Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

Koliko god da je dekadentna (meni bas nije), oduvek mi se dopadala ova formacija. Mislim da imamo igrace za nju i da to moze dobro da funkcionise. Tu su kljucni igraci na wb poziciji, i mislim da to pokrivamo Kosticem, Lazovicem, Gacinovicem i Risticem. Pozadi bismo mogli i bez Kolarova, ali ruku na srce, odigrao je dobro danas,a ima i taj prekid. Gudelj je isto bio dobar, dopao mi se veceras. Djuricic se fino kretao i dosta im je zadavao problema. Mitar jednostavno nije imao srece, ali to je on, sanse su tu a bice i golova. Sergej kad ga ne tupi i igra konkretno, nema greske. Tadic mora da podigne formu. Bice ovo jos i ok.


Samo da ne vraća u odbranu onog baksuza Maksimovića. Ovo drugo manje, više je to što imamo. Imamo probojnost po bokovima, uz ofanzivne bekove tu su još Kostić i Radonjić pored ovih od večeras. Tadić i u lošoj formi može potezom da reši. Ima mesta i za nadogradnju, tu mislim na sredinu i Grujića umesto Maksimovića eventualno Gudelja.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Covece, sta ovo bi? Ne pamtim kad smo igrali smislenije, smirenije, pametnije, odlucnije... od ovog veceras. 

Ocekivao sam da nas Norvezani nacnu vec u prvom poluvremenu ali su oni bili tolika truba da nisam verovao sta gledam. 

 

Prakticno svi odigrase odlicno, ne mogu nikoga ni posebno da pohvalim (ok mozda SMS-a zbog 2 kola i posebno ovog drugog) a nema nesto posebno ni zameriti ni jednom igracu. 

 

Prosto neverovatno... 

 

Ljudi, da li smo to bili mi?! 😄 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Cestitke momcima na velikoj borbi i zasluzenoj pobedi. I ovo večeras je još jedan dokaz da uz ozbiljnog trenera koji bi smostalno radio imamo igrače za solidan fudbal ali nikako da se to poklopi. Lose smo igrali jedino u trenucima kad smo vodili, prebrzo se povucemo i paničimo bez veze a i to treba trener da smiri i ohrabri momke da igraju fudbal. Mora se imati vise poverenja u igrače a ne panika i stegnutost. Do finala ce se valjda i Kostic oporaviti, treba nam u ofanzivi. Ristic nije podbacio ali je ipak trenutno slabiji od Kostica.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Konačno je ova 3-5-2 dobila smisao sa Đuričićem i kasnije Sergejem kao lažnim špicom koji koristi što dvojica non stop jašu Mitra. Tu poziciju može još da igra i Ljajić.

 

Ostvari se ono što jutros napisah o zakonu velikih brojeva, posle toliko loših ostvari se jedna dobra tekma.

 

Još samo da zahvalim ne-sećam-se-kome na jutrošnjem tipu da se igra na Norvešku i Kosovo i da ga pitam da li planira da spiska svu lovu od zarade na kladionici odjednom ili će da ostavi nešto sa strane.

 

Sad Škoti, isti stil igre kao Norveška. Pre nekoliko godina smo im trpali 6-7 komada, sad ćemo da vidimo. Na evropskom su oni domaćini u Glazgovu, valja to neće da utiče na UEFA mafiju.

 

Protiv Mađara i Turaka debelo promešati karte i sačuvati sve glavne igrače za novembar.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mentalno je Tumba spremio ekipu na visokom nivou. Nije lako ostati pribran posle prve mrtve sanse, pa posle druge opet, pa posle šok gola, pa posle stative... veliki su to šokovi za ekipu.

 

Nisam zadovoljan sa tajmingom izmena, iako je sad ispalo dobro, ne zanči da bolja ekipa neće kazniti padove u igri. Voleo bih da barem par hiljada ljudi bude na stadionu protiv Škotske. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja sam tipivao da ce proci Kosovo i Norveska, sve činjenice su ukazivale na to ali Sergej je baš veceras rešio da pokaze koliko vredi a Kosovo je iako oslabljeno imalo mrtvu šansu sa tri metra za 2:2 na minut do kraja.  No ne kaze se dzabe " nema leba bez motike"

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja i dalje ne mogu da verujem da smo pobedili. Utakmica je isla tim tokom da bih pre rekao da sam sanjao nego da se to stvarno desilo. Skroz mi je nerealno sta se izdesavalo u celom mecu i da smo izasli kao pobednici nakon produzetaka.

 

Ima nesto tu kod odabira selektora. Sacekacu mec sa Skotima, ali istorija pokazuje da mi izborimo plasman na prvenstva kad nas vodi neko od domace stare garde. Ne mogu sada da proverim, ali mislim da nijedan selektor nije imao manje od 55 godina kad smo zabelezili uspeh u reprezentativnom fudbalu.

 

Edit: Mogli smo Skote da dobijemo u Glazgovu, ali je previse indijanaca Miha ubacio u startnih 11 a Tadic bio zakucan na klupu. Najbolje sanse u toj tekmi smo imali u poslednjih 20ak minuta kad je on usao u igru.

Edited by Ta'veren
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Treba reći da je Lazović između one povrede i ove utakmice imao samo jedno poluvreme(u nedelju) i nekoliko treninga prosle sedmice. Jedva je otisao do svlacionice. Nema sta ga ne boli.

1 minute ago, vepar said:

Treba biti realan, Norveska je kurac od reprezentacije

 

Mada su nasi odigrali dobro, pre svega je pristup bio za 10

 

Sumnjam da ponovo mogu ovako, ali ajde da vidimo

 

Ako pogledamo njihove igre poslednje 2 godine ne mozemo reci da su kurac. Losiji su od nas, ali nisu indijanci. Jednostavno smo mi odigrali mnogo dobro, pa su oni izgledali lošiji nego što jesu. Ipak imaju jednog od najboljih evropskih naladača. Možda mu nije bio dan, ali ima malo i do nas.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mister-no said:
1 hour ago, Ruby Rhod (koji lebdi) said:
Koliko god da je dekadentna (meni bas nije), oduvek mi se dopadala ova formacija. Mislim da imamo igrace za nju i da to moze dobro da funkcionise. Tu su kljucni igraci na wb poziciji, i mislim da to pokrivamo Kosticem, Lazovicem, Gacinovicem i Risticem. Pozadi bismo mogli i bez Kolarova, ali ruku na srce, odigrao je dobro danas,a ima i taj prekid. Gudelj je isto bio dobar, dopao mi se veceras. Djuricic se fino kretao i dosta im je zadavao problema. Mitar jednostavno nije imao srece, ali to je on, sanse su tu a bice i golova. Sergej kad ga ne tupi i igra konkretno, nema greske. Tadic mora da podigne formu. Bice ovo jos i ok.

 

Samo da ne vraća u odbranu onog baksuza Maksimovića. Ovo drugo manje, više je to što imamo. Imamo probojnost po bokovima, uz ofanzivne bekove tu su još Kostić i Radonjić pored ovih od večeras. Tadić i u lošoj formi može potezom da reši. Ima mesta i za nadogradnju, tu mislim na sredinu i Grujića umesto Maksimovića eventualno Gudelja.

 

I ja mislim da u sredini ima rezerve. Maksimovic-Gudelj mi je previše ziheraški, kako naši treneri to vole. Iako je to dobro prošlo danas, šteta je, jer mislim da možemo igrati još bolji fudbal sa nekom drugom kombinacijom u sredini. Tu su i Grujić i Milivojević.

 

Apsolutno se slažem da ne treba vračati Maksimovića. Mitrović i Milenković su danas dobro izgledali. Preživešmo sa Kolarovim danas, ali i on je liability.

 

25 minutes ago, Selektor said:

Treba reći da je Lazović između one povrede i ove utakmice imao samo jedno poluvreme(u nedelju) i nekoliko treninga prosle sedmice. Jedva je otisao do svlacionice. Nema sta ga ne boli.

 

Ako pogledamo njihove igre poslednje 2 godine ne mozemo reci da su kurac. Losiji su od nas, ali nisu indijanci. Jednostavno smo mi odigrali mnogo dobro, pa su oni izgledali lošiji nego što jesu. Ipak imaju jednog od najboljih evropskih naladača. Možda mu nije bio dan, ali ima malo i do nas.

 

Videlo se. Iako mu se nema šta zameriti, ovo nije bio onaj Darko kakvog ja znam, Mislim da nijednom nije probio po desnoj kako on to obično radi, nego je stalno tražio da se oslobodi tek toliko da uputi centaršut. Nadam se da če što pre ozdraviti. Trebače nam.

 

Pridružujem se čestitkama na dobroj igri. Mislim da se videlo i u nekim predhodnim utakmicama da težimo ka tome da se igra fudbal, ali nam se sad poklopio i rezultat. Iskreno, nisam očekivao ovo od Tumbakovića. Nadam se da če nastaviti u ovom stilu i da če forsirati ovakav sistem, gde stvarno može optimalno da koristi kvalitete naših najboljih igrača.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Ta'veren said:

Ja i dalje ne mogu da verujem da smo pobedili. Utakmica je isla tim tokom da bih pre rekao da sam sanjao nego da se to stvarno desilo. Skroz mi je nerealno sta se izdesavalo u celom mecu i da smo izasli kao pobednici nakon produzetaka.

 

Ima nesto tu kod odabira selektora. Sacekacu mec sa Skotima, ali istorija pokazuje da mi izborimo plasman na prvenstva kad nas vodi neko od domace stare garde. Ne mogu sada da proverim, ali mislim da nijedan selektor nije imao manje od 55 godina kad smo zabelezili uspeh u reprezentativnom fudbalu.

 

Edit: Mogli smo Skote da dobijemo u Glazgovu, ali je previse indijanaca Miha ubacio u startnih 11 a Tadic bio zakucan na klupu. Najbolje sanse u toj tekmi smo imali u poslednjih 20ak minuta kad je on usao u igru.

da, gledao sam i sam to za vreme lockdowna blizu si 🙂 Sani je - ostali +

Santrac 52 (za vreme sveCKog a kad smo dobili Madjare imao je 51)

Boskov 68-69

Petkovic 61

Antic 61-62

Muslin 64

 

Edited by sassha
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...