Real Madrid) Dejan Joveljić (LA Galaksi) Đorđe Jovanović (Makabi Tel Aviv)

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Dragan Mićić said:

I sad je blentavi Terzic prozivajuci Piksija nabio pritisak malom Erakovicu. I svaki njegov kontakt sa loptom ima da se ocenjuje.

ja se nadam iskreno da neće ni imati prilike da dođe do njegovih kontakta sa loptom u dresu reprezentacije, neka sakuplja lopte za početak

Link to comment
Share on other sites

Ovo je širi spisak, kraći će biti naknadno objavljen. Mada ovaj širi je dobar da se pokaže ko je blizu iako ne uspe sada da bude tu.

 

Nadam se da će Ivan Ilić ostati. Dečko je zaslužio igrama ove sezone. Mislim da mu je ovo bila prava ona breakthrough sezona u ozbiljnom fudbalu koja može da mu donese i vrhunski fudbal u budućnosti.

1 hour ago, Dragan Mićić said:

I sad je blentavi Terzic prozivajuci Piksija nabio pritisak malom Erakovicu. I svaki njegov kontakt sa loptom ima da se ocenjuje.

A najjače je što će najviše ocenjivati ti koji su mu i nabili pritisak. Počevši od ljudi iz kluba gde igra, pa do novinara. Piksi sigurno neće reagovati na prvu u vezi nikoga.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 5/18/2022 at 8:40 AM, vlaDixXx said:

Izuzetno smo dobri u mladji kategorijama i bolji od komsija, ali recimo kod hrvata oni iz omladinske odmah ulaze u prvi tim i u fudbalu i u kosarci, dok se nasi klinci gube na tribinama i klupama..

 

Zasto se ne pozivaju Srbi iz dijaspore i iz regiona tj.jako mali broj(pa hrvati pola reprezentacije rodjeno van zemlje) 

Samardzic opet igra za nemce, ne bih se cudio da Motika ode za njih(najbolji bio u generaciji

 

Evo nekih primera samo za štopera, posto kukamo na CB...

Naravno treba pozvati Eraka,ali... 

 

Pavle Vagic 2000 Rosenborg Dm, DC Milion evra plaćen

 

Boris Popovic 2001 (tu je igrao Pavlovic Strahinja prosle godine)

 

DAMJAN PAVLOVIC 2001 STANDARD LIJEZ 

 

VASILJEVIC 2001 Al Wasl

 

Što da ne i Mašovic, Babic, Maraš, svi oni vise igraju od cele odbrane koja se poziva izuzev Blekija i Mitrovica.... 

 

 

 Zaboravi da će Motika išta napredovati kod Stankovića. Nijedan mlađi igrač nije, neće ni on. Bio je drvenast kao igrač, takav stil igre forsira i kao trener, nema tu previše mesta za tehničare i driblere. Za Samardžića sam govorio ranije, vidim da je dobio poziv za Nemačku U21. Nismo tu dovoljno zalegli, posle će nam đavo biti kriv (videti pod Arnautović, Dragović, Marin, Misimović...). Ne tvrdim da ništa ne rade u savezu, ali za sada imamo mizeran dobitak od dijaspore.

Link to comment
Share on other sites

Samardzic igrace za 2 godine za Nemacku, i vrlo verovatno Motika(ako spasi karijeru, i ako ode iz Zvezde odmah, ili nakon sledece godine) on sedi na klupi igracima koji ne bi mogli ni na trening Bajerna da dodju... Vise bi prilike dobio u Bajernu.

Stankovic igra sa 12,13 istih igraca svi preko 30 godina, praistorijski fudbal, to u nekom evropskom klubu ne prolazi, bice super da bude trener kao Mihajlovic(koji je prosek) 

Gde to igraju neki pozivani fudbaleri Nastasic, Mladenovic(izgubio mesto u ekipi koja bila blizu ispadanja iz Poljske lige), Petkovic, Djuricic(dugo nije igrao) 

Edited by vlaDixXx
Link to comment
Share on other sites

kadeti dobili turke us svesrdnu pomoc velškog sudije - poništen im cist gol za 2:2

u ponedeljak sa španijom za prolaz, pa u cetvrtfinalu gotovo izvesno na portugalce

 

dekijev mali solidno izvodi prekide da se primetiti

Link to comment
Share on other sites

Španija je obezbedila plasman dalje, pa će možda i izaći u malo šarenom sastavu, šta znam? Da odmori neke igrače? Mada otkud znam i koliko su i da li su njihove rezerve bolje od naših igrača? Klinci su to. Svakako dobar rezultat i solidna šansa da se prođe grupa. Bravo za klince.

 

Što se tiče ovih igrača iz dijaspore, ne bih samo krivicu svalio na savez. Ajde sada realno.. jel problem tim igračima da malo sačekaju, da se dokažu pa da onda dobiju poziv? Druga stvar ti naši dijasporci uvek kreću sa nekim ucenjivanjem, borbom, medijskom halabukom. Smara to više. Daj nek zasluže poziv i nek sačekaju. Nek rade na sebi i nek napreduju, i pozvaće ih naši sigurno.

 

Gledao sam Lazara Samardžića, šta znam nemam izgrađeno mišljenje o njemu i njegovim kvalitetima. Ja ne kažem, možda on za dve godine bude novi Di Maria, daj bože što se mene tiče, ali u ovom trenutku on ima 20 godina i ulazi za Udineze kada nije baš previše bitno. Svakako je mlad i vreme mu je saveznik, daj bože da eksplodira sledeće sezone.. ali tu su sve pretpostavke i nadanja. Reprezentacija treba da bude sastavljena od najboljih igrača sada u ovom trenutku. Nek se strpe bre malo, u čemu je problem? Ako on ima želju da igra za Srbiju, a eto ima dovoljan kvalitet da igra za Nemačku pa igraće za Srbiju 100% kad tad.

Eto recimo u poređenju sa Hrvatima. Jel znate vi koliko ima dijasporaca iz hrvatske koji neće prismrdeti A reprezentaciji pa njima i dalje stoji Hrvatska pored imena a ne Švajcarska, Nemačka, Australija itd. Neće jednostavno, ne zanima ih da se vucaraju po U19 i U21 ekipama, koliko da sačekaju da vide šta će biti od njih pa onda ako ispadnu kvalitetni stopama Rakitića. 

Uvek ispadne neka halabuka i sami sebi natovare neki pritisak a koliko njih bude bitno za te reprezentacije za koje izaberu da igraju. Jel Marin bitan bio za nemačku reprezentaciju i njihove uspehe? Koliko ima datih golova i asistencija za Nemačku? Krkić za Španiju? I to su neki od najzvučnijih i oko kojih se pravio medijski cirkus najviše, a da ne pominjem neke koji su igrali za U21 neke druge reprezentacije kao ispustili smo ga pa za dve tri godine ode da igra u drugu ligu austrijsku, belgijsku, portugalsku ne bitno. 

 

Nemam ništa protiv da on igra za nas, ali nek se pokaže. Nek ima sezonu kao Ivan Ilić i odmah može.    

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kao po običaju drres će nam biti kao najobičnija kopija sa buvljaka.  Da li je stvarno toliko teško nekom u savezu da poradi na par detalja na dresu pa da ličimo na nešto a ne kao kamiondžije koje igraju negde pored graničnog prelaza 

Edited by Perkos2
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...