Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

On 6/14/2019 at 12:43 PM, lajavi krelac said:

Krenule priče da se pregovara sa Željkom Buvačem, pomoćnikom Kloppa dok su bili u Dortmundu? 

 

Opet neiskusan, ali kao glavni trener, ovako pored Kloppa sigurno ima dosta iskustva. Mnogi su pričali da zasluge za onu sjajnu igru Dortmunda onih godina ide malo i na njegovo ime.

 

 

Buvac deluje kao savrseno resenje, ali je ipak on klupski trener, sto je potpuno razlicit posao od selektorskog.

On 6/14/2019 at 8:13 AM, perkos said:

Lepo od njih što oteraše Krstaju ali da vidimo mi ko je tog Krstaju doveo na mesto selektora i upropastio sve ono što je Muslin postavio na zdrave noge?

Taj pametnjaković treba da bude prvi smenjen zajedno sa svojim poltronima pa tek onda da otvramao šampanjac.

Krstaja je inače uspeo da za godinu dana iz reprezentacije otera pet standardnih igrača, ne znam da li je to bila njegova samovolja ili je slušao glavnokomandujućeg ali još od spiska za SP videlo se da će sve otići u lipov qrac.   

Kojih 5? Padaju mi na pamet samo neki balvani, osim Nastasica, koga bi bas voleo da vidim sa Blekijem u paru. U teoriji savrsen stoperski par.

 

Ne bi me cudilo da ovi polupismeni jure Murinja, jebe ih sto samo ce tesko da mu sastavljaju tim.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, perkos said:

Stojkovic, Ivanovic,Nikola Maksimovic,Nastasic i Milivojevic

Dmitrovic je bolji golman od Stojketa trenutno. Za Baneta ne mogu stvarno nista lose da kazem, nije covek hteo da trpi stoku. Nastasica sam vec komentarisao, voleo bih da ga vidim zbog razlicitosti od Blekija, tehnike, pregleda igre, leve noge... ali on ima oozbiljne falinke za stopera. Znaci mozda bi bilo odlicno a mozda i ne. Mnogo zavisi od toga ko bi igrao levog beka.

Ali N.Maksimovic i Milivojevic, jednostavno nemaju mesta, jer ima boljih. Prvi je smesan na beku i ozbiljan kiks igrac za stopera. To znaju svi koji su pratili Zvezdu dok je igrao tu, a razumeju se po malo. Luka je prosecan zadnji vezni, izrazito defanzivno orjentisan. Krije se od lopte, vrlo tanak tehnicki.  Maksimovic je vec sada  znatno bolji igrac od njega, da ne pricam o perspektivi.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam spomenuo let standardnih kod Muslina koji je izborio plasman na SP i imao oformljen tim. Ko šta od nas msli lično o.nekom igraču je totalno nebitno. Krstajic ih je sklonio iz nekih razloga a nije nasao adekvatne zamene i nema rezultata što je najbitnije.

Link to comment
Share on other sites

Nikola Maksimović je sklonio sam sebe kiksevima u serijama u reprezentaciji, a onda i u klubu. Njegov doprinos je izuzetno skroman i tokom kvalifikacija. Ivanović ima 35 godina.

 

Nastasić i Milivojević fale reprezentaciji i nadam se skorom povratku njih dvojice. Stoji i da je Maksimović korisniji igrač od Luke.

Link to comment
Share on other sites

Nikola Maksimović je povređen, nije sklonjen što je kiksao, već se povredio zato nije igrao za Napoli. Mislio sam da ovi iz saveza nešto mute kao po običaju i da lažu i za njega, ali sam se raspitao bio i zaista je povređen. Igrao je, pa se povredio, pa se kao oporavio pa odigrao opet malo i povredio se pred kraj sezone opet. 

Link to comment
Share on other sites

Ma kako da nije Kolarov ono što je bio igrao nije jezivo al Maksimović jeste :classic_laugh:

 

Nek malo taj Zvezdin lobi jede govna. Jebala ih Zvezda. Zvezda nije reprezentacija ni nikakakv stub nje. Ja kapiram da neki klinac krene da trčkara tamo kad počne da pika fudbal, al im džaba kad ništa za onaj viši i ozbiljan nivo ništa ne nauče tamo. Ja im nisam kriv za to, nego oni i ti njihovi lobisti i divljaci koje drže kao malo vode na dlanu. 

 

Boli me bre uvo što je Maksimović kiksnuo, doduše zajedno sa golmanom beše ako se ne varam, protiv nekog Bordeauxa. Ako igra za Napoli pa makar i u rotaciji mora da ima mesta u timu srpske reprezntacije i tačka. Kiksnu i drugi igrači pa su i dalje tu. 

Edited by lajavi krelac
Link to comment
Share on other sites

Maksimovic je imao uzasnu sezonu pred SP. Dosao je kao veliko pojacanje u Spartak, a napravio je toliko kikseva da su ostali bez Lige Sampiona, a bili su prvi dobar deo sezone. Medjutim, prosle sezone je bio dobar u Napoliju i kao takav sigurno da ima mesta u reprezentaciji. Pogotovo jer je igrao i desnog beka i stopera.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Očigledno je da ima problem sa konstantnošću, to je zbog ili loše koncentracije ili jednostavno je takav da kad mu dune igra a kad ne onda bleji samo na terenu i odrađuje ugovor. Čitao sam svašta i o njegovom karakteru takođe koji navodno nije najbolji, pa ako je to istina onda me ne čudi da je ovo drugo više njegov problem. Ali šta da radimo kad mi nemamo, osim Milenkovića, nekog koji zaista obećava na toj poziciji? Svi su negde tu Maksimović, Nastasić, Spajić, Veljković. Od te četvorice mislim da Maksimović najviše zaslužuje što se tiče kvaliteta? Mada bih ja voleo da je Nastasić bolje ispao kao igrač. Obećavao je.

Link to comment
Share on other sites

Poenta je da su igrači skolnjeni zbog nefudbalskih razloga a probelm je još veci zato što na tim pozicijama nijje Krstajic pronasao bolja resenja sem delimično sa Milenkovicem. Srbija nije fudbalska velesila da se odriče igraca koji godinama igraju u najačim evropskim ligama. 

Link to comment
Share on other sites

Napisao si da nije pronašao bolja rešenja osim delimično sa Milenkovićem. Načini sklanjanja petorice nabrojanih su očajni, ali mislim da i Dmitrović, po onome što je do sada prikazao, predstavlja pristojno rešenje. Čak i više od toga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Milenkovic je najsvetlija Krstajićeva tačka. Retko ko bi ga gurnuo u vatru na SP. To je bio odličan potez. Njemu su potrebna 2 igrača koja će da se rotiraju pored njega. Nastasic mora biti jedan. 

 

Nisam gledao Maksimovića ove sezone i ne mogu da pricam, ali za SP je zasluženo dobio pedalu, jer ono što je igrao sramota je i za štopere u srpskoj ligi. 

Link to comment
Share on other sites

Možda je nekom u redu da se uigrana odbrana i postavka igre menja pred sam SP i to tako što dvojica standardnih štopera i ne odu na to isto SP. Ja to smatram totalnim cirkusom i tako nešto je moguće samo u reprezentaciji Srbiji. Navešću samo kao primer igre Lovrenea u Liverpulu koje su bile blago je reći očajne ali to nije novog selektora Hrvatske navelo da proba sa novom postavkom odbrane i novim igračima na tom mestu. Što se tiče Milenkovića on je odličan igrač i želim mu veliku karijeru ali ako krenemo da tražimo svaku grešku ostaje pitanje gde je bio prilikom drugog gola Švajcaraca na SP? Više puta sma gledao snimak i ne mogu da provalim njegovu poziciju u tom trenutku. O trčkaranju Tošića za šaqom smo već polemisali, njega i zaboravih u onoj čistki da pomenem.     

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, perkos said:

Možda je nekom u redu da se uigrana odbrana i postavka igre menja pred sam SP i to tako što dvojica standardnih štopera i ne odu na to isto SP. Ja to smatram totalnim cirkusom i tako nešto je moguće samo u reprezentaciji Srbiji. Navešću samo kao primer igre Lovrenea u Liverpulu koje su bile blago je reći očajne ali to nije novog selektora Hrvatske navelo da proba sa novom postavkom odbrane i novim igračima na tom mestu. Što se tiče Milenkovića on je odličan igrač i želim mu veliku karijeru ali ako krenemo da tražimo svaku grešku ostaje pitanje gde je bio prilikom drugog gola Švajcaraca na SP? Više puta sma gledao snimak i ne mogu da provalim njegovu poziciju u tom trenutku. O trčkaranju Tošića za šaqom smo već polemisali, njega i zaboravih u onoj čistki da pomenem.     

Taj drugi gol je klasičan primer kako se ne igra, odnosno odbrana treba da se postavi kada ekipa napada i onda se sprečava kao što se desilo nama da igrač tipa Šaćiri izađe 1 na 1 sa centralnim bekom na sredini terena. Pretrčao bi on u takvoj situaciji i mnogo bolje štopere od njega. Tošić je samo tu pogrešio što ga nije srušio.

To nam se dešava zato što nemamo "jakog" igrača u odbrani koji postavlja odbranu (tipa Vidić), pošto od selektora nema vajde. Inače i Luka radi sličnu stvar u Palasu, zato i ima punu podršku kod trenera. 

Inače poređivani su Maksimović i Milivojević. Iskreno, nemojmo se zajebavati, prvo različiti su tipovi igrača, drugo Luka je mnogo pouzdaniji pozadi, mada Maksimović dosta napreduje i biće to dobar igrač, ali trenutno Luka mora da ima prednost.

Link to comment
Share on other sites

Krstajić je bio promašaj po svemu, nema rezultat, nema igru, nema atmosferu u ekipi, čak nije ni promovisao nekog igrača sem Milenkovića( to bi svako uradio). Lutao je u postavi igre i menjao sastav po svom nahođenju. Zbog svega toga trebalo je da leti još posle SP ali neko je i dalje verovao u njega. sad bi i taj neko trebalo da zajedno sa Krstajom leti a ne da nam prodaju ponovo priču o tobože nekim ponudama za solidne trenere kad će na kraju na klupi biti tumba, lalat ili simo krunić

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, perkos said:

Krstajić je bio promašaj po svemu, nema rezultat, nema igru, nema atmosferu u ekipi, čak nije ni promovisao nekog igrača sem Milenkovića( to bi svako uradio). Lutao je u postavi igre i menjao sastav po svom nahođenju. Zbog svega toga trebalo je da leti još posle SP ali neko je i dalje verovao u njega. sad bi i taj neko trebalo da zajedno sa Krstajom leti a ne da nam prodaju ponovo priču o tobože nekim ponudama za solidne trenere kad će na kraju na klupi biti tumba, lalat ili simo krunić

A sta si ti ocekivo od coveka kojem je to prvi trenerski posao? Da nisi mozda mislio da ce biti bolji od Pep-a? Eto promovisao je udarm te loptom u glavu Mitrovica.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...